Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Listopad 24, 2014, 10:03:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Strony hodowców  (Przeczytany 668 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Reputacja 26

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« : Grudzień 21, 2011, 01:24:15 »

Czy Waszym zdaniem hodowca ptaków powinien mieć swoją stronę w necie? Co taka strona powinna zawierać?

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 8

Olkusz - Niesułowice

« Odpowiedz #1 : Grudzień 21, 2011, 08:59:43 »

Według Mnie tak . Ponieważ czasem ze strony hodowcy co jest zakochany w danej rasie ktoś kto chce hodować taką samą rasem może się sporo dowiedzieć z takiej strony takiego hodowcy Uśmiech

Sygnum - D027
zaba89
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 1

Częstochowa

K165

« Odpowiedz #2 : Grudzień 22, 2011, 10:34:48 »

Moim zdaniem oczywiscie TAK. takie informacje duzo pomagaja poczatkujacym hodowca,a tym bardziej jesli ktos zaczyna hodowac dana rase i znajdzie pomoc wsrod innych hodowcow np. przez strone internetowa to moze sie duzo dowiedziec, ja sam przegladam i czekam na zamieszczenie nowych tematow przez posiadaczy takich stron. Np, strona P.M.Klucinskiego, M.Ploski,M.Nosala,J.Dybicha  i wielu innych.
Wiec moja oponia i zdanie jest oczywiscie na TAK.
Sam mam zamiar zalozyc taka strone choc jestem poczatkujacym hodowca.

Kloczkowski Jakub    k165 Mozaika Czerwona
sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 3

woj.lubelskie

« Odpowiedz #3 : Grudzień 22, 2011, 10:10:18 »

Takie strony doświadczonych hodowców są naprawdę skarbnicą wiedzy. Tacy hodowcy powinni je mieć. Myślałem o założeniu swojej. Dowiadywałem się nawet jaki jest koszt zrobienia i utrzymania takiej strony i stwierdziłem że na razie nie warto. Nie mam jeszcze wiedzy do przekazania a informacje o pochodzeniu kanarków itp są wszędzie to ile osób by odwiedzało tą moją stronkę? To wolę to co bym wydał na jej utrzymanie włożyć w dobre ptaki albo może wyjazd na jakąś wystawę. Ja odwiedzam inne strony żeby dowiedzieć się jak najlepiej dbać o ptaki i dobierać w pary,"przepisów"na dobre ptaki bo genetyka to mi nie wchodzi chyba wcale do głowy Smutny. Jak na razie to bardziej paruję na oko a nie że wiem co mi na pewno wyjdzie. Ten wortal jest najlepszą stroną hodowcy Mrugnięcie.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 03, 2012, 12:45:55 »

Gdyby nie strony hodowców kilka lat temu- jeszcze zanim fora int. stały się tak popularne, ciężko byłoby w ogóle cokolwiek znaleŹć. Każdy, kto ma jakąś wiedzę i dorobek hodowlany, powinien mieć stronę- również we własnym interesie... Niestety- są też hodowcy, na szczęście wśród "kanarkowców" jest ich mało- którzy zakładają stronę tylko po to, żeby sobie zrobić reklamę, a poczytać tam na jakiś temat nie bardzo jest co... Takie strony z reguły mówią same za siebie Mrugnięcie

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Reputacja 33

Solec Kujawski

« Odpowiedz #5 : Luty 03, 2012, 09:30:10 »

Hodowcy powinni mieć swoje strony internetowe, żeby zaprezentować swoją hodowlę i osiągnięcia. Często hodowcy próbują umieszczać tam różne porady hodowlane, ale najczęściej są to informacje powielane lub tak bzdurne, że nie wiadomo, czy śmiać się z nich, czy płakać, jak się je czyta.
Niektórzy faktycznie tworzą strony internetowe, żeby sprzedawać ptaki - ale nie bądŹmy tacy krytyczni, bo przecież każdemu z nas zależy, żeby pozbyć się nadwyżek hodowlanych.  
Ale jest wg mnie jeden bardzo ważny cel, dla którego hodowcy powinni mieć swoje strony internetowe: dzięki takim stronom można znaleŹć ptaki do wymiany bądŹ ulepszenia hodowli. Być może dla kanarkowców wyda się to bzdurą, ale w moim przypadku (a hoduję gatunki astryldów, które w Polsce uchodzą za rzadkie bądŹ nieopłacalne) znalezienie ptaków do wymiany lub do hodowli w Polsce graniczy często z cudem. Ale dzięki internetowi i inicjatywie własnej hodowców spoza granic Polski czasami się to udaje.
Taką bazę danych na temat hodowanych ptaków mógłby spełniać portal www.spishodowcow.pl , ale nasze niezdrowe pojęcie konkurencji nie pozwala większości hodowców na umieszczenie tam listy aktualnie hodowanych gatunków.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 12:01:57 wysłane przez Jacky » Zapisane

Bloom
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja -1

« Odpowiedz #6 : Luty 03, 2012, 10:16:47 »

Z pewnością tak.....ale z jednym ale.

Wielokrotnie napotykam sie na strony wielu hodowców czy to kanarków czy innych egzotyków. Owe strony w wiekszości przpadków ładnie się prezentują w niżej wymienionych działach:
-piękna galeria
- kilka słów o sobie
- ksiega gości.

Natomiast zawsze brakuje mi ciekawych informacji hodowlnych. Informacji które nie sa standardowo przepisywane, kopiowane czy to z wikipedii czy innych internetowych encyklopedii czy portali.
Oczywiście chwała im za to że wogóle coś tworzą i mają zapał aby przekazać choćby te podstawowe informacje i namiary do siebie ale wydaje mi sie że sukces takiego portalu jest uwarunkowany konsekwentnym budowaniem wartości poprzez regularne przekazywaniem wiedzy, poczawszy od tej podstawej po tą zaawansowaną. Sztuką moim zdaniem jest odnajdywanie to coraz ciekawszych tematow związanych z hodowlą a przede wszystkim odwaga dzielenia się swoimi spotrzeżeniami na forum.

A więc brawa dla hodowców którzy nie zachowują swojego wieloletniego doświadczenia dla siebie i publikują na swoich stronach informacje do ktorych nam, poczatkującym hodowcom trudno dotrzec.
Oby było ich coraz więcej.....

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Reputacja 33

Solec Kujawski

« Odpowiedz #7 : Luty 03, 2012, 01:52:17 »

Z pewnością tak.....ale z jednym ale. (...) zawsze brakuje mi ciekawych informacji hodowlanych. Informacji które nie sa standardowo przepisywane, kopiowane czy to z wikipedii czy innych internetowych encyklopedii czy portali.

No cóż, większość hodowców, którzy mają wieloletnie nie jest w stanie prowadzić strony internetowej, gdyż zwyczajnie przekracza to ich umiejętności.
Za to młodzi piszą zawsze najwięcej i można się z reguły dowiedzieć bardzo "ciekawych" rzeczy:
np. (cytat ze strony jednego z użytkowników): "W czasie konwulsji nie należy brać ptaka tylko trzeba skropić go wodą."

Poza tym strona zamiast prezentować wszystkie "tajniki" hodowli powinna też zachęcać do odwiedzin w hodowli - dopiero wtedy można się dowiedzieć na prawdę ciekawych rzeczy.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!