Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:57:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lęgi 2017  (Przeczytany 24762 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #30 : Październik 22, 2017, 06:03:55 »

Druga wystawa w tym roku. XIX Puchar Polski Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych. Impreza z roku na rok coraz mniejsza Smutny
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #31 : Październik 22, 2017, 07:44:20 »

Gratulacje!
Impreza z roku na rok coraz mniejsza
Jak myślisz, dlaczego tak jest?
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #32 : Październik 22, 2017, 07:52:51 »

Druga wystawa w tym roku. XIX Puchar Polski Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych. Impreza z roku na rok coraz mniejsza Smutny

Gratulacje!

To że impreza  roku na rok jest mniejsza to bardzo zła wiadomość.
Szczerze liczyłem że PPKK wręcz będzie się rozkręcał z roku na rok i stanie się ważną imprezą dla hodowców kanarków kształtnych w regionie.
Przykre. Ale może za rok będzie lepiej. Trzymam kciuki.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #33 : Październik 22, 2017, 08:13:24 »

Gratuluję.
Piękne ptaki.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 22, 2017, 08:18:40 »


Jak myślisz, dlaczego tak jest?
hmm, Zarząd? brak pomysłów? brak rąk do pracy? Kiedyś sprowadzali sędziów z zachodu i to też był w jakimś stopniu motor napędowy.  Wczoraj KHKK wybrał nowy Zarząd, więc zobaczymy za rok jak to będzie.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #35 : Październik 23, 2017, 12:46:27 »


Jak myślisz, dlaczego tak jest?
hmm, Zarząd? brak pomysłów? brak rąk do pracy? Kiedyś sprowadzali sędziów z zachodu i to też był w jakimś stopniu motor napędowy.  Wczoraj KHKK wybrał nowy Zarząd, więc zobaczymy za rok jak to będzie.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.Nic mnie w tej sytuacji nie dziwi.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #36 : Październik 23, 2017, 08:45:16 »


Jak myślisz, dlaczego tak jest?
hmm, Zarząd? brak pomysłów? brak rąk do pracy? Kiedyś sprowadzali sędziów z zachodu i to też był w jakimś stopniu motor napędowy.  Wczoraj KHKK wybrał nowy Zarząd, więc zobaczymy za rok jak to będzie.

Kiedyś jak bardziej śledziłem losy KHKK to widać było że jest wręcz odwrotnie. Dużo pomysłów, zapał, chęci do pracy etc. niestety, nie wszystko czasem da się zrealizować.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #37 : Październik 23, 2017, 09:36:16 »

Jak się KHKK zajmie KHKK a nie PZHKiPE,na pewno będzie lepiej.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 23, 2017, 05:53:02 »

W pewnym sensie też mnie nie dziwi taka sytuacja - przy poziomie zapału ogólnej populacji hodowców nawet największy zapaleniec w końcu wymięknie, jeśli będzie się zapalał sam. Tak to już jest, że jeden robi i przyzwyczaja do tego innych, a jak czegoś nie zrobi, czy to z powodu chwilowej niedyspozycji, trudnej sytuacji rodzinnej/służbowej czy też po prostu z braku sił, to reszta jest wręcz obrażona, że coś nie gra, bo są przyzwyczajeni do gotowego.
Co do braku pomysłów, to zawsze nadchodzi ten moment. Wtedy wydaje mi się ważnym, żeby przestać szukać na siłę nowości, a skupić się na doskonaleniu tego, co się już osiągnęło.
Nie rozumiem tylko, co do tego wszystkiego ma PZHKiPE. Wygląda powoli na to, że gdziekolwiek w tle jest PZHKiPE to "coś" "gdzieś" zaczyna się psuć...
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #39 : Październik 25, 2017, 09:11:03 »

Następcę trzeba sobie wychować.Nie warto być surowym ojcem,tylko starszym kolegą.A PZHKiPE ma tu tyle wspólnego,że jak komukolwiek coś nie idzie,to zawsze się znajdzie powód,żeby na PZHKiPE ponadawać.
Komuś się nie podoba,to zamiast się wypisać,musi zaraz oddział rozpieprzyć,przejąć i myśleć,że będzie mu lepiej poza strukturami.Nie będzie.Jak spieprzysz klub,oddział - będziesz miał takie byle co.
Niestety miejsce takich hodowców,jak ŚP.Wilczewski zajmują powoli "wszechwidzący biurokraci",którzy łaskawie dzielą się swoim spojrzeniem mentora na problemy gawiedzi.Takie wnioski wysnuwam po zapoznaniu się z korespondencjami, zarządzeniami itd.
 
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #40 : Październik 25, 2017, 02:01:10 »

Wygląda powoli na to, że gdziekolwiek w tle jest PZHKiPE to "coś" "gdzieś" zaczyna się psuć...
Mi to wygląda na to,że to PZHKiPE(już pomijam fakt organizowania największej ilości i najwyższej rangi konkursów i wystaw)zamieszcza regularnie ogłoszenia z PFO na swojej stronie.Znajdź informacje o MŚ,poza stroną PFO.Gloster Show cyka,PP PZHKiPE cyka.Żaden związek nie ma oddziałów.Impreza się buja już ile?80 lat?Pomijam już fakt,że Twoje słowa o PZHKiPE,którego jesteś członkiem i które nie są poparte ŻADNYM argumentem,są niegodziwe.Nie godzi się,by członek tak wyrażał się o klubie i ja protestuję.Mimo szczerej sympatii(co mówię bez ironii).
PZHKiPE ciągnie PFO.Nawet MP robi oddział Czeladź.A gdzie są inne związki?Te,co to miały tak wiatru w żagle nabierać?Egzota,Poznań i...?Jest ktoś jeszcze?KHKK?To ile PZHKiPE i 3 kluby?A gdzie jest reszta?Radlin.I tyle.Reszta to na razie garb.Ale pomocny przy przegłosowywaniu.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #41 : Październik 26, 2017, 10:04:10 »

Jakiem kryterium kierujesz się pisząc "najwyższej rangi" konkursy? Nazwą? Że "polskie" czy "międzynarodowe"? Owszem, Gloster Show to marka - oceniają tam sędziowie najwyższej klasy. Zasługa czyja? Bo nie PZHKiPE tylko jednego z naszych Kolegów... Ale i tak powoli chyli się ku upadkowi - coraz mniej ptaków... W niedzielę na naszej bydgoskiej wystawie rozmawiałem z Kolegami o wyjeździe na Mistrzostwa PZHKiPE do Mykanowa. Większość zwyczajnie machnęła ręką komentując: "jakież to mistrzostwa Polski? Mistrzostwa Polski to są w Czeladzi..." Ci, którzy ewentualnie pojadą dzielą się na dwie kategorie:
1) dadzą ptaki, żeby sprawdzić, czy nadają się do Mistrzostw Polski (u nas nie mieliśmy konkursu...)
2) sprawdzeni zawodnicy być może dadzą ptaki, ale nie najlepsze, bo te najlepsze to są na Mistrzostwa Polski.
Owszem, PZHKiPE robi najwięcej konkursów - logiczne, sam przecież piszesz, że ma najwięcej hodowców i "oddziałów". Ale to "oddziały" robią wystawy i konkursy pod szyldem PZHKiPE... Jeśli by się oddzieliły, to te konkursy też by się odbywały - przykład masz w Opolu. Tylko pod innym patronatem.
Co do kolegów z Czeladzi to OMP robi w zasadzie jeden z nich... Ich nawet na "oddział" nie starcza... Pewnie nie pamiętasz i pewnie nie chcesz słyszeć, że jeszcze niedawno kolega Jurek był mocno krytykowany i dyskryminowany przez PZHKiPE za organizację OMP...
Nie wymieniłeś Polskiego Związku Ornitologicznego - chyba najprężniej działającej organizacji zrzeszającej hodowców w Polsce (poza PZHKiPE oczywiście). Słyszałeś o nich? To "tylko " ok. 80 hodowców, mogłeś ich nie zauważyć...
Nie wiem skąd masz takie przykre doświadczenia o "sp...rzeniu" oddziału i o tym "byle co"... Patrz i ucz się. Za "Twojej" kadencji odeszło Opole - poczekaj kilka lat, wtedy będziesz mógł ocenić "takie byle co". Ja tego nie wiem - nie spieprzyłem jeszcze żadnego oddziału, wręcz odwrotnie, chyba jakiś uratowałem przed rozsypką.
PZHKiPE ciągnie PFO. Masz rację. Ale wg mnie ciągnie na dno.
Co do zapoznawania się z korespondencjami i zarządzeniami to widzisz tylko to, na co Ci pozwalają, a z tego tylko to, co chcesz zobaczyć.
Co do "niegodziwości" moich wypowiedzi to (użyję wielkich słów): historia to oceni. (Choć pewnie WZD będzie szybsze Chichot ) W każdym razie w moim odczuciu moi Koledzy z PZHKiPE niegodziwością nazywają krytykę PZHKiPE, sami przy tym nie uważając za niegodziwość manipulowanie sobą i swoimi Kolegami, tak samo jak za "niegodziwe" nie uważają niekoleżeńskie zachowania oraz krytykę wszystkich innych stowarzyszeń i Federacji.

Zamiast psioczyć na siebie na wzajem lepiej zastanówmy się, dlaczego na każdej imprezie jest coraz mniej ludzi i ptaków...


PS.: Piotr, gratuluję wyniku! Najbardziej cieszę się, że żaden sędzia nie dopatrzył się "czegoś tam z upierzeniem"!!!
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #42 : Październik 26, 2017, 11:12:41 »

Przez dwóch doradców i kilku ciuli(w tym co najmniej dwóch ubeków ) jest coraz gorzej.Zrozum wreszcie.Trzeba to towarzystwo tylko odsunąć na bok.Mają albo chore poglądy, albo kierują się swoim zyskiem.Dla mnie to 4-6 osób do wyjebania.Profesorek,prezesik,sędzia i hodowca harcenów  (dwa ubeki)i piąty "na zachętę ",żeby szósty się sam wypisał.W pełni jawne finanse i powoli będzie coraz lepiej.
A od PZHKiPE się... Język Tu się bardzo zmienia na lepsze.Poza tym czy to MPPZHKiPE,czyOMP,to tylko etap przygotowań do MŚ.Żaden szczyt marzeń.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #43 : Październik 27, 2017, 02:51:31 »

Zamiast psioczyć na siebie na wzajem lepiej zastanówmy się, dlaczego na każdej imprezie jest coraz mniej ludzi i ptaków...
Może właśnie dlatego:
Zamiast psioczyć na siebie (..)

Przeglądając zasoby Fbukowe można natknąć się na kilka grup tzw. "kanarkowych". Sam należę do paru. Czytając wypowiedzi userów tychże grup można zauważyć na nazwijmy to "inny" sposób hodowli ptaków. Kładzie się ogromny nacisk na zdrowe odżywianie - zakup pokarmów typu "premium", na klatki - najlepiej wszechstronne duże woliery. Żadnego stosowania rzepaku bądź rzepiku, żadnych małych klatek np. typu "A", najlepiej żadnych sztucznych barwników do koloryzacji ptaków. Ptaki praktycznie cały rok przebywają w dużych wolierach, są zdrowo żywione i pewnie szczęśliwe. Grupy te cieszą się coraz większym zainteresowaniem a ich członkowie poza kilkoma wyjątkami raczej nie mają zamiaru zrzeszać się w żadnych organizacjach związkowych. Nie mają zamiaru wystawiać tych ptaków na konkursach. Po prostu jedni hodują je w ten sposób, inni dążą do takiego sposobu hodowli, cieszą się nimi, coś tam rozmnożą, coś tam odsprzedają, coś tam kupią nowego.
Na co chcę zwrócić uwagę pisząc o "innym" sposobie.
Prowadząc hodowle każdy z nas chce uzyskać jak najlepsze ptaki. Nie trwa to rok czy dwa a kilka albo kilkanaście lat. W między czasie chcemy sprawdzić nasze postępy hodowlane wystawiając ptaki na konkursach i mistrzostwach. Wtedy musimy przyzwyczaić ptaki do małych klatek, czasami zmienić im dietę. Hodowla prowadzona w sposób  tzw konkursowy wymaga właśnie zastosowania pewnego rodzaju "odstępstw"czasami wyrzeczeń samego hodowcy.
Generalnie myślę że ludzie nie przestali interesować się hodowlą ptaków lecz zmniejszyła się ich chęć współzawodnictwa tego typu właśnie jak konkursy i mistrzostwa.
Konkurują w inny sposób. Kto ma lepsze warunki, kto większą wolierę, kto zrobi ładniejsze zdjęcia, kto ma więcej różnorodnego przychówku.
Z czego to wynika?  Może właśnie między innymi z "psioczenia" na siebie, z naszych kłótni, może z braku czasu, może trochę z wygodnictwa i lenistwa a może też z kwestii finansowych. Po prostu taki okres w historii polskiego kanarczarstwa.  Mrugnięcie


 
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #44 : Październik 27, 2017, 08:28:04 »

A ja mysle ze duza czesc hodowcow nie chce wystawiac bo stalo sie to nudne. Ta sama konkurencja albo jej brak,te same miejsce mistrzostw i ci sami sedziowie.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!