Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:37:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: indetyfikacja  (Przeczytany 18036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
senior1107
Gość
« : Grudzień 18, 2010, 06:40:57 »

który hodowca jest pod numerem B20 bo kupiłem samiczkę 2010 nr 127 pomarańcz z białym z koronką i chciałbym więcej informacji o jej pochodzeniu to chyba ktoś znany bo numer 127 wskazuje na dużą hodowlę
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 18, 2010, 06:59:09 »

Mnie się wydaje że nikt Ci takich informacji nie udostępni z powodu kupionej samiczki od takiego powodu że chciałbyś wiedzieć jakieś informacje o dawnym właścicielu ptaka. Nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiem ale wydaje mi się że dowiedzenie się danych hodowcy przebiega z jakąś określoną procedurą PFO.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #2 : Grudzień 18, 2010, 10:07:45 »

Nowa Rada PFO usiłuje od początku swojej działalności utworzyc spis wszystkich hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach zrzeszonych w PFO.Myślę,że gdyby powstał taki rejestr senior1107 nie miałby problemu z identyfikacją hodowcy B20.Ponieważ częśc stowarzyszeń odmawiała dostarczenia danych o swoich członkach(zasłaniając się ustawą o ochronie danych osobowych)do chwili obecnej rejestr taki nie powstał.
Zapisane

Andrzej
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 113


« Odpowiedz #3 : Grudzień 18, 2010, 11:19:59 »

I tu sie mylisz Jot-Ka, taki rejestr jest w dyspozycji sekcji ds. nadawania cech identyfikacyjnych hodowców PFO. Nie ma w nim tylko hodowców łódzkiego stowarzyszenia, ale mam nadzieje ze niedługo i oni będą. Jako Federacja zobowiazalismy sie do ochrony pozykanych danych i wykorzyustywania ich w celu nadawania CIH (dawniej:sygnum) hodowcom i do wysyłania na ich adresy korespondencji w postaci informacji, zaproszeń, zawiadomień oraz prasy. Osoba odpowiedzialna za ochrone danych w PFO nie moze udzielać informacji adresowych osobom postronnym. Niestety mamy w naszym kraju bardzo restrykcyjna Ustawę o ochronie danych osobowych, która nakłada również na stowarzyszenia obowiazek chronienia danych swoich członków.
Zapisane

sturnus
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #4 : Grudzień 19, 2010, 07:52:37 »

Z tą ochroną danych często przesadzamy. W tym przypadku można podać np Jan Bilik Prudnik; czasem to wystarczy. Podobnie można zbudować spis wszystkich hodowców zrzeszonych, dodając nazwę organizacji i ewentualnie oddział i za zgodą hodowcy telefon. Problemem będzie jak zawsze aktualizacja takiego spisu. Taki spis może także pełnić funkcje promocyjno-marketingowe.
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #5 : Grudzień 19, 2010, 08:21:35 »

Witam
Senior 1107 nie podał istotnej informacji czy obrączka posiada też skrót P.F.O
co wskazywałoby na przynależność do Polskiej Federacji Ornitologicznej.
Samiczka kanarka o barwie pomarańcz z białymi i koronką w/g mojej opinii
jest tworem(vide obrączki) PL-skiego producenta kanarków a nie uznanego hodowcy P.F.O
posiadąjącego dużą hodowlę.
Pozdrawiam
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #6 : Grudzień 19, 2010, 07:15:47 »

I tu sie mylisz Jot-Ka, taki rejestr jest w dyspozycji sekcji ds. nadawania cech identyfikacyjnych hodowców PFO. Nie ma w nim tylko hodowców łódzkiego stowarzyszenia, ale mam nadzieje ze niedługo i oni będą. Jako Federacja zobowiazalismy sie do ochrony pozykanych danych i wykorzyustywania ich w celu nadawania CIH (dawniej:sygnum) hodowcom i do wysyłania na ich adresy korespondencji w postaci informacji, zaproszeń, zawiadomień oraz prasy. Osoba odpowiedzialna za ochrone danych w PFO nie moze udzielać informacji adresowych osobom postronnym. Niestety mamy w naszym kraju bardzo restrykcyjna Ustawę o ochronie danych osobowych, która nakłada również na stowarzyszenia obowiazek chronienia danych swoich członków.
Postaram się być bardzo delikatny w swojej wypowiedzi, bo może ktoś ponownie uznać, że jestem przeciw, a tak nie jest.
Tak naprawdę Federacja włożyła dużo pracy w odbudowanie bazy hodowców PFO. Jednak nikt po za nią i osobami upoważnionymi nie może z niej korzystać. Panie Prezydencie PFO. łódzcy hodowcy sami zdecydowali o przekazywaniu swoich danych osobowych, wysyłając za pośrednictwem stowarzyszenie lub indywidualnie załączniki/zgody. Na dzień dzisiejszy jestem już w posiadaniu pism/wniosków o wykreślenie poszczególnych danych z rejestru. Sam nie wiem jak tą sprawę mam rozstrzygnąć, więc zwróciłem się z oficjalnym pismem do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Czekam na odpowiedŹ.
Wracając do jawności danych o hodowcach.
Baza może być jawna.
 Podpowiem jak to zrobić, by każdy mógł korzystać z danych o hodowcach:
Są dwa sposoby:
A)
1. nadać odpowiedni jasny kod każdemu stowarzyszeniu należącemu do PFO-podać do publicznej wiadomości;
2. drugi człon kodu nada PFO- identyfikuje federację- też publicznie jawny;
3. z pozycji 1 i 2 stworzy się stały niezmienny i niepowtarzalny indeks hodowcy ( taki NIP);
4. do całości kodu wystarczy dodać nazwisko i imię i CIH.
W tym przypadku każdy za pośrednictwem stowarzyszenia może skontaktować się z hodowcą, a za jego zgodą można nawet uzyskać nr telefonu, a jeżeli stowarzyszenie ma stronę internetową to..... resztę danych-internet jest wszędzie.
B)
1. uzyskać zgody hodowców na publiczne podanie swoich danych osobowych.
Jest to metoda bardzo pracochłonna, ale zgodna z prawem i Ustawą.
Mając już dane o hodowcach, PFO po wykonaniu pewnych działań bazę którą aktualnie posiada może również uczynić jawną.

Zapisane

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 111


« Odpowiedz #7 : Grudzień 19, 2010, 10:07:23 »

Po jakie licho tworzymy sztucznie dylemat  z tajnością personaliów. Przecież każdy katalog zarówno krajowy, jak i  zagraniczny zawiera te „sekretne” dane o hodowcy. Jakoś z tym nie maja problemu hodowcy: psów, kotów, chomików, myszek, szczurów, kur, gołębi, indykowi, perliczek, koni, owiec, kóz etc. Tylko w PFO – za sprawa nielicznych – tajność danych osobowych urasta do problemu wojennego. Marnujemy czas nad rozważaniem kwestii oczywistych. Jeśli chcę zdobyć namiary „na znanego hodowcę”, to nawet, jeśli jego dane będą w sejfie w szwajcarskim banku i tak je zdobędę.
Zapisane

Priam
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 16, 2013, 03:28:11 »

Egzota w Sosnowcu ma spis swoich hodowców. Co prawda nie jest to "najświeższa" lista ale jest:
http://www.egzota.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=5
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 17, 2013, 02:45:57 »

U nas w PZO także na stronie www. bez problemu można się dowiedzieć kto ma jaki CIH. Wydaje mi się, że jest to dobry sposób- jeżeli ktoś hoduje, tak czy inaczej przestaje w pewien sposób być osobą anonimową- a dostęp do takich danych jak CIH to np. reklama dla hodowcy (no, chyba że ktoś sprzdaje ptaki których  się chce pozbyć... Mrugnięcie )

Niestety- przez samą wyszukiwarkę nie umiem znaleźć CIH-u B20 (teraz B020- nr-y są 3-cyfrowe)-spróbuj powchodzić na strony organizacji ornitologicznych i tam szukać wśród hodowców (z reguły mają spis na swoich stronach).
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 19, 2013, 11:40:10 »

Link do zbiorczej listy większości zrzeszonych hodocwów:
http://egzotyczneptaki.pl.tl/SPIS-SYGNUM-HKiPE.htm

(...)no, chyba że ktoś sprzdaje ptaki których  się chce pozbyć...(...)
>90% ptaków na rynku to ptaki, któych hodowcy chcą się pozbyć. Niewiele osób sprzedaje ptaki, bo musi. Raczej chcą to robić.
Zapisane


Chiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 19, 2013, 03:52:47 »

Cytuj
90% ptaków na rynku to ptaki, któych hodowcy chcą się pozbyć. Niewiele osób sprzedaje ptaki, bo musi. Raczej chcą to robić
Źle się wyraziłam. Chodziło mi sprzedawanie ptaków niepełnowartościowych- takich, których później można się wstydzić (takich ptaków nie powinno się sprzedawać- jeśli nawet coś w hodowli pójdzie nie tak- np. ptak ma niepełnosprawną nogę, czy jest niepłodny- powinien być oddany np dzieciakom czy znajomym). Chodziło mi o sprzedawanie "jak leci"-wyłącznie z chęci zysku.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 19, 2013, 05:30:05 »

Cytuj
Chodziło mi sprzedawanie ptaków niepełnowartościowych- takich, których później można się wstydzić (takich ptaków nie powinno się sprzedawać- jeśli nawet coś w hodowli pójdzie nie tak- np. ptak ma niepełnosprawną nogę, czy jest niepłodny- powinien być oddany np dzieciakom czy znajomym).

Chiara, każdy ptak w hodowli generuje koszty - od ogrzewania i szarpi po ziarno i pokarm jajeczny. Trudno zatem, żeby hodowca oddawał ptaka np. niepłodnego za darmo dzieciom (?). Kwestia ceny to już zupełnie inna sprawa - powinien być o wiele tańszy od kanarków hodowlanych. Hodowla jednak to nie sytuacja kiedy w domu parka zniosła jajko i nie ma co zrobić z pisklakiem. Tutaj liczą się również aspekty finansowe. A czy hodowca obniży cenę czy sprzeda go jako pełnowartościowego ptaka - zależy już od uczciwości i tutaj nie ma reguł - zależy jak trafisz.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #13 : Marzec 19, 2013, 09:02:17 »

Dyskusja schodzi powoli na "etyczne aspekty hodowli"... To, czy ktoś bierze za kalekiego ptaka pieniądze, czy też nie - prywatna jego sprawa. Choć branie za takiego ptaka "pełnej" ceny uważam za nieetyczne. Osobiście nie oddałbym nawer za dopłatą kalekiego ptaka dziecku, bo może mieć to wg mnie negatywny wpływ na jego wychowanie i charakter - tak ogólnie rzecz ujmując. Natomiast za ptaki z "ubytkami" biorę symboliczne pieniądze (jeśli są to jakieś trwałe wady, np. anatomiczne lub behawioralne) lub nie sprzedaję go tymczasowo lub w ogóle (tymczasowo, jeśli są to wady chwilowe, najczęściej nabyte i w pełni odwracalne, np. braki w upierzeniu).
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #14 : Październik 21, 2014, 09:22:34 »

Jesli chcecie identyfikowac ptaki na wloskich obraczkach http://www.foi.it/servizio-soci/ricerca-rna.html
Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!