Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:03:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Basztardy.  (Przeczytany 57736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Grudziądz
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #15 : Styczeń 30, 2010, 12:57:04 »

Również uważam że zezwolenie na hodowle krajowych ptaków powinno być wydawane członkom związków hodowców, lecz nie każdemu ich członkowi. Osoba zrzeszona chcąca się ubiegać o pozwolenie na hodowle powinna moim zdaniem najpierw dostać opinie zarządu danego związku czy spełnia wymogi hodowlane np. czy zapewni odpowiednie warunki ptakom. W takim przypadku moim zdaniem środowisko naturalne nie odczułoby skutków negatywnych a tylko korzyści.
Zapisane

sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

woj.lubelskie
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #16 : Styczeń 30, 2010, 01:11:04 »

Tak i wiadomo, że wtedy byłyby w dobrych warunkach trzymane.
Zapisane

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

opolskie
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #17 : Styczeń 30, 2010, 01:15:51 »

W pełni się z Wami zgadzam. Jeżeli chodzi o posiadane obecnie ptaki w klatkach to wydaje mi się, że może trzeba by ogłosić jakąś mała abolicję, w czasie której wszyscy trzymający takie ptaki musieliby to zgłosić do właściwego organu zajmującego się ochroną środowiska. Natomiast wydawanie pozwoleń na hodowlę takich ptaków mogły by leżeć w gestii związków, które prowadziły by odpowiednią ewidencję hodowców. Jeżeli chodzi o florę bakteryjną ptaków żyjących na wolności to należy zachować dużą ostrożność przy ich wprowadzaniu do swojej hodowli. Wiadomo, że ptaki takie są często nosicielami różnego rodzaju chorób zakaŹnych (przykład -wróble) Ich odchody są niebezpieczne dla ptaków trzymanych przez nas w wolierach zewnętrznych. Dlatego lepiej nie robić wolier zewnętrznych, odsłoniętych od góry aby zminimalizować kontakt naszych ptaków z odchodami tych żyjących na wolności. Nadal jednak mam mieszane odczucia co do odłowu tych ptaków ze środowiska naturalnego. Może dało by się ptaki takie pozyskiwać od wieloletnich hodowców zagranicznych?
Zapisane

sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

woj.lubelskie
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #18 : Styczeń 30, 2010, 01:53:41 »

Chyba nam chodzi o to,żeby całkowicie zlikwidować wyłapywanie ptaków dziko żyjących. Prawda? A jeżeli byłyby legalne hodowle to i młode bedą.
Zapisane

piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

opolskie
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #19 : Styczeń 30, 2010, 02:43:46 »

Sprawa wydaje się dziecinnie prosta. Wystarczy odrobinę pomyśleć i wszystko da się zrobić tak aby było dobrze i bez szkody dla dziko żyjących ptaków. Wydaje mi się jednak, że ustawa o ochronie środowiska winna być szybo zmieniona, bo za jakiś czas może okazać się, że jedyne np. szczygły to te jakie są w posiadaniu niektórych hodowców i handlarzy.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #20 : Styczeń 30, 2010, 10:00:23 »

Zezwolenia na posiadanie i ewentualny odłów powinni mieć tylko związki hodowców

Nie sądzę, żeby wydawano zezwolenia na odłowy ptaków ze środowiska naturalnego. Czy takie odłowy są w ogóle potrzebne?
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 30, 2010, 11:40:28 »

No w sumie dużo lepiej by było dla wszystkich , aby nie było odłowów,ale też aby nie było żadnych zakazów kupna i hodowli  ptaków nabytych za granicą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 10:25:29 wysłane przez jot-ka11 » Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
piotrek
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

opolskie
Wiadomości: 270


« Odpowiedz #22 : Styczeń 31, 2010, 08:06:28 »

Odłowy będą do póki będzie zbyt na ptaki. Może prawo europejskie też należało by zmienić pod kątem dokładnej rejestracji ptaków znajdujących się w hodowlach. Chociaż nie znam dokładnie przepisów jakie obowiązują u naszych zachodnich sąsiadów. Młode ptaki wiadomo są obrączkowane. Ale podejrzewam, że duża część ptaków i tak pochodzi o odłowów. Trochę to przykre ale może w niedalekiej przyszłości uda nam się znaleŹć jakiś złoty środek na zwiększenie, odbudowę populacji niektórych, zwłaszcza tych zagrożonych, gatunków łuszczaków. Handlarze przestaną je odławiać a hodowcy będą nabywać ptaki wyhodowane w profesjonalnych hodowlach i będzie po problemie. Pozdrawiam wszystkich miłośników ptaków i dzięki za zainteresowanie tematem. Piotrek.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #23 : Styczeń 31, 2010, 08:28:01 »

Piszesz o odbudowywaniu populacji, niektórych łuszczaków przez likwidację kłusownictwa.Wydaje mi się,że kłusownictwo(którego nie popieram) ma najmniejszy wpływ na liczebnośc populacji naszych łuszczaków.W Polsce najwięcej ptaków odławia się zimą czyli łapane są ptaki, które przybyły do nas z północy.Nasze szczygły i inne o tej porze roku przebywają na południu Europy, gdzie są masowo odławiane i np.podawane w restauracjach jako ekskluzywne dania.Wygląda na to, że chroniąc nasze łuszczaki niejako hodujemy je np.dla chorwackich smakoszy.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #24 : Luty 01, 2010, 09:26:29 »

Poruszę trochę inną kwestie,o której nie wszyscy jak wynika z powyższych tekstów wiedzą i ją rozumieją.
Szczygły,które są w hodowli od wielu pokoleń na zachodzie i południu europy to zupełnie inne szczygły niż te,które żyją w naszym kraju.Tak naprawdę nikt nie hoduje takich szczygłów jakie można zobaczyć na naszych polach i ogrodach.Nasz szczygieł to Carduelis carduelis a szczygły hodowane przez zachodnich hodowców to Carduelis major i są to inne ptaki niż nasz rodzimy gatunek.Carduelis major żyje w Rosji przede wszystkim na Syberii.Od naszego rodzimego gatunku poza wieloma szczegółami różni się przede wszystkim wielkością bo jest dużo większy od naszego rodzimego gatunku.
Myślę że nie wszyscy tez wiedzą że ciężko o dwa całkowicie jednakowe szczygły,każdy potrafi wyglądać inaczej.Niektórzy hodowcy rozróżniają aż 14 rodzajów szczygłów naszego rodzimego gatunku.Nie każdy z tych ptaków nadaje się do hodowli.Nawet gdyby pozwolono hodować szczygły w naszym kraju to sprowadzenie tych ptaków od zachodnich hodowców to wydatek tysięcy euro,tak że jak myślę niewielu hodowców zdecydowało by się na hodowle tych ptaków.Cena zwykłego szczygła bez żadnej mutacji to cena ok. 250 euro za sztukę.Cena szczygła w mutacji n.p. brunatnej,izabelowatej,agatowej czy też opalowej to cena ok.500 euro za sztukę.
Zachodni hodowcy a zwłaszcza Pan Paulo Gregorutto poświęcił dziesiątki lat na zgłębienie tajników rozmnażania tych ptaków i utrwalenia poszczególnych mutacji barwnych.Myślę że nie wszyscy maja świadomość skali trudności związanej z hodowla szczygłów.
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #25 : Marzec 28, 2010, 01:56:47 »

Chiałem poruszyć temat bastardów a chodzi mi o taką informacje zapisaną w piśmie które to pismo było poświęcone hodowli
kanarków,papużek falistych,rybek akwariumowych oraz ochronie ptactwa pożytecznego.Organ Centralnego Związku Hodowców
w Polsce z siedzibą Zarządu Głównego w Katowicach Nr 2 (4) Rok II 1958.
Cytat z tego pisma bardzo ciekawy:
Z polecenia Prezesa CZHK ob. Odo Mazepiuka, mgr Czesław Koraszewski długoletni członek Zarządu Głównego CZHK,wielki
miłośnik ptaszków i znawca bastardów(krzyżówek kanarka z ptaszkami krajowymi , tak zwanych mieszańców), zajął się zorganizowaniem oddziału, któryby skupiał hodowców mieszańców (tych którzy po uzyskaniu zezwolenia z Ministerstwa, mogą utrzymywać kilka ptaszków krajowych w celu poprowadzenia kierowanej hodowli doświadczalnej dla celów naukowych )
ciekawy jestem trzy był taki oddział i jaki był jego los, jak widać dawni działacze CZHK  z roku 1958 pracowali i chcieli dać jakieś instrumenty miłośnikom tych ptaków a działacze PFO Co??.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #26 : Marzec 30, 2010, 10:35:43 »

Szkoda Zbyszek że nie napisałeś o tej sprawie 2 lata temu.Moglibyśmy wtedy w równą okrągłą rocznice zorganizować jakieś uroczyste obchody związane z nie załatwieniem tej sprawy dla hodowców przez 50 lat.Byłyby kwiaty,pamiątkowe medale ,uściski dłoni i łzy.Miło by było, tak swojsko,wszyscy zjednoczylibyśmy się w bólu i rozpaczy nad nie załatwieniem tej sprawy przez 50 lat.

Jednak bądzmy cierpliwi bo ta sprawa bankowo doczeka się 60-leci jej nie załatwienia,a wtedy wszyscy będą mogli świętować,a rocznicowym uroczystością nie będzie końca.
Zapisane


januszomd
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 14, 2017, 09:15:47 »

Parę zdjęć bastardów(które najbardziej wpadły mi ,,w oko") z Nederlandse Kampioenschappen w Apeldoornie ,które trwa od 12-15 stycznia 2017


afrokulczyk siarkowy x gil europejski
(Serinus sulphuratus sulphuratus x Pyrrhula pyrrhula europoea. )



afrokulczyk żółtobrzuchy x gil europejski
(Serinus flaviventris x Pyrrhula pyrrhula europoea.)


czyż czarny x kanarek
(Spinus atrata x Serinus canaria)


Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!