Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:07:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie ledowe  (Przeczytany 16077 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 23, 2014, 01:06:05 »

No ja sie nie znam na tym dlatego was pytam Chichot

na początek:
http://glostery.katowice.pl/oswietlenie-klatek-hodowlanych/
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 23, 2014, 01:34:10 »

Moja hodowla oparta jest w 100 % na swietle sztucznym. Niestety w pomieszczeniu nie ma zadnego okna. Wiem moze wydawac sie to dziwne ale ptaki sa w swietnej kondycji i nigdy nie mialem zadnych problemow zwiazanych z oswietleniem. Uzywam swietlowek Bird dla ptakow egzotycznych ktore raz na rok sa wymieniane. Nie wiaze sie to z duzym kosztem bo na gieldach mozna je kupic w ofercie za okolo 13 euro. Dodatkowo mam tez jedna zarowke energooszczedna ktora zapala sie tylko na kilka godzin dziennie i jedna normalna zarowke ktora pracuje jako wschod i zachod oraz swiatlo ksiezycowe.
Jesli chodzi o zarowki energooszczedne powinny one byc okloszone poniewaz bez klosza oslepiaja nas i nasze ptaki mozna to latwo sprawdzic patrzac kilka sekund na zarowke a pozniej sprobowac cos przeczytac (ciezko).
Listwy led to moim zdaniem nie najlepszy pomysl. Fajnie i estetycznie ale sluchajac krytyk wielu swietnych hodowcow nie montowal bym tego w hodowli.
Swietlowki to chyba najlepsze rozwiazanie . Oczywiscie te ktore daja swiatlo ciagle (nie migaja). Kosz bardzo maly latwy montaz i przedewszystkim mozemy je swietnie dostosowac do naszych potrzeb w zaleznosci o wielkosci hodowli.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 23, 2014, 01:38:58 »

Listwy led to moim zdaniem nie najlepszy pomysl. Fajnie i estetycznie ale sluchajac krytyk wielu swietnych hodowcow nie montowal bym tego w hodowli.

A jakich krytyk?

Cytuj
Swietlowki to chyba najlepsze rozwiazanie . Oczywiscie te ktore daja swiatlo ciagle (nie migaja).

Świetlówki to lampy tzw. wyładowcze, tzn pobudzane do świecenia przez wyładowania elektryczne i migają wszystkie.
Chyba, że mam dziury w wykształceniu.
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 23, 2014, 01:51:17 »

Cytuj
Świetlówki to lampy tzw. wyładowcze, tzn pobudzane do świecenia przez wyładowania elektryczne i migają wszystkie.
Chyba, że mam dziury w wykształceniu.
Od kilku lat w sprzedazy sa dostepne swietlowki swiatla ciaglego. Zestaw jest bez transformatora i startera i produkuje swiatlo ciagle.
Cytuj
Listwy led to moim zdaniem nie najlepszy pomysl. Fajnie i estetycznie ale sluchajac krytyk wielu swietnych hodowcow nie montowal bym tego w hodowli.
Wielu hodowcow przed dwoma laty montowalo listwy led na gruba skale (taka moda) pozniej nadeszly narzekania po nie udanych legach ze ptaki byly slabo pobudzone , matki nie karmily. Nie wiem czy zalezne jest to ze dotychcasz uzywali innego typy oswietlenia a taka zmiana zachwiala ich cykl. Mozliwe ze ptaki urodzone pod ledem beda sie inaczej zachowywaly.
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 23, 2014, 02:01:04 »

klapuch, dzieki za link Chichot i tak jestem dalej zielony hah Chichot
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 23, 2014, 02:07:19 »

Cytuj
Od kilku lat w sprzedazy sa dostepne swietlowki swiatla ciaglego. Zestaw jest bez transformatora i startera i produkuje swiatlo ciagle.

a możesz dać link do nich?

Cytuj
Wielu hodowcow przed dwoma laty montowalo listwy led na gruba skale (taka moda) pozniej nadeszly narzekania po nie udanych legach ze ptaki byly slabo pobudzone , matki nie karmily.

Hmm, niepowodzenia w lęgach nie zwalałbym na światło, jeśli jest dobrze dobrane.
Mam ledy od kilku lat i nie zauważyłem żadnych problemów z pobudzeniem czy lęgami.
Ale to pewnie jeszcze zależy JAKIE ledy.
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 23, 2014, 02:12:42 »

Cytuj
a możesz dać link do nich?
Wieczorem jak wroce do domu.
Zapisane

FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 23, 2014, 06:03:12 »

Potwierdzam zalezy jakie ledy sa producenci ktorzy gwarantuja moce. Kelwiny. Itp. I sa tasmy 5 zl za metr
U siebie mam oswietlenie ledowe i nie mam zadych problemów z tym zwiazanych
Zapisane


forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 23, 2014, 06:36:38 »

Miałem ledy i szczerze mówiąc uważam ,ze dają zbyt chłodne światło .
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #24 : Wrzesień 23, 2014, 06:46:25 »

Miałem ledy i szczerze mówiąc uważam ,ze dają zbyt chłodne światło .

Takie kupiłeś Uśmiech
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 23, 2014, 07:42:08 »

Już kilkanaście lat posiadam w klatkach zarówno dla kanarków, egzotyki, czy nawet papug żarówki energooszczędne na 220 - trzeba tylko odpowiednio zabezpieczyć połączenia kablowe
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #26 : Wrzesień 23, 2014, 09:51:28 »

http://www.wmh.be/download/wmh-starlicht-2012.pdf
Tak na szybkiego znalazlem tylko to bo reszta wszystko po niemiecku. W kazdym razie ja uzywam modelu tego trzeciego od konca katalogu 20800125. Swietlowka jest naprawde ok i co najwazniejsze nie "mruga". I cena tez b yla ok bo za caly box placilem 11 euro.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 24, 2014, 07:59:37 »

Jak dla mnie - zwykła oprawa świetlówkowa - mruga, mruga, tylko szybko i człowiek nie widzi Uśmiech
Zapisane


Bogusław
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 273



« Odpowiedz #28 : Wrzesień 24, 2014, 08:55:59 »

Witam.
Każda świetlówka mruga ,i to 50 razy na sekundę dlatego nasze oko ani mózg tego nie zauważają i nie ma znaczenia czy układ zapłonowy jest tradycyjny (ze starterem) czy elektroniczny (coraz częściej stosowany). Jest to związane z charakterystyką parametrów sieci energetycznej. Zwykła żarówka też "mruga" tylko proces stygnięcia wolframu jest powolny i niweluje efekt mrugania.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 24, 2014, 10:16:38 »

Cytuj
Witam.Każda świetlówka mruga ,i to 50 razy na sekundę
Nie każda 50 Hz

Cytuj
dlatego nasze oko ani mózg tego nie zauważają
50 Hz jednak widać

Cytuj
i nie ma znaczenia czy układ zapłonowy jest tradycyjny (ze starterem) czy elektroniczny (coraz częściej stosowany).


Niestety ma, ponieważ tradycyjny układ zapłonowy jest zasilany z sieci 50 Hz, a elektroniczny ma przetwornik, który pracuje od 1-50 kHz w zależności od jakości i zastosowania. Przetwornik w tańszych "żarówkach energooszczędnych" pracuje w zakresie 1-3 kHz, a starter świetlówek rurowych wysokiej klasy ma przetwornik 46 kHz.

Zapisane


Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!