Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 23, 2024, 09:03:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolby  (Przeczytany 3478 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« : Czerwiec 02, 2014, 10:13:55 »

Ostatnio docierają do mnie informacje na temat kolb dla ptaków. Hodowcy zazwyczaj ich nie kupują, ale może informacja się komuś przyda.
Zdarzają się przypadki padnięcia ptaków po zjedzeniu kolby.
Otrzymałem informacje, że niektórzy sprzedawcy traktują kolby środkiem owadobójczym, żeby dłużej mogły leżeć w sklepie.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2014, 08:20:17 »

Nie wiem, czy polewają czymś, czy nie. Wg mnie nie muszą - tam jest taka ilość chemii, że nic tego nie zeżre, a ludzie dają to ptakom. I jeszcze do tego nazywają to "przysmakami"... Tak samo, jak np. mieszanki ziaren z kolorowaną bułką tartą, która nazywana jest dodatkiem witaminowym... Załamka...

stanley
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Pozdrawiam

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2014, 06:26:03 »

ja używam kolb w zimie, ptaki chętnie jedzą

używam też sałaty, ale w małych ilościach

używam gazet jako podłoża, ale starych, takie co przynajmniej tydzień leżą(ale nie kolorowych i śliskich)

też mam w pokoju rośliny potencjalnie trujące : difenbachie, fikusy, skrzydłokwiata, szeflere, scindapsusa, ptaki ich nie jedzą , co ciekawe jak miałem samego samca potrafił zniszczyc, rozdzióbać całego skrzydłokwiata i scindapsusa, odkąd jest samica jest bardziej opanowany Uśmiech

też na samym początku hodowli dawałem samcowi pokarm jajeczny, się zdziwiłem, że nie je, zajrzałem do opakowania a tam robaki

ptaki są bardzo mądre,

odnośnie karmienia to dawałem codziennie im wymierzoną porcje, dzięki Bogu teraz im daje ile chce, nie boję się ,ze dam za dużo, a że brakuje pozywienia to same mnie informują, bo prostu lgną do mnie jak niedzwiedz do miodu, choc staram sie zeby nie było takich sytuacji Uśmiech

ciesz się zdrowiem, ale pamiętaj, że niedługo umrzesz

"jesteście ważniejsi niż wiele wróbli, u Was nawet włosy na głowie są policzone" - Pan Jezus
sylabona
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2014, 07:52:02 »

używam gazet jako podłoża, ale starych, takie co przynajmniej tydzień leżą(ale nie kolorowych i śliskich)

Co do gazet, to w domu, mamy często zadrukowane kartki - takie, na których są jakieś pomyłki i idą do śmieci.
Wymieniałam papier u kanarków,

mąż pyta:      "dlaczego, nie bierzesz tych drukowanych? tylko nowe?"
odpowiadam:   " farba, jest szkodliwa, dla ptaków"
mąż na to:      "bez, przesady, nam za komuny jedzenie w gazety pakowali, a Ty nie chcesz ich dla kanarków?".

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2014, 05:38:57 »

Ja tam wiem że po podawaniu kolb kanarki szybko się zapasały a każdy kto nie ma o tym pojęcia lub z nadopiekuńczości (mam na myśli osoby jakie kupiły kanarka jak pupilka domowego bo chcą a niekoniecznie zapoznały się wcześniej z jego wymaganiami) daje kanarkowi kolbę a po niej kolejną jak pierwszą zdziobie. Ile w tym chemii trudno powiedzieć.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!