Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 18, 2017, 08:01:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybór hodowcy, a wybór kanarków  (Przeczytany 866 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« : Styczeń 25, 2013, 04:48:46 »

Połączyłem parkę. Samica kucała na śpiew samca, samiec był zainteresowany samicą. Po 2 dniach okazało się, że zainteresowany już nie jest, za to odćwierkuje zupełnie innej samicy z innej klatki. Samica złożyła jajka i wysiaduje.
Samiec dalej ćwierka do drugiej samicy. Dałem razem samca i samicę II - samiec zaczął prawie od razu ją karmić (kilka minut od kiedy są razem) teraz usiłuje jej zbudować gniazdo (są razem jakieś 2-3 godziny). Samica I jak zeszła z gniazda popiskiwała, ale samiec w ogóle na to nie reagował (bardziej jej odćwierkiwał samiec II). Jak ich dałem razem samica trochę się uspokoiła, ale samiec w ogóle na nią nie reagował.

Wygląda na to, że moje glostery dobrały się w pary, szkoda tylko, że nie tak jak ja chcę.
I tutaj pytanie - czy zwracacie uwagę na to, czy ptaki samodzielnie wyszukują sobie partnerów? Czy można je połączyć wbrew temu wyborowi i czy z takich lęgów coś będzie? Czy lepiej darować sobie "mój" wybór i połączyć ptaki tak, jak one się dobrały?

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #1 : Styczeń 25, 2013, 05:07:27 »

Nie wiem jak u kanarków, ale jak mi się astryldy same dobiorą, to bardzo się cieszę, bo mam wtedy gwarantowane odchowy. Nie zmieniam na siłę partnerów. Kiedyś próbowałem i nigdy do niczego dobrego to nie doprowadziło. Ale z drugiej strony staram się unikać dowolnych doborów poprzez odpowiednią segregację ptaków - nie zawsze to wychodzi, ale najczęściej się udaje.

Mikolaj
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Leńcze

« Odpowiedz #2 : Styczeń 25, 2013, 09:32:21 »

Z tego co sie orientuje to hodowca powinnien lączyć ptaki w taki sposób jak mu to odowiada. Z takiego swododnego łączenia nie da sie wyhodować ladnych ptaków. Pary dobiera sie pod względem cech ktore chcemy uzyskać u potomstwa.Jesli samiec był z samicą i sie nie były a były odpowiednio rozbudzone to napewno ze sobą kopulowały ( może nie widziałeś tego ). Wszystko powinno być w porządku jeśli tylko ptaki sie zakceptowały i sie nie bija. Reszte trzeba pozostawić naturze Uśmiech 

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2016, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!