Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:00:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z lotkami.  (Przeczytany 3902 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
oxa
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Piekary Śląskie
Wiadomości: 4


« : Grudzień 24, 2014, 10:43:34 »

Witam, od jakiegoś czasu mój kanarek (2004) ma problemy z źle wykształconymi lotkami. Na początku był to problem z tylko dwoma lotkami, który pojawił się rok temu. Pióro przebija się przez skórę, ale pozostaje w osłonce i nie rozwija się dalej prawidłowo ( jest cienkie , skręcone lub pozostaje w formie krótkiego kolca w osłonce ). Teraz problem się nasilił , ponieważ tych zdegenerowanych piór jest coraz więcej. Kanarek nie potrafi sprawnie latać, odstające, źle uformowane lotki są dla niego dyskomfortem. Szukając w sieci informacji na temat chorób piór u ptaków natknęłam się na artykuł o chorobie wirusowej piór i dzioba PBFD występującej u papug. Objawy kliniczne są podobne, pióra papug z PBFD wyglądają jak u mojego kanarka..Czy ktoś miał podobny problem z kanarkami i sobie z tym poradził?
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 24, 2014, 11:24:42 »

W jakim wieku jest ptak? Długo go masz? Co wiesz o jego pochodzeniu? Co wiesz o PBDF?
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 25, 2014, 09:19:01 »

oxa napisz jak żywisz ptaka w czasie pierzenia. Kanarek ma 10 lat więc zaburzenia hormonalne i zła dieta w okresie zmiany upierzenia mogą mieć wpływ na niewykształcenie się właściwie piór. 
Zapisane

oxa
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Piekary Śląskie
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #3 : Grudzień 25, 2014, 11:21:35 »

Nie zmieniałam mu diety na czas pierzenia.. standardowa mieszanka nasion dla kanarków , co jakiś czas sałata, jabłko , trochę konopii, słonecznika.
Zapisane

oxa
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Piekary Śląskie
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Grudzień 25, 2014, 11:34:07 »

Kanarek ma ponad 10 lat, na obrączce 07 04 ( od 2004 r. jest u mnie ). O pochodzeniu nic nie wiem jakie było krzyżowanie, jakaś amatorska hodowla wnioskując po oznaczeniach obrączki.
Artykuł z PBFD: http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykuly/Wirusy1.asp

A co do obrączki to też jest z nią problem bo zrobiła się za ciasna, że nie można jej obrócić , a co dopiero przesunąć....
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 25, 2014, 01:54:11 »

Cytuj
A co do obrączki to też jest z nią problem bo zrobiła się za ciasna, że nie można jej obrócić , a co dopiero przesunąć....

Zdejmij ją jak najszybciej. Albo do weta, który wie jak albo do hodowcy, który już to robił.
A pióra? Wygląda jak cysta.
Zapisane


oxa
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Piekary Śląskie
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Grudzień 25, 2014, 02:07:45 »

Jestem z Piekar Śląskich, znasz może hodowce z okolic , który ściągał obrączki ?
Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #7 : Grudzień 26, 2014, 08:45:38 »

jak pisali moi poprzednicy są to cysty piórowe, można to samemu usunąć ale problem będzie powracał proponowałbym odpowiednie suplementy jakimś małym stopniu pomogą  Mrugnięcie   
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!