Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:15:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z młoda amadyną  (Przeczytany 15068 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« : Luty 22, 2015, 01:27:45 »

Witam
Proszę o pomoc. Młode amadyny w budce wychowują się wzorcowo, ale po wyjściu z niej po 4-7 dniach zdarzają się przypadki że któraś robi sie apatyczna, na brzuch zaobserwowałem pod linią żeber ciemne miejsce nie punkt poniżej w stronę kloaki połowa brzucha jest jakby gipsowo biała. Są to pojedyncze przypadki ale i tak irytują. Klatki czyste odkażane.

Żywienie:  karma DN 84, pokarm jajeczny trzy razy w tygodniu mieszany z ziołami ( pokrzywa, rdest ptasi, krwawnik. mniszek lekarski, ostropest ) , sepia, piasek, grit,  kiełki.

Wykonywałem obszerne badania w dwóch niezależnych labolatoriach, które niczego niepokojącego nie wykazały.
Z opinii Weta. problem trawienny ale jak temu zaradzić ?

Może ktoś z was miał podobny przypadek?
Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2015, 01:45:12 »

Może jeszcze jedna fotka
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2015, 03:10:10 »

Czyżby powiększona wątroba i poniżej tkanka tłuszczowa? Wet to widział?
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2015, 04:32:11 »

Z opinii Weta. problem trawienny ale jak temu zaradzić ?

Na podstawie doświadczenia dałbym:
Trichocox
AliVir

ewentualnie jeszcze:
Orniform


Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2015, 04:44:28 »

Czyżby powiększona wątroba i poniżej tkanka tłuszczowa? Wet to widział?

Tak. Podawałem na to silivet.

Wątroba faktycznie wygląda na powiększoną.

Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 22, 2015, 04:48:09 »

Te ptaki przeżywają? Pierzą się i rozwijają tak jak pozostałe? Są z różnych gniazd, czy problem powtarza się ciągle u tych samych par/rodziców?
Zapisane


Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 22, 2015, 06:07:08 »

Tak, też uwazam, ze to watroba. Jakie badania robiłeś?

Ja bym tu stawiała na atoksoplazmoze. Dałabym jakiś lek na to, ale nie bawiła się w środki ziołowe. Tylko zaczęła dłuższe leczenie na atoksoplazmozę. Na to niestety badania nie bardzo jest jak zrobić, bo oocysty w kale sa sporadycznie.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 22, 2015, 06:13:30 »

Te ptaki przeżywają? Pierzą się i rozwijają tak jak pozostałe? Są z różnych gniazd, czy problem powtarza się ciągle u tych samych par/rodziców?

Tak przeżywają ale są w gorszej kondycji cały czas łącznie z pierzeniem.
Są z różnych gniazd.

Nie jest to problem notoryczny czasami jednej czy dwóch par. W jednym lęgu ok a w drugim np trafia się jakaś  sztuka

Na teraz na 25 młodych mam takie 2 szt.
Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 22, 2015, 06:17:38 »

Tak, też uwazam, ze to watroba. Jakie badania robiłeś?

Ja bym tu stawiała na atoksoplazmoze. Dałabym jakiś lek na to, ale nie bawiła się w środki ziołowe. Tylko zaczęła dłuższe leczenie na atoksoplazmozę. Na to niestety badania nie bardzo jest jak zrobić, bo oocysty w kale sa sporadycznie.

Pozdrawiam,
Joanna

toksoplazmoza czy to to samo?

Badania robione były z kału oraz kiedyś z martwego ptaka wszystko bez zarzutu.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 22, 2015, 06:25:18 »

ale nie bawiła się w środki ziołowe

Ale może nie skreślaj ziół tak od razu? Wiele razy uratowały mi kanarki...
Zapisane


Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 22, 2015, 08:31:56 »

Atoksoplazmoza - http://kanarki.eu/index.php?topic=3212.0 tu jest o tym napisane. To oczywiście nie musi być to, ale bardzo powaznie brałabym to pod uwagę.

Klapuch - nie, nie skreslam. Ale jak już ptaki padają, to według mnie trzeba czegoś mocniejszego. Zwłaszcza jak myśleć o atoksoplazmozie. Natomiast jak najbardziej można podawać te ziołowe leki w przerwach między podawaniem leku (bo lek się podaje przez pare dni co miesiac). W ogóle uważam, że zioła są dobre jako profilaktyka i wspomaganie leczenia, ale nie jako jedyne leczenie poważnych chorób.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 22, 2015, 08:54:32 »

Atoksoplazmoza - http://kanarki.eu/index.php?topic=3212.0 tu jest o tym napisane. To oczywiście nie musi być to, ale bardzo powaznie brałabym to pod uwagę.

 Ale jak już ptaki padają, to według mnie trzeba czegoś mocniejszego. Zwłaszcza jak myśleć o atoksoplazmozie.

Pozdrawiam,
Joanna

Dzięki za  wskazówkę, ale po zapoznaniu i może na szczęście objawy nie pasują.

Zastosuję preparaty od Mariusza a ofektach pośpiesznie będę informował.
Zapisane


Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 22, 2015, 09:04:05 »

Niestety mogą pasowac. Tam w artykule jest napisane o czarnej plamce, ale przy atoksoplazmozie może być właśnie tak wygladajaca wątroba i nie być czarnej plamki. A inne objawy bardzo zależą od okolicznosci. Generalnie smiertelność powinna być większa, ale to też zalezy. To w ogóle jest taka dziwna choroba, że objawy są bardzo różne, bo zależą od zaatakowanych organów. A diagnostyka jest bardzo trudna, bo jak pasożyty są we krwi, to nie ma jak zdiagnozować (nie są wydalane oocysty). Choroba jest przewlekła.

U amadyn też jest problem z flora bakteryjną w jelitach. Moze dawaj ptakom jakiś dobry probiotyk?

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 22, 2015, 09:06:33 »

W ogóle uważam, że zioła są dobre jako profilaktyka i wspomaganie leczenia, ale nie jako jedyne leczenie poważnych chorób.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Czasami tylko jest problem, bo nie ma niektórych leków dla kanarków lub metod diagnostycznych dających dużą pewność, jak np. w tym przypadku. Hodowca wtedy działa na wyczucie, a czasami, niestety, wet też.
Zapisane


Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #14 : Luty 22, 2015, 11:04:37 »

Witam,
przypomniało mi się, że miałem zakupione chyba 6 lat temu amadyńce od jednego z hodowców. Samica, ptak urodzony w roku zakupu i w pełni wypierzony, bardzo szybko zaczęła chorować. Żyła z tę chorobą ładne kilka miesięcy. Chudła i miała wystający mostek, i chyba widoczne zmiany na brzuchu. Teraz nie pamiętam tego ostatniego faktu. W każdym razie gdy samiczka padła, to została przeprowadzona sekcja, w wyniku której postawiono diagnozę - Atoxoplasma. Chociaż nie było to wtedy 100% potwierdzenie zakażenia tym pierwotniakiem, mimo że zmiany w wątrobie itp. miały być bardzo charakterystyczne jak przy atoksoplazmozie. Zlecono mi podawanie pozostałym amadyńcom Baycoxu. Jak widzicie ptak żył bardzo długo z tym schorzeniem. Potwierdza ta sytuacja opinię Yoanki, że patogen ten może wywoływać różne objawy choroby w zależności od tego co zaatakuje w organizmie.
Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!