Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 10, 2018, 11:35:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyjazd do Reggio Emilia na 76^ Esposizione Ornitologica Internazionale 2015  (Przeczytany 12552 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #45 : Listopad 03, 2015, 12:10:20 »

Nikogo konkretnego.Po prostu jeśli coś działa źle,trzeba to zmienić.Jeśłi coś nie działa w ogóle,trzeba to zmienić koniecznie.
Tak,żeby klasy wystawowe były na 10 m-cy przed zawodami i żeby hodowcy zaczęli się pokazywać w świecie.I trzeba się łapać każdego sposobu,który nam to ułatwi.Tyle.

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #46 : Listopad 03, 2015, 10:20:50 »

PFO musi (...) trenować sędziów

Yyy, jakich sędziów? Ile osób hodowców ostatnio się zgłosiło na szkolenie sędziowskie?
Mamy: sekcja A - garstka, sekcja B - żadnego, egzotyka - na palcach jednej ręki można policzyć.
Nowych sędziów - nie wiem czy jest chociaż jeden rocznie. Wątpię. Kogo ma szkolić?

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #47 : Listopad 03, 2015, 10:30:21 »

Ja widzę inny problem w wyjazdach na zagraniczne wystawy.

Weźmy owe Reggio, które jest taką swoistą Mekką dla naszych hodowców. Nie znam żadnego polskiego hodowcy, który by podróżował do Reggio w celach edukacyjnych! Znam natomiast kilkunastu Niemców, kilku Czechów i nawet jednego Słowaka, którzy wyjazd do Reggio traktują wyłącznie edukacyjnie.
Praktycznie wszystkich polskich hodowców w Reggio widać na giełdzie. Niektórzy spędzają tam nawet 3/4 czasu, oglądając spady hodowlane i targując się o każde wydane euro. Zdecydowana większość tych ptasich turystów nie zna nawet porządnie wyglądającego ptaka rasy, w która inwestują. Wielokrotnie widziałem, że Polacy kupuj najsłabsze ptaki na giełdzie (nie najtańsze, ale najsłabsze jakościowo). Kilka razy próbowałem doradzać przypadkowym nabywco i żaden z nich nie skorzystał z moich rad, wybierając najsłabsze ptaki. Również bez sensu jest kupowanie ptaków w ciemno przez hodowców, którzy zamawiają ptaki emailowo lub telefonicznie.
Czy nie należałoby odpuścić sobie całej tej giełdy i skupić się na oglądaniu wystawy, oglądaniu najlepszych ptaków, na porównaniach ptaków, na analizowaniu kart ocen, na weryfikowaniu tej wiedzy z tą, jaką posiadamy. Standardy ptaków ulegają ciągłym zmianom (nie chodzi mi o surowe zapisy standardów COM, ale o standardy, które stosują sędziowie przy ocenie ptaków). Praktycznie co roku są nowinki, co roku można dostrzeć nowe szczegóły w naszej rasie czy gatunku ptaków, ale trzeba poświęcić masę czasu i wysiłku, żeby te szczegóły znaleźć.
Niewątpliwie dobrze dokonywać takich analiz w gronie jednego czy dwóch znajomych. Razem łatwiej prowadzić porównania i dyskusje. Większe grono osób już raczej nie wchodzi w grę, bo często dyskusje schodzą na inne tematy, a czas ucieka.
Wiele cennych informacji można zdobyć też od hodowców, którzy zajęli czołowe miejsca na wystawie, ale trzeba znać jakiś język obcy, żeby się porozumieć, bo z reguły polskiego nikt nie zna.
Zatem można, ale trzeba chcieć. Gorąco zachęcam z rezygnacji z zakupu, z rezygnacji z odwiedzin na giełdzie i skupieniu się na oglądaniu wystaw i najlepszych ptaków w danej rasie czy gatunku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 07:52:55 wysłane przez Jacky » Zapisane

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #48 : Listopad 03, 2015, 10:31:04 »

Yyy, jakich sędziów? Ile osób hodowców ostatnio się zgłosiło na szkolenie sędziowskie?

A gdzie i kiedy była informacja o szkoleniu?

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #49 : Listopad 03, 2015, 11:29:00 »

Ja mówię o szkoleniach nowych kandydatów, a nie o "seminariach".
Szkolenie będzie jak będą kandydaci do szkolenia.
Czy nie należałoby odpuścić sobie całej tej giełdy i skupić się na oglądaniu wystawy, oglądaniu najlepszych ptaków, na porównaniach ptaków, na analizowaniu kart ocen, na weryfikowaniu tej wiedzy z tą, jaką posiadamy.

Ale szczerze. Kto tam pojedzie oglądać kartki z wynikami? Tam się jedzie "na giełdę, kupić ptaki".
I chyba tutaj jest główny problem, dobrze, że poruszyłeś ten wątek.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #50 : Listopad 03, 2015, 12:19:01 »

Ok.A czy istnieje jakiś ramowy chociaż program szkolenia sędziów?Bo ja sobie myślę,że można wykorzystać taki wyjazd,żeby zorganizować na takiej wystawie warsztaty.Jak?Łazić miedzy klatkami z guru i słuchać,oglądać,uczyć się.Kiedy cała hałastra wypadnie z autobusu i pobiegnie na giełdę wyglądając jak Galowie z wioski Asterixa,z autobusu może wyłonić się grupa,która skieruje się na wystawę po naukę.Kandydaci na sędziego i wykładowca.I znów mamy korzyść.Niech to będzie nawet nieliczna grupa.Mógłby to być obowiązkowy punkt programu szkolenia.Tylko po to,żebyśmy mieli lepszych ekspertów a i szkolenie,wydaje mi się,byłoby bardziej zachęcające.
Jaki mamy największy problem?Kasa.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #51 : Listopad 03, 2015, 01:31:09 »

No nie wiem, jak do Reggio, bo tam nie byłem, ale sam jeżdżę na Mistrzostwa Niemiec i razem z kolegą większość czasu spędzamy między klatkami studiując karty ocen. Da się. Tylko trzeba mieć cel i chcieć.
Co do sędziów, to bardzo zniechęcająco działa zarząd sekcji. Dlatego nie chcą się ludzie szkolić.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #52 : Listopad 03, 2015, 01:33:30 »

można wykorzystać taki wyjazd,żeby zorganizować na takiej wystawie warsztaty.Jak?Łazić miedzy klatkami z guru i słuchać,oglądać,uczyć się.
Pokaż mi takiego, który to zrobi. I słuchacza, i sędziego (choć dwóch takich znam). Ale jeśli mowa o "guru" - nie licz na taki wyjazd. Nie stać Cię, mnie, nas ani PFO.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #53 : Listopad 03, 2015, 03:04:18 »

dwóch takich znam

No,to o tych dwóch mówię  Duży uśmiech A jak jest dwóch,to i trzeci się znajdzie.Czy nie wolałbyś,żeby ekspert oprócz tego,że potrafi ocenić ptaka(albo udaje,że potrafi-nie oszukujmy się),miał też pojęcie (choćby ogólne)o tym,jak funkcjonuje ornitologia na świecie?Przecież to powinien być facet,który nie przyjeżdża tylko wypisać kilka kartek,ale powinien mieć wręcz obowiązek zgłaszania,podpowiadana pewnych propozycji zmian,kiedy widzi jakieś nieprawidłowości i niedociągnięcia w funkcjonowaniu imprez, na których ów ekspert jest ekspertem.

Co do sędziów, to bardzo zniechęcająco działa zarząd sekcji. Dlatego nie chcą się ludzie szkolić.

Hmm...ciekawe,co by tu zrobić,żeby zaistniała szansa na zmianę...

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013

« Odpowiedz #54 : Listopad 03, 2015, 07:35:50 »

Ale szczerze. Kto tam pojedzie oglądać kartki z wynikami? Tam się jedzie "na giełdę, kupić ptaki".
A ja Ci powiem, że jadą  obejrzeć wyniki i obejrzeć ptaki dobrze ocenione.
A na giełdę to kupić ptaki jakich u nas nie ma. Coś w tym złego?

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #55 : Listopad 03, 2015, 09:15:00 »

PFO musi (...) trenować sędziów

Mamy: sekcja A - garstka, sekcja B - żadnego, egzotyka - na palcach jednej ręki można policzyć.
Nowych sędziów - nie wiem czy jest chociaż jeden rocznie. Wątpię. Kogo ma szkolić?

z tego co przeglądałem stronę PFO a przeglądam często, to żadnych info nie było.
Może by tak ustalić np. co 6 miesięcy że będą zapisy na sędziów i dopiero potem ustalać ich termin etc.

To ze nikt nie jest chętny to nie znaczy że trzeba olać temat. Trzeba próbować różnych opcji zachęcenia hodowców do starania się o szkolenie na sędziego.
moze powodem tego jest brak wysoko wyspecjalizowanych ''trenerów" ?
Dla jednego szkolenia nie chcecie za bardzo robić bo co? nie opłaca się? zawsze lepiej mieć jednego niż wcale.

I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #56 : Listopad 03, 2015, 10:49:10 »

A ja Ci powiem, że jadą  obejrzeć wyniki i obejrzeć ptaki dobrze ocenione.
A na giełdę to kupić ptaki jakich u nas nie ma. Coś w tym złego?

Nic. Zachowujesz się jak hodowca. Ale są tacy, którzy jadą na giełdę, na handel. O takich pisałem.
Jaki mamy największy problem?

Brak motywacji, brak chętnych, brak koordynacji, jak już się chętni znajdą, brak czasu.
"Kasa" na dofinansowanie kilku osób mogłaby się znaleźć. Wystarczy, żeby walne zatwierdziło np. 2 kzł na dofinansowanie szkolenia zagranicznego kandydatów na sędziów.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #57 : Listopad 04, 2015, 08:42:26 »

Brak koordynacji(czyli sama góra) powoduje,że nieatrakcyjne szkolenie nie motywuje(swoją nieatrakcyjnością) potencjalnych chętnych.Tak to powinno brzmieć.Albo jakoś tak.
Poza tym JAD zauważył,że
jadą
,czyli liczba mnoga.
To z kolei rodzi nadzieję na potwierdzenie mojej teorii,że jednak nie wszyscy to pijaki,lenie i debile.Idąc tym torem dalej,jeśli pojawi się możliwość(atrakcyjna możliwość),może pojawią się chętni.
I nie powinno się zaczynać walnego od ustalenia składki,tylko od ustalenia potrzeb,które chcemy zaspokoić a dopiero później,po przeliczeniu ile te potrzeby będą kosztowały,ustaleniu wysokości rzeczonej( Duży uśmiech ).

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #58 : Listopad 04, 2015, 11:05:06 »

I nie powinno się zaczynać walnego od ustalenia składki,tylko od ustalenia potrzeb,które chcemy zaspokoić a dopiero później,po przeliczeniu ile te potrzeby będą kosztowały,ustaleniu wysokości rzeczonej( Duży uśmiech ).
Ot, potrafisz mądrością zaskoczyć! Mrugnięcie Muszę CI przyznać rację!

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #59 : Listopad 04, 2015, 01:23:29 »

Ja kiedyś miałem okazję być na wystawie w Toledo z dwoma znakomitościami sędziowskimi: Hansem Reinerem i Svenem Pukatem i dali mi ładną lekcję o kasztanach. Gdyby PFO zorganizowało kiedyś podobny wykład na jakiejś europejskiej wystawie, to ja mogę zapłacić za to np. 1000 zł. Pokryje to zapewne koszt wycieczki dla handlarzy i wszyscy będą zadowoleni.

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!