Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:26:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Stanardy mogły by być dostępne za darmo w wersi cyfrowej,do ściągnięcia ze strony PFO
jestem za - 18 (85.7%)
a nawet przeciw - 3 (14.3%)
Głosów w sumie: 21

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Standardy wszelakie  (Przeczytany 16548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2016, 06:33:05 »

Upowszechnienie standardów i sama znajomość standardów wśród hodowców to powinien być priorytet dla PFO i Rady Federacji.
Nie dość, że PFO nie jest tym zainteresowana, to jeszcze sprzedaje za grubą kasę przestarzałe, niekatualne standardy, które mają się nijak do obecnych standardów COM. Miałem okazję przeglądać te standardy i widzę, że od lat nikt tego nie uaktualnia. Nie polecam nikomu kupna tej makulatury, gdyż obecna wartość tych standardów jest właśnie wartością makulatury.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #16 : Styczeń 27, 2016, 07:24:05 »

Lepiej uaktualniać coś w sieci,niż wydawać co chwilę nowe książki,tak?Dzięki  Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #17 : Styczeń 27, 2016, 07:25:57 »

Dlaczego nie zrobicie lepszych i nie opublikujecie ?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #18 : Styczeń 27, 2016, 07:47:31 »

Skoro to jest organizacja społeczna,non profit i coś tam jeszcze?
A może jednak coś dać hodowcom w zamian za wyższą składkę?Gdybyś troszkę schował uprzedzenia,zapewne udałoby Ci się dostrzec,że wkładam Ci do ręki rozwiązanie,które może zapewnić bardziej ambitnym działaczom(takim,jak Ty-tak myślę)pieniążki,które bez wątpienia ułatwiły by sprawniejsze pokonywanie barier organizacyjnych.
Odpowiadając na pytanie-bo nie jesteśmy ekspertami.
Ja standard harcenów mam.Aktualny,ściągnięty z sieci,za darmo.Nie potrzebuję książki.I to jest najlepszy dowód na to,że pragnę tylko wygody innych.Nie swojej.
Twojej,klapucha,Laki'ego,yotana i wielu jeszcze(w tym Chucka Norrisa)
Pozwolę sobie pominąć elaborat o korzyściach promocyjnych i wizerunkowych dla federacji.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #19 : Styczeń 27, 2016, 10:11:44 »

Skoro to jest organizacja społeczna,non profit i coś tam jeszcze?
A może jednak coś dać hodowcom w zamian za wyższą składkę?Gdybyś troszkę schował uprzedzenia,zapewne udałoby Ci się dostrzec,że wkładam Ci do ręki rozwiązanie,które może zapewnić bardziej ambitnym działaczom(takim,jak Ty-tak myślę)pieniążki,które bez wątpienia ułatwiły by sprawniejsze pokonywanie barier organizacyjnych.
Odpowiadając na pytanie-bo nie jesteśmy ekspertami.
Ja standard harcenów mam.Aktualny,ściągnięty z sieci,za darmo.Nie potrzebuję książki.I to jest najlepszy dowód na to,że pragnę tylko wygody innych.Nie swojej.
Twojej,klapucha,Laki'ego,yotana i wielu jeszcze(w tym Chucka Norrisa)
Pozwolę sobie pominąć elaborat o korzyściach promocyjnych i wizerunkowych dla federacji.

"Sekcja sędziów" napisała jak umiała ! Wy wszystkiego oczekujecie od Rady Federacji. Nie jest udostępnione za darmo , dlaczego ? Ja nie wiem tak zdecydowano. Są wolne wakaty w RF zapowiada się ich więcej wejdź, pracuj, przekonuj delegatów ja jestem za tym abyś swoje ambicje i chęć tego aby było dobrze zamienił w czyny aby nam wszystkim było lepiej.

że wkładam Ci do ręki rozwiązanie,które może zapewnić bardziej ambitnym działaczom
Wytłumacz mi co tu miałeś na myśli, jakim ja jestem działaczem ?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #20 : Styczeń 27, 2016, 10:28:07 »


 Wytłumacz mi co tu miałeś na myśli, jakim ja jestem działaczem ?


aaa...to przepraszam...
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #21 : Styczeń 27, 2016, 10:50:52 »


 "Sekcja sędziów" napisała jak umiała ! Wy wszystkiego oczekujecie od Rady Federacji. Nie jest udostępnione za darmo , dlaczego ? Ja nie wiem tak zdecydowano. Są wolne wakaty w RF zapowiada się ich więcej wejdź, pracuj, przekonuj delegatów ja jestem za tym abyś swoje ambicje i chęć tego aby było dobrze zamienił w czyny aby nam wszystkim było lepiej.


Popatrz.Dostajesz do ręki więcej kasy.Stać Cię na tłumacza.Ileż może ekspert konsultować z gościem,który pracuje za kasę techniczne aspekty tekstu?A co ma w zamian ten,który Ci tą kasę daje,czyli szeregowy członek?Coś namacalnego.Dostęp do czegoś za co już zapłacił.Może sobie kupić ładną książeczkę(nawet za 10000 pln,na zamówienie,w pozłacanej oprawie,obciągniętej w skórę aligatora),ale ma możliwość ściągnięcia,wydrukowania i schowania do teczki(bo papier się lepiej czyta,a i na konkurs organizatorowi wygodniej ściągnąć z sieci i wydrukować,żeby ekspert miał pod ręką kropka).I przy okazji płacącego składkę nie boli,że musi też płacić za hotele(swoją drogą,jak już płacić,to komuś,kto jest efektywny).
Same korzyści.Jest kasa na wszystko,znajdą się chętni do pomocy,tylko niech to ma ręce i nogi.Siedziba,magazyn,NORMALNE warunki od szeregowca,po prezydenta.Pamiętaj,że ryba psuje się od głowy.
Kumasz,co napisałem?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 28, 2016, 07:07:33 »

Z tym tłumaczeniem nie jest tak prosto - byle tłumacz, nawet przysięgły nie pomoże zbyt wiele, jeśli nie będzie znał fachowego słownictwa. Przerabiałem to, jak tłumaczyłem papiery na papugi z niemieckiego: proste, wydawałoby się, słowa typu "Wildfang" (pl.: "odłów") i "Nachzucht" (pl.: "odchów") facet przetłumaczył jako "dzikie łapanie" i "późniejsza hodowla". Dlatego standardy, żeby spełniały swoje zadanie i miały wartość merytoryczną powinny być tłumaczone przez hodowców, tzn. osoby, które na co dzień mają do czynienia z ptactwem.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #23 : Styczeń 28, 2016, 08:36:39 »

...albo przy współpracy z hodowcami i/lub ekspertami.
Gdybyś miał do pomocy tłumacza,byłoby Ci łatwiej.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #24 : Styczeń 28, 2016, 10:23:57 »

Ja nie potrzebuję tłumacza. Ale właśnie dlatego wiem, że współpraca tłumacza-laika z hodowcą, który nie zna języka (często nawet polskiego) jest praktycznie niemożliwa.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #25 : Styczeń 28, 2016, 03:12:59 »

Nie próbowałeś,nie wiesz,jak poradziłby sobie student zaopatrzony w słownik.Nie wiesz,jak poradziłby sobie jakikolwiek tłumacz,który zajmuje się tekstami z wielu dziedzin.
Nie wiemy,jak cokolwiek działałoby inaczej,ale z góry zakładamy,że się nie uda.Tylko próbując dajesz sobie szansę na naukę na błędach i na zyskanie doświadczenia.
Idąc tym tokiem myślenia,nie nauczyłbyś się nawet jeździć na rowerze.Umiesz?Bo na początku drogi uwierzyłeś rodzicom,że Ci się uda i tada!!!(<--fanfara)
Z wiarą,Panowie!
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #26 : Styczeń 28, 2016, 07:18:11 »

Nie próbowałeś,
Próbowałem.
nie wiesz,jak poradziłby sobie student zaopatrzony w słownik.
Wiem.
Nie wiesz,jak poradziłby sobie jakikolwiek tłumacz,który zajmuje się tekstami z wielu dziedzin.
Wiem.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #27 : Styczeń 28, 2016, 07:40:25 »

Ile podjąłeś prób?Kto Ci pomagał?Skąd to wszystko wiesz?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #28 : Styczeń 28, 2016, 07:50:45 »

Nie próbowałeś,
Próbowałem. Opisałem wcześniej.
nie wiesz,jak poradziłby sobie student zaopatrzony w słownik.
Wiem. Prowadziłem kiedyś zajęcia ze studentami medycyny, m.in. było tłumaczenie fachowego tekstu medycznego z języka obcego. Grupa kilkunastu osób. Nie poradzili sobie. Fachowcy. Bez znajomości języka.
Nie wiesz,jak poradziłby sobie jakikolwiek tłumacz,który zajmuje się tekstami z wielu dziedzin.
Wiem. Robiłem tłumaczenia dla biura tłumaczeń, z wielu dziedzin. Nie zawsze sobie radziłem. Nawet w tych dziedzinach, w których wydawało mi się, że jestem fachowcem. Inni mieli podobne problemy.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #29 : Styczeń 28, 2016, 08:05:01 »

Wiem. Prowadziłem kiedyś zajęcia ze studentami medycyny, m.in. było tłumaczenie fachowego tekstu medycznego z języka obcego. Grupa kilkunastu osób. Nie poradzili sobie. Fachowcy. Bez znajomości języka.
 
Studenci medycyny to nie tłumacze.Ty też nie jesteś tłumaczem,prawda?
A ja piszę o tłumaczu.Profesjonalnym.Nie musi być przysięgły.Może być zdolny student.

Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!