Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:41:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cześć!  (Przeczytany 17430 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fupsja
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #30 : Maj 05, 2013, 09:56:58 »

Dzięki Sylwia i Siwobrody  Duży uśmiech
Gdzieś tu czytałam, że lubisz karmić swoje maleństwa Siwobrody. Ja również już jestem, że tak powiem uzależniona od tego Mrugnięcie Dokarmiałam, bo różnica 1, 2 dni jest u piskląt ogromna, więc małe / to te cytrynki/ były troszkę przyduszone przez dwa zielone kolosy, które się wykluły 1-go dnia. Dziś mają 5 i pół tyg. i umieją jeść same, ale gdy mnie zobaczą to piszczą, a ja nie mam serca ich odstawić od "cycuszka" i zdarza mi się jeszcze pokarmić. Uwielbiam, a one jeśli piszczą, to pewnie też. Mrugnięcie
Jak u Ciebie, też masz przychówek?
 
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #31 : Maj 06, 2013, 09:19:35 »

Ja również już jestem, że tak powiem uzależniona od tego Mrugnięcie Dokarmiałam, bo różnica 1, 2 dni jest u piskląt ogromna, więc małe / to te cytrynki/ były troszkę przyduszone przez dwa zielone kolosy, które się wykluły 1-go dnia. Dziś mają 5 i pół tyg. i umieją jeść same, ale gdy mnie zobaczą to piszczą, a ja nie mam serca ich odstawić od "cycuszka" i zdarza mi się jeszcze pokarmić.

A jak to zrobiłaś, bo ja dokarmiałem jak było 6 młodych w gnieździe i rodzicom było trudno - dokarmiałem codziennie (1-2 razy dziennie), a im były starsze tym się bardziej bały, aż do tego, że w 7-10 dni po otwarciu oczu - kuliły się i wolały być głodne niż dokarmiane.
Zapisane


fupsja
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #32 : Maj 06, 2013, 11:57:22 »

Dwa młodsze brałam do ręki, bo to takie gapciuszki były jeszcze. Starsze szybciej stały się samodzielne, bardziej bystre za ojcem charakterki, zresztą chłopacy i później juz nie chciały... A młodsze? To samiczka z długą koronką, która skutecznie jej zasłaniała oczka i chętnie wolała podane papu, niż męczenie się z trafianiem w ziarno. Najmłodsze widząc, że ona chętnie je,
również traciło dystans... i jest tak do dziś, choć już wspaniale dają sobie radę same. Jestem zadowolona, bo jedzą wszystko, choć takie rozpieszczone, uwielbiają zielone, owoce i oczywiście przysmaki z górnej półki, jak np. ziarna sezamu - wiedzą co dobre i łatwe do rozłupania, koooochane urwisy   Mrugnięcie
Zapisane

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 387


fan izabelek


« Odpowiedz #33 : Maj 06, 2013, 06:14:57 »

...mam jak klapuch - daja sie dokarmiac poki oczy zamkniete... potem odruchowo wciskaja sie w gniazdo i jak bym musiala, to bym musiala na sile otwierac im dzioby chyba  Mrugnięcie  Na szczescie dokarmialam tylko kilkudniowki. 
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2013, 07:12:51 »

...mam jak klapuch - daja sie dokarmiac poki oczy zamkniete... potem odruchowo wciskaja sie w gniazdo i jak bym musiala, to bym musiala na sile otwierac im dzioby chyba  Mrugnięcie  Na szczescie dokarmialam tylko kilkudniowki. 

O to, to, to jest dokładnie tak. Myślę, że udałoby się gdyby oddzielić je od matki i karmić samemu ale byłoby to barbarzyństwo.
Ciekawe swoją drogą co im ci rodzice o nas opowiadają, że się potem tak boją...
Zapisane


fupsja
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #35 : Maj 13, 2013, 09:54:50 »

Moje glosterki troszkę na wesoło. Zapraszam  Mrugnięcie


http://www.youtube.com/watch?v=ghgmr8aZWHY
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #36 : Maj 13, 2013, 11:05:09 »

Podkładki kosmetyczne nie są dobrym materiałem na gniazdo. Postaraj się może o szarpankę.
Poza tym wydaje mi się, że za wcześnie wyjmujesz pisklaki z gniazda, ale jak rozumiem to w celu oswojenia.
Zapisane


kanarek-DS
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Słotwina
Wiadomości: 23


piękność=kanarki


« Odpowiedz #37 : Lipiec 31, 2013, 12:04:00 »

myślę że to wina nieodpowiedniego podawania pokarmu  Niezdecydowany
Zapisane


Dawid Socha
kanarek-DS
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Słotwina
Wiadomości: 23


piękność=kanarki


« Odpowiedz #38 : Lipiec 31, 2013, 12:06:14 »

ja do śmierci kanarcząt Niezdecydowany
Zapisane


Dawid Socha
fupsja
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 18


« Odpowiedz #39 : Sierpień 17, 2013, 11:40:31 »

Trzeba pamiętać, że kanarki są bardzo delikatnymi ptaszkami..., ale nie zawsze, hi hi  Mrugnięcie
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

http://www.youtube.com/watch?v=ELl5jEw2dus
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!