Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:15:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wystająca lotka  (Przeczytany 24585 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
agugag
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« : Sierpień 12, 2014, 01:24:22 »

Witam, mój kanarek ma koło 10 lat. Kiedyś miał problem z lotką, którą usunął mu weterynarz. Bardzo krwawił i od tego momentu zaczęły mu co jakiś czas odstawać lotki od skrzydeł jak na zdjęciach poniżej. Nie szłam już ich usuwać i od paru miesięcy ma tą jedną lotkę taką jakby "stercząca" od reszty. Wydaje mi się, że jest ona u podstawy lekko opuchnięta, napełniona krwią. Kanarek zachowuje się normalnie, nie widzę oznak żeby go to bolało. Nie wiem czy mogę to zostawić tak jak ma i niech sobie żyje czy trzeba się z tym udać do lekarza?
Zapisane

tatanka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #1 : Sierpień 12, 2014, 02:58:25 »

to inaczej cysta powinnaś to sama usunąć lub podejść do wet.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 12, 2014, 04:24:55 »

Ja mogę tylko potwierdzić to co napisał tatanka. W tym wieku kanarki maja skłonność do cyst piórowych tym bardziej jeśli jego dieta nie jest właściwa, nie jest puszczany na lęgi i jest właśnie starszy. Te cysty mogą się pojawiać przy każdym pierzeniu choć nie muszą jeśli zadbasz o dietę.  Mrugnięcie
Zapisane

agugag
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #3 : Sierpień 12, 2014, 04:52:20 »

Samemu w jaki sposób można to usunąć?
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 12, 2014, 04:55:45 »

Złap za piórko dwoma palcami, ptaka przytrzymaj w dłoni jednocześnie przytrzymując miejsce wokół cysty również palcami i wyrwij, miejsce po wyrwaniu cysty przemyj jodyną.  Mrugnięcie
Zapisane

agugag
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #5 : Sierpień 12, 2014, 04:59:25 »

Ale ta lotka od spodu jest bardzo napuchnięta, będzie dużo krwi. Pojadę jednak do weterynarza, nie chce zrobić mu krzywdy a nigdy tego nie robiłam. Jeśli chodzi o dietę, to takiemu staruszkowi co powinnam dodatkowo dawać? Dziękuje za odpowiedz:)
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 15, 2014, 04:22:23 »

agugag żywisz jak młodego kanarka, poczytaj w dziale o żywieniu. Podstawa to mieszanka dobrej jakości (Deli Nature lub Varsele Laga) do tego warzywa, owoce, zielonki, sepia w klatce i czysta woda codziennie zmieniana na nową a w upały nawet dwa razy na dzień by miał świeżą. Żadnych kolb owocowych czy jajecznych z sklepów zoologicznych bo to niewskazane i zrobione przez producentów dla kasy a nie dla korzyści w zdrowiu ptaków. W okresie pierzenia mieszanka jajeczna albo gotowa i dowilżasz ją wodą tylko albo zrobiona z gotowanego jaja i zmielonej wysuszonej angielki pszennej.  Mrugnięcie
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2014, 06:36:42 »

czysta woda codziennie zmieniana na nową a w upały nawet dwa razy na dzień by miał świeżą

Może bez przesady...
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpień 16, 2014, 06:57:05 »

czysta woda codziennie zmieniana na nową a w upały nawet dwa razy na dzień by miał świeżą

Może bez przesady...
Ja zmieniam, co mi szkodzi? ptakom z pewnością wyjdzie na dobre bo mają czysta w poidle i świeżą. Nie jest to obowiązek a własna chęć.  Mrugnięcie
Zapisane

agugag
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 05, 2014, 08:40:29 »

Od zawsze zmieniam mu wodę codziennie jak wstaję Uśmiech Mam pytanie, bo pani wet. wykryła znów u kanarka świerzba na łapkach, co 2 tygodnie jeździmy i ma podawane leki koło piórek. Poprosiłam o jakiś specyfik wzmacniający, bo ciężko przeszedł wyrywanie tej duże cysty, wyrywał się i piszczał bolało go. Teraz będę go baczniej oglądać i w początkowych stadiach cyst jeździć do weta. W każdym bądź razie dostałam dla niego OrnitoVit KANARKI.

OrnitoVit KANARKI - Mieszanka paszowa uzupełniająca dla kanarków i innych ptaków wróblowatych. Skład zeberki, ryżowce, mniszki, mewki, amadyny.
Dodatki w 1kg
Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu:
Witamina A (E672)                      850 000 j.m.
Witamina D3 (E671)                       78 500 j.m.
Witamina E                                        3 000 mg
Witamina C                                        7 143 mg
Witamina B1                                          572 mg
Witamina B2                                          858 mg
Witamina B6                                          714 mg
Witamina B12                                      3 400 µg
Biotyna                                                 5 720 µg
Niacyna                                               4 714 mg
Kwas pantotenowy                           1 214 mg
Mieszanki pierwiastków śladowych: Miedź (siarczan miedzi * 5H2O; E4) 145 mg, Jod (jodek potasu; E2) 14,6 mg, Selen (selenian (IV) sodu; E8) 10 mg; Aminokwasy, ich sole i podobne produkty: 3c301 DL-Metionina technicznie czysta 3,88g, 3.2.3 monochlorowodorek L-Lizyny 4,14g; Konserwanty

W każdym bądź razie chodzi o dawkowanie.
1 miarka (0,7g) na 50 ml wody. Podaje się po rozpuszczeniu w wodzie do picia, a ptaki przyjmują ją według własnego zapotrzebowania. Przy podawaniu z karmą 1 miarka na 1 łyżkę stołową mieszanki jajecznej (ilość dla ok. 15 dorosłych kanarków). Można także odmierzoną ilość podać po zmieszaniu z miękkim pokarmem.

Przyznam szczerze, że o ile wiem jak dać do wody tak nie mam pojęcia o co chodzi z miękkim/mokrym pokarmem. Maciuś je suchą, kolby, a także świeże owoce (jabłko, banan-jego ulubiony). Mam mu zmieszać ten proszek z bananem i dać jeść? Wstyd mówić ale mam go 10 lat i nigdy mokrej karmy mu nie robiłam.. nie wiem też o co chodzi z tą pastą jajeczną, myślałam że po prostu dosypię mu coś do suchego pokarmu, ale to jest biały proszek.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 05, 2014, 09:47:51 »

pokarm jajeczny to jest coś takiego: http://glostery.katowice.pl/pokarm-jajeczny/
zazwyczaj w tym najłatwiej podawać wszelkiego rodzaju dodatki, ale do wody też wystarczy.
Acha - generalnie nie polecamy kolb.
Daj mu też warzywa - teraz jest brokuł, jarmuż (moje nie przepadają), kukurydza w kolbach.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 05, 2014, 10:52:41 »

Dawaj marchew - jest tania, łatwo dostępna i zawiera wszystko, co kanarek musi dostać. Do tego ptaki chętnie ją jedzą, byle była starta.
Zapisane


agugag
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 06, 2014, 11:41:59 »

Dziękuje za odpowiedzi, dałam marchewkę start z odrobiną tych witamin, póki co kanarek nie wie co to i za bardzo nie chce próbować, ale może w końcu się skusi Uśmiech
Kupię tą pastę jajeczną jeszcze dziś, noi z kolb zrezygnujemy.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 06, 2014, 12:49:10 »

Kupię tą pastę jajeczną jeszcze dziś,
To nie pasta jajeczna tylko mieszanka jajeczna. Ja osobiście skoro masz ptaka czerwonego proponował bym kupienie tej karmy z Orluxa - klik bo prócz tego że zapewnisz kanarkowi właściwe menu to dodatkowo niewiele ale jednak przy pierzeniu ptak nabierze bardziej czerwonego koloru.  Mrugnięcie
Dziękuje za odpowiedzi, dałam marchewkę start z odrobiną tych witamin,
Witaminy dodawaj do wody, niezależnie jaką jej ilość ptak spożyje w ciągu dnia to i tak zawsze będzie miał dopływ witamin do organizmu. Witaminy daje się dwa razy w tygodniu.  Mrugnięcie
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 06, 2014, 07:31:23 »

Zabierz mu całe jedzenie oprócz marchwi i szybko nauczy się ją jeść. Mrugnięcie
Albo wymieszaj ją z czymś, co kanarek lubi.
Zapisane


Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!