Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:29:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: żywienie  (Przeczytany 23153 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rafcio181
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 25, 2010, 07:55:06 »

Marchewka posiada roznego rodzaju witaminy a szczegolnie poleca sie go podawaniu kanarkom czerwonym na poprawe koloru upierzenia- po marchewce nie bedziemy miec intensywnej czerwieni, bardziej intensywna pomarancza. A co do maku to zgadzam sie do postu wyzej.
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 25, 2010, 08:01:10 »

Rafcio181 mieszanka jajeczna z marchewką szybciej się psuje, więc lepiej podawać marchew osobno, a kanarki na pewno chętnie ją zjedzą.
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 25, 2010, 08:07:50 »

tymm mialem na mysli osobno podawac marchew- w deserowce. Bron boze bezposrednio do jajka. Moja mieszanka jajeczna sklada sie z nastepujacychelementow: jajko naturalne, jakjko sztuczne biovit oraz rusk- godnie polecam. Przepis od znanego oraz utytulowanego hodowcy Pana Marka Kłucińskiego ktorego przy okazji pozdrawiam.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 25, 2010, 08:43:01 »

Uważam,że dodawanie do mieszanki jajecznej preparatów witaminowych mija się z celem.Jajko w swoim składzie posiada optymalną ilośc witamin.Musimy pamiętac,że większośc witamin możemy przedawkowac,kanarek jedząc pokarm jajeczny nie ma możliwości wyboru(witaminy są dokładnie wymieszane z pozostałymi składnikami) chcąc ją zjeśc czy nakarmic nią młode.Wibowit(jego skład) jest przewidziany dla dziecka o masie powiedzmy 5kg.proste pytanie ile kanarów musielibyśmy nakarmic jedną saszetką tego preparatu?500?.Są okresy w życiu ptaka kiedy należy podawac dodatkowe witaminy np.rekonwalescencja,ale do tego służą specyfiki dedykowane ptakom.Musimy pamiętac,że nie wszystkie witaminy(ich nadmiar)są wydalane z organizmu.Tyle się krzyczy o szkodliwej chemii czytaj barwnikach,a większośc witamin tych w saszetkach i pigułkach to też związki syntetyczne.Wniosek jest jeden,że najlepsze witaminy rosną na łące w lesie lub naszym ogródku,wystarczy się schylic.....
Zapisane

bloker22
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Jarosław Osiwała
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #19 : Grudzień 18, 2012, 08:57:05 »

Witam.
Czy ktoś z Was podaje swoim kanarkom konopie gotowane (skiełkowane). Rozmawiałem z jednym starszym hodowcą który poradził mi dać zagotowane konopie na rozśpiewanie samców. Oczywiście w odpowiedniej ilości.

pozdrawiam bloker22
Zapisane

Bogusław
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 273



« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2012, 06:43:20 »

Kolego bloker 22 wydaje mi się ,że gotowanie spowoduje iż żadne ziarno nie będzie wstanie skiełkować i nie chodziło tu o kiełkowanie tylko o zmiękczenie łupiny poprzez sparzenie.To w kwestii "technicznej". Co do wpływu konopi na poprawę śpiewu to nie słyszałem, wśród moich znajomych większym powodzeniem cieszy się murzynek.
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #21 : Grudzień 26, 2012, 11:40:34 »

Podawaj skielkowany rzepik. Namocz rzepik w wodzie- po 24h odlej wode. Zasłoń miske , co jakiś czas wymieszaj ziarno. Jak bedzie za suche dodaj troche wody. Po 48h będziesz miał skiełkowane ziarno.
Zapisane

kanarki.com.pl
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 170



WWW
« Odpowiedz #22 : Grudzień 26, 2012, 11:48:33 »

Witam. Uśmiech
Ostatnio słyszałem o sparzonym ale rzepiku.
Ale miał on na celu zmiękczenie ziarna dla młodych aby uczyły się łuskać.
Konopie daję ale normalne suche.
Chętnie jedzą choć nie wolno przesadzić bo szybko od tego łapią kilogramy Duży uśmiech Duży uśmiech
Jeżeli chodzi o kiełkowanie rzepiku to robię to tak
http://www.kanarki.com.pl/?kielkujemy-ziarno,58
Pozdrawiam.
Mariusz Spoko
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #23 : Grudzień 26, 2012, 01:53:02 »

Cytuj
Ale miał on na celu zmiękczenie ziarna dla młodych aby uczyły się łuskać.
Konopie daję ale normalne suche.

Dla młodych kanarków polecam ziarna perilli.

Są one bardzo miękkie więc młode kanarki łatwo je zjedzą.
Moje młode dostają perille zaraz po odsadzeniu od rodziców, aż do momentu całkowitego usamodzielnienia się.
PóŹniej też sypię im to ziarno lecz już w mniejszych porcjach, a to z racji tego że jest to bardzo tłuste ziarno.
Zapisane




CIH F-047
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #24 : Grudzień 26, 2012, 02:12:49 »

A gdzie można kupić takie nasiona?
Zapisane


kanarki.com.pl
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 170



WWW
« Odpowiedz #25 : Grudzień 26, 2012, 06:10:48 »

Witam. Uśmiech
Np u Pani Justyny Just-And
Quiko - Biała perilla 500 g-10 zł
Pozdrawiam.
Mariusz Spoko
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #26 : Grudzień 26, 2012, 07:21:49 »

Ja kupuje perille zawsze na Mistrzostwach Niemiec.
Koszt jednego kg to ok. 12zł.
Zapisane




CIH F-047
Catura
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #27 : Styczeń 06, 2013, 06:53:38 »

Ja zapytam tak zupełnie "od tyłu" czy są jakiekolwiek pokarmy, których absolutnie nie wolno podawać kanarkom?
Pamiętam, że np. dla papug był to awokado i rabarbar, które są trujące. Wiem, że nie należy papug porównywać z kanarkami bo to są dwa różne gatunki lecz wolę profilaktycznie zapytać ponieważ nie znalazłam nigdzie takiej informacji.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #28 : Styczeń 06, 2013, 08:22:40 »

Ja zapytam tak zupełnie "od tyłu" czy są jakiekolwiek pokarmy, których absolutnie nie wolno podawać kanarkom?

NIE podajemy:
- mięsa
- przypraw (sól, pieprz, papryka sypka itp)
- mleka
- sera żółtego
- czekolady
- cukru
- trujących roślin

Generalnie kanarki to łuszczaki - jedzą ziarno, zieleninę, pokarm jajeczny.

Lubią też:
- obrany słonecznik - nie za dużo (3-5 ziarenek do pojemniczka)
- len (siemię lniane) - nie za dużo (szczypta)
- mak - szczypta, może być wymieszany w pokarmie jajecznym
- ugotowane na mocno twardo (10-15 minut) żółtko jajka, najlepiej w formie pokarmu jajecznego
- owoce: jabłka, gruszki, winogrona, banany, pękające figi (nie suszone)
- warzywa : pomidory, ogórki, papryka (uwaga, barwi na czerwono - istotne dla kanarków żółtych i białych), potarta drobno marchew, brokuł, szpinak (najlepiej liście), natka pietruszki, pietruszka, cebula
- muszki owocowe Mrugnięcie
- mszyce - znalazłem raz na wiosnę gałązkę brzozy z pączkami listków, a na niej sporo mszyc. Jak się kanarki do nich dorwały, to został pień tartaczny - obrobiły wszystko, łącznie z korą
- zioła: babka zwyczajna, żywokost lekarski, pokrzywa, mniszek lekarski, gwiazdnica pospolita, portulaka pospolita siewna, rdestówka auberta, rdest ptasi, cykoria podróżnik...
Zapisane


Catura
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #29 : Styczeń 06, 2013, 10:24:57 »

@up

dziękuję za obszerną odpowiedŹ Uśmiech

Właśnie chodzi mi o te "trujące rośliny" - czy wortal posiada gdzieś ich spis?
A jak się ma sprawa z cytrusami?
Co z roślinami doniczkowymi w naszych domach?

Gdzieś na górze wyczytałam, że stosuje się metodę "prób i błędów" - wybaczcie ale ja w życiu bym się nie zdobyła na taką odwagę.  Niezdecydowany

P.S.
Chciałabym delikatnie zasugerować, że można by stworzyć taki spis niebezpiecznych i trujących roślin w szczególności z pomocą tych co stosują powyższą metodę, a następnie go przypiąć. Uważam, że jest to bardzo istotna kwestia. Przepraszam za off top ale nie chciałam zakładać osobnego tematu.
Co sądzicie Szanowni?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!