Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 10, 2018, 11:49:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Węgiel drzewny  (Przeczytany 4340 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hazel92
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Opolskie

« : Luty 20, 2009, 10:40:00 »

Kiedyś gdzieś czytałem o podawaniu ptakom (nie wiem o jakie ptaki chodziło) węgiel drzewny? Czy ktoś z was go podaje?

Bogusław
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Warszawa

« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2009, 04:46:42 »

Ja swoim ptakom podaję węgiel drzewny,który sam przygotowuję.Podobno pomaga on w procesach trawiennych i posiada mikroelementy.W każdym razie nie zauważyłem jakichś nieporządanych skutków ,a wręcz wszystko jest okey.To znaczy chyba ,że to działa.

Kolega_Jaszczur
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

żory

« Odpowiedz #2 : Październik 08, 2010, 11:23:21 »

A jak przygotowuje się taki węgiel drzewny?? Te sklepowe są pewnie nasycone jakąś podpałką, czy czymś takim, nie?

Jeżeli mój wątek, post, pytanie Ci pomógł daj mi pochwałę! 8o)
><>* ><>* ><>*  *<>< *<>< *<><
Mój kanarek nazywa się Michael (czyt.Majkel).
Nie od Jackssona, czy Jordana, po prostu Michael... Mrugnięcie
Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2010, 09:27:01 »

Ja kupuję grit z węglem drzewnym więc dodatkowo jeszcze nie podaję .

Sygnum - D027
tadeusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Nowy sącz

« Odpowiedz #4 : Październik 09, 2010, 01:04:17 »

witam ja kupuje już gotowy z Animals z Sosnowca bardzo dobry dla wszystkich ptaków , zwłaszcza drobnej egzotyki a przede wszystkim amadyn wspaniałym,pozdrawiam tadeusz.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2014, 11:23:28 »

wegiel najlepiej kupic ten specjalny dla zwierzat. Pomaga on w czynnosciach trawiennych ptaka. Ja osobiscie uzywam go okresowo. Nie stosujcie go w okresie legow moze szkodzic rozwojowi jaja jeszcze przed zlozeniem.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #6 : Styczeń 20, 2014, 09:18:37 »

Nie stosujcie go w okresie legow moze szkodzic rozwojowi jaja jeszcze przed zlozeniem.

W jaki sposób?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #7 : Styczeń 21, 2014, 08:56:31 »

wegiel doskonale wchodzi w reakcje chemiczne z wapniem. Zwiazki te sa pozniej sa wydalane z organizmu.Wiadomo co moze spowodowac niedobor wapnia u samic podczas legow.

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Kraków

interesuję się chorobami ptaków

« Odpowiedz #8 : Marzec 09, 2015, 08:22:43 »

Taki węgiel nie wchodzi w żadną reakcję z wapniem. Być może jakaś częsć wapnia (jonów wapnia) jest adsorbowana przez węgiel. Ale nie kojarzę abym spotkala się z jakimis informacjami odnośnie adsorpcji wapnia.

Można stosowac węgiel aktywowany z apteki lub specjalne wegle dla ptaków (nie wiem czy są one aktywowane czy nie, producenci tego nie podają). Wegiel aktywowany jest lepszy (więcej adsorbuje). Można go robić samemu, ale wymaga przepalenia bez dostępu powietrza. Samemu nie da się jednak uzyskac wegla aktywowanego.

Mikroelementów nie posiada. Wegiel jest całkowicie nietrawiony i niewchłanialny.

Osobiście uwazam, że wegiel nie powinien być podawany stale, jako dodatek. Jedynie jako lek w przypadku problemow z przewodem pokarmowym oraz w przypadku zjedzenia jakiś toksyn. Chodzi o to, że wegel adsorbuje też witaminy i składniki pokarmowe. Podobno u amadyn stosuje się go powszechnie, ale one mają dość specyficzne funkcjonowanie przewodu pokarmowego; ale nie wiem czy faktcznie jest to u nich potrzebne i jak z wchłanianiem skladników pokarmowych.

Więcej o weglu jest tutaj: http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykulyC/wegiel.asp

Pozdrawiam,
Joanna

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 09, 2015, 08:56:53 »

Od paru lat stosuje swoim ptakom Humac Natur Exot. jak dla mnie to produkt lepszy nisz węgiel drzewny  Mrugnięcie   

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!