Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:30:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rankingi hodowców  (Przeczytany 6212 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Listopad 30, 2013, 10:44:47 »

Jeden z hodowców Mirosław Haze od kilu lat prowadzi na swej stronie ranking hodowców kanarków harceńskich (http://haze.pl/R_XXI.html). Mi ten pomysł przypadł do gustu. A Wy co sądzicie o takim przedsięwzięciu?
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2013, 12:28:25 »

Pomysł ciekawy. Tylko ja bym podzielił ten ranking na osobne sekcje. Osobno kanarki śpiewające, kolorowe, kształt i egzotyka.
Można by wybrać np 5 najlepszych hodowców w poszczególnych sekcjach.
Sporo pracy z podliczaniem...
Zapisane




CIH F-047
Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 01, 2013, 10:37:01 »

Może by taki ranking zrobić na tym forum?  Mrugnięcie
Zapisane




CIH F-047
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2013, 10:43:29 »

Rozumiem, że będzie to jednym z zadań tej cudownej Internetowej Platformy Polskiej Federacji Ornitologicznej, która zostanie uruchomiona już 1 stycznia 2014 r. W ten sposób niejako PFO będzie starało się zachęcić hodowców do rywalizacji i wysawiania coraz większej ilości ptaków. Wszystkie rankingi będą do wglądu dla internautów. Będzie to miało kolosalne znaczenie dla hodowców kupujących ptaki. Wreszcie będzie można porównać nie tylko hodowców, ale też stowarzyszenia i ich pracę. Wszystkie wyniki z wszystkich wystaw w Polsce, wszystko online z ładnymi podsumowaniami.

Podaję za serwisem PFO (http://www.pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=387:internetowa-platforma-polskiej-federacji-ornitologicznej&catid=4:aktualnoci&Itemid=1):
Wierzymy głęboko, że wdrożenie tego nowatorskiego systemu w Polskiej Federacji Ornitologicznej pozwoli przejść nam wszystkim w ptasi XXI wiek, że o polskiej ornitologii będzie się mówiło na forum C.O.M nie tylko przez pryzmat braku hodowców na kolejnych mistrzostwach świata ale właśnie przez pryzmat nowoczesności – której brakuje w innych federacjach.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2013, 12:36:40 »

Może by taki ranking zrobić na tym forum?

Pomysł ciekawy. Wprawdzie rankingów wszystkich ras i gatunków nie damy rady stworzyć, ale może choć uda się, by poszczególni użytkownicy tworzyli i prowadzili rankingi ras, które hodują. Jeśli zgłosiłoby się trochę osób, to możnaby utworzyć jakiś dział rankingowy.

Czy PFO włączy się w taką akcję? Nie wiem. Sądzę, że nie będzie to też w terminie podanym przez papugę.
Zapisane

robertrosinski
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

czestochowa
Wiadomości: 217



« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2013, 08:38:26 »

Pomysl super rowniez jestem  za tym . Język
Zapisane


R038
Granos
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2013, 02:50:04 »

Na jakiej podstawie to ma byc robione ;p. Jedni biora udzial w 1-2 wystawach,inni w 5-6. Na jednej wystawie jeden hodowca wystawia po 5 kolekcji tej samej rasy a na drugiej jest 5 kolekcji ,każda innego hodowcy....Jacky,masz jakis pomysl Chichot?
Zapisane

Mikolaj
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Leńcze
Wiadomości: 107


WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 06, 2013, 04:34:14 »

Można by to zrobić np tak :
Każdej z wystaw nadać range :
Omp 1
PPKK 0,75
Wystawa oddziałowa 0,50

Za miejsca od 1 do 1 hodowcy dostawali by punkty oczywiście w kazdej klasie konkursowej danej rasy która była wystawiana na danej wystawie.
1 miejsce 10 pk
2 miejsce 8
3 miejsce 6
4 miejsce 4
5 miejsce 2
6 miejsce 1

Zdobyte punkty by sie sumowało i mnożyło przez range danej wystawy.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2013, 07:19:10 »

Można by to zrobić np tak :
Każdej z wystaw nadać range :
Omp 1
PPKK 0,75
Wystawa oddziałowa 0,50

Za miejsca od 1 do 1 hodowcy dostawali by punkty oczywiście w kazdej klasie konkursowej danej rasy która była wystawiana na danej wystawie.
1 miejsce 10 pk
2 miejsce 8
3 miejsce 6
4 miejsce 4
5 miejsce 2
6 miejsce 1

Zdobyte punkty by sie sumowało i mnożyło przez range danej wystawy.

Jak traktować kategorie w których była wystawiona 1 kolekcja równo z tymi gdzie było np. 10 kolekcji ?
Ciężka sprawa
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2013, 08:03:04 »

Moim zdaniem ranking powinien byc robiony jedynie na podstawie OMP.
Każda kategoria powinna być liczona osobno.
Co do punktacji zrobił bym to identycznie jak na stronie internetowej HAZE.
Zapisane




CIH F-047
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #10 : Grudzień 07, 2013, 12:50:46 »

Fantastycznie by było stworzyć taki ranking jak proponuje Mikołaj. Każda wystawa miałaby swoją rangę czy współczynnik (nie bardzo wiem, kto by ustalał tę wartość). Można by to też oczywiście połączyć jakimś kolejnym współczynnikiem ilości ptaków w danej kategorii wystawowej jak opisał Luka. Taki ranking rankingów! Niewątpliwie ciekawa sprawa!
Ale w obecnej sytuacji jestem za propozycją Marcina, którą stosunkowo prosto da się zrealizować. Myślę, że punktacja zaproponowana przez prekursora rankingu Mirosława Hazego jest OK. Jest w miarę przejrzysta i obiektywna. Nie słyszałem, żeby któryś z hodowców kanarków harceńskich protestował przeciwko samej metodzie tworzenia rankingu.
Poszukujemy chętnych do stworzenia takich rankingów. Na wortalu pojawiły się już nowe działy. Trzeba tylko trochę policzyć i efekty będą niewątpliwie ciekawe do najróżniejszych analiz. Mamy już wstępną kandydaturę do policzenia rankingu kanarków kolorowych. Czy ktoś by się pojął policzenia innych sekcji ptaków?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!