Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Styczeń 29, 2020, 04:38:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostropest  (Przeczytany 7466 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 27, 2013, 09:27:56 »

jak inaczej wyrazić ładniej komuś by się od ciebie od...ał?

Odpiszę Ci przykładem:

Szachiści pytają czy zwrot "szachuje" jest poprawny.
Doktor Miodek odpisał, ze owszem, tak, ale lepiej używać zwrotu "Ciszej Panowie"

Ja się Chiary tutaj nie czepiam, dlaczego czepia się ona mnie? zbanowała mnie u siebie na forum bo napisałem ze ma syf w klatkach - bo ma. Pokazała to na zdjęciach i mało ważne czy przed sprzątaniem klatki czy nie, dżuma taka że nie wyobrażam sobie ptaków trzymać w takich warunkach a miałem więcej ptaków niż ona i takiego syfu nie miały będą po kilkadziesiąt w wolierze a że wyraziłem o tym opinię  pisząc że ma syf w klatkach to wielce pani Administrator za dwa grosze dała mi ostrzeżenie. Regulaminu nie złamałem tym wpisem na jej forum by dawała mi ostrzeżenie a że zabolała ją prawda to najlepiej pozamiatać pod dywan tych co nie przyklaskują jej jakie to ma śliczne ptaszki itp. Nie może tego przeżyć widocznie i przylazła się tutaj mnie czepiać jakiż to ja spamer jestem. Po co? Administruję największym forum pszczelarskim w Europie http://forum.pasiekaambrozja.pl/index.php (taki sam nick), kolejnym o cytrusach http://www.cytrusy.net.pl/ (nick Czarodziej) moderuję na forum http://www.forumogrodnicze.info/ (nick Czarodziej_)  i nigdzie nie spotkałem się z takim traktowaniem, sam tak zresztą nie traktuję użytkowników bo krytyka jest wskazana i trzeba potrafić przełknąć czyjś wpis i przyjąć czyjąś opinię nawet złą a nie usuwać użytkownika który nie pisze tylko och, ach by podlizać się pani Administrator. Samo słowo natomiast jakiego użyłem nie jest aż tak drastycznym przekleństwem by nie można było go użyć aby pokazać komuś by się od ciebie odczepił. Za szkalowanie w sieci również można otrzymać odpowiedni paragraf. Chiara też nie jest anonimowa, mam jej pełne dane już i zastanawiam się nad złożeniem pozwu. Mrugnięcie
klapuch albo inna osoba upoważniona do moderacji, te ostatnie posty zaczynając od postu Chiary wypada wyciąć z tematu i albo wywalić całkiem albo przenieść gdzieś bo zaśmiecają temat niepotrzebnie a Chiara jak ma jakieś ale co do mojej osoby to na pw a nie spam na forum wali zmuszając mnie do odpisania.  Złość

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #16 : Październik 27, 2013, 09:54:02 »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi Chiarze i Cordovan? Proszę o nie przenoszenie własnych animozji z innych serwisów. Wasze wypowiedzi czytają inni internauci i zamiast lektury na temat ostropestu znajdują niezbyt kulturalne wypowiedzi. Proszę też o nieujawnianie kto kogo zna i skąd, bo pytanie Priama dotyczy zupełnie innych kwestii. Jeśli w tym wątku znajdą się kolejne Wasze wypowiedzi niezwiązane z tematem, to będę zmuszony dać Wam ostrzeżenie.

Szkoda, bo wątek rozwijał się ciekawie. Czy skiełkowane nasiona ostropestu mają też te same właściwości? Czy silvet z Biofacktora zastępuje ostropest? A może jakiś inny środek ma podobne działanie?

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 27, 2013, 10:03:37 »

Czy skiełkowane nasiona ostropestu mają też te same właściwości?
Dla ptaków są jeszcze lepsze właśnie takie skiełkowane szczególnie gdy kiełki przechodzą w drugą dobę od rozerwania łupiny nasiona, im starsze niestety mniej wartościowe bo w masę zieloną rosnącą są zabierane najcenniejsze składniki nasiona a sama zielonka ostropestu jest dla ptaków już mniej smaczna przez co nie wszystkie i niechętnie już ją skubią. Kolejną sprawą poza lepszą przyswajalnością jest łatwość spożycia bo wbrew pozorom dobrze osuszone ziarno jest dość twarde.  Mrugnięcie

Chiara
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 28, 2013, 03:30:03 »

Priam szanowny kolego ogrodniku i miłośniku kanarków - możesz podawać w postaci zmielonej w mieszance jajecznej, w marchwi, w wodzie. Jeśli chodzi o dawkę to np. na jedno jajko dajesz dawkę taką samą jak barwnika przy kolorowaniu ptaka jeśli już kupiłeś sobie ten Intensiv Rot z Quiko i raz , dwa razy w tygodniu starczy.  Mrugnięcie

CarIvan - o czym Ty piszesz?
Zależy o co pytasz? czy o to że znam kolegę Przemka i jego zamiłowanie do ogrodnictwa i tak zacząłem pisać czy o podawaniu Ostropestu a Przemek wie o czym pisze jeśli idzie o barwnik.  Mrugnięcie
O Boże... :- Cordovan vel CarIvan, może po prostu napisz, że to Ty jesteś Przemek- zamiast jak u mnie, po zbanowaniu, mieć kilka nicków... Z politowaniem (w tym..."bożenka" i "chinta" ... Chichot)

Owszem mam tak na imię i Priam również, nie doczytałaś.

Ps. U ciebie na forum nadal jestem tylko nie piszę bo twoje forum to twoje prywatne podwórko i wyrażenie jakiejkolwiek negatywnej opinii a nie daj Boże w twoim kierunku wiąże się z Banem. Odwal się od mnie i siedź sobie na tym swoim forum jak ci dobrze. Gdybym chciał to kupiłbym to twoje forum i tyle było by twoje (już się dowiadywałem że jest to możliwe) tylko jest mi niepotrzebne. A jak masz coś do mnie to na pw a nie zaśmiecasz tutaj forum spamem, starczy że śmietnik masz u siebie. Żegnam.  Złość

Przekonałam się już że rozmowa-nawet wirtualna (bo tel. również- kiedy dzwoniłeś do mnie i chciałeś dostępu do forum)- Z Tobą jest po prostu bez sensu- jeżeli ktoś dostaje bana i ponownie loguje się jako bożenka... No cóż... To mówi samo za siebie...
Podejście do hodowli ptaków- tylko zarobkowe- co "ładnie" wytłumaczyłeś, tłumacząc, dlaczego nie zajmujesz się kanarkami (za amadynę dostaniesz 150zł, a za kanarka- i tutaj również jestes w błędzie, bo pojęcia nie masz, ile kosztują ptaki rzadkich ras i od dobrych Hodowców...).

Następna sprawa- dlaczego i tutaj masz dwa nicki-CarIvan i Cordovan?

Forum z serwera fora.pl nie kupisz- serwer jest bezpłatny- nie pisz głupot, bo się ośmieszasz. A jeżeli się orientowałeś, to dlaczego ci ciągle tak zależy na tym (tamtym-z którego wyleciałeś z łamanie netykiety) forum?

Klapuch, napisałam w tym wątku tylko dlatego, że zobaczyłam Cordovana- który u mnie (podawałam Ci kiedyś adres- z resztą znasz Michała)-narobił niezłego zamętu, kilka razy logował się pod różnymi nickami, straszył itp... Z mojej strony to wszystko, mam ciekawsze zajęcia niż osoba "pana" Przemysława...
Ale radzę ostrożnie podchodzić do jego "rad" Mrugnięcie
 Pisanie postów niezwiązanych z tematem wątka

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Kraków

interesuję się chorobami ptaków

« Odpowiedz #19 : Luty 20, 2015, 10:59:46 »

Czy skiełkowane nasiona ostropestu mają też te same właściwości? Czy silvet z Biofacktora zastępuje ostropest? A może jakiś inny środek ma podobne działanie?

Jakiś czas temu interesowałam sie tym tematem, wiec napiszę parę słów.

W ostropeście znajduje się sylimaryna (kilka rożnych zwiazków chemicznych). Silivet zawiera wyciąg z ostropestu. Jest jednak dośc słaby (1%). Takie samo działanie mają różne leki zawierajace sylimarynę (np. Sylimarol - chyba najbardziej znany lek dla ludzi).

Z ostropestem są jednak dwa problemy. Przede wszystkim sylimaryna znajduje sie w owocu (to co popularnie nazywamy łuską). W przypadku ptaków, które odrzucają "łuskę", w ogóle nie można mówic o podawaniu sylimaryny z "nasionami". Takim ptakom trzeba mielić nasiona w całości, można mielić tylko same "łuski" (w nasionku prawie nie ma sylimaryny, a jest sporo tłuszczu). Drugim problemem jest to, że sylimaryna znajduje się w "łusce" w takiej ilości, że ptak musiałby zjeść tego dośc sporo żeby przyjąc odpowiednią dawke. Dlatego ja radzę, w razie problemów z watrobą, podawać leki, a ostropest mozna dawać jako urozmaicenie diety.

http://papugi.dt.pl/PCI/artykuly/LekiSylimaryna.asp - tutaj jest mój artykuł na temat sylimaryny.

Pozdrawiam,
Joanna

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!