Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:58:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pierwsze lęgi - pierwsze trudności  (Przeczytany 29957 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #15 : Luty 21, 2015, 02:54:16 »

Dzisiaj rano samica złożyła kolejne jajko które podmieniłem. Wydaje się ze to juz ostatnie no jest mniejsze. Ale kto wie. Samica dzisiaj przez caly dzień wysiaduje sztuczne. Nie wiem czy jajeczka będą zapłodnione bo jak miala te zaparcie przestała przyjmować samca. Samca zresztą juz potem nie puszczałem żeby miala spokój. Wazne ze przeżyła bo wydawało się ze jest z nią źle.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #16 : Luty 21, 2015, 05:02:50 »

Witam, całe szczęście, że samiczka już miewa się lepiej. Mam wrażenie, że po raz kolejny mamy do czynienia z powtarzającą się sytuacją zaburzeń fizjologii u samic, gdy nie są sparowane od początku z samcami. Nie ukrywam, że jestem przeciwnikiem zwalania wszystkiego na tzw. samotną matkę. To jest wbrew naturalnym zachowaniom kanarków, które przecież żyją w parach w okresie lęgowym. Taki truizm. Fakt, że są często problemy z kojarzeniem ptaków jest związany m.in. z tym, że w naturze kanarki tworzą pary już na całe miesiące przed właściwym okresem lęgowym. O tym już pisałem. Udomowione kanarki wbrew pozorom nie zatraciły tych zachowań w takim stopniu, jak by się nam wydawało.... Pozdrawiam 😊
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 11:33:47 wysłane przez Pandan0 » Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #17 : Marzec 03, 2015, 09:40:28 »

Sytuacja po kilku dniach wygląda następująco.
Samiczka z zaparciem siedzi od dziewięciu dni na trzech niezalężonych jajeczkach. Czy zostawić je jeszcze czy usunąć z gniazda?
Druga samiczka siedzi od sześciu dni na pięciu. Niestety pięć jajeczek również nie zalężonych. To drugi lęg tej samiczki. Czy można dopuścić do trzeciego lęgu, jeśli nie to jak najlepiej "wyciszyć" samiczkę aby już nie składała się do trzeciego lęgu? Ta samiczka miała wymienionego samca bo pierwszego nie akceptowała a on bardzo natarczywy był i tylko bójki były w klatce. Ten drugi również jak się okazuje nie podołał  Smutny.
Trzecia samiczka od niedzieli siedzi na sześciu jajeczkach. Tutaj jeszcze nie wiem czy zalężone ale jestem pełen obaw że raczej nie. Przy okazji pytanie czy ułożenie jajeczek w gnieździe jest istotne? Te w samym środku jest jakby niżej od pozostałych.
Cała nadzieja w czwartej samiczce która bez problemu za każdym razem przyjmuje samca ale od tygodnia nie potrafi zbudować gniazda. Co zbuduje to rozwala.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #18 : Marzec 03, 2015, 09:50:11 »

Czesc
Ulozeniem jajek w gniezdzie nie  musi Cie interesowac bo i tak samiczka od czasu do czasu zmienia ich polozenie.
To co mnie zastanawia to te wszystkie jajka ktore nie sa zaplodnione. Wiesz moim zdaniem to slabo przygotowales samce lub za wczesnie podeszles do legow.
Moja rada to oddzielic samce od samic  (klatka na pol ,oczywiscie jesli masz mozliwosc ) samiczki zostaw na jajkach jak najdluzej jak mozesz i zacznij pracowac nad samcami . Witamina E, skielkowane nasiona , mieszanka itd. wszystko co pobudzi samca do aktywnosci rozrodczej.


Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #19 : Marzec 12, 2015, 08:30:02 »

Z tych sześciu jajeczek ze zdjęcia wyżej pięć jest zalężonych, jedno raczej obumarłe. Jesli jajeczka byly podłożone 01.03 około 20.00 cztery jajeczka, w następnym dniu samica złożyła piąte a w kolejnym dniu szóste to wyklucia mogę się spodziewać (o ile będzie) w niedzielę wieczorem? Czy mogą sie kluć tak samo dzień po dniu? Jesli założę optymistyczna wersję i wykluje sie pięć piskląt czy podłożyć dwa pisklaki innej samicy która wysiaduje od 14 dni puste jajeczka?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #20 : Marzec 12, 2015, 09:17:08 »

Cytuj
to wyklucia mogę się spodziewać (o ile będzie) w niedzielę wieczorem?
tak, +-1 dzień

Cytuj
Czy mogą sie kluć tak samo dzień po dniu?
tak

Cytuj
Jesli założę optymistyczna wersję i wykluje sie pięć piskląt czy podłożyć dwa pisklaki innej samicy która wysiaduje od 14 dni puste jajeczka?
Nie ruszaj, żeby przenieść pisklaka jedno dniowego trzeba mieć ręce jak chirurg, uważam, że ingerencją tylko zaszkodzisz.
Zapisane


sylabona
Gość
« Odpowiedz #21 : Marzec 13, 2015, 09:06:02 »

Dadzą radę wychować, a jak będziesz przenosił, to kto wie, czy tamta samiczka zacznie karmić? Klapuch dobrze radzi.
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #22 : Marzec 13, 2015, 11:52:05 »

Problem ze będzie do tego wychowania sama bo taki typ hodowli prowadzę. Ale oczywiście nie będę malców ruszał ( o ile beda  Mrugnięcie ). Czyli druga samiczkę mogę zwolnić z czuwania, zabrać gniazdko i przygotowywać do następnego lęgu?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #23 : Marzec 17, 2015, 02:33:03 »

W niedzielę 15marca wykluły się pisklaki. Pięć sztuk. Moje pierwsze  Mrugnięcie.
Niestety jeden nie przeżył nocy. Prawdopodobnie został przygnieciony przez samicę i resztę. Cztery wyglądają okej. Otwierają dziobki i są karmione przez samice. W tych workach mają zapas jedzenia.
Prosiłbym o pomoc w recepturze na pokarm jajeczny. Wiem że przepisów jest sporo, na forum również no ale dosyć się różnią od siebie a nie chciałbym pisklakom zaszkodzić błędnym żywieniem. Pokarm jaki stosuję to: gotowane na twardo jajo kurze, dwie łyżeczki sztucznego jaja Cede, dwie łyżeczki startego suchara z "Mamuta" taki bez cukru, trzy szczypty  maku, 1-2 łyżeczki wody.
Czy ten pokarm jaki stosuję może być? Czy maluchom mak nie zaszkodzi? Może jeszcze brakuje jakiś dodatek?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
sylabona
Gość
« Odpowiedz #24 : Marzec 17, 2015, 05:25:45 »

Dodaję jeszcze zmielone skorupki jajek + kilka kropli tranu.
Tu, jest ładnie opisane i zdjęcia kolega zrobił http://glostery.katowice.pl/pokarm-jajeczny/
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #25 : Marzec 17, 2015, 05:27:44 »

Maku nie dawałbym tak wcześnie, poza tym mieszanka w sam raz.
Jeśli chodzi o tran to ostatnie badania wykazują, że kumulują się w nim metale ciężkie (jak dobrze pamiętam) i wcale nie jest taki dobry dla kanarków jak przewidywano.
Zapisane


m@lpka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« Odpowiedz #26 : Marzec 17, 2015, 05:46:10 »

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na to:

Cytuj
Samiczka z zaparciem siedzi od dziewięciu dni na trzech niezalężonych jajeczkach.[..]

Uważaj jak formułujesz zdania bo kiedyś może z tego wyniknąć nieszczęście. Ja na początku zrozumiałem, że samica ma zaparcie jaja i siedzi na tych trzech jajkach, mogłeś napisać, że siedzie np. zaparcie.
Zapisane

sylabona
Gość
« Odpowiedz #27 : Marzec 17, 2015, 06:04:43 »

 Klapuch ale wapń, bez witaminy D3 się podobno nie przyswaja (dlatego dodaję tran).
Myślisz, że lepsza będzie sama witamina D3 ?
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #28 : Marzec 17, 2015, 06:23:32 »

Dziękuję za podpowiedzi i uwagi. Jeszcze jedna sprawa. Z czterech pisklaków tylko jeden ma pełny wol a reszta jakos bezskutecznie domaga sie pożywienia. Samiczka wiecej na nich siedzi niż je karmi. Czy to niepokojące?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #29 : Marzec 17, 2015, 06:49:35 »

Prosiłbym o pomoc w recepturze na pokarm jajeczny. Wiem że przepisów jest sporo, na forum również no ale dosyć się różnią od siebie a nie chciałbym pisklakom zaszkodzić błędnym żywieniem. Pokarm jaki stosuję to: gotowane na twardo jajo kurze, dwie łyżeczki sztucznego jaja Cede, dwie łyżeczki startego suchara z "Mamuta" taki bez cukru, trzy szczypty  maku, 1-2 łyżeczki wody.
Nie wiem czy dodawanie wody do mieszanki jajecznej to dobry pomysł. Według mnie taka mieszanka szybko się psuje, ale zaznaczam, że nigdy nie hodowałem kanarków harceńskich i nie znam składu mieszanki dla śpiewaków.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!