Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:22:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Transport ptaków na duże odłegłości  (Przeczytany 6305 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Marzec 19, 2014, 10:13:10 »

Jak przygotować ptaki do transportu na duże odległości (np. ponad 1000 km) i w jaki sposób je transportować?
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #1 : Marzec 19, 2014, 05:36:49 »

Witam
Ważne jakie gatunki ptaków chcemy transportować ich ilość,cel transportu np, uczestnictwo w wystawach  międzynarodowych ,czas transportu w ciągu dnia czy nocy powyżej doby z konwojentem czy nie, czy też tylko jako przesyłka dla odbiorcy x.Na podstawie  takich informacji
 możemy dokonać odpowiedniego wyboru tz.transportówki jeżeli ptaki są w dobrej kondycji zdrowotnej nie wymagają szczególnych przygotowań do transportu.Zainteresowanych w tym temacie proszę o kontakt na priva lub tel 602 758833 służę swoim doświadczeniem nabytym podczas transportu swoich i kolegi ptaków na M.Ś Piacenza 2009  Włochy dystans 1550 km
w jedną stronę oraz powrót oraz innych wyjazdów zagraniczych po ptaki .
Pozdrawiam
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2014, 10:07:48 »

Cel transportu to oczywiście zachowananie ptaka w zdrowiu i dobrej kondycji. Dla mnie obojętne czy transportujemy ptaka na wystawę czy po wystawie, kupujemy ptaka gdzieś za granicą czy też wieziemy gdzieś za granicę na sprzedaż.

Cześć hodowców w ogóle nie nie przykłada wagi do należytego transportu, do przygotowania ptaka do dalekiej podróży. Sądzą, że ptak w jakiejś małej klateczce ma optymalne warunki. Hodowcy niejednokrotnie są w stanie płacić za ptaki setki euro, a szkoda im kasy na porządną transportówkę. Potem mocno się dziwią, ża ptaki są apatyczne, że chorują, że nie przeżywają w nowym miejscu dłużej niż okres kwarantanny. Inny przykład to hodowcy nie zdają sobie często sprawy z odległości (oraz czasu trwania podróży) i tansportują ptaki w identycznych warunkach jak na wystawę oddziałową. Czasami też wcale nie przygotowany do podróży ptak jest przewożony na drugi koniec Europy.

Kiedy właściwie należy zacząć przygotowania do dalekich poróży? jak długo trwa takie właściwe przygotowanie ptaka do podróży?Jakie poczynania należy dokonać przed samą podróżą? W jakich warunkach najlepiej przewozić ptaki? Co należy zrobić po przybyciu ptaka na miejsce docelowe?

Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #3 : Marzec 26, 2014, 09:52:45 »

przewoz ptakow powinien byc zawsze dobrze organizowany .Nie wazne czy jest to mala czy duza odleglosc. Jest kilka regul ktore trzeba przestrzegac; transport ptakow nigdy nie moze byc dla nich meczarnia aby tak bylo musimy zadbac o wymiane powietrza w srodku transportu, nie powinno byc zmian temperatury,powinny miec staly dostep do wody i jedzenia. Jezeli w naszym pojezdzie brakuje swiatla powinno sie robic przerwy co 2 3 godziny przynajmniej na 20 min aby ptaki mogly sie posilic.  Istnieja tez reguly prawne ktore stabilizuja przewoz naszych pupili. Okreslaja one potrzebna dokumentacje w zaleznosci czy ptaki sa transportowane sportowo czy w celu handlowym.


Kiedy juz zapewnilismy ptakom wyzej wymienione albo lepsze warunki powinnismy je przygotowac do podrozy podajac im roznego rodzaju srodki odstresujace. Ja osobiscie uzywam zwyklych multiwitamin. I oczywiscie kapiel ktora pomaga w odswiezeniu ptaka a takze go relaksuje. Wiem ze duzo hodowcow wiozac ptaki na sprzedaz podaje im antybiotyki (np. bentalan) ktore trzymaja ptaka kilka dni na "wysokich obrotach" a pozniej konczy sie to oslabieniem albo gorzej. Moja rada to przed zakupem (na wystawach zagranicznych) dowiedziec sie skad pochodzi hodowca moze to zapobiec przykrych zakupow.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2014, 07:13:16 »

(...)powinnismy je przygotowac do podrozy podajac im roznego rodzaju srodki odstresujace. Ja osobiscie uzywam zwyklych multiwitamin.
duzo hodowcow wiozac ptaki na sprzedaz podaje im antybiotyki (np. bentalan) ktore trzymaja ptaka kilka dni na "wysokich obrotach" a pozniej konczy sie to oslabieniem albo gorzej.
Zgadza się, dają antybiotyki i kokcydiostatyki. (Bentalan to nie antybiotyk)
Moja rada to przed zakupem (na wystawach zagranicznych) dowiedziec sie skad pochodzi hodowca moze to zapobiec przykrych zakupow.
Niestety i tak nie masz gwarancji, że to co mówi właściciel ptaka, to prawda. Z mojego doświadczenia powiem Ci, że w większości to grube kity. I nie ma znaczenia, czy to Polak, Niemiec czy Rusek - każdy kłamie tak samo gładko. Jeśli nie będziesz w hodowli, nie zobaczysz warunków, to musisz zdać się tylko na słowa sprzedającego. A nawet obejrzenie hodowli nie daje gwarancji, że hodowca nie karmi swoich ptaków odżywkami i antybiotykami - poideł ani karmników przecież do analizy nie weźmiesz.
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #5 : Marzec 27, 2014, 10:00:02 »

jasne ze gwarancji nigdy sie nie ma ale ryzyko mozna minimalizowac kupujac ptaki od miejscowych hodowcow ktorzy nie musieli pokonywac duzych odleglosci.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!