jezeli chodzi ogórne drogo oddechowe można zastosować preparaty które są dostępne sklepach internetowych jednych z nich to ORNI SPECIAL, MYCO-ORNI-MIX
http://www.frufru.pl/orni-special-80-p-209.html http://europe-pigeons.pl/travipharma/520-myco-orni-mix-10g.html następnym lekiem to
Triple-C
Opis
Triple C jest antybiotykiem w postaci proszku dla ptaków ozdobnych, o szerokim spektrum działania, do zwalczania infekcji bakteryjnych: E.coli (zapalenie jelit), Mycoplasma (przewlekłe choroby układu oddechowego) i Chlamydia (papuzica, ornitoza).
Triple C może być dodawany do wody pitnej lub do karmy.
Antybiotyk Triple C stanowi idealną “pierwszą linię obrony”, kiedy jednoznaczna diagnoza nie jest możliwa. Jeśli w przeciągu trzech dni kuracji ptak nie zareaguje na lek, konieczna jest wizyta u weterynarza.
Uwagi: Na skuteczne działanie antybiotyku Triple C może wpływać obecność wapnia w diecie. Dlatego w czasie kuracji należy wyeliminować wszystkie źródła wapnia włącznie z suplementami zawierającymi wapń, grit z muszlami oraz sepię.
Po zakończeniu leczenia, należy przywrócić ptakom prawidłową florę bakteryjną przy użyciu probiotyku - Probotic
Wskazówki: nie podawać ptakom przeznaczonym do konsumpcji przez człowieka.
Papugi – 5.0 g/l czystej wody.
Łuszczaki i gołębie – 2.5 g/l czystej wody.
Wszystkie ptaki ozdobne – 5.0 g/kg suchej karmy.
Wszystkie ptaki ozdobne – 10 g/kg karmy do ręcznego karmienia.
Składniki: chlorowodorek chlorotetracykliny 100mg/g
tu podaje nr. tel. gdzie można zamówić ten produkt 519449718
jeżeli leczymy ptaki domowymi sposobami to polecam majeranek z miodem, propolis, olejek z oregano, olejek czosnkowy, czystek (krzew)swojej hodowli używam SREBRO,MIEDŹ KOLOIDALNE NIEJONOWE 10ml na 1litr wody raz lub dwa razy w tygodniu do picia