Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:58:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 2013  (Przeczytany 21205 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #30 : Grudzień 16, 2013, 10:25:42 »

Konkurs harcenskich normalnie sie zakonczyl? Pytam poniewaz poszla plotka ze wyniki anulowane.

Wyniki kanarków harceńskich zostały anulowane ponieważ prawie wszyscy hodowcy kanarków harceńskich zabrali w czwartek swoje ptaki do domu. Zgodnie z regulaminem wystaw ptaki które nie wezmą udziału w wystawie po ocenie, zostają zdyskfalifikowane co za tym idzie ptaki mają anulowane wyniki.
Jest też druga strona medalu... Należy się zastanowić dlaczego hodowcy ptaków harceńskich zabrali swoje ptaki do domu.
Wg mnie jeżeli warunki i obsługa ze strony organizatora w Czeladzi dla hrcenów się nie zmieni to racej nie bedzie następnego konkursu tych ptaków na OMP w przyszłym roku (jeżeli w ogóle się one odbędą).
Zapisane




CIH F-047
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #31 : Grudzień 17, 2013, 08:55:20 »

No, Papuga, odrobinę przegiąłeś...
Panowie papuga sobie drwi  Chichot
Nie przeginam, nie drwię! Taki wniosek nasunął mi się przy wysłuchiwaniu przemówienia Prezydenta PFO. Były tylko same Och! Ach! Prezydent bez końca wyliczał sukcesy, jakie osiągnęło PFO. Trzeba było słuchać, a nie teraz publicznie mnie krytykować za drwiny!


Czasem nawet mimo dosc duzej ilosci wystawionych ptakow w rasie nie bylo zbytnio na czym "zawiesic oka".
Hodowcy zawsze zachowują się racjonalnie. Jeśli PFO idzie w ilość pucharów, dyplomów itd i too uważa za swój sukces to ptaki na wystawie są jakie są. Nie ma co się dziwić.


Mistrozstwa Polski to swieto narodowej hodowli i tak to traktujmy.
Tak powinno być, ale niestety do tego daleka droga, która po tych mistrzostwach jest jeszcze dalsza niż przed tymi mistrzostwami.


Ogolnie sporo mniej ptakow.Klatki dla papug staly puste,malutko egzotyki. Nawet nie bylo mowy o potrzebie stawiania klatek z garbusami bokiem tak jak to bylo rok temu.
Egzotyka zginęła i nie będzie jej przy takiej postawie PFO. Pisałem już o tym, ale zostałem jedynie wyśmiany.


Dla mnie trochę rzucał się w oczy ,kolejny juz raz, brak konsekwencji w niektorych klasach. Mamy regulamin ,w ktorym sa wyraznie zapisane zasady.
Regulamin jest dyspozycji PFO, która może go dowolnie interpretować i nam hodowcom nic do tego.


Przyjrzalem sie wczoraj dokladniej naszym WPF i szczerze mowiac wystawione zostaly tak chude i male ptaki ,ze nie wiem czy to naprawde powinno sie zaliczac jako WPF (to sa tak naprawde ptaki miedzy "zwykla" falista a WPF-em). Widzialem WPF-y w Olomuncu (w tym wielokrotnego mistrza swiata p.Grody,widzialem na specjalistyczniej w Pradze a nawet w Reggio (pomimo,ze Wlochy raczej z papug nie slyna)....podlug naszych ptakow zagraniczni hodowcy maja te ptaki ogramne,robiace wielkie wrazenie.Szkoda,naprawde wielka szkoda .
Musimy się do tego przyzwyczaić, że jeśli chcemy obejrzeć WPF, to musimy jechać za granicę. Nic na to nie poradzę. Taka jest wola PFO. Nie ma planu rozwoju hodowli egzotyki (papugi nie są mile widziane) i tyle w tym temacie.


Należy się zastanowić dlaczego hodowcy ptaków harceńskich zabrali swoje ptaki do domu.
To jest kluczowa sprawa! Z tego co wiem, to hodowcy kanarków harceńskich sami organizowali wszystko we własnym zakresie, bo organizator całkowicie zapomniał, że są do oceny kanarki harceńskie.


Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #32 : Grudzień 17, 2013, 09:47:54 »

Nie przesadzajmy, że sporo mniej ptaków.
W zeszłym roku 193 hodowców poddało ocenie 2015 ptaków. W tegorocznych OMP 196 hodowców wystawiło 1939 ptaków.
No mniej wiadomo, ale różnica to 76 ptaszków, czyli 3,77%. Czy to sporo?
Tak możemy sobie żonglować tymi statystykami. Problem jest taki że tej ilości są np. zdyskwalifikowane ptaki. Może PFO poda wreszcie ile tych ptaków zdyskwalifikowano. Skoro je zdyskwalifikowano to czy można pisać, że uczestniczyły w wystawie? A jeśli już pisać, to proszę zaznaczyć tę dyskwalifikację.


Jest jeszcze kilka spraw. Pierwsza to brak oficjalnych wyników wystawy na stronie PFO. Są jakieś nieoficjalne wyniki. Jak długo PFO będzie debatować nad wynikami? Czy jeszcze coś PFO będzie zmieniać w tej kwestii? Dochodzimy do jakiejś paranoi.

Druga rzecz to dyskwalifikacja ptaków. Czy PFO zdaje sobie sprawę, że jedynym skutkiem owej dyskwalifikacji będzie brak hodowców kanarków harceńskich na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski przez długie, długie lata? Wbrew woli PFO zwycięzca Mariusz Bogdan uznał, że Mistrzem Polski Kanarków Harceńskich w roku 2013 jest pan Józef Niemiec uzyskując wynik 354 pkt. 2 miejsce pan Ryszard Szymczak z punktacją 349 pkt i 3 miejsce pan Sławomir Stec z wynikiem 346 pkt. Hodowcy kanarków harceńskich są zjednoczeni jak nigdy dotąd i żadna decyzji PFO ich nie podzieli. PFO straciła jedynie resztki autorytetu u kolejnej grupy hodowców.

Ostatnia rzecz to patologiczne zachowania hodowców, uczestników giełdy i wszelkich handlarzy. Spożywanie alkoholu w obiektach wystawowych, palenie tytoniu i wszechobecna łacina lgną do tego miejsca jak muchy do miodu. Organizator nic nie robi w tej kwestii. Żadna inna wystawa w Polsce nie ściąga tylu patologicznych osobników co OMP. Taka wizytówka naszego championatu!
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 17, 2013, 10:52:29 »

Ostatnia rzecz to patologiczne zachowania hodowców, uczestników giełdy i wszelkich handlarzy. Spożywanie alkoholu w obiektach wystawowych, palenie tytoniu i wszechobecna łacina lgną do tego miejsca jak muchy do miodu. Organizator nic nie robi w tej kwestii. Żadna inna wystawa w Polsce nie ściąga tylu patologicznych osobników co OMP. Taka wizytówka naszego championatu!
No to jak to jest: mamy się do tego przyzwyczaić, jak to piszesz w poście: http://kanarki.eu/index.php?topic=4821.msg28252#msg28252, czy jednak nie powinniśmy???
Zapisane


papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #34 : Grudzień 17, 2013, 12:04:43 »

W Poście http://kanarki.eu/index.php?topic=4821.msg28252#msg28252 pisałem ironicznie, aby zwrócić uwagę na to zjawisko.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #35 : Grudzień 17, 2013, 12:07:07 »

Cytuj
Wyniki kanarków harceńskich zostały anulowane ponieważ prawie wszyscy hodowcy kanarków harceńskich zabrali w czwartek swoje ptaki do domu. Zgodnie z regulaminem wystaw ptaki które nie wezmą udziału w wystawie po ocenie, zostają zdyskfalifikowane co za tym idzie ptaki mają anulowane wyniki.
Jest też druga strona medalu... Należy się zastanowić dlaczego hodowcy ptaków harceńskich zabrali swoje ptaki do domu.
Wg mnie jeżeli warunki i obsługa ze strony organizatora w Czeladzi dla hrcenów się nie zmieni to racej nie bedzie następnego konkursu tych ptaków na OMP w przyszłym roku (jeżeli w ogóle się one odbędą).

Marcin,co jest nie tak z obsluga? Harcenskimi sie nigdy nei interesowalem to nie wiem.

Cytuj
Nie przeginam, nie drwię! Taki wniosek nasunął mi się przy wysłuchiwaniu przemówienia Prezydenta PFO. Były tylko same Och! Ach! Prezydent bez końca wyliczał sukcesy, jakie osiągnęło PFO. Trzeba było słuchać, a nie teraz publicznie mnie krytykować za drwiny!

Ciężko ,żeby bylo inaczej. Logiczne ,że tak p.Jenczura powiedzial. Co mial robic? Narzekac na PFO ;p? Zblizaja sie wyboru w marcu. Tutaj nei ma sie co dziwic. Papuga,tez jestes zdziwiony jak Tusk chwali prace swojego rzadu?

Cytuj
Regulamin jest dyspozycji PFO, która może go dowolnie interpretować i nam hodowcom nic do tego.

Nie,regulamin nie może być dowolnei interpretowany. To nie by zarzut do PFO tylko do sedziego. Nie mam pojecia kto ocenial paryskie bo nawet tego nie sprawdzalem. Na tym polega praca sedziego aby i takie decyzje podejmwoac o rozbiciu kolekcji. Zalozmy,ze w czerwonych w kolekcji bylyby dwa ptaki intensywne i dwa nieintensywne. Gdyby kolekcja nie zostala rozbita bylby skandal. Dla mnei przyklad paryskich jest identyczna wrecz sprawa i nie wiem dlaczego w inny sposob sa traktowane. Regulamin okresla nawet ilosc lotek ,sterowek i powierzchnie kolorowej plamy (podane w cm).Jest to na tyle jasno powiedziane ,ze sedzia poprostu musi sie tego trzymac.

Cytuj
Nie przesadzajmy, że sporo mniej ptaków.
W zeszłym roku 193 hodowców poddało ocenie 2015 ptaków. W tegorocznych OMP 196 hodowców wystawiło 1939 ptaków.
No mniej wiadomo, ale różnica to 76 ptaszków, czyli 3,77%. Czy to sporo?

Zauważcie, ze nieznacznie wzrosła liczba wystawców.

A japońce w zeszłym roku nie wiem dlaczego ktoś tak ustawił. Ustawiając klatki równilegle (z tyłu i sprzodu) miesci się ich podobno ilość jak prostopadle (w zeszłym roku).

Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony:). Mam kilka pięknych nowych ptaszków, w tym agata topazowego z piękną melaniną jakiej chyba jeszcze nie widziałem.

W takim razie w zeszlum rok ubez sensu roplanowane bylo ustawienie niektorych klatek na regalach.Rok temu czesc klatek sprawiala wrazenei "upchnietych po katach". No i duze papugi. Takie ptaki robia wrazenie,a troche przygnebiajaco wygladal ten caly rzad pustych klatek.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #36 : Grudzień 20, 2013, 10:34:08 »

Szczerze mowiac ja jakos nie zauwazylem aby ktos byl tak upity jak to niektorzy mowia,dla mnie jest to mocno przesadzone. Co wiecej,nie mialbym nic przeciwko aby gdzies w osobnym pomieszczeniu mozna sie w barze napic piwka itp.Oczywiscie wszystko z umiarem a ewentualne "wybryki" hodowcow powinny karac ich stowarzyszenia.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #37 : Grudzień 21, 2013, 02:00:48 »

Nie widziałem osób bardzo pijanych, ale były osoby pod wpływem i tzw. "mocno wczorajsze". Rozmawiałem z kilkoma takimi osobami, przeszkadzał mi ich wyziew (może jestem wrażliwy) i nadmierne angażowanie się fizyczne (przysuwanie się, kiedy próbowałem się odsunąć, żeby uniknąć smrodu) i emocjonalne (żale za punkty) w rozmowę. Poza tym przeszkadzały mi kłótnie (zwłaszcza ta pod koniec podczas wydawania ptaków przy bramce), butelki po wódce. Rozumiem oczywiście, że taka impreza to okazja do spotkania koleżeńskiego hodowców z różnych kątów Polski, ale impreza ta trwa kilka dni, więc nie trzeba kumulować wszystkiego w sobotę do południa, można na piwko czy też kieliszeczek umówić się na jakiś wieczór w międzyczasie, bez ponoszenia konsekwencji w dzień kolejny.
Co do "karania", to uważam, że nie Stowarzyszenia powinny się tym zajmować, tylko Organizator imprezy - a kary powinny być surowe. Zresztą co tu gadać - jak chce się wejść na obiekty sportowe na jakiekolwiek mistrzostwa stricte sportowe, to jest zakaz spożywania alkoholu. Dlaczego więc na nasze mistrzostwa też nie powinno to obowiązywać? Tym bardziej, że obiekty sportowe to miejsce publiczne, a obecnie w miejscach publicznych alkoholu spożywać nie wolno.
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #38 : Grudzień 21, 2013, 07:13:59 »

Jezdze po wystawach psów,koni arabskich (gdzie przyjezdzaja szanowani ludzie z całego swiata typu wokaliści The Beatles). Gdzie bym nie był zawsze jest jakies stoisko z piwem czy niskoprocentowymi drinkami. Wezmy choćby Reggio. Jest miejsce ,w którym można kupic alkohol i nie widziałem jeszcze scen rodem z AA. Wbrew pozorom Polacy potrafią pic z umiarem ;p. Moim zdaniem niektórzy sa tu trochę przewrażliwieni. To co pisal np. papuga to dla tego kto nie był na wystawie wygląda jak opis podrzędnej meliny. Niektórym na wystawie wrecz przydalby się kieliszeczek bo tacy chodzili spieci wynikami ,ze az zal było patrzeć ;p. Troszke by się chociaż rozluźnili.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #39 : Grudzień 21, 2013, 07:59:25 »

Cytuj
Wbrew pozorom Polacy potrafią pic z umiarem

Może potrafią, ale w większości skrzętnie to ukrywają. Niestety, uważam, że Yotan ma rację. Niestety dla nas.
Poza tym - dyskutujemy o tym czy powinno się pić z umiarem czy jednak pijemy bez umiaru na spotkaniu, gdzie jest zakaz spożywania alkoholu?

Cytuj
a ewentualne "wybryki" hodowcow powinny karac ich stowarzyszenia.
A jak Ty to sobie wyobrażasz?
- Skąd jesteś?
- Tak i tak.
- Acha, przez miesiąc myjesz schody! - Cooo? Nie zrzeszony? A to bardzo przepraszam! ;- przecież to stary kawał...

A palenie papierosów? Opiszę co widziałem z punktu widzenia osoby, która jest wyczulona na kulturę palenia.
Wejście na Mistrzostwa Polski (podkreślam rangę) - kilka osób w drzwiach palących byle szybciej, kilku odważnych pali przy drzwiach - wewnątrz. Smród dymu, trudno, trzeba wstrzymać oddech, a przy okazji sztuczny tłok przy wejściu. Na schodach pety, co gorsza schody są zaplute - trzeba patrzeć gdzie się chodzi.
Do "ubikacji" nie wchodziłem.
No wybaczcie...
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #40 : Grudzień 21, 2013, 09:46:44 »

Cytuj
Może potrafią, ale w większości skrzętnie to ukrywają. Niestety, uważam, że Yotan ma rację. Niestety dla nas.
Poza tym - dyskutujemy o tym czy powinno się pić z umiarem czy jednak pijemy bez umiaru na spotkaniu, gdzie jest zakaz spożywania alkoholu?

Klapuch,przeczytaj sobie jeszcze raz moje posty. Jestem przeciwko absolutnemu zakazowi picia jeśli tylko na terenie MOSiRu byłobydo tego wyznaczone miejsce (tak jak jeszcze kilka lat temu funkcjonowal bar).

Cytuj
A jak Ty to sobie wyobrażasz?
- Skąd jesteś?
- Tak i tak.
- Acha, przez miesiąc myjesz schody! - Cooo? Nie zrzeszony? A to bardzo przepraszam! ;- przecież to stary kawał...

Jak to sobie wyobrażam? Normalnie. Kazde stowarzyszenie chyba ma jakies punkty w statucie o dbanie o dobre imie stowarzyszenia przez czlonkow. Pierwszy poważniejszy występek-podniesienie kolekcyjnego albo składki,kolejne takie zdarzenia (recydywa) to definitywne wyrzucenie ze stowarzyszenia. Dla mnie sprawa jest bardzo prosta.

Z paleniem się absolutnie zgodze bo już jeden papieros wytworzy tyle dymu,ze nie da się wytrztmac w bliższej odleglosci.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 10:06:53 wysłane przez klapuch » Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #41 : Grudzień 21, 2013, 10:06:15 »

Cytuj
Jestem przeciwko absolutnemu zakazowi picia jeśli tylko na terenie MOSiRu byłobydo tego wyznaczone miejsce (tak jak jeszcze kilka lat temu funkcjonowal bar).

No właśnie - kilka lat temu. Nie dało się kontrolować spożycia (ilości i zachowania po nim) - jest zakaz spożycia (nikomu nie przeszkodzi jak ktoś wypije jedno piwo, ale u nas jedno zamienia się na doprawiany sześciopak). Palacze byli wszędzie, nawet gdzie nie powinni (np. szpitale) - jest zakaz. Kierowcy nie potrafili włączać świateł w deszczu - jest nakaz. Trudno im było przyhamować przed skrzyżowaniem - są radary. Niszczyli faunę i florę - są zakazy i grzywny. Nie posprzątali po psie na plaży - jest zakaz wpuszczania psów. Itp., itd.
Żyjemy sobie w rzeczywistości, gdzie większość ignoruje zasady współżycia i zdrowego rozsądku więc trzeba to wyegzekwować zakazami i nakazami.
Jak zwykle tylko cierpią ci, którzy wiedzą jak się zachować, nie napiją się, nie zapalą, nie będą chodzić z psem na spacery.
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #42 : Grudzień 21, 2013, 10:51:32 »

chyba jestes przeczulony. A bar zamknieto,z tego co wiem,z powodu planowanego remontu.Jak widac nie ma ani remontu,ani baru.
Zapisane

bloker22
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Jarosław Osiwała
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #43 : Grudzień 22, 2013, 09:40:17 »

Mam na imię Jarek też lubię wypić alkohol. Duży uśmiech

Ludzie weźcie się za hodowlę i piszcie o co słychać w Waszej hodowli a nie rozpatrujecie czy ktoś pił na MP czy nie , jeżeli uchlał się jak „świnia” to świadczy tylko o Nim.

Ps. Dla zainteresowanych
http://www.alko.fora.pl

Pozdrawiam Jarek , oby nie z „ AA”
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #44 : Grudzień 22, 2013, 11:08:30 »

Jarek zapomniałeś jeszcze dodać w pierwszym zdaniu ile masz lat Chichot
Może pora już wyluzować.

Zapisane


Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!