Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:37:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielkości obrączek  (Przeczytany 45548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 111


« Odpowiedz #15 : Marzec 16, 2011, 10:15:31 »

NORWIK 24
No to rozpocznijmy tę dyskusję. Dla klarowności wywodów będę przedstawiał swoje argumenty w punktach.
1.   PFO,  jako jedyna organizacja polska, jest członkiem COM. I z tego tytułu wynikają określone zobowiązania, m.in. dotyczące wielkości obrączek. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, gdy PFO wprowadza swoje rozmiary obrączek, inne niż zalecania COM. I hodowca, członek organizacji zrzeszonej w PFO, startuje w Ornitologicznych Mistrzostwach Świata i tam, na przedbiegach zostają zdyskwalifikowane jego ptaki, gdyż mają …. za wielkie (nazwę je - orle) obrączki. Czyja byłaby to wina? Do kogo hodowca miały ogromne i uzasadnione pretensje?
2.   Szczerze pisząc jestem zadowolony, że w COM nie „panują” już Niemcy i za jakiś czas pewnie powtórzę to w odniesieniu do Włochów. Bowiem czas zmienia ludzi.  Niemcy wprowadzili w COM szereg zmian wygodnych dla nich. I pewnie zrobiliby to w odniesieniu do glostera. Przecież standardową wielkość glostera wszyscy znamy. Glostery niemieckie są w większości dużymi ptakami. Nie mierzyłem, ale jestem przekonany, że spora ich część jest zdecydowanie większa od standardowych.  Podejrzewam, iż gdyby Niemcy nadal sprawowali władzę w COM, to zmieniliby standard glostera, albo wymiary obrączek. Co już się u nich dzieje, bowiem ich glostery są wielkością pośrednie (przesadzę) miedzy włoskimi a krestedami. A tak z innego podwórka to spaskudzili standard gołębia rysia polskiego, kurę włoszkę, przywłaszczyli sobie nazwy kilku ras królików np. olbrzyma belgijskiego.
3.   Wracając do meritum, nie będę dalej się rozwodził i stawał po jednej, czy drugiej stronie. Puenta jest następująca: jeśli ktoś kupił dorodne (w znaczeniu duże) glostery w Niemczech, będzie optował za większymi obrączkami, bo rzeczywiście mogą być kłopoty,  jeśli nabył piękne, drobne i standardowej wielkości we Włoszech, Hiszpanii Francji zaobrączkuje pierścionkami (ta nazwa była popularna na początku XX w.) wskazanymi przez COM.

PS
NORWIK 24. Jestem za starym wygą, aby mnie pięknymi słowy  podpuszczać do dyskusji. Ale dziękuję za uznanie. Uważam, że taka polemika jest konieczna i dlatego ją podjąłem. 
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #16 : Marzec 16, 2011, 01:51:15 »

Nie będę również zabierał cennego czasu.
Mam go teraz bardzo mało, więc odpowiem chwilowo wyłącznie na 1 pkt.
Mogę się mylić, ale nigdzie nie znalazłem by COM nakazywał wielkości obrączek ( może jedynie sugerować) i tak jak piszesz dokładnie tych wielkości przestrzegał. Przykładem tego może być Mistrzostwo Świata niemieckiego hodowcy glosterów (DKB obrączkuje 3).
Nie każdy hodowca musi posiadać, aż tak małe ptaki jakie sugerujesz . Może być zwolennikiem ptaków większych. (oprócz glostera są jeszcze inne rasy kanarków i ptaków - kanarki kolorowe itd.) Karta ocen to nie wyłącznie wielkość, a ptaki do nie tylko gloster.
 Nie wszystkie organizacje należące do COM mają oznaczenia wielkości opisane na obrączce.
Jak można zmierzyć średnicę wew. obrączki jeżeli jest ona na nodze ptaka? Masz pomysł-prosty bo wyliczyć prawie wszystko się da :-).
 Mając wykształcenie techniczne mogę powiedzieć, że 2,9 na nodze ptaka czy 3,0 to za mała różnica  wykonania dokładnego pomiaru (błędy pomiarów, tolerancja, niepewność pomiarowa to czynniki wpływające na ogólny wynik pomiaru). Więc rozsądny człowiek - organizator nie zaryzykuje dyskwalifikacji takiego hodowcy. Więc w odpowiedzi na pierwszy punkt mogę stwierdzić, że Twoje obawy są nieuzasadnione.
Na zakończenie. Te wielkości to wyłącznie oznaczenie informacyjne dla hodowcy. Dalej nie będę tego rozwijał. Chyba jest to jasne.

Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #17 : Marzec 16, 2011, 06:13:24 »

Norwik zaczynasz manipulować faktami - Mistrzostwo Swiata niemieckiego hodowcy - dlaczego nie dodasz że jest to Jochan Lichtendonk - najlepszy hodowca glosterów consortów od lat na świecie. Faktem jest że obrączkuje rozmiarem 3mm, ale bzdurą jest juz nazwanie jego glosterów dużymi. Facet hoduje piękne kształtne i małe glostery i dlatego wygrywa co roku.
Zgadzam się że wielkość u kanarka to nie wszystko ale w przypadku glostera to podstawa - jak się ma zalecenie Niemców że gloster ma mieć max 12 cm Co?Co? jeżeli standard to 11cm, druga sprawa karty ocen -  za wielkość u Niemców max 15pkt na świecie 20 - Niemcy odejmują 1 czy 2 punkty a na świecie zabierają im 3 do 4 i dlatego prócz Lichtendonka nikt jakoś nie wygrać. żeby nie być gołosłownym podaję link żeby każdy mógł sprawdzić zalecenia DKB:  http://www.dkb-online.de/files/dkb_gloster_d.pdf
Pozdrawiam Jarek Mrugnięcie
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #18 : Marzec 16, 2011, 11:12:53 »

moje zdanie jest takie niepotrzebnie wprowadza się rozmiary:
-2,8 czy 2,9 wystarczy jeden 3,0
- problem mam z 2,7 gdyż jest to rozmiar pośredni pomiędzy 2,5 a 3,0 i ten bym pozostawił choć część ptaków które mają przyznane 2,7 można zobrączkować 2,5 Amadyna wspaniała, Amadyna maskowa
-2,3 czy też 2,4 też są bezsensowne wystarczy jeden 2,5

zastanawia mnie też jedna może trochę śmieszna sprawa ale jak rozmiary COM/PFO mają się do rozmiarów ustalonych przez Ministra Środowiska ? http://prawo.ekologia.pl/Prawo_ochrony_srodowiska/print/WDU20060480350 dla przykładu Trznadel, Makolągwa, Zięba, Jer 2,5 przez ministra 2,7 przez PFO i co jest ważniejsze ?

Mam również techniczne wykształcenie i uważam że błędy pomiarowe, błędy przy produkcji tak małych elementów są ogromne. A na dodatek wszędzie dąży się do tak zwanej "TANIOŚCI" nie wiem czy obrączki za 0,6-0,7zł  są wykonane PRECYZYJNIE. Muszę się dowiedzieć czy producent określa błąd wykonania.
 
Uważam że stosowanie obrączek 3,1 oraz 2,9 jak które mogą być wykonane w następujący sposób 3,06 i 2,94  powinny być zastąpione obrączką 3,0 która będzie wykonana przykładowo w przedziale 2,98 - 3,02 mm

Panowie powstała trochę dziwne kłótnie o 0,1 - 0,2mm ciekawe ile osób potrafi to zmierzyć i wie jakim urządzeniem należy dokonać pomiaru, bo szczerze sam zastanawiam się jak precyzyjnie zmierzyć średnice wewnętrzną obrączki.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #19 : Marzec 17, 2011, 11:34:10 »

Nie mam wykształcenia technicznego, więc nie będę się zastanawiał nad możliwością zmierzenia średnicy obrączek.La-ki troszkę manipulujesz na str.Min. Środowiska podane są rozmiary obrączek od-do mm.Przykład podany przez Ciebie to 2,5mm do 5,0mm.Takimi obrączkami Min.Środ. zaleca obrączkowac wiele gatunków ptaków min. przytoczonego przez Ciebie trznadla jak również np. czeczotkę...jak się mają do siebie te dwa ptaki(wielkośc)?Jak widzisz Ministerswo Środowiska nie nakazuje obrączkowania trznadla, makolągwy, zięby, jera rozmiarem 2,5mm.Chcąc pomanipulowac ja podałbym 2,7 przez Ministra i...2,7 przez PFO i co Ty na to?Co do różnic dotyczących 0,1 czy 0,2mm całkowicie się z Tobą zgadzam, lecz przepisy są przepisami, a tego typu dyskusję należałoby przenieś na forum COM-u(jeżeli takie istnieje).
Zapisane

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 111


« Odpowiedz #20 : Marzec 17, 2011, 01:03:24 »

Uzupełnię nieco odpowiedŹ jot – ka 11.
Otóż w tym Rozporządzeniu, załącznik 2, liczba porządkowa 38, w kolumnie 2, są podane takie cyfry: obrączka nożna (2,5; 7,0). Jak je należy interpretować?  Wszystkie ptaki wymienione w punkcie 38, a więc od makolągwy ... po kulczyka należy obrączkować obrączkami o średnicy 2,5 mm lecz - co najważniejsze -  wysokość wszystkich obrączek na jednej nóżce nie może być większa niż 7,0 mm.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #21 : Marzec 17, 2011, 02:31:45 »

Mam chwilę czasu więc mogę dokończyć swój wpis:
pigmej
Nie napisałem nazwiska. Nie analizujemy, nie rozmawiamy o najlepszych hodowcach i ich ptakach. (Wiem o kim pisałem. Tak na marginesie, nie chcę odbiegać od tematu. Dość dobrze znam tego hodowcę i nawet mogę się pochwalić, że posiadam dwie siostry glosterów które wystawiał na tegorocznych MŚ).
Koledzy temat to:
Średnica wewnętrzna obrączek i konsekwencje ich stosowania.
Czy tak szczegółowy podział jest konieczny?
pigmej
Pomijając z Twojego wpisu pierwsze zdanie, druzgocąco potraktowałeś pierwszy punkt wypowiedzi/obaw Reticulaty:
Sumując punkt 1. z wypowiedzi Reticulaty :
Za mały ptak+za duża (orla) obrączka  = dyskwalifikacja na MŚ.
Tak jednak nie było.
Pisaliśmy o niemieckim hodowcy i padło jego nazwisko, zapomnieliśmy o naszym przedstawicielu koledze Mikule (też chyba miał za duże obrączki :-).).

LaKi
Nie będziemy się rozwodzić nad procedurą wykonania obrączek, dokonywać dokładnych pomiarów i takich nikt nie robi na MŚ. Nie piszmy o tolerancjach błędach pomiarowych. Problem będzie wtedy jeżeli wszystkie te wartości będą ujemne, a proponowane przez RF przedziały są tak małe.  Ale o tym za chwilę.
Również , lecz w inny sposób druzgocąco obaliłeś punkt 1 z  wyjaśnień Reticulaty.
Reticulata:
Mam nadzieję, że Twoje obawy z pkt. 1 zostały rozwiane.
Więc może czas rozpatrzyć taki problem.
Hodowcy obrączkują swoje ptaki zgodnie z postanowieniem, uchwałą najwyższej władzy w PFO czyli RF. Ptaki nie spełniają norm wielkościowych, są większe (jak niemieckie, czeskie ...). Jak zawsze się to odbywa, zbywają nadwyżkę hodowlaną, która trafia do przysłowiowego Jana Kowalskiego.
Kowalski dba o swojego pupila. Jednak zbyt mała obrączka blokuje się na nodze, ptak choruje. Co robi Kowalski? Udaje się do lekarza wet. który stwierdza, że za mała obrączka spowodowała kłopoty zdrowotne jego ulubieńca. Rozpętuje wojnę hodowcy. Zamykając łańcuszek - hodowca RF. W najgorszym scenariuszu (nawet nie chcę myśleć) za takie zmiany wyłącznie odpowie RF. Dalej mam wyjaśniać? Czy całkowicie ten wpis wystarczy?.
Więc krótko. Takie zmiany moim skromnym zdaniem powinny być uchwalane/głosowane, po wcześniejszych ustaleniach wewnętrznych, na Walnym ZjeŹdzie Delegatów, a różnice w wielkościach wewnętrznych obrączek trochę większe.
Reticulata
Zanim odpowiem na pozostałe punkty Twojego wpisu powrócę do pierwszej wypowiedzi.
Pomijam handlarza, on zrobi co będzie chciał. W jego przypadku liczy się wyłącznie cena.
Z hodowcami jednak jest inaczej. Oni muszą wciskać na nogi ptaków wszystko to co im RF wręcz karze. Idąc dalej. Z tego co wyczytałem już w maju nakazujecie hodowcą podejmować decyzję (terminy zamawiania obrączek) jakie ptaki maja hodować. RF nie chce mieć kłopotów z zamawianiem obrączek. Chce być OK,  przenosząc odpowiedzialność na hodowcę.
Oburzony jestem Twoim wpisem. Czy pseudo hodowcą można nazwać człowieka który uczciwie zaobrączkował swojej hodowli  młode, zakupionego w styczniu garbusa japońskiego obrączką 2,9, zamówioną w maju. Czy pseudo hodowcą jest człowiek który zmuszony został do przełożenia dwóch mniejszych piskląt do gniazda większego ptaka (kanarka) i obrączkował większą obrączką. Też nie może wystawić ich na MP, zostanie zdyskwalifikowany? Przecież różnice są tak małe?. Sądząc z Twojego wpisu i czytając zapisy proponowane w nowym statucie PFO – to TAK.
Uzasadnię:
RF chce całkowicie kontrolować obrót obrączkami w PFO, jednak nie zabezpiecza interesów hodowcy.
Gdzieś na forum można znaleŹć wpis Andrzeja, że w miesiącach letnich prowadziłem już rozmowy o obrączkach z producentem. Odpowiadam TAK. Członkowi naszego stowarzyszenia wykluły się żako i jeszcze jakieś duże papugi. Postanowiłem, że pominę PFO ( i tak by nic nie załatwiło) i zamówiłem mu obrączki( po zmianie statutu taka możliwość odpadnie). Do zamówienia dopisałem CIH i PFO. Obrączki przyszły na jego adres w ciągu tygodnia. Może już w tym roku zobaczymy je na MP. Miałem swobodę działania i możliwość zabezpieczenia interesów hodowcy. Czy po zmianach będzie taka możliwość? Jak na razie RF szuka jak zabezpieczyć siebie.
Teraz dalej:
Nie znam się i nie posiadam wiedzy co spaprali Niemcy w gołębiach, kurach i królikach. Jakie przywłaszczyli nazwy. Więc pomijam te zdania. Nie posiadam wiedzy. Nie będę gdybał!
Z tego co wiem to Włosi wprowadzili zmiany w karcie ocen glostera. Wielkość postawili na pierwszym miejscu. Więc dalej wyjaśniać nie będę. Jest całkiem odwrotnie niż napisałeś. Mogę się mylić, że zmiany wprowadzili Włosi, wiem że takie miały miejsce jakieś 3 lub 4 lata temu.
Dopiszę tylko tyle, że może i władze DKB wiedzą o różnicach  wielkościach ptaków Niemieckich i Włoskich i z tego powodu pozostawili obrączkę 3,0, a przedziały w wielkościach są większe.

Nie wszystko jednak jest takie złe w Niemczech. W jednym z wątków tego forum krytykowałeś zapis w statucie DKB, nie chcę pomylić. Chodziło o manipulacje przy obrączkach. Ten zapis ma sens. Niemcy dopuszczają obrączkowanie ptaków, obrączkami zaciskanymi (pomijam procedury techniczne takiego sposobu obrączkowania).  Hodowcy wywalczyli uzasadniając, że nie zawsze się da, nie zawsze można obrączkować ptaki stałymi obrączkami.  Efekt: Zapis w statucie zabezpieczający interes  Zarządu dla hodowcy jasna prosta informacja (manipulujesz, będziesz ukarany). Korzyść: wszystkie ptaki posiadają obrączki i można je wystawiać.
Każdy ptak niemiecki posiada na nodze „tablicę rejestracyjną” , a hodowca posiada  „dowód rejestracyjny”.
W Polsce jest inaczej. Można rejestrować ptaki nieobrączkowane. Wystawiać już nie.
Czas na podsumowanie.
Te średnice obrączek to tylko propozycja COM. Skonsultowana z fachowcami ( pisał to już Reticulata). Decyzje jednak pozostawiono poszczególnym Federacją. One najlepiej wiedzą jakie mają możliwości techniczne wykonania obrączek, jak również jakie wielkości ptaków najczęściej trzymane są w ich kraju. Jakie jest w ich kraju prawo-patrz link LaKi-ego i pozostałe interpretacje innych kolegów.
Reticulata
Takie dokładne podziały w wielkościach obrączek w naszych realiach nie mają sensu. Może kiedyś?
Dla wygody hodowcy wystarczą trzy rozmiary. Zachowując oczywiście oznaczenie wielkości na obrączce, w tej kwestii jestem stanowczo ZA.


Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #22 : Marzec 17, 2011, 02:51:30 »

Widzę że dzięki wielkości obrączek można się pochwalić wykształceniem  Chichot - no to ja posiadam wykształcenie wyższe techniczne i jeśli chodzi o wykonanie pomiaru małej średnicy można zastosować: dyfrakcję płaskiej fali świetlnej na bardzo małym okrągłym otworze (dyfrakcja Fraunhofera). Zgadzam się co do jednego - jaki sens ma rozmowa o 0,1 mm !!!!! - ludzie opamiętajmy się. Co niby maja dać proponowane zmiany przez Lakiego.
Laki trochę śmieszna sprawą jest, że nie odróżniasz tego, że są obrączki ornitologiczne i hodowlane. Rozporządzenie Ministra Środowiska dotyczy obrączkowania ptaków krajowych, będących w środowisku naturalnym, podlegających ochronie gatunkowej. W/w Rozporządzeniu miedzy innymi jest ustalony rozmiar dla ornitologicznych obrączek zaciskowych. Minister Środowiska nie wydał do tej pory żadnego rozporządzenia dotyczącego obrączkowania ptaków prawnie chronionych (prawem krajowym, międzynarodowym - CITES) wyhodowanych i urodzonych w niewoli, gdzie stosuje się obrączki hodowlane zamknięte. Różnice w wymiarach średnicy i wysokości tych różnych obrączek,wynikają z techniki obrączkowania  ptaków w odmiennych dla nich środowiskach.
Dla przykładu podaję link do techniki obrączkowania kulczyka zwyczajnego http://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C4%85czkowanie_%28zoologia%29
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #23 : Marzec 17, 2011, 04:29:29 »

Czy w tym roku wraz ze zmniejsszaniem obraczek zostala zmniejszona ich wysokość. W zeszłych latach nie słyszalem od rzadnego hodowcy ,zeby narzekal ,ze jego obraczki sa za duże pod względem średnicy.Slyszalem za to ,ze np. wrobliczce powinna być zmniejszona wysokość obraczki. Aktualnie posiadam takze te papugi no i obraczka jest rzeczywiście dosłownie na styk między granic pewnego komfortu ptaka(chodzi mi o ptaki zeszloroczne). Tutaj nie ma co patrzeć na porownania ze standartami ponieważ ( i tutaj rozumiem np. Lakiego) u np.papug budowa ptaka jest naturalna a główna sprawa w hodowli sa mutacje.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #24 : Marzec 17, 2011, 05:11:34 »

Przypominam temat od którego nie odbiegajmy:
Średnica wewnętrzna obrączek i konsekwencje ich stosowania.
Czy tak szczegółowy podział jest konieczny?

pigmej
Troszkę w inny sposób obalasz teorię RF o konieczności stosowania takiego podziału jaki został zaproponowany.
Zaproponowany przez siebie sposób pomiaru zastosuj na nodze ptaka. Chętnie przyjadę na pokaz i tak będę patrzył  Szok.
Masz całkowicie rację. Jakie ma znaczenie czy kanarka fiorino zaobrączkuję wielkością 2,7 czy 2,9.
Więc ograniczmy na razie rozmiary obrączek dla kanarka do 3 bezpiecznych.
Masz jakieś propozycje.


Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #25 : Marzec 17, 2011, 05:39:25 »

Norwik powiedz mi co tu jest do obalania?
-Widzisz jakiś problem w obrączkowaniu rozmiarem 2,9 - jakieś przykłady?Co?
-Zgadzam się ze w DKB są dobre rzeczy np. obrączkowanie mini bordera rozmiarem 2,7 Chichot
-Jeśli chodzi o wpis Reticulaty pkt 1 to powiedz mi gdzie wyczytałeś ze "druzgocąco" obaliłem to co napisał - tym że Niemiec     obrączkuje rozmiarem 3? Otóż obrączkuje bo takie obrączki ma DKB i nikt go nie zdyskwalifikuje bo nie ma za co my mamy 2,9 i tez jest ok.
Jeśli chodzi o wpis odnośnie pomiaru wewnętrznej średnicy obrączki to chyba wiesz co to jest ironia:D, a tak poważnie to wystarczają podstawy matematyki oraz 2 przyrządy: grubościomierz i suwmiarka:D:D:D
Na koniec podstawowe pytanie - do czego zmierza ta dyskusja?Co? Czy to aby na pewno jest interes hodowcy czy tylko pokaz niezadowolenia i stwierdzenia "nie bo nie" Strasznie mi to wszystko przypomina nasze polityczne szambo gdzie też jest grupa takich co są zawsze przeciw i uważają tylko swoje zdanie za jedynie słuszne, a to co wymyślą jest dla nich "oczywista oczywistością" Chichot
Dość juz pisania o pierdołach czas zająć się hodowlą. Pozdrawiam Jarek
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #26 : Marzec 17, 2011, 08:05:42 »

Panowie nie dajmy się wciągać w bzdetne dyskusje o średnicy obrączek.
Dyskusja ta służy "rozpieprzeniu" wszystkiego co zrobiła PFO pod przewodnictwem nowej RF.
Skończy się dyskusja o średnicy obrączek to zaczynie się  podważać karty ocen albo wielkość klatek wystawowych
bo to wszystko jest złe.
Każdy temat będzie dobry aby "mącić' i niszczyć.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #27 : Marzec 18, 2011, 01:57:08 »

Panowie nie dajmy się wciągać w bzdetne dyskusje o średnicy obrączek.
Dyskusja ta służy "rozpieprzeniu" wszystkiego co zrobiła PFO pod przewodnictwem nowej RF.
Skończy się dyskusja o średnicy obrączek to zaczynie się  podważać karty ocen albo wielkość klatek wystawowych
bo to wszystko jest złe.
Każdy temat będzie dobry aby "mącić' i niszczyć.

MARK jeśli ta wypowiedŹ jest skierowana do mnie to ponownie powiem że błędnie odbierasz moje intencje temat powstał jako oddzielny wiec napisałem to co myślę o obrączkach, i nie tylko w odniesieniu do PFO !! Bo porównuje rozmiary DKB, FOI, PFO i innych w tym ostatnio znalezionej tabeli Ministerstwa.
Fajnie że ludzie w PFO działają, może coś z tego będzie, naprawdę nie chowam do nikogo urazy!. Wyrażam swoją własną opinie i nie musicie się z nią zgadzać przyjmę wszystkie Wasze uwagi.
Tak jak pisałem wolny czas poświęcam na szukanie baz danych obrączek i przyrównuje do tej którą mam dzięki czemu mam już około 6 kolumn różnych rozmiarów, fajnie jak rozmiary pokrywają się w przedziale 0,1-0,2mm wiec wtedy można uśrednić rozmiar, jednak nie zawsze tak jest i są rozbieżności np. od 2,7 do 3,2 a to jak dla mnie duża rozbieżność.

pigmej Wykształcenie każdego z nas to chyba nie związane z tematem Uśmiech możemy założyć temat "moje wykształcenie i kariera zawodowa"  Duży uśmiech moje jest techniczne wiec o pomiarach mam jakieś pojęcie. Poziomem wykształcenia nie muszę się chwalić, bo nie jest mi to potrzebne (nie mam kompleksów). Wiem również że pomiary te można wykonać w domu bez użycia metod laboratoryjnych.
Jeśli chodzi o obrączkowanie obrączkami ornitologicznymi a hodowlanymi również znam różnice. Chwała Tobie że potrafiłeś to zauważyć i wytłumaczyć innym. Ukazanie Tabeli ministra miało na celu coś innego piszecie na forum że prawo jest prawem, przepisy przepisami. Wiec zapytam Was koledzy które prawo/przepisy obowiązuje/ją jako pierwsze na terenie Polski COMu czy PFO ?

Jednak temat dotyczy rozmiarów obrączek i na tym powinniśmy się skupić, niektórzy już przyznali że różnica 0,2 mm to zbyt mała różnica i można by tu rozważyć czy nie warto zmniejszyć ilość rozmiarów, chociażby tak dla "wygody" i zmniejszenia kosztów produkcji.
Dodatkowym atutem jest to że dla Federacji może zmniejszyć to nakład pracy bo będą mogli zamawiać mniejszą ilość średnic obrączek.

pozdrawiam
Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #28 : Marzec 18, 2011, 09:07:54 »

Wszystko się Laki zgadza. O wykształceniu zacząłeś pisać ty nie ja Chichot.  Już raz komuś napisałem czy wie co to ironia:D - mój wpis odnośnie wykształcenia i sposobu pomiaru wewnętrznych średnic.
Przytoczenie przez Ciebie Rozporządzenia Ministra środowiska odnośnie stwierdzenia że prawo jest prawem uważam za całkowicie nie trafione - powiedz do czego mi jako hodowcy potrzebne są rozmiary obrączek ornitologicznych - wprowadzasz ludzi w błąd i tyle. COM i PFO z tym  rozporządzeniem nie mają dosłownie nic wspólnego. Widzę że jesteś bardzo ambitny i pracowity, wszystko ok, nic tylko chwalić. Tylko odpowiedz mi w czym ty widzisz problem ze rozbieżność rozmiarów obrączek jest od 2,7 do 3,2, co zmieni wprowadzenie 3 rozmiarów - NIC!!! Zajmujesz się według mnie pierdołami. Spożyj tą energię jaką w sobie posiadasz na propagowanie hodowli i pomoc młodym miłośnikom ptactwa. Zawsze wydawało mi się że ten wotral ma na celu wzajemną pomoc w sprawach hodowlanych i prowadzenie konkretnych dyskusji, a zaczyna sie z tego robić prywatny folwark w którym atakuje się wszystko to co zostało do tej pory zrobione przez PFO i RF. Ja naprawdę kończę te chore dysputy i nie będę podejmował innych tematów niż hodowlane bo chyba o to tu chodzi. Pozdrawiam Jarek
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #29 : Marzec 18, 2011, 06:08:26 »

........Tylko odpowiedz mi w czym ty widzisz problem ze rozbieżność rozmiarów obrączek jest od 2,7 do 3,2, co zmieni wprowadzenie 3 rozmiarów - NIC!!! Zajmujesz się według mnie pierdołami. .......

odpowiem Ci w następujący sposób a co zmieni gdy 3 rozmiary zastąpimy jednym Co? np. 3,0 mm ??

Bo ja potrafię Ci odpowiedzieć ułatwi prace hodowlane hodowcom, prace klubom zamiast 3 rodzajów obrączek będzie miał 1 i jeśli to jest PIERDOłA Uśmiech to niestety ale ja się z tym nie zgadzam, i bez względu na to czy jest to rozmiar podany prze PFO, FOI czy jeszcze inny klub.

Z tabelą ministerstwa oczywiści może trochę namieszałem ale chciałem udowodnić że są jeszcze inne bazy rozmiarów obrączek z którymi powinniśmy się liczyć a nie tylko COM w który jakoś mam wrażenie wszyscy są ślepo zapatrzeni. Według mnie trzeba brać pod uwagę wszystkich i wybierać od nich to co najlepsze.
(oczywiście sposób obrączkowania obrączkami ornitologicznymi jest inny, ale rozmiar nogi ptaków europejskich dzikich i hodowlanych jest chyba zbliżony, bo ptaki europejskie chyba jeszcze nie powiększyły się tak bardzo jak np. zeberki)
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!