Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:58:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przydział sędziowań  (Przeczytany 11555 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #15 : Styczeń 21, 2015, 05:09:10 »

Błagam!
Jest Koło Gospodyń Wiejskich,jest OSP i jest PFO.
To ostatnie nie może się ogarnąć i normalnie zorganizować.
Może czas zaczerpnąć z tych dwóch pozostałych?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 21, 2015, 06:33:22 »

Ja bym raczej powiedział, że sejm to my, a PFO to rząd... A póki w sejmie się nie dogadają, to z rządzenia nic nie będzie...
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #17 : Styczeń 22, 2015, 07:40:27 »

Tu nie trzeba rządzić,tylko zorganizować sędziów,obrączki i jedną imprezę w roku dla hodowców Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #18 : Styczeń 22, 2015, 10:03:44 »

Ja bym raczej powiedział, że sejm to my, a PFO to rząd... A póki w sejmie się nie dogadają, to z rządzenia nic nie będzie...

Niezbyt jest się w czym dogadywać. Propozycje, pomysły etc. powinno iść od góry a potem się można dogadywać, dyskutować nad nimi. Ale na chwilę obecną nie ma nad czym pracować
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #19 : Styczeń 23, 2015, 10:15:14 »

Sędziowie są przydzielani zgodnie z miejscem zamieszkania.
Najczęściej właśnie nie są. Najdziwniejsze jest to, że niektórzy sędziowie w ogóle nie oceniają ptaków, a inni oceniają wiele wystaw w ciągu sezonu. Od czyjego zatem widzimisię zależy przydział sędziowań?
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #20 : Styczeń 23, 2015, 10:38:03 »

według mnie jest za mało sędziów, mało jest zainteresowanych tym aby oceniać ptaki, a powodów jest dużo między innymi jeden podstawowy mało kto chce, aby na nim wieszali psy bo "źle ocenił ptaki, bo moje nie wygrały" Język Mało kto za takie "DUŻE" pieniądze chce jechać kilka godzin w nocy, aby potem co najmniej kilka godzin oceniać ptaki. Mało kto chce wykonywać prace za 2 sędziów, ponieważ często stowarzyszenia zgłaszają zapotrzebowanie na 1 sędziego a ptaków jest dużo więcej. Dodatkowo pojawia się problem że stowarzyszenia organizują sobie wystawy jak chcą i często jednego weekendu są 2-3 wystawy to również utrudnia przydzielenie sędziów.

Jeśli dla Was takie łatwe jest przydzielanie sędziów to zapraszam do rozmów z sekcją i podanie najlepszego według WAS sposobu przydzielenia sędziów.

poniżej bez osobowo/i nie bezpośrednio

Często wieszacie psy na PFO, na radę, na sędziów, i dawno już nie widziałem żadnego pozytywnego postu na temat PFO. Zaczyna mnie to wszysto męczyć. Wszędzie tylko żale. Ludzie wszystko umiecie tylko negować i źle oceniać. Ludzie czy według Was naprawdę wszystko jest takie złe?? Według mnie w Polsce mamy stado idi....., którzy swoimi wybrykami zniechęcają ludzi do działania, przez co: mało kto chce być sędziom, mało kto chce udzielać się za darmo w radzie PFO czy w stowarzyszeniach.
Jeśli idi.... nie nabiorą rozumy to niedługo nie będzie komu prowadzić stowarzyszenia, nie będzie komu sędziować, nie będzie komu przewodzić Radzie. Więcej działania mniej pieprzenia głupot!
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 23, 2015, 11:56:17 »

według mnie jest za mało sędziów, mało jest zainteresowanych tym aby oceniać ptaki, a powodów jest dużo między innymi jeden podstawowy mało kto chce, aby na nim wieszali psy bo "źle ocenił ptaki, bo moje nie wygrały" Język Mało kto za takie "DUŻE" pieniądze chce jechać kilka godzin w nocy, aby potem co najmniej kilka godzin oceniać ptaki. Mało kto chce wykonywać prace za 2 sędziów, ponieważ często stowarzyszenia zgłaszają zapotrzebowanie na 1 sędziego a ptaków jest dużo więcej. Dodatkowo pojawia się problem że stowarzyszenia organizują sobie wystawy jak chcą i często jednego weekendu są 2-3 wystawy to również utrudnia przydzielenie sędziów.

Jeśli dla Was takie łatwe jest przydzielanie sędziów to zapraszam do rozmów z sekcją i podanie najlepszego według WAS sposobu przydzielenia sędziów.

poniżej bez osobowo/i nie bezpośrednio

Często wieszacie psy na PFO, na radę, na sędziów, i dawno już nie widziałem żadnego pozytywnego postu na temat PFO. Zaczyna mnie to wszysto męczyć. Wszędzie tylko żale. Ludzie wszystko umiecie tylko negować i źle oceniać. Ludzie czy według Was naprawdę wszystko jest takie złe?? Według mnie w Polsce mamy stado idi....., którzy swoimi wybrykami zniechęcają ludzi do działania, przez co: mało kto chce być sędziom, mało kto chce udzielać się za darmo w radzie PFO czy w stowarzyszeniach.
Jeśli idi.... nie nabiorą rozumy to niedługo nie będzie komu prowadzić stowarzyszenia, nie będzie komu sędziować, nie będzie komu przewodzić Radzie. Więcej działania mniej pieprzenia głupot!

Laki siatka geograficzna o której pisałeś to chyba nie bardzo zdaje egzamin, skoro np. do Wodzisławia ściąga się sędziów z Łodzi. Sprawę przydziału sędziowań należy przeanalizować i zastanowić się nad poprawą przydzielania sędziów aby uniknąć ciągnięcia sędziego po nocy. Pierwsze lepsze rozwiązanie z brzegu to takie aby sekcja sędziów zapewniła sędziemu nocleg i wtedy może on wyjechać popołudniu dnia poprzedniego i dobrze się wyspać. 50 zł. za nocleg to chyba nie majątek, a sędzia na drugi dzień jest wypoczęty i gotowy do działania.

Ile razy w roku są organizowane szkolenia na sędziów? Czy informacje o organizowanym szkoleniu są rozsyłane do stowarzyszeń?  potrzeba więcej sędziów - to fakt, to że jest mało chętnych z powodu obawy przed "wieszaniem psów" na nich to trochę bez sensu, każdy kto myśli o byciu sędzią powinien się z tym liczyć, bo zawsze znajdzie się ktoś nie zadowolony.

Większa część wystaw odbywa się na Śląsku i to głównie sędziowie ze Śląska powinni oceniać te wystawy ale są miejsca w których co roku sędzia jest ten sam, a co z sędziami którzy nie oceniają od dłuższego czasu konkursów? Dlaczego są w odstawce?

Trzeba wszystko ułożyć, przeanalizować i poprawić a nie ciągle gadać że wszystko jest extra jak wiemy że tak nie jest. Jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia i daleka droga do tego aby było extra. W dwa lata można bardzo dużo zmienić, a przy odpowiednich argumentach da się przekonać do zmian nawet tych hodowców którzy preferują nic nierobienie i którzy nie są chętni do zmian. Zmiany też są potrzebne i też są dobre.

Natomiast co do PFO - jak kto nikt nic nie napisał? przecież są na wortalu osoby którym praca PFO odpowiada w jakiej kolwiek postaci, tylko dziwne jest że te osoby nie widzą też minusów które faktycznie istnieją.
Co dobrego można napisać o PFO? hmmm może że wydali standardy ptaków, może że planują zrobić szkolenie sędziów sekcji B, że odbyły się OMP i co najważniejsze odbył się konkurs kanarka harceńskiego ale to dzięki hodowcom z Egzoty na szybko już nic więcej nie napiszę, ale będę wdzięczny jak napiszesz mi coś więcej na temat tego co PFO dobrego zrobiło będę miał większy obraz tego wszystkiego bo może Ty wiesz więcej w tym temacie.  Nie dziw się że mało jest chętnych do objęcia stanowiska w RF czy w stowarzyszeniach , bo ogarnięcie tego wszystkiego po poprzednikach jest nie lada wyzwaniem. A ludzi do pomocy są, nie wielu ale są, tylko że nie wszystkim jest dane pomagać z różnych względów.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #22 : Styczeń 24, 2015, 08:26:29 »

Gdyby było za co chwalić nasze kochane władze,byłyby chwalone.
Najgorsze jest to,że nie wiecie,co robić.
Jak ktoś lubi bylejakość,niech chwali.Ja nie lubię.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #23 : Styczeń 24, 2015, 11:19:47 »

Ani jednego "plusa" nie widzisz?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #24 : Styczeń 24, 2015, 11:29:37 »

obrączki
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 24, 2015, 11:31:33 »

ha! jednak coś! no to nie jest tak źle!
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #26 : Styczeń 24, 2015, 11:46:06 »

niewiele tego:)ale jest iskierka w tunelu:)
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!