Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:42:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy łatwo być hodowcą ptaków?  (Przeczytany 21140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bluesbulls
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Reunion
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #15 : Sierpień 23, 2017, 01:33:45 »

Tyle zgryźliwości Panowie....
Widzę, że świat hodowców to świat hodowców - nie ważne czy psów, czy kanarków (jestem hodowcą bulterierów od 2012 r. tzn. byłam jak mieszkałam w Polsce, aktualnie zawiesiłam działalność  - hodowla oczywiście zarejestrowana w ZKwP) zawsze coś "nie teges" - jak wchodzą w grę wystawy, składki, znajomosci i inne takie nie ma zmiłuj się - zawsze będą konflikty 🤓
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #16 : Sierpień 23, 2017, 02:00:35 »

 Duży uśmiech
Wbrew pozorom, ja yotana cenię bardzo. I darzę tę personę szacunkiem (z kilku powodów).
Mężczyźni są "szorstcy" a "dziewczyny lubią brąz".
 
jak wchodzą w grę wystawy, składki, znajomosci i inne takie nie ma zmiłuj się
Wtedy stają się "szorstcy". Prywatnie to bardzo ciekawy a przede wszystkim honorowy facet.
jak wchodzą w grę wystawy, składki, znajomosci i inne takie nie ma zmiłuj się
Sama widzisz. Jak by było "zmiłuj", jeden by drugiemu wlazł na łeb i ten na dole by nie lubił tego u góry. Zwłaszcza podczas czynności numer 2  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
8hodowca
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 22, 2018, 09:52:31 »

Być hodowcom ptaków a należeć do jakiegoś stowarzyszenia to dwie rożne sprawy.
Znam kilku hodowców papug,którzy nigdzie nie należą a ptaki hodują.
Dla mnie największym problemem jest to ze na wakacje nie za bardzo można wyjechać bo co z ptakami wtedy zrobić.
Problem jest też wtedy gdy tak jak ja wyjeżdżam do pracy na pół roku i co wtedy z ptakami ?
Ja mam to szczęście ze zona mi ptaki dogląda,ale o lęgach nie mam mowy.



Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 22, 2018, 10:39:25 »

Być hodowcom ptaków a należeć do jakiegoś stowarzyszenia to dwie rożne sprawy.
Znam kilku hodowców papug,którzy nigdzie nie należą a ptaki hodują.
Oj tak! Ja natomiast znam też takich członków stowarzyszeń, co nie hodują ptaków.
Zapisane

8hodowca
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 23, 2018, 09:18:44 »

Jak to nie hodują ptaków a należą do stowarzyszenia hodowców? to bez sensu jest.
Chociaż jak zaczynam czytać internetowe strony naszych stowarzyszeń to mam wrażenie jakbym był na stronach
jakichś partii politycznych.
O hodowli ptaków na tych stronach jest nie wiele a o "polityce" bardzo duzo.
Myślę za dla wszystkich hodowców ptaków najpierw powinna być hodowla a później "polityka"
Widzę ze hodowcy sa tak samo skłóceni ze sobą jak i polskie społeczeństwo.
Polska to jednak dziwny kraj.



Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #20 : Kwiecień 23, 2018, 02:52:13 »

Jak to nie hodują ptaków a należą do stowarzyszenia hodowców? to bez sensu jest.
No jest bez sensu! Znam kilku takich członków stowarzyszeń, którzy na skutek różnych kolei życiowych nie hodują ptaków, a należą do stowarzyszeń (może to za duże słowo, ale opłacają składki i są członkami stowarzyszeń). Podobno nawet niektórzy sędziowie oceniający ptaki nie hodują ptaków.
Stowarzyszenia też są umoczone w rozmaitych układach i są pod różnymi naciskami. Nawet mam wrażenie, że w niektórych stowarzyszeniach hodowla ptaków schodzi na dalszy plan (czytaj na psy), a liczy się kasa i jakieś pozahodowlane priorytety. W ten sposób zamiast integracji środowisk hodowców mamy dezintegrację i politykierstwo. I chyba to zjawisko zaczyna się rozrastać, szczególnie w ostatnich latach.
Zapisane

kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 23, 2018, 06:07:02 »

Tak dokładnie. I to jest właśnie bardzo przykre. Polacy jako nacja mają dar obrzydzania wszystkiego.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
8hodowca
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #22 : Maj 06, 2018, 08:49:17 »

Tak dzis siedzę i z nudów czytam strony roznych stowarzyszeń zrzeszających hodowców kanarków i papug.
Generalnie strony tych stowarzyszeń sa na bardzo róznym poziomie merytorycznym ,mało jest informacji o ptakach.
lekkiego szoku doznałem gdy byłem na stronie pfo i postanowiłem się zapoznać z nowymi władzami.
Przedstawię to wizualnie.

Rada Federacji PFO:

Prezydent          Justyna Krawczyk
V-ice prezydent Jan Kamiński
skarbnik            Artur Kupczak       jest jednocześnie członkiem zarzadu spółki zoo pfo
sekretarz           Marek Winek

Komisja Rewizyjna PFO

Michał Hozela                                 jest jednocześnie prezesem spółki zoo pfo
Eugenius Kupczak                         bedzie kontrolował własnego syna ,który jest skarbnikiem pfo
henryk Siromski

Zarząd Spółki ZOO PFO

Prezes Michał Hozela                          jest w komisji rewizyjnej pfo
członek Kupczak Artur                         jest jednocześnie skarbnikiem pfo
członek Pytlik Przemysław


Pewnie też wszystko jest zgodne z prawem.
Pogratulować transparentności, naprawde wysoki poziom.
Chyba jednak wstapie do stowarzyszenie które nie jest członkiem pfo.
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #23 : Maj 06, 2018, 11:33:21 »

8hodowca no ...ciekawe zajecie jak ktos sie nudzi . Powazam.
Cytuj
O hodowli ptaków na tych stronach jest nie wiele a o "polityce" bardzo duzo.
Myślę za dla wszystkich hodowców ptaków najpierw powinna być hodowla a później "polityka"
Widzę ze hodowcy sa tak samo skłóceni ze sobą jak i polskie społeczeństwo.
a ten post to nie polityka.....
Administratorzy otworzcie oczy bo za chwile szkoda bedzie tu zagladac.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #24 : Maj 07, 2018, 03:26:18 »


Chyba jednak wstapie do stowarzyszenie które nie jest członkiem pfo.


No co Ty? Duży uśmiech W PFO musisz spełnić wysokich lotów normy Duży uśmiech Twoja hodowla będzie miała ISO9001  Duży uśmiech


Administratorzy otworzcie oczy bo za chwile szkoda bedzie tu zagladac.


To tak na trzeźwo spłodziłeś? Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #25 : Maj 07, 2018, 09:30:48 »

Tak dzis siedzę i z nudów czytam strony roznych stowarzyszeń zrzeszających hodowców kanarków i papug.
Generalnie strony tych stowarzyszeń sa na bardzo róznym poziomie merytorycznym ,mało jest informacji o ptakach.
lekkiego szoku doznałem gdy byłem na stronie pfo i postanowiłem się zapoznać z nowymi władzami.
Przedstawię to wizualnie.

Rada Federacji PFO:

Prezydent          Justyna Krawczyk
V-ice prezydent Jan Kamiński
skarbnik            Artur Kupczak       jest jednocześnie członkiem zarzadu spółki zoo pfo
sekretarz           Marek Winek

Komisja Rewizyjna PFO

Michał Hozela                                 jest jednocześnie prezesem spółki zoo pfo
Eugenius Kupczak                         bedzie kontrolował własnego syna ,który jest skarbnikiem pfo
henryk Siromski

Zarząd Spółki ZOO PFO

Prezes Michał Hozela                          jest w komisji rewizyjnej pfo
członek Kupczak Artur                         jest jednocześnie skarbnikiem pfo
członek Pytlik Przemysław


Pewnie też wszystko jest zgodne z prawem.
Pogratulować transparentności, naprawde wysoki poziom.
Chyba jednak wstapie do stowarzyszenie które nie jest członkiem pfo.


Ja kilka lat temu pisałem, że powołanie spółki PFO jest niezgodne z prawem, ale wielu użytkowników wortalu było przeciwnego zdania. Teraz widać, że powoli zaczynają ujawniać się pierwsze wypaczenia w tej kwestii.
Koneksje towarzysko-rodzinne były w biznesie od zawsze. Teraz widać, że wchodzą też do stowarzyszeń. Jeśli nie wiadomo dlaczego, to pewnie chodzi o kasę.
Ciekawą rzeczą jest też fakt, że PFO do dziś nie ujawniło zapisów statutu PFO spółki z o.o.

Na koniec przypomnę tylko słowa prezesa Horzeli z czasów zakładania spółki: "Gdyby Rada Federacji brała pod uwagę tylko zakup obrączek dla ptaków, można było pozostać przy dotychczas stosowanej formule i nie uruchamiać działalności gospodarczej w PFO.". Zatem nie chodziło o obrączki, tylko o co?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #26 : Maj 07, 2018, 09:49:52 »

Ja jestem daleki od rzucania oskarżeń o złą wolę. Zapewne ojciec i syn kierując się dobrymi intencjami postanowili objąć funkcje,które dobrane zostały dość niefortunnie. Zapewne cały zarząd tej spółki chce dobrze i jedyny pomysł,jaki mają na finanse federacji to właśnie ta spółka.Ale...
Jestem przekonany,że prędzej,czy później okaże się,że nie ma chętnych,by prowadzić papierologię i spółka pociągnie federację do upadku.
Jak na razie tylko pomysłodawcy mają chęci i wizję(czy słuszną-to już inna sprawa). Gdzie jest następca? Kto chce brać odpowiedzialność za ten wątpliwej reputacji biznes? Tutaj widzę problem,który pogrąży federację. To jest po prostu przekombinowane i choć (być może każdy) finansista powie,że nie, trzeba specjalisty,by to prowadzić. Nie widzę tego i uważam,że taki pomysł upadnie.
Wąskie grono musi się dzielić wieloma funkcjami.No nie ma chętnych i nie będzie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
8hodowca
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #27 : Maj 24, 2018, 08:45:45 »

W każdym razie jakby na to nie patrzeć to stworzyła się wąska grupa" trzymająca władze"
zwłaszcza tą władze związaną z kapuchą.
Dlatego PZHKiPE wyleciało z PFO bo samo chciało zamawiać sobie obraczki a wiadomo ze wtedy PFO
by na nich nie zarabiało.
Jak gadają ludzie prawdopodobnie nie chodziło o zadne bzdety typu ze sami chcą robić Mistrzostwa Polski PZHKiPE a tylko
i wyłącznie o to ze dojna krowa się zbuntowała i nie chciała płacić haraczu .
Dlatego ich w nocy wykluczyli z PFO na 3 dni przed walnym zebraniem PFO.
Kasa,kasa,kasa.
Ciekawe co będzie dalej ?
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #28 : Maj 25, 2018, 08:27:16 »

Ciekawe co będzie dalej ?
Już nic.
Każde poszło w swoją stronę.
PZHKiPE już żyje własnym życiem.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #29 : Maj 25, 2018, 06:20:13 »

Dlatego PZHKiPE wyleciało z PFO bo samo chciało zamawiać sobie obraczki a wiadomo ze wtedy PFO
by na nich nie zarabiało.
Władze PZHKiPE nigdy nie chciały układać się z Radą Federacji. Różnica między PZHKiPE a PFO jest taka, że PZHKiPE staje się coraz bardziej przejrzyste, a PFO coraz bardziej mgliste. Do dziś nikt by nie wiedział, że PFO kręci lody na obrączkach, gdyby nie władze PZHKiPE. Ja nie rozumiem dlaczego kupując obrączki mam płacić jakieś narzuty na PFO! Pytam za co PFO bierze marżę? Zakładając spółkę Horzela tłumaczył, że będzie taniej, a wyszło sporo drożej. Dziwna jest ta logika PFO, ale teraz mamy wolny kraj i niech każdy robi, jak mu pasuje. Kto bogatemu zabroni finansować PFO!? Wszak Polska jest teraz krajem bogatych ludzi. Ale ja tego nie kupię! Ode mnie PFO nie dostanie już złamanego szeląga!
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!