Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 07:25:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: karma jajeczna CeDe  (Przeczytany 4037 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« : Sierpień 02, 2015, 09:38:25 »

Ktoś ją stosuje? Od razu po wykluciu piskląt? Ja dotychczas podawałem QUIKO, ale zastanawiam się nad zmianą na CeDe. Tylko że przeczytałem:
"Zastosowanie:
- Mix powinien być 1/4-tą części dziennej porcji.
- podczas pierwszych 24 godzin po wykluciu - nie stosować!
- od 2 dnia życia 2 do 3: razy dziennie.
- podczas pierzenia: codziennie.
- podczas spoczynku: 2 razy na tydzień."
Jak myślicie, dlaczego? Przecież jak nie podam astryldom jajka od razu, to pożegnam się z młodymi. I tak nawet przy jajku i robaku tracę młode, ale jak nie podam, to tak jakbym od razu po wykluciu wyrzucił młode do kosza.
Zapisane


alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2015, 11:30:01 »

Masz rację, ptaki tylko czekają na mieszankę i zanim nie dostaną to nie chcą młodych karmić. Ja robię mieszankę z kuskusu i do tego dodaję 2 łyżki jajka z quiko, 2 łyżki jajka dla astryldów z cede i jeszcze łyżeczkę suszonych dobrze rozdrobnionych insektów i inne dodatki według uznania. Z racji że jajko jest tylko dodatkiem do kaszki podaję go od początku, bo inaczej tak jak u ciebie pisklaki w koszu.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2015, 10:56:32 »

No właśnie... Dziś wróciłem z pracy po 3 dniach nieobecności w domu... Bilans: 8 młodych w koszu... 4 motyliki i 4 guldy... Co prawda żona zaglądała i podawała jajko, ale nie od rana, tylko dopiero, jak wstała... A to było o jakieś 3-4 godziny za późno... Może ktoś by wymyślił jakiś automat do podawania ciągle świeżej karmy jajecznej?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2015, 11:51:05 »

Dużo się o tym jajku pisze,żeby podawać do 17-tej,że zawsze rano świeże,że zabierać po 17-tej resztki itd.
W tym roku złamaem wszystkie te zasady i nie zauważyłem różnicy,jakiejś zwiększonej śmiertelności młodych.
Ptaki miały jajko nie raz przez noc.Czasem,jak musiałem zasuwać do roboty na rano i miałem w perspektywie karmienie o 0500 zulu...nie no,bez przegięć-skarmiałem wieczorem i gasiłem światło.Nic się nie działo poza tym,że samica,jak tylko otwarła oczy,miała pełną michę.Sam nie raz jadłem wczorajsze jajko i żyję(choć niektórzy twierdzą,że mi padło na dekiel).
Wydaje mi się,że te sztuczne jajka,nie psują się tak szybko,kilka godzin nocy nie powinno zaważyć aż tak na świeżości.Przecież wiele z tych pokarmów można kupić w formie"wilgotnej".Ja daję zwykłe,kurze z bułką tartą.
Nie znam lepszego automatu do karmienia niż żona,chociaż trzeba przyznać,że ten typ lubi się psuć Uśmiech I strzelać focha Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2015, 07:04:03 »

Suche jajko mają cały czas pod dziobem, ale to nie wystarcza. Jeśli rano nie dostaną na czas karmy jajecznej i robaków, to mam kłopot. Astryldy to nie kanarki, muszą dostać żywca, inaczej nie będą karmić młodych. Wiem, że są ludzie, którzy nie podają robali, ale w większości są to "hodowcy", którzy odchowują po mamkami. Niewielu jest takich, którym się to rzeczywiście udaje w tzw. lęgach naturalnych.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #5 : Sierpień 04, 2015, 08:13:36 »

Tak,ja wiem,że są ptaki bardziej kapryśne i wymagające.
Chodzi mi o to,że jak dasz tą karmę jajeczną z robalami np po 2200-2300zulu,to chyba do tej 0500zulu,kiedy blask jutrzenki rozświetla mrok złowieszczy,nie zdąży się zepsuć,prawda?Jedyne,co sprawiało mi trochę kłopotu,to że samice np schodziły z gniazd,bo przyszło świeże jedzenie,ale jak zacząłem karmić france przy latarce,problem się skończył.
Po prostu zamiast karmienia wcześnie rano,może warto spróbować karmienia"przed zaśnięciem",czy tam późno w nocy
Aaa i miałem kiedyś awarię automatu karmiącego"szwagier".Polegała na tym,że ptaki dostały do picia oranżadę(na szczęście niegazowaną)zamiast wody,bo zapomniał zabrać.Chyba im smakowała,bo strasznie dużo wtedy wypiły.Ale żaden nie padł.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 04, 2015, 01:19:50 »

Hehe ja już coca-colę podawałem bez skutków ubocznych.
Nie mogę dawać przy latarce, bo płoszą się wtedy i zachodzi obawa, że nie wrócą już do gniazd. Pozostaje tylko poranne wstawanie - sprawdza się jak jestem w domu.
Zapisane


1xc
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #7 : Sierpień 04, 2015, 02:35:06 »

Ja stosuje pokarm jajeczny CeDe ale dla kanarkow juz 4 lata.
1 dzien klucie pisklat daje:
Rusk firmy Quiko + jajko. 1:1
Od drugiego dnia az do opuszczenia gniazda przez mlode podaje pokarm jajeczny CeDe , Rusk i jajko w stosunku 1:1:0,5
Co sie tyczy:
´´podczas pierwszych 24 godzin po wykluciu - nie stosować! ´´
Czasami jest tak ze piskleta kluja sie nap. 2 rano a 2  w nocy czy nastepnego dnia.
Te 2 pierwsze dostaja mieszanke bez stucznego pokarmu jajecznego, a te ktore wykluly sie pozniej nie zalapia sie na to ,gdyz pszechodze od 2 dnia na stuczne jajo.
Tak czy siak niezauwazylem zeby suchy pokarm jajeczny podawany  2 czy 8 godzinnym pisklakom przez samice szkodzil.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!