Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:48:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Czy stan/wizerunek PFO Cię do współpracy...
zaprasza
odstrasza
i tak pomogę
i tak nie pomogę
mam na to przewrócone

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak postrzegasz PFO  (Przeczytany 18509 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #45 : Marzec 25, 2018, 11:24:17 »

I zaczęły się pisma...
Roboty się chwyćcie w tej radzie.Prądu w kite na...ło?Pomóżcie lepiej kotyliony kleić, bo zajęcia chyba brakuje Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #46 : Marzec 26, 2018, 08:36:02 »

Pewnie sami nie wiedzą co zrobili bo raz że wykluczyli a raz że zawiesili.
Uchwałą RF zostaliśmy wykluczeni. Do momentu zatwierdzenia uchwały przez WZD PFO jesteśmy zawieszeni.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #47 : Marzec 26, 2018, 09:05:52 »

To w końcu nie trzeba pisać odwołania,które rozpatrzy walne,czy trzeba?
Walne rozpatrzyło mimo wszystko?Po co komu ta cała akcja?Z troski o hodowców?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #48 : Marzec 26, 2018, 09:45:12 »

Czy napiszemy czy nie WZD PFO musi zatwierdzić bądź nie nasze wykluczenie na najbliższym posiedzeniu.
Czyli kiedy? Za rok?
Do czasu najbliższego posiedzenia jesteśmy zawieszeni w prawach za wyjątkiem obowiązku określonego w §20 pkt 3) Statutu –
czyli konieczności odprowadzenia składki członkowskiej.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #49 : Marzec 27, 2018, 12:17:37 »

Czyli wychodzi na to,że nic Duży uśmiech
Czyli taka awanturka na poduszki  Duży uśmiech
To teraz jak my nie będziemy chcieli,to będziemy musieli ,bo rada nas wywaliła,a walne nie wypuściło  Duży uśmiech
Bardzo inteligentna,finezyjna i faktycznie solidnie przemyślana zagrywka  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #50 : Marzec 27, 2018, 02:58:02 »

Na stronie PZHKIPE pojawił się kolejny list.

https://www.pzhkipe.org/informacje/498-pismo-bylego-wiceprezesa-do-marcina-piskorskiego

I pytanie. Czy odejdzie?

Napięcie rośnie jak w telenoweli:)
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #51 : Marzec 30, 2018, 10:15:06 »

Ostatnio, dużo się mówi o cenach obrączek etc.
Cena to nie wszystko. Problemem są również reklamacje obrączek które zakupiło PZHKIPE a których PFO nie chce uznać. Czy to jest uczciwe ze strony spółki PFO jak i samej PFO? Chociaż PFO jak i spółka to dla mnie to samo, ten sam burdel, etc. Czy PFO myśli że nie nie musi uznawać reklamacji? Jeśli tak, to na jakiej podstawie? 


Oświadczenie które jest na stronie PFO napisane przez kogoś kto podpisuje się prezes jest nic nie warte. Nie ma określonych jednostkowych cen obrączek po których ''spółka'' kupuje obrączki od producenta. Więc jak to nazwać?

Wielu hodowców z takich ''drobnostek'' nie zdaje sobie sprawy, nie przywiązuje uwagi do tego jak to wszystko jest załatwiane. Niektórym hodowcom wystarczy że mają obrączki na czas i że ktoś z PFO naobiecuje im cudów po to tylko aby przykryć wszystkie nieprawidłowości.

Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #52 : Marzec 30, 2018, 10:08:10 »

Oświadczenie które jest na stronie PFO napisane przez kogoś kto podpisuje się prezes jest nic nie warte. Nie ma określonych jednostkowych cen obrączek po których ''spółka'' kupuje obrączki od producenta. Więc jak to nazwać?

Zawsze mnie irytowała arogancja,z jaką spotykałem się pytając o faktyczną cenę obrączek.Nigdy nie była to odpowiedź wprost.Zawsze otrzymywałem albo taki własnie "ekonomiczny bełkot",albo jakąś wymijającą odpowiedź okraszoną irytującym uśmieszkiem.
PFO tworzą kluby,który w wielu przypadkach były oddziałami PZHKiPE i chciały się od tego klubu uniezależnić.W PFO były zależne od zdania PZHKiPE.
Teraz sytuacja powinna być czysta i wszyscy powinni być zadowoleni.Chyba,że chodzi o te składki za 500 obywateli Państwa Polskiego.
Uważam też,że tylko kluby zdolne przeprowadzić samodzielnie OMP,powinny tworzyć PFO.Na szczęście to już nie nasza brocha i oby tak zostało.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #53 : Kwiecień 07, 2018, 10:15:15 »

http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=900:info-od-spolki&catid=4:aktualnoci&Itemid=1

Darek,piszą o nas:)
Ale przynajmniej się doczekałem jasnej odpowiedzi.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #54 : Kwiecień 07, 2018, 11:23:02 »

Drogi Michale!
Cieszę się,że po trzech latach proszenia doczekałem się tego,o co trzy lata usilnie zabiegam.Trzy lata zajęło mi moje trzyletnie proszenie się o jasną i klarowną odpowiedź na pytanie,które zadaję od trzech lat:Czy i ile faderacja zarabia na obrączkach?I nareszcie jest ta jasna odpowiedź.A drwiny były i nie chodzi tu tylko o Ciebie,bo Ty tam prymu nie wiodłeś,ale już olać to.Jest odpowiedź i teraz każdy sam sobie może przeczytać i wyciągnąć wnioski.Za następny rok też chętnie przeczytam takie rozliczenie,choć mam nadzieję,że już jako członek związku działającego równolegle do PFO.
Moim skromnym zdaniem hodowca zamawiający więcej i dopłacający więcej, powinien mieć już z tego jakiś (przynajmniej skromny)profit.A już na pewno hodowca,który dopłaca te 58zł.Selfie z członkami rady oprawione w ramkę i taki oto kalendarz.Skromnie, tanio i przynajmnije zauważone,że facet odprowadza dodatkowe półtorej składki.Ale to nie mój biznes.Najważniejsze,że ta informacja jest teraz jawna,jasna i czytelna. O, i dyplom za te półtorej składki.
Mam jeszcze problem z tym,żeby tak samo pokazać jakim osobom PFO lub spółka wypłacała(y?) kasę, ile i za co. Nie mówię tu o kosztach za halę, czy jakieś inne szpeje, ale na przykład wykładowców na seminariach, kwotach za opracowania standardów...Uważam,że taka informacja powinna być równie jawna,jak dochody PFO. Swoją drogą, miło by było, żeby członkowie zrzeszeni w towarzystwach zrzeszonych w zrzeszeniu towarzystw mieli możliwość zakupu  tychże po cenie produkcji ich. Kumasz? Czyli po te 14,25(<-cena z kosmosu),które rada płaci w drukarni. Kumasz? Bez marży. Ale najważniejsze jest w tym akapicie pytanie numer dwa zadawane od chyba półtora roku:
Czy, komu, ile, za co rada płaciła pieniążki?Rozumiem,że ktoś wykonał jakąś pracę dla federacji,powinna być ona wynagrodzona finansowo i decyzja jest słuszna,ale chcę to widzieć. Tyle. Chcę widzieć,czy gdzieś ktoś nie przegina. Mogę? Dlaczego nie kontrolować tego gremialnie?Dlaczego nie są to jawne informacje? W sumie, mam nadzieję, że sytuacja się tak rozwinie, że mnie to już nie będzie obchodzić.
Teraz napiszę Ci jeszcze coś o szacunku.Po pierwsze, szanuję Twoją dobrze wykonaną robotę,choć muszę zauważyć,że czekałem na to trzy lata.
Po drugie(i tu będzie mniej różowo),opiszę Ci w kilku słowach to,jak widzę federację i opatrzę to krótkim komentarzem.Widzę grupę młodych, zdolnych, inteligentnych ludzi, którzy znają się na finansach, informatyce i kilku fajnych rzeczach, hodujacych ptaki, działających w jakichś tam organizacjach i próbujących narzucić swoje zdania grupie facetów, którzy robią największe i najlepsze imprezy ornitologiczne w tym kraju, wygrywają czołowe miejsca w prestiżowych konkursach w Polsce i zagranicą i myślę sobie, że coś tu jest popierdolone.
Moim zdaniem problem polega na tym, że zamiast obrać sobie tych gości za autorytety, wielu z Was wybrało zatwardziały beton.Gości, którzy niewiele osiągnęli pod względem hodowlanym, ale za to zawsze byli działaczami. Najgorsza zaraza Panie... Mam w pamięci kilka sytuacji, które jasno ukazywały kto, do kogo i jaki ma stosunek. I nie mówię tu tylko o hodowcach z PZHKiPE. Wiele było osób, które w moich oczach nie były traktowane z należytą uwagą i szacunkiem(że tak dyplomatycznie i delikatnie odpowiem).Właśnie dlatego,że macie nie tych Guru,co trzeba i trochę Wam palma przez te stanowiska odbija. Tak to widzę w wielkim skrócie.
Myślę,że teraz dopiero można stworzyć coś,co mogłoby skupiać PFO i PZHKiPE.Wy sobie,my sobie i ewentualnie jakieś wyjazdy ma MŚ pod wspólną Polską, Biało-Czerwoną.U nas jest 500 chłopa,u Was jest 500, możemy gadać,jak równy z równym.Konkurencja powinna przynieść hodowcom korzyści,więc odejście PZHKiPE powinno wyjść wszystkim na zdrowie.
Jeszcze raz dziękuję Ci za przygotowanie też informacji i liczę na opublikowanie odpowiedzi na moje pytanie numer dwa.
                                                                                     

                                                                                                                                        Może nie Twój na zawsze,ale 
                                                                                                                                        nie wiedzałem, jak się podpisać,
                                                                                                                                        żeby przełamać lody...
                                                                                                          Krzysztof Pandzich


Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #55 : Kwiecień 07, 2018, 11:31:00 »

Czy nie mogą co roku takiego objaśnienia w kwestii zamawiania obrączek pisać?  Teraz gdy się ''dzieje'' to nagle wszystkie wyjaśnienia trafiają na stronę PFO bez problemowo.
Cały ten proces który utrzymuje PFO jest trochę dziwny, ale skoro ludziom którzy się tym zajmują to odpowiada to ok.

Dziwi tez fakt tej księgowości, nie można było poszukać kogoś w szeregach związków kto jest księgowym lub ma w rodzinie księgowego/ą ? Nie mam tutaj na myśli aby ktoś coś ''ulepszał'' ale aby zrobić taką drobnostkę po kosztach. Wtedy, PFO nie musiało by doliczać dodatkowych kosztów do cen obrączek.

Z drugiej strony, hodowcy muszą być świadomi tego że ceni idą w górę i raczej mało prawdopodobne aby było co roku taniej.

W pół godziny znalazłem 3-ech producentów obrączek którzy to mają przyzwoite ceny. Także chcieć to móc

Po co PFO jeździ do Czech? Wiem że to nie daleko ale ciekawi mnie w jakim celu? Po ptaki do prywatnych hodowli? Zobaczyć obrączki? napić się kawy z producentem? Dziś wszystko można załatwić bez zbędnych wyjazdów!


Myślę że już nie ma co wgłębiać się w to całe PFO bo PZHKIPE zostało wykluczone więc trzeba się skupić teraz na PZHKIPE.


Jeszcze na koniec dodam, że moim zdanie, każdy związek powinien publikować na swojej stronie sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z zakupu obrączek z wszystkimi szczegółami etc. bo związki  obracają pieniędzmi hodowców! Te informacje powinny być transparentne a nie robione ''na zamówienie'' kogoś kto najpierw musi wysłać e-mail.

Te informacje się po prostu należą hodowcom.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #56 : Kwiecień 09, 2018, 09:15:22 »

Analizując wszystkie informacje o obrączkach, jakie mamy do tej pory z PFO, zastanawia mnie fakt dlaczego PFO (czy ich "spółka’") zarabia na obrączkach? A zarabia i to nie mało.

Jeden z członków KKW (teraz już były członek) był z wizyta u czeskiego producenta obrączek.
Z wizyty tej wynika, ze ceny obrączek zawierają już ceny wysyłki do oddziałów, a sam producent zapewnił ze ceny obrączek nie zmienia się do końca 2018 roku.

Niestety, po wyrzuceniu PZHKIPE, PFO będzie zamawiać dużo mniej obrączek, wiec cena obrączek wzrośnie, a tym samym PFO podniesie ceny obrączek dla hodowców, których stowarzyszenia pozostały w PFO.

No chyba, że PFO zechce pokryć różnice w cenie z pieniędzy które leżą na koncie ich spółki i które niesłusznie zarobiło łupiąc hodowców na cenach obrączek.
Dlatego tez dziwnym jest fakt, dlatego PFO bezprawnie przetrzymuje pieniądze hodowców, które de facto powinny być zwrócone hodowcom (po rozliczonym zakupie obrączek)?
 
Wrócę jeszcze do owych reklamacji obrączek. To PFO jest odpowiedzialne za reklamacje obrączek, bo to PFO a nie PZHKIPE czy indywidualni hodowcy zamawiali sobie obrączki.
To PFO sprzedaje te obrączki hodowcom i to właśnie PFO jest odpowiedzialne za reklamacje. Jeśli w sklepie kupujemy np. ubrania, a jest coś z nimi nie tak, to klient zwraca ubrania do sklepu, a nie wysyła je np. do Chin.

Spółka działająca przy PFO jest firmą, wiec podlega pod to prawo, a jeśli twierdzi, że jest inaczej, wtedy by zapytać UOKIK jak to jest z tymi reklamacjami?
Kolejne pytanie jest takie czy PFO posiada umowę z czeskim producentem obrączek? Jeśli nie to dlaczego? A jeśli tak, to dlaczego nie ujawni jej hodowcom? Ano właśnie dlatego, że PFO zarabia niemałą kasę na obrączkach.
 
Hodowcy musza sobie zdać sprawę z tego, że maja pewne prawa! PFO to nie prywatny folwark, w którym przepisy zmieniają się wraz z kolejną kadencją zarządu i ich humorami.

Zacytuje wloczykija:

Cytuj
"Zawsze otrzymywałem albo taki właśnie "ekonomiczny bełkot", albo jakąś wymijającą odpowiedź okraszoną irytującym uśmieszkiem."
Czy to bełkotanie ma jakieś drugie dno?
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!