Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:14:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyjazd do Reggio Emilia na 76^ Esposizione Ornitologica Internazionale 2015  (Przeczytany 30965 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #60 : Listopad 04, 2015, 04:20:35 »

Nie trzeba,żeby jasioj płacił 1000.Trzeba tylko zrobić normalną składkę,za nią zrobić kilka fajnych rzeczy i zaraz się zrobi inaczej.
Ktoś musi skoordynowac działania reszty,żeby z tego coś wynikało.Jeden smaruje chlebek,drugi kładzie szyneczkę,trzeci serek i robi się talerz kanapek,którym się kilku naje.Jak wszyscy zaczną tylko chlebek kroić-kanapek nie będzie.Proste.Wycieczki,wystawy,seminaria,wykłady...To nas ma napędzać i ja wierzę,że będzie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #61 : Listopad 04, 2015, 10:30:50 »

Czemu piszesz: "trzeba to, trzeba tamto", "niech ktoś skoordynuje", "niech ktoś zrobi"? Kogo masz takimi wpisami na myśli? Może to Ty powinieneś "zrobić" albo "skoordynować"?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #62 : Listopad 05, 2015, 09:04:31 »

Przeglądasz czasem stronę PFO?Ja sobie czytam te protokoły,relacje i autopromocje wszystkie.Niewiele tam konkretów.Sekcja sędziów gdzieś tam jedzie,niby fajnie,bo tu Słowacja,tu Ukraina teraz,ale...po pierwsze.Czy Tobie pasuje,że na OMP (ornitologiczne,nie otwarte) tytuł Mistrza Polski może powędrować na Ukrainę?Może Ci pasować.Mnie to nie pasuje.A czy więcej jest takich jak ja,czy Ty?Nikt nie spytał.Arbitralne podejście spowodowało podpisanie umowy i już ani ja,ani Ty nie mamy nic do powiedzenia.Uważam,że najpierw powinno się to przegadać na walnym.Nie ma wolnej amerykanki.
Tylko,że na walnym,jak wstaje jeden chłop i coś zagaduje o wyjeździe na MŚ,zaraz zostaje zmarginalizowany i pominięty.Ktoś coś próbuje,dostaje kontrę,daje sobie spokój,reszta siedzi jak barany.Taką mamy rzeczywistość.Każdy,kto odchodzi z władz federacji jest zniechęcony i obrażony.A sekcja sędziów-cyk pojechali,podpisali i fajnie(a co niefajnie?),tylko nie spytali,czy MY-hodowcy polscy tak chcemy.Może wystarczyło by zaangażowanie w szkolenie sędziów?A za czyją kasę polecieli?Bo za moją mogliby pojechać.
I teraz zadaj sobie pytanie.Czy ja,z moim autorytetem mogę się przymierzać do pełnienia funkcji prezydenta PFO Uśmiech Zamieniłbyś siekierkę na kijek Uśmiech
Lepiej jak się zajmę przenoszeniem regałów.Tylko,że ja za to medalu nie dostanę,a za umowę wątpliwej korzyści pewnie jakiś medal wpadnie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #63 : Listopad 05, 2015, 10:07:31 »

Czy Tobie pasuje,że na OMP (ornitologiczne,nie otwarte) tytuł Mistrza Polski może powędrować na Ukrainę?Może Ci pasować.Mnie to nie pasuje.
Mi to też nie pasuje. Po pierwsze: bo jak napisałeś nie może być Mistrzem Polski ptak z ukraińską obrączką. Po drugie - znając naszą służalczą mentalność w stosunku do obcokrajowców, zwłaszcza uciemiężonych - sędzia widząc ukraińską obrączkę doda kilka punktów "politycznych" i ukraiński ptak pokona lepszego "Polaka". NIE PODOBA MI SIĘ TO!
PS.: też czytam stronę PFO, a także PZHKiPE i kilku innych stowarzyszeń, do tego zaglądam na strony DKB, AZ i C.O.M. oraz strony specjalistycznych stowarzyszeń zrzeszających hodowców amadyny wspaniałe.
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #64 : Listopad 05, 2015, 10:12:25 »

mi się wydaje że takie współzawodnictwo z zagranicznymi  hodowcami to nic złego. Zawsze to wymiana doświadczeń i integracja. Nie można się obawiać że zagraniczni koledzy dostaną od razu  mistrzostwo, ale jeśli będą mieli lepsze ptaki to dlaczego nie jednak to wszystko wymaga zmian regulaminowych.

Problem braku chęci współpracy z sąsiadami zza granicy widzę głownie w mentalności Polaków bo nie chcą się integrować, nawiązywanie nowych znajomości to coś co przychodzi trudno. Sprawą drugoplanową jest bariera językowa.

Co do Walnego, to jeśli jedno Walne jest za mało w roku a według mnie to zdecydowanie za mało, to powinno się ono odbywać 2-3 razy w roku. Wtedy z sprawami nie będzie trzeba czekać do do kolejnego roku.
Już teraz, trzeba się zastanawiać nad tym jakie tematy chcemy poruszyć na walnym, trzeba te kwestie przedyskutować w klubach, przygotować argumenty, zrobić kosztorysy jeśli trzeba i przekazać to wszystko delegatom odpowiednio wcześnie aby się też odpowiednio przygotowali żeby potem nie było że wychodzi jakiś Franek i chce aby PFO zamówiło klatki wystawowe, po czym siada i siedzi cicho. jak potem ktoś ma glosować jak Franek jest nie przygotowany? nie ma argumentów dlaczego takie klatki są potrzebne, jaki jest szacunkowy koszt, jakie firmy dadzą nam najlepszą cenę, gdzie będziemy przechowywać te klatki etc.

Wszystkim delegatom i radzie trzeba wskazać plusy i minusy każdego poruszanego punktu na walnym. Brak tego sprawia że walne to tak na prawdę spotkanie ''wybrańców'' , żeby nie napisać gorzej.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #65 : Listopad 05, 2015, 10:18:47 »

Czy Tobie pasuje,że na OMP (ornitologiczne,nie otwarte) tytuł Mistrza Polski może powędrować na Ukrainę?Może Ci pasować.Mnie to nie pasuje.
Mi to też nie pasuje. Po pierwsze: bo jak napisałeś nie może być Mistrzem Polski ptak z ukraińską obrączką. Po drugie - znając naszą służalczą mentalność w stosunku do obcokrajowców, zwłaszcza uciemiężonych - sędzia widząc ukraińską obrączkę doda kilka punktów "politycznych" i ukraiński ptak pokona lepszego "Polaka". NIE PODOBA MI SIĘ TO!
PS.: też czytam stronę PFO, a także PZHKiPE i kilku innych stowarzyszeń, do tego zaglądam na strony DKB, AZ i C.O.M. oraz strony specjalistycznych stowarzyszeń zrzeszających hodowców amadyny wspaniałe.

Dlatego trzeba zmienić regulaminy aby oni mogli brać udział w OMP, aby np. nie otrzymywali tytułu Mistrza Polski ale np. wyróżnienie. Jednak jak sportowcy jeżdżą na rożne zawody to nie raz też Polak przywiezie Mistrza Niemiec. Może być? - może!

Na sędziego zawsze można złożyć zażalenie / protest, jeśli się ma podstawy do tego, wtedy odpowiednia komisja ( z Macierewiczem w składzie Uśmiech ) powinna się tym zająć.

Inną opcją jaką można zrobić jest stworzenie Mistrzostw Europy - na początek wschodniej, i organizować to razem z Czechami, Słowakami, Ukrainą, Łotwą etc. 
Wiem, wiem ze Polska powinna iść w stronę Zachodu ale od czegoś trzeba zacząć.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #66 : Listopad 05, 2015, 10:38:18 »

Ja bardzo chętnie zaproszę gości,nawet z Burkina Faso,tylko MP to impreza dla Polaków.Zgodzę się na Polaków.Wszystkich.Facet hoduje we Włoszech,w Anglii,na Ukrainie,w Czechach,byle gdzie...jest Polakiem,rozumiem tęsknotę za ojczyzną,zapraszam.Ale nie Węgra,choć to nasi bracia.Tylko Polacy.Niech puchar jedzie do Kanady,ale do domu polskiego.Całą resztę świata możemy zaprosić na każdą inną wystawę(a mamy chyba tylko GSP Uśmiech ),albo do sędziowania,nauki w czasie OMP.
I przy okazji ich uchlać Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #67 : Listopad 05, 2015, 10:42:21 »


I przy okazji ich uchlać Uśmiech


no tak, ulubiony element integracyjny Niezdecydowany
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #68 : Listopad 05, 2015, 10:47:53 »

Ja Mistrzostwa Polski rozumiem inaczej: nie właściciel, tylko ptak się liczy. Jeśli ptak ma obrączkę PFO, to może brać udział w OMP na równych warunkach ze wszystkimi. Przecież nie może startować w OMP ptak z obrączką ukraińską, skoro nie wszystkie ptaki wyhodowane w Polsce mogą startować w OMP. Hodowca to rzecz drugorzędna: może ptak być wyhodowany przez Czecha albo Rusa, może być wyhodowany w każdym kraju, ale obrączka być PFO! OMP tylko dla ptaków z obrączką PFO!
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #69 : Listopad 05, 2015, 10:58:30 »

Mistrzostwa europy juz sa i odbywaja sie corocznie tak jak mistrzistwa swiata.
Taki pomysl o stworzeniu konkursy miedzy kilkoma narodami juz tez jest http://www.aofudine.it/chi-siamo/middle-europe-birds-show-2/ poczytaj sobie.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #70 : Listopad 05, 2015, 11:04:22 »

no czyli pomysł dobry ale za późno:)

Nie trzeba obcokrajowcom dawać tytułu MP, tylko wyróżnienie/medal jak zdobędą miejsce jakieś. ale i tak to nie ma prawa bytu przy obecnej organizacji bo za dużo by musieli zrobić
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #71 : Listopad 05, 2015, 12:07:52 »

Ja takze uwazam ze OMP tylko dla hodowcow ktorzy maja CIH. Dosc ze konkurs jest organizowany nieciekawie to jeszcze narobi sie wiecej zamieszania. A w oczach innych panstw moze to nas osmieszyc i stracimy powazanie jako federacja.
Mi osobiscie pieknie patrzy sie na obraczki na ktorych wyryte jest PFO. Duży uśmiech
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #72 : Listopad 05, 2015, 12:17:28 »

W sumie przekonaliście mnie,obrączka powinna decydować  Duży uśmiech
Ale jakbyście nie myśleli,decyzja już zapadła.I powinna być nagana za samowolkę.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!