Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:52:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TRANSPORTOWKA TINO MAXI  (Przeczytany 10533 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 18, 2015, 10:53:45 »

RNA07TE ponieważ w tej transportówce jest mały pojemnik na wodę a woda w transporcie przy wielogodzinnym transporcie ptaków jest podstawą,jasne zawsze można uzupełnić.
Mnie się sprawdzają  transportówki innej włoskiej firmy gdzie pojemniki do wody mają w wkład z gąbki.
Pozdrawiam
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 18, 2015, 11:07:21 »

Fakt wode mozna zawsze uzupelnic. A i gabki rez mozna dokupic albo samemu dociac. Chociaz poidelka zastosowane w tych transportowkach sa troche inne niz te tradycyjne. Na kielichu maja te wyciecie .
A jakiej marki uzywasz???
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 19, 2015, 07:03:49 »

Używam trasportówki firmy STA SOLUZIONI -model Transportino nuvola
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 19, 2015, 08:05:21 »

Fajne transportowki napewno masywniejsze ale moim zdaniem zajmuja za duzo miejsca.
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 19, 2015, 10:43:26 »

Transportówka Nuvola f-my STA Soluzioni  zajmuje więcej miejsca bo jest większa ale pozwala też przewozić większe rasy kanarków kształtnych i inne gatunki ptaków wystawowych na długich dystansach.
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 19, 2015, 11:35:54 »

Cytuj
Transportówka Nuvola f-my STA Soluzioni  zajmuje więcej miejsca bo jest większa ale pozwala też przewozić większe rasy kanarków kształtnych
Z tym sie zgadzam , pojedynki sa wiekszych rozmiarow i napewno dostosowane dla ptakow wiekszego rozmiaru.Moja uwaga do wielkosci transportowek jest tez taka ze ptaki jadace na konkurs czy wystawe mialy wystarczajace miejsce ale zeby nie byl go tez za duzo.  Statyw do tych pojedynek jest olbrzymi i pochlania ogrom miejsca. No chyba ze go demontujesz (jesli sie da) a pojedynki luzem na dno bagaznika. Wydaje mi sie tez ze ptaki w Nuola sa bardziej narazone na przeciagi. No i ten plastik napewno bardziej wytrzymalny ale czy swiatlo ma latwy dostep do srodka pojedynek. I aby zamontowac instalacje swiatla tez wydaj mi sie bardziej problematyczna niz 2G-R. Poidelka wyposazone w gabki ok. ale i one zajmuja wiecej miejsca.
Moim zdaniem dla kazdego kto hoduje ptaki do 14- 15 cm 2G-R jest lepsza i praktyczniejsza.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 20, 2015, 09:43:49 »

Warto jest mieć porządną transportówkę. Porządną wg mnie tzn.:
odpowiednio dużą - żeby ptaki swobodnie się w niej mieściły
jasną - żeby ptaki mogły w czasie długiej podróży jeść i pić i co za tym idzie
z karmidłem i poidłem - j/w
z dostępem powietrza - ale bez przeciągów i na tyle szczelną, żeby można było transportować wrażliwe ptaki nawet zimą
wykonaną z łatwo czyszczącego się materiału - żeby móc dbać o jej higienę i żeby przez to mogła długo służyć
O tym, że warto mieć porządną transportówkę, przekonało się już wiele osób, kiedy to po udanych zakupach na dalekiej (najczęściej zagranicznej) giełdzie zamiast z dumą prezentować nowe nabytki ze smutkiem wyrzucają ich truchła do kosza. Sam też się o tym w ten nieszczęsny sposób przekonałem, dlatego w transportówkę zainwestowałem i inwestuję w nią nadal. Niestety zdarza się, że zakup nowej transportówki wymuszony jest aktualną sytuacją "na froncie": wczoraj musiałem kupić nową transportówkę, bo po nadspodziewanie dużych zakupach na giełdzie bałem się, że niektórych ptaków po prostu żywych nie dowiozę.
Zapisane


Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!