Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 02:22:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowcy kanarka harceńskiego  (Przeczytany 22933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #15 : Grudzień 31, 2014, 02:09:16 »

Przygotowanie ptaków do wystawy to mozolna i dosyć ciężka praca, nie tylko kanarków harceńskich! Są oczywiście gatunki które łatwiej przygotować poprzez swoje udomowienie ale nikt mi nie powie że szczygłów które latały w wolierze 6m długiej do wystawy to nie jest również duże wyzwanie.
Wybarwienie, "wykolorowanie" kanarków kolorowych to też sztuka (ani za dużo ani za mało).

Hodowla kanarków harceńskich odchodzi do lamusa ze względu na brak innowacyjności. Uśmiech

Nie wiem,czy bez chemii wykolorujesz ptaki.Na pewno nie tak,jak z ową chemią.
Ja tam wolę śpiew.
A swoją drogą napisz,czemu przygotowanie szczygła do wystawy jest takie mozolne.
I jeszcze jedno.Innowacyjność?Co tu ma innowacyjność?

Spójrz na wystawy.
Prawidłowo zorganizowany konkurs i wystawa harcenów i reszty,to tak,jakby porównać kolorowe jarmarki z biblioteką.

yotan teraz rozumiesz sposób hodowli ptaków, hodowcy harcenów to szlachciury a reszta to plebs.

Nie zrozumiałeś moich słów.Może powinienem napisać "kanarków śpiewających",choć to harceny są najcichsze.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #16 : Grudzień 31, 2014, 04:37:56 »

Hodowla kanarków harceńskich jest niejako zajęciem z „górnej półki”, ale niepotrzebne są wzajemne animozje, które były widoczne podczas organizacji wystaw. Świat bogaci się różnorodnością i adwersarzom nic do tego.  Duży uśmiech. Według mnie różne odczucia hodowców wynikają ze zróżnicowanej, siłą rzeczy, naszej percepcji zmysłowej. To nie jest tak, że jedna grupa hodowców jest gorsza od drugiej. Każdy z nas działa podług możliwości, którymi nas obdarzyła natura. Hodowcy harcenów są według mnie osobami bardzo skupionymi na sobie i uważnymi słuchowcami. Wymaga to od nich pewnego dystansu od otoczenia, żeby skutecznie pracować ze swoimi ptakami. Może ten dystans powoduje, że trudno jest o wymianę poglądów między miłośnikami różnych ras kanarków? Stąd może powstawać poczucie odrębności i zarazem fakt odczuwania niedocenienia, wręcz dyskryminacji hodowców harcenów przez „odrębną percepcyjnie” grupę miłośników innych ras kanarków. Daje to poczucie zagrożenia i w rezultacie owocuje to agresywnym językiem obrony statusu quo. Ten stan, który odbieramy jako wywyższanie się hodowców kanarka harceńskiego wobec innych jest m.in. nieuświadomioną reakcją samoobrony. Poczucie zagrożenia jest tu dodatkowo wzmacniane przez obserwowane zmniejszenie się popularności ras śpiewających nad kształtnymi itp. O tym ostatnim już pisano na naszym wortalu, m.in. głos w tej sprawie zabrał prof. Marek Łabaj. Zastanawiałem się nad przyczyną tego zjawiska. Jednym z wyjaśnień byłoby to, że na skutek zmian cywilizacyjnych, w tym postępu technologicznego zmienia się nasza percepcja zjawisk i otoczenia, w którym żyjemy. Obserwuje się rozproszenie uwagi ludzi, zwłaszcza u młodego pokolenia. Żyjemy w coraz większym szumie informacyjnym i tylko część osób jest w stanie skupić się na zajęciach wymagających cierpliwości i uważności. Do takiej aktywności należy m.in. hodowla kanarków śpiewających. Wiemy z historii, że artyści, twórcy itp. żyją w swoim świecie, do którego dostęp jest często trudny. Podobnie jest z hodowcami kanarków śpiewających. Mimo tych słabnących trendów w popularności ras śpiewających uważam, że nie ma ryzyka wypadnięcia miłośników kanarków harceńskich z obiegu hodowców. Jak uczy nas życie, zawsze będą jednostki czujące duszę i śpiew kanarków szlachetnych. Można przypuszczać, że będzie za tym szedł wzrost jakości hodowli tych ptaków i innych śpiewaków. Z tego wynika, że powinniśmy wzajemnie doceniać niepowtarzalne piękno różnych ras ptaków.
A swoją drogą pozwolę sobie na dodatkową dygresję. Zastanawia mnie fakt pewnej trwałości w metodach hodowli kanarka harceńskiego. Mam tu na myśli przede wszystkim metody żywienia tych ptaków, kładzenie nacisku na podawanie rzepiku itp. Są podane powody, dlaczego tak się czyni. Pytanie brzmi, czy to postępowanie jest zasadne w świetle ciągle aktualizowanej wiedzy o pokarmach i hodowli kanarków? Czy ta tradycja nie zamyka furtki na innowacyjne sposoby karmienia kanarków harceńskich itp. Wiemy i doświadczamy na przykładzie hodowli innych ptaków, że nastąpił ogromny postęp w metodach hodowlanych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 04:39:33 wysłane przez Pandan0 » Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #17 : Grudzień 31, 2014, 06:09:12 »

Tyś jest mądry chłop!
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #18 : Grudzień 31, 2014, 10:56:47 »


Nie wiem,czy bez chemii wykolorujesz ptaki.Na pewno nie tak,jak z ową chemią.
Ja tam wolę śpiew.
A swoją drogą napisz,czemu przygotowanie szczygła do wystawy jest takie mozolne.
I jeszcze jedno.Innowacyjność?Co tu ma innowacyjność?

Jeśli chodzi o przygotowanie szczygła to nie w tym temacie i nie forum Uśmiech (jestem w trakcie przygotowywania szerszego opisu)

Wszystkie sztuczne barwniki mają swoje odpowiedniki w naturalnych Chichot efekty może nie są identyczne ale zapewne zdrowsze. W zależności od rasy kanarka można by pokusić się o dobranie odpowiedniej karmy aby kolor był taki a nie inny. Mój znajomy hoduje czyżyki czerwone i jakoś nie potrzebuje barwnika aby były czerwone Uśmiech.

Słyszałem już że wystawia się kanarki czerwone "niebarwione chemicznie" może to jest nowy trend. Tylko czy sędziowie będą w stanie odpowiednio ocenić takie kanarki. Przecież one mogą być na przegranej pozycji w porównaniu z chemicznymi Chichot

Jeśli chodzi o innowacyjność jakiś czas temu obdzwoniłem i napisałem chyba wszystkich hodowców harcenów w Polsce. Szukałem białych harcenów bądź czysto zielonych powiem krótko BRAK, bynajmniej w Polsce. Z tego co wiem były kiedyś harceńskie koroniaste a nawet posturalne (garbusy), jakoś nie widzę nie słyszę o takich ptakach. Dlaczego Koroniaki nie mogą śpiewać jak Harceny?
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #19 : Grudzień 31, 2014, 11:03:50 »

Zapomniałem dodać że ja naprawdę nie mam nic przeciwko hodowcom kanarków harceński. Po prostu uważam, że to takie strasznie zamknięte grono. Myślę że Yotan również nikogo nie zamierzał obrazić, próbujemy zrozumieć "Wasze" zachowanie (*pisząc Wasze mam na myśli wszystkich hodowców harcenów).
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #20 : Grudzień 31, 2014, 11:34:09 »

To jest inny klimat.
Spójrz na wystawy.

Owszem, inny. Głównie, wybacz, warczenie na innych i na samych siebie.  Mrugnięcie

Każdego kanarka trzeba wychować, nauczyć i przygotować do wystawy, uważam, że jeden ptak nie jest lepszy od drugiego i sztuczne wywyższanie jednego rodzaju ptaków wprowadza tylko chaos i niesnaski.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #21 : Styczeń 01, 2015, 01:25:43 »

Owszem, inny. Głównie, wybacz, warczenie na innych i na samych siebie.  Mrugnięcie
Jeśli tyle na ten temat wiesz,to szczerze współczuję
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 01, 2015, 01:46:30 »

Witam. Sam fakt że spotykamy się w tym miejscu świadczy o tym że mamy takie samo hobby. A w realu spotykamy różnych ludzi, serdecznych otwartych na drugiego człowieka oraz różnych "uczniów czarnoksiężnika", wyznawców teorii spiskowych. Ptaki jak ptaki , lepsze , gorsze . Nie dorabiajmy teorii o wyższości jednych nad drugimi. Ludzie hodują takie jakie lubią i na jakie pozwalają im warunki. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i spełnienia marzeń o Championach.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
ryba.k
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #23 : Styczeń 01, 2015, 02:00:19 »

Owszem, inny. Głównie, wybacz, warczenie na innych i na samych siebie.  Mrugnięcie
Jeśli tyle na ten temat wiesz,to szczerze współczuję

dowodem na to co mówi klapuch jest twój list do prezydenta PFO oraz  http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=469:komunikat-nr-42014-z-posiedzenia-rady-pfo-w-dniu-28-wrzenia-2014-r&catid=4:aktualnoci&Itemid=1  pkt. 7 gdzie czterech sędziów i hodowców harcenów przyszli na zebranie bez wspólnego stanowiska i po zebraniu też go nie mieli.
klapuch jakże celnie zdaniem [bGłównie, wybacz, warczenie na innych i na samych siebie. b] określił środowisko hodowców harcenów.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #24 : Styczeń 01, 2015, 10:52:17 »

Rozumiem,że części społeczeństwa nie podoba się nazywanie kanarków szlachetnych szlachetnymi Chichot
Mnie się podoba i zamierzam tej nazwy używać.Zamierzam też ją propagować.
I piszcie sobie ,co chcecie.
Tak je nazywano,tak się je nazywa,tak się je będzie nazywać.
I nie uważam,ze reszta to plebs.   Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 01, 2015, 12:23:47 »

Mnie się podoba i zamierzam tej nazwy używać.Zamierzam też ją propagować.
I piszcie sobie ,co chcecie.
Tak je nazywano,tak się je nazywa,tak się je będzie nazywać.

I nie zastanowiło Cię nigdy KTO je tak nazwał? Skąd pochodzi ta idea, którą chcesz popierać?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #26 : Styczeń 01, 2015, 01:20:57 »

Mnie się podoba i zamierzam tej nazwy używać.Zamierzam też ją propagować.
I piszcie sobie ,co chcecie.
Tak je nazywano,tak się je nazywa,tak się je będzie nazywać.

I nie zastanowiło Cię nigdy KTO je tak nazwał? Skąd pochodzi ta idea, którą chcesz popierać?


Zastanawia mnie idea którą Ty popierasz.
Ktoś kiedyś,dawno temu,kiedy nas jeszcze nie było na świecie,zaczął je tak nazywać.
Mi to pasuje,Tobie nie,więc hodujesz glostery.
Różnica między nami polega na tym,że ja nie widzę sensu,żeby o tym dyskutować,bo nie uważam się za kogoś lepszego.
Nie będę hodował glosterów(choć bardzo podobają mi się te z koroną) tylko i wyłącznie dlatego,żeby herceny nie łapały od nich błędów w śpiewie.
Czy jak kupisz czerwone mozaiki i wpuścisz je do glostera,to ten zarazi się czerwoną maską?Nie.A harcen złapie błędy.
Czego chcesz?Likwidacji hodowli harcenów?Wyrzucenia wszystkich z PFO?
Jesteś w radzie,działaj dla dobra wszystkich.Chciałeś?
Skup się na pracy a nie na idei,która przyświeca hodowcom harcenów.Szlachetnych turkotów Duży uśmiech
Nie są ładne,kolorowe,nie mają koron(właśnie,czemu nie czepek?co to królowie jacyś?)ale są nazywane szlachetnymi.
Wielki powód do ataku na środowisko ich hodowców.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #27 : Styczeń 01, 2015, 05:49:51 »

Cytuj
Zastanawia mnie idea którą Ty popierasz.
A jaka dokładnie?

Cytuj
Mi to pasuje,Tobie nie,więc hodujesz glostery.
Acha, według Ciebie hoduję glostery, bo nie podoba mi się, że ktoś nazywa harceny kanarkami szlachetnymi.
Interesujące. Nie wiem skąd to wziąłeś, ale interesujące.

Cytuj
Różnica między nami polega na tym,że ja nie widzę sensu,żeby o tym dyskutować,bo nie uważam się za kogoś lepszego.
Dyskusja może być o wszystkim. Ludzie dyskutują o rzeczach, które ich interesują, a ludzie kulturalni dyskutują w kulturalny sposób. Czemu się tym denerwujesz? Temat Ci nie odpowiada to nie bierz udziału w dyskusji, a nie krzycz na innych, że temat nie jest odpowiedni.

Cytuj
Czego chcesz?Likwidacji hodowli harcenów?Wyrzucenia wszystkich z PFO?
Co?

Cytuj
Jesteś w radzie,działaj dla dobra wszystkich.Chciałeś?
No popatrz - najpierw warczysz na Michała, teraz na mnie. I jakoś odczuwam, że bezpodstawnie.

Cytuj
Wielki powód do ataku na środowisko ich hodowców.

I tym zdaniem w piękny sposób podkreśliłeś środowisko hodowców (na szczęście nie wszystkich) harcenów:

- Dlaczego nazywacie kanarki harceńskie szlachetnymi?
- Jest to bezpodstawny atak na środowisko ich hodowców.



Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #28 : Styczeń 01, 2015, 06:09:52 »

Pandan0, obawiam się, że podałeś na tacy hodowcom kanarków harceńskich piękne tłumaczenie ich dobrowolnej asymilacji. Obawiam się, że teraz każdy hodowca harcenów na pytanie, dlaczego uważają się za lepszych od innych, będzie cytował Twoją wypowiedź.
Myślę, że nikomu nie chodzi o wykluczenie hodowców harcenów z PFO. Ale wg mnie ci hodowcy sami sobie robią zły PR. A to do niczego dobrego nie prowadzi.
Zapisane


leszek
Korespondent1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 95


« Odpowiedz #29 : Styczeń 01, 2015, 07:46:47 »

Hodowcy kanarków harceńskich to nie jest zamknięte środowisko.Jeżeli ktoś do mnie dzwoni lub w inny sposób pyta to mu odpowiem i doradzę,LaKi czy to prawda? W taki sposób zachowuje się wielu hodowców kanarków harceńskich.  Jeżeli chodzi o konkursy to wszystkie gatunki  ptaków muszą mieć odpowiednie warunki na co się składa pomieszczenie,temperatura,oświetlenie.Ja hoduję kanarki harceńskie i glostery i wiem jaka jest różnica w wybraniu,odżywianiu i przygotowaniu tych kanarków do konkursów.
wloczykij     nie obawiaj się że kanarki harceńskie złapią błędy od glostera ,one złapią błędny śpiew od kanarków harceńskich które śpiewają z błędami ,więc należy usunąć z przefruwu te które śpiewają z błędami.Ja mam w jednym pomieszczeniu kanarki harceńskie i glostery,na jesień przynoszę do kuchni kanarki harceńskie abym mógł je wysłuchać i by mogły się rozśpiewać.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!