Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:00:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: identyfikacja wątpliwa  (Przeczytany 34529 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #30 : Listopad 11, 2015, 09:39:51 »

A za ile kupujesz?
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #31 : Listopad 11, 2015, 09:51:43 »

Czarne obrączki miałem nie z PFO.Tak się poukładało,że nie kupiłem w federacji,musiałem dać drożej,ale mam sygnum i wszystko na obrączce.Inna inkszość,że do dupy te obrączki Uśmiech A co,załatwić Ci? I powiedz mi,na jakiej podstawie chcesz nie dopuścić ptaków do konkursu,jak wszystko się zgadza?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #32 : Listopad 11, 2015, 10:15:19 »

Dzisiaj miałem trochę czasu i wczytałem się w regulacje wystaw niemieckiego AZ. Otóż jest tam napisane, że każda obrączka jest urzędowo zatwierdzona. Dodatkowo przeczytałem też, że jeśli hodowca spoza AZ chce wziąć udział w jakimś otwartym konkursie, to musi przedstawić ptaka ze stałą obrączką oraz udowodnić, że ptak ten pochodzi z jego hodowli (dosłownie: że symbole z obrączki są jego oznakowaniem - pewnie coś na kształt "świadectwa CIH").
Niestety nie potrafię znaleźć przepisów ani zapisów, które wyjaśniałyby znaczenie :urzędowego zatwierdzenia" obrączek... Być może leży to w innych niemieckich przepisach, ustawach albo zarządzeniach.
Oczywiście mowa o obrączkach wydawanych przez AZ.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #33 : Listopad 11, 2015, 10:20:22 »

Dzisiaj miałem trochę czasu i wczytałem się w regulacje wystaw niemieckiego AZ. Otóż jest tam napisane, że każda obrączka jest urzędowo zatwierdzona. Dodatkowo przeczytałem też, że jeśli hodowca spoza AZ chce wziąć udział w jakimś otwartym konkursie, to musi przedstawić ptaka ze stałą obrączką oraz udowodnić, że ptak ten pochodzi z jego hodowli (dosłownie: że symbole z obrączki są jego oznakowaniem - pewnie coś na kształt "świadectwa CIH").
Niestety nie potrafię znaleźć przepisów ani zapisów, które wyjaśniałyby znaczenie :urzędowego zatwierdzenia" obrączek... Być może leży to w innych niemieckich przepisach, ustawach albo zarządzeniach.

No wiec skoro Rada Federacji stoi na czele wszystkich stowarzyszeń, na czele wszystkich hodowców, stanowiąc swego rodzaju urząd. Zatwierdza i respektuje tylko i wyłącznie obrączki wydane/zakupione za pośrednictwem PFO. Bynajmniej ja to tak interpretuje.

Jakość obrączek jest taka a nie inna ze względu na to iż zjazd delegatów zatwierdził takiego a nie innego producenta. Przecież można zamówić u innego producenta ale na 200% będą droższe. W AZ mają też chyba do wyboru plastik bądź aluminium.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #34 : Listopad 11, 2015, 10:24:05 »

Ok,ale na jakiej podstawie prawnej?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #35 : Listopad 11, 2015, 10:26:27 »

a czy PFO nie mogła by zamówić od kilku producentów próbek obrączek? do tego od razu ofertę ceną dostać? wtedy na walne będą gotowi i mogą ''kompleksowo'' przedstawić ofertę poszczególnych producentów wraz z cenami i wtedy delegaci zdecydują czy chcą badziew za grosze czy lepiej lepiej za trochę więcej.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #36 : Listopad 11, 2015, 10:27:26 »

Jeśli dobrze pamiętam, to była tam mowa o aluminiowych obrączkach... Ale sprawdzę w wolnej chwili.
Rada Federacji stoi na czele wszystkich stowarzyszeń, na czele wszystkich hodowców, stanowiąc swego rodzaju urząd. Zatwierdza i respektuje tylko i wyłącznie obrączki wydane/zakupione za pośrednictwem PFO.
Też tak uważam. Tylko wydaje mi się, że PFO nie ma narzędzi, aby to wykonać. Ale można by np. do bazy CIH dołączać informację o zamawianych obrączkach (ich rozmiary, ilość i numery). Wtedy przy zgłaszaniu ptaków do OMP istniałaby możliwość kontroli, czy obrączka na ptaku pochodzi z PFO, czy też jest podrabiana. Przy okazji okazałoby się, czy hodowca ma opłaconą składkę na PFO, żeby uniknąć przypadku, kiedy w OMP biorą udział ptaki z obrączkami "PFO" hodowcy, który nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w Federacji. (hipoteza)
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #37 : Listopad 11, 2015, 10:29:01 »

delegaci zdecydują czy chcą badziew
Jaki "badziew"? Skąd to wziąłeś? Wg mnie obrączki są dobrej jakości.
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #38 : Listopad 11, 2015, 10:30:01 »

nie miałem na myśli tych obecnych obrączek ale tak ogólnie pisałem.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #39 : Listopad 11, 2015, 11:08:32 »

dziwi mnie w ogóle cała ta dyskusja.

Ludzie należycie do stowarzyszeń. Wasze stowarzyszenie przystąpiło do PFO.
Przystępując do stowarzyszenia deklarujesz się przestrzegać ustaleń i praw jakie posiada dane stowarzyszenie. Stowarzyszenie wysyła delegatów do PFO gdzie rozmawia się i ustala sposoby zamawiania obrączek. Delegaci przyjmują to i wdrażają w życie. Nie wszystkim musi się to podobać i nie każdy musi to przestrzegać, ale również nie każdy musi należeć do stowarzyszenia i nie każde stowarzyszenie musi należeć do PFO.
To tak samo jak mieszkając w Polsce nie każdy musi być polakiem, ale każdy musi przestrzegać prawa obowiązującego na terenie kraju!

Według mnie legalne/oryginalne obrączki z sygnum PFO można kupić tylko i wyłącznie za pośrednictwem PFO!

Osobiście wprowadziłbym też system raportowania ilości odchowanych ptaków. Czy każde stowarzyszenie powinno wrócić z informacją ile z zamówionych obrączek zostało wykorzystanych. Na początek wyłącznie dla statystyk. Chętnie dowiedziałbym się ile w Polsce odchowano np. motylików czy ar. Moglibyśmy też określić jakie gatunki są najpopularniejsze. Widziałem coś takiego na specjalistycznych stowarzyszeniach.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #40 : Listopad 12, 2015, 07:12:39 »

i wtedy delegaci zdecydują czy chcą badziew za grosze czy lepiej lepiej za trochę więcej.

Było. Próbki były różne, jedne były po prostu piękne, ale w cenie ok. 1 zł. Zdecydowano, że ważniejsza jest cena niż jakość i jeszcze był problem, bo cena wzrosła o 5 groszy.
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #41 : Listopad 12, 2015, 07:45:13 »

i wtedy delegaci zdecydują czy chcą badziew za grosze czy lepiej lepiej za trochę więcej.

Było. Próbki były różne, jedne były po prostu piękne, ale w cenie ok. 1 zł. Zdecydowano, że ważniejsza jest cena niż jakość i jeszcze był problem, bo cena wzrosła o 5 groszy.

ehh czasem już nie wiem co trzeba zrobić aby się coś zmieniło.
Dasz próbki - fajnie, podasz cenę źle. Ciężko dogodzić. ale to typowe skąpstwo bo jak wszyscy wiedza tylko na samych kanarkach hodowcy dorabiają. Nie wszyscy bo niektórzy mają np. 20 młodych na sezon i nie raz nie ma z czego wybrać młodych na wystawę ale ale to oni zamówią 30-40 obrączek a są tacy hodowcy co mają po 100-150 młodych może więcej, ogromna część idzie do handlu i nie wieże że mają problem dać 1zł. za obrączkę skora za ptaka skasują średnio 100zł. bo za lepsze ptaki dużo więcej.

z drugiej strony wszystko drożeje, produkcja, przesyłki etc. i nie będzie taniej i każdy musi liczyć się z tym że obrączki będą drożeć.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #42 : Listopad 12, 2015, 10:31:01 »

Bardzo dobrze to nazwałeś: skąpstwo. Po prostu wszyscy są przyzwyczajeni do starych czasów. Teraz za wszystko trzeba zapłacić, a co najważniejsze: za jakość trzeba zapłacić. Ale powiem Ci, co musi się stać, żeby się zmieniło: pokolenia muszą się zmienić. Problem tylko w tym, że nowe pokolenia nie są zainteresowane obecną jakością... Dlatego nie będzie łatwo, ale zmiany nie są niemożliwe. Trzeba tylko to robić z głową i nie rzucać się przy tym, jak wesz na kożuchu. Najważniejsza zmiana to chyba pieniądze (na jakość) - bo jak to mówią: z gówna bata nie ukręci.
Zapisane


pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #43 : Listopad 12, 2015, 01:00:35 »

Czytam i czytam i oczom nie wierze  Szok. O obrączkach rozpisywałem się już kiedyś i widzę wraca znów. Jedynymi dopuszczonymi obrączkami w PFO są te zamawiana przez federację wszystkie inne są nieważne i podczas konkursu powinny być dyskwalifikowane ale nie przez sędziego tylko komisje konkursową. Jak sprawdzić czy dana obrączka jest legalnie wyprodukowana - PFO zamawia obrączki u producenta na podstawie zamówień spływających ze stowarzyszeń:

a)Pan Kowalski zamówił obrączki 2,9mm w ilości 100 szt czyli nr od 1 do 100 i to jest udokumentowane

b)Pan Kowalski zgłasza ptaki na OMP wygrywa i po kontroli okazuje się że ptak w klatce B ma obrączkę federacyjną ale z nr 101 = DYSKWALIFIKACJA TYLE W TEMACIE.

Po to właśnie jest federacja żeby uniknąć fałszerstw z obrączkowaniem, po to jest kilka terminów zamówień żeby hodowca mógł się zaopatrzyć w obrączki, po to jest jeden producent u  którego zamawia (tylko i wyłącznie federacja, nikt samodzielnie)się obrączki żeby nie było fałszerstw - każdy hodowca zamawiający obrączki przez PFO jest w bazie i żaden problem stwierdzić ile i jakich obrączek zamówił.
Jeżeli ktoś zamawia obrączki u znajomego wytwórcy podając mu CIH i jak obrączka ma wyglądać jest zwykłym oszustem i tak będzie traktowany na zawodach. Przepraszam bardzo ale robicie problem którego nie ma jeżeli byłoby tak jak pisze włóczykij że może gdzie chce to może "od razu zamówić sobie obraczki z CIH najlepszego hodowcy w danej rasie a potem handlować towarem mistrzowskim?Co?Co?Co?Co?Co?"
Papuga - jeżeli zauważyłeś takie sytuacje jak opisujesz dlaczego tego nie zgłosiłeś, piszesz jak zwykle było, widziano, a nic nie dokumentujesz ja też mógłbym na tej samej zasadzie napisać że nie jestes hodowcą tylko handlarzem czeskiego przychówku bo takie sa podejrzenia  Duży uśmiech
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #44 : Listopad 12, 2015, 05:17:41 »

Czytam i czytam  i oczom nie wierzę.
Wygląda na to, że Rada Federacji doskonale wie o wszystkich ułomnościach stworzonego przez siebie systemu dystrybucji obrączek i nic sobie z tego nie robi!
W jaki sposób organizator otwartej wystawy może sprawdzić zamówienia złożone przez hodowców wystawiających ptaki? Dzwoni do PFO i przez kilka godzin weryfikuje każdego zgłoszonego ptaka? Kto w PFO odpowiada za kontakty z organizatorami wystaw i za sprawdzenie obrączek? Czy jest podany do publicznej wiadomości jakiś sposób weryfikacji obrączek dla organizatorów wystaw?
Według mnie jedynym możliwym do weryfikacji konkursem są OMP. Wówczas wykorzystując możliwości platformy można bez trudu wyłapać takie przypadki.
Ciekawe tylko dlaczego platforma PFO nie wyłapała w minionym roku hodowców kupujących obrączki bez pośrednictwa PFO?
Ciekawe dlaczego np. PFO sprzedaje hodowcom obrączki z takimi samymi numerami? Jak to wygląda, żeby w kolekcji były np. dwa ptaki z numerami obrączek 001?
Cały obecny system zamawiania i dystrybucji obrączek jest do niczego. Organizatorzy wystaw nie tylko nie mogą zweryfikować wszystkich obrączek hodowców, ale mają problemy nawet ze zrobieniem poprawnego katalogu z wystawy, a hodowcy mają problemy z poprawnym prowadzeniem rodowodów dla swoich ptaków.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!