Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:34:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacja - 76 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - Czeladź 2013  (Przeczytany 86989 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 17, 2013, 10:48:59 »

Niestety brakło mi czasu na takie wnikliwe penetrowanie artykułów na giełdzie, ale w ubiegłych latach można tam było nabyć np. przeterminowane leki, leki w opakowaniach innych niż oryginalne itp, więc nic mnie już nie zdziwi.
Mnie to dziwi bardzo, tym bardziej, że był tam weterynarz. A terminy ważności niektórych preparatów sprawdzałem - nie były za długie, ale nie znalazłem nic przeterminowanego.

Giełda, która rzekomo jest jedynie dla wystawców,
Nie wiem, skąd wziąłeś tą informację, ale jeśli by tak było, to nikt nie chodziłby i nie zbierał kasy za udział w giełdzie; a była to chyba jedyna rzecz, której Organizatorzy pilnowali w pomieszczeniu giełdowym.

Od razu widać, że jesteś żółtodziobem wśród wystawców. W Czeladzi nikt już nie zwraca uwagi na takie drobiazgi. Tu od zawsze jest naćpana hołota. W zasadzie jest wizytówka tej wystawy. Nikt z tym nie walczy bo po co. Zawsze było, jest i będzie. Wszyscy raczej przymykają oczy i udają, że nie jest OK. Jeśli chcesz być hodowcą, to najlepiej jakbyś przywykł do tego.
Nie zamierzam przywyknąć.

Nie tylko o alkohol, papierosy i łacinę chodzi. Czy ktoś z Was korzystał np. z WC? Co tam było?
Korzystałem dwa razy: rano, jak tylko przyjechałem - nie miałem zastrzeżeń. Ale za drugim razem próbowałem to zrobić na jednym wdechu, bo stali jacyś goście i kopcili szlugi, wejść się nie dało. Następnym razem skorzystałem na stacji po drodze, bo w do WC w hali nie miałem już ochoty.

Znów widać, że jesteś po raz pierwszy. Od lat szwankuje nagradzanie hodowców. Zawsze brakowało nagród. To nie żadna nowość, to zwyczajność. Były też Mistrzostwa, kiedy to sędziowie zapomnieli ocenić ptaków. Więc skoro masz oceny swoich pupili, to nie narzekaj!
Myślę, że napisałeś to z ironią, bo jeśli nie, to określ się proszę: raz piszesz i krytykujesz, innym razem każesz się cieszyć, że mam choć oceny. Czy to znaczy, że tylko Tobie wolno krytykować? Nie narzekam, wyraziłem tylko swoje ubolewanie i tyle. Nie zamierzam tego rozwlekać. Ale zawsze będę uważał i powtarzał, że to nie fair. Każdy powinien być traktowany jednakowo. A najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów byłoby zrezygnowanie z pucharów. Wtedy na medale dla wszystkich by było i może na lepszą ochronę/obsługę i prawidłową karmę dla ptaków (np. faliste miały nasypany słonecznik!).
Zapisane


Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #16 : Grudzień 17, 2013, 11:57:53 »

Bardzo proszę o poważną dyskusję!
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie zachowania patalogiczne należy zwalczać. Nie można dopuszać do tego, żeby hodowcom przyklejać etykietki alkoholików. Takie incydenty rzutują potem na wszystkich hodowców. Należy rozważyć kto odpowiada za taki stan rzeczy i wyciągnąć konsekwencje. Jestem przekonany, że większość hodowców tego oczekuje.
Jeśli się coś organizuje to należy zapewnić uczestnikom i publiczności elementarne warunki porządku, bezpieczeństwa i higieny. Opieka nad ptakami też pozostawia wiele do życzenia. Tłumaczenie, że nie było woluntariuszy do pilnowania porządku i opieki nad ptakami nie załatwia sprawy.
Wprawdzie sam nie byłem obecny na tej wystawie, ale nie wyobrażam sobie, aby szanujący się hodowca popierał taką wystawę. Do tego stanu rzeczy nie da przywyknąć! Trzeba go zmienić!
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #17 : Grudzień 17, 2013, 12:12:07 »

Alkohol,papierosy czy bluznierstwa to nie jest wina organizatorow ale efekt kultury Polakow. Ten kto bedzie chcial to robic to tak zrobi i zaden organizator tego nie zmieni.
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #18 : Grudzień 17, 2013, 12:20:08 »

Cytat: papuga  Dzisiaj o 09:18:56
Giełda, która rzekomo jest jedynie dla wystawców,
Nie wiem, skąd wziąłeś tą informację, ale jeśli by tak było, to nikt nie chodziłby i nie zbierał kasy za udział w giełdzie; a była to chyba jedyna rzecz, której Organizatorzy pilnowali w pomieszczeniu giełdowym.
Zobacz §14 pkt l Postanowień dotyczące organizacji 76 Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2013 wydanych przez Radę Federacji PFO:
"Organizator 76 OMP zapewni salę na giełdę ptaków wyposażoną w dostateczną ilość stołów i krzeseł. Ptaki na giełdzie sprzedawać i wymieniać mogą tylko hodowcy, którzy zgłosili ptaki do konkursu"
Nie pierwszy i nie ostatni to martwy przepis.



Myślę, że napisałeś to z ironią, bo jeśli nie, to określ się proszę: raz piszesz i krytykujesz, innym razem każesz się cieszyć, że mam choć oceny. Czy to znaczy, że tylko Tobie wolno krytykować? Nie narzekam, wyraziłem tylko swoje ubolewanie i tyle. Nie zamierzam tego rozwlekać. Ale zawsze będę uważał i powtarzał, że to nie fair. Każdy powinien być traktowany jednakowo. A najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów byłoby zrezygnowanie z pucharów. Wtedy na medale dla wszystkich by było i może na lepszą ochronę/obsługę i prawidłową karmę dla ptaków (np. faliste miały nasypany słonecznik!).
Napisałem to z ironią, żeby wskazać, że takie postępowanie jest wysoce naganne. Na gali wręczenia nagród nie usłyszałem żadnego słowa "Przepraszam!". Widać Organizatorzy nie czują się winni takiego stanu rzeczy.
Faktycznie czy nie dałoby się zrezygnować z pucharów, medali, statuetek i zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na organizację wystawy? Hodowcom można rozdać tylko dyplomy, ale jak będzie dobra wystawa, to hodowcy przyjadą w przyszłym roku.

Bardzo proszę o poważną dyskusję!
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie zachowania patalogiczne należy zwalczać. Nie można dopuszać do tego, żeby hodowcom przyklejać etykietki alkoholików. Takie incydenty rzutują potem na wszystkich hodowców. Należy rozważyć kto odpowiada za taki stan rzeczy i wyciągnąć konsekwencje. Jestem przekonany, że większość hodowców tego oczekuje.
Jeśli się coś organizuje to należy zapewnić uczestnikom i publiczności elementarne warunki porządku, bezpieczeństwa i higieny. Opieka nad ptakami też pozostawia wiele do życzenia. Tłumaczenie, że nie było woluntariuszy do pilnowania porządku i opieki nad ptakami nie załatwia sprawy.
Wprawdzie sam nie byłem obecny na tej wystawie, ale nie wyobrażam sobie, aby szanujący się hodowca popierał taką wystawę. Do tego stanu rzeczy nie da przywyknąć! Trzeba go zmienić!
Tylko jak tego dokonać? PFO walczy ze spożyciem alkoholu już od lat. Masz jakiś pomysł?
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #19 : Grudzień 17, 2013, 12:21:40 »

Alkohol,papierosy czy bluznierstwa to nie jest wina organizatorow ale efekt kultury Polakow. Ten kto bedzie chcial to robic to tak zrobi i zaden organizator tego nie zmieni.

Zmieni, bo byłem na porządnej wystawie, gdzie osoba pijana nie miała wstępu do obiektów wystawowych.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #20 : Grudzień 17, 2013, 12:40:52 »

To jest zbyt duza wystawa zeby dalo sie upilnowac tym bardziej teraz gdy wstep jest wolny.Jesli nei kultura osobista to tak juz pozostanie.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #21 : Grudzień 17, 2013, 12:55:38 »

Bardzo proszę o poważną dyskusję!
Nie ulega wątpliwości, że wszystkie zachowania patalogiczne należy zwalczać. Nie można dopuszać do tego, żeby hodowcom przyklejać etykietki alkoholików.
Wydaje mi się, że dyskusja jest poważna, tak samo jak temat dyskusji. I nikt nie robi z nikogo alkoholika - to, że ktoś się nie potrafi zachować nie znaczy, że jest chory.

Tylko jak tego dokonać? PFO walczy ze spożyciem alkoholu już od lat. Masz jakiś pomysł?
Na to pytanie odpowiedziałeś sobie w kolejnym poście.

To jest zbyt duza wystawa zeby dalo sie upilnowac tym bardziej teraz gdy wstep jest wolny.Jesli nei kultura osobista to tak juz pozostanie.
Granos, nie masz racji. Wystawrczy, że Organizator w regulaminie poda, że na terenie wystawy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz że osoby wyraźnie nietrzeźwe nie będą wpuszczane, a łamanie przepisów skończy się dyskwalifikacją. Do tego na karcie zgłoszeń powinna być regułka, gdzie każdy zgłaszający ptaki do konkursu własnym podpisem potwierdza znajomość regulaminu i załatwione. Następnie podczas wystawy powinny działać służby porzadkowe i wychwytywać "łamaczy prawa". Wg mnie jasne zasady, a przede wszystkim ich stanowcze egzekwowanie szybko przyniosłyby efekt.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #22 : Grudzień 17, 2013, 01:51:59 »

I jeszcze mi się przypomniało: otrzymałem tytuł, nie otrzymałem medalu - zabrakło? Zgubił się? Zepsuł? Szkoda... Bardzo mi na nim zależało... Ale potraktuję to jako karę za moje malkontentctwo.
Jeden z nieśmiałych Użytkowników zwrócił mi uwagę na priv, że w Ogólnym Regulaminie Konkursów i Wystaw PFO jest wyjaśnienie - i znalazłem: pkt. 12.5.3.! Medal mi się po prostu nie należy. Muszę poprawić wynik - więc może w przyszłym roku się doczekam... Oby...
Zapisane


papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #23 : Grudzień 17, 2013, 01:57:37 »

Czy ktoś z Was wie za co Rada Federacji odznaczyła organizatora wystawy?
Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #24 : Grudzień 17, 2013, 02:49:31 »

Czy ktoś z Was wie za co Rada Federacji odznaczyła organizatora wystawy?
Chociażby za  zaangażowane i wkład pracy w organizację Mistrzostw.
Domniemywam, że nie ogarniasz tego swym małym ptasim móżdżkiem.

Nie masz jakiegoś czeskiego forum gdzie mógłbyś się wypowiadać?
Zapisane


bloker22
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Jarosław Osiwała
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #25 : Grudzień 17, 2013, 06:48:59 »

Cytuj
Granos, nie masz racji. Wystawrczy, że Organizator w regulaminie poda, że na terenie wystawy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz że osoby wyraźnie nietrzeźwe nie będą wpuszczane, a łamanie przepisów skończy się dyskwalifikacją. Do tego na karcie zgłoszeń powinna być regułka, gdzie każdy zgłaszający ptaki do konkursu własnym podpisem potwierdza znajomość regulaminu i załatwione. Następnie podczas wystawy powinny działać służby porzadkowe i wychwytywać "łamaczy prawa". Wg mnie jasne zasady, a przede wszystkim ich stanowcze egzekwowanie szybko przyniosłyby efekt.

Jeżeli się nie mylę , to wystawa była organizowana w ośrodku MOSiR-u ,
Więc jestem pewien że punkt o spożywaniu alkoholu i paleniu tytoniu jest
w regulaminie korzystania z  ośrodka MOSiR.

pozdrawiam Jarek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 07:12:55 wysłane przez Luka » Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #26 : Grudzień 17, 2013, 06:54:22 »

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121013/MAGAZYNDOMOWY/121019918
W przytoczonym artykule hodowca pisze o wrażliwości kanarków na dym tytoniowy i odór wódki. Ile kanarków padło na MP ?
Chciałbym także zauważyć że autorem tego tekstu jest Stanisław Ślemp ekspert PFO do oceny kanarków kształtnych i kolorowych jak wynika ze strony internetowej PFO a także egzotyki patrząc na pieczątkę eksperta.
Właśnie ten sędzia oceniał Paryskie trębacze na MP.
To takie moje dopowiedzenie do tematu, ponieważ chciałbym aby ktoś te kwestie rozwinął i wyjaśnił, gdyż sam nie mogę się to tego bardziej odnieść gdyż na MP w Czeladzi nie byłem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 08:26:06 wysłane przez klapuch » Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #27 : Grudzień 17, 2013, 07:20:09 »

W przytoczonym artykule hodowca pisze o wrażliwości kanarków na dym tytoniowy i odór wódki. Ile kanarków padło na MP ?

Hehe, aż tak ostro było z tym pijaństwem. Jakoś nie zwróciłem uwagi.
Zapisane


bloker22
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Jarosław Osiwała
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #28 : Grudzień 17, 2013, 07:36:21 »

„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”
Zapisane

ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #29 : Grudzień 17, 2013, 07:51:09 »

Witam może ktoś ma informacje jak potraktowano na MP kolegów od harceńskich ponoś są dyskwalifikacje i kto taką decyzje podjął ,ciekawe sprawy się dzieją.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 08:04:23 wysłane przez Luka » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!