Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 22, 2018, 10:21:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stowarzyszenia  (Przeczytany 8069 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #30 : Grudzień 22, 2014, 10:26:25 »

Mistrzem Polski się jest, a mistrzem czegoś tam się bywa. Tak powie każdy Patriota, dla mnie czeskie, niemieckie i herbatnicze tytuły nic nie znaczą, przynależę do Polskiej Organizacji i jestem z tego dumny. Lepszy od tytułu Mistrza Polski, może być tylko tytuł Master of the World.

Alex24 widzisz, a jednak " tytuł międzynarodowy " jest dla Ciebie ważny:)

I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #31 : Grudzień 22, 2014, 10:31:37 »

Czy dla nich wygrana w tych konkursach będzie ważniejsza niż na MP to ich trzeba zapytać
to nie pisz
a zbierze się do kupy i pojadą np. na konkurs IGBA do Anglii, Hiszpanii czy na Maltę. Dla takich osób wygrana w takim konkursie będzie ważniejsza niż wygrana na OMP.
tylko odpowiadaj za siebie. Ciesze sie ze wspolpraca wam sie uklada i zycze powodzenia.

alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #32 : Grudzień 22, 2014, 10:53:42 »

DarekF Ale tylko tytuł mistrza świata, a na razie nie ma tytułu ważniejszego od Mistrza Polski i to nie tylko moje zdanie. Mieszkasz w GB i ok tam przynależysz do organizacji, to zdrowe, sam nie chciałbym mieszkając tak daleko od Ojczyzny, należeć do związku hodowców w Trąbkach Wielkich. Można powiedzieć co ze mnie za Mistrz, Polski skoro w konkursie była tylko moja kolekcja, może nie było więcej odważnych. Ale jestem gotów na konfrontację w OMP 2015 z moimi marmurkami,  wystaw a powalczymy, nie obawiam się rywalizacji.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #33 : Grudzień 22, 2014, 11:20:04 »

DarekF: osoby, które wymieniłeś są w Polsce znane, ale na świecie? Na pewno łatwiej im być mistrzami w Polsce, niż na świecie.
alex24: jestem mistrzem Polski, w tym roku czterokrotnym. W zeszłym roku też byłem mistrzem Polski, w Twojej dziedzinie, drobna egzotyka, wiedziałeś o tym? Pewnie nie... Więc co daje ten tytuł? Zwłaszcza w obliczu obecnej konkurencji na OMP? Wygrałeś w amadynach ostrosternych, a właściwie otrzymałeś tytuł. Wierz mi, że znam w Polsce hodowców, którzy mają lepsze ptaki... I wierz mi, że lepsze widziałem też na giełdach w Niemczech... I jeszcze wierz mi, że na giełdach w Niemczech widziałem lepsze amadyńce niż te, którymi wygrałem w tym roku...
Dla mnie najwyższym wyróżnieniem byłoby zwycięstwo w wystawie: międzynarodowej i specjalistycznej. Widziałem różne amadyńce, ale w Polsce nie widziałem żadnego, który dorównywałby tym z Niemiec albo Belgii. Te moje "mistrze" z tego roku to wypierdki w porównaniu z ptakami z konkursów specjalistycznych. Tylko wystawy i stowarzyszenia specjalistyczne oferują największą wiedzę i najwyższą satysfakcję z wygranej w konkursie!

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #34 : Grudzień 22, 2014, 11:25:54 »

alex24 dobrze powiedziane nie było odważnych , dlatego trzeba starać się aby takie osoby które hodują takie ptaki jak Ty startowały w konkursach dla większej konkurencji.

Przepisy są jakie są, skoro tytuł Ci się należy to należy, w 2015 może się okazać że hodowców marmurków (co to za rasa? sorry nie znam określenia ) może być 15-tu i znowu wygrasz czego życzę CI z całego serca.

Jak za jakiś czas wrócę do Polski,to na pewno będę chciał wsiąść udział w OMP, i być może będzie nam dane powalczyć.
Życzę Ci nie tylko sukcesów w kraju ale również na MŚ, ponieważ liczę że coraz więcej Polskich hodowców będzie się wybierać na te imprezy.

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #35 : Grudzień 22, 2014, 11:33:17 »

DarekF: osoby, które wymieniłeś są w Polsce znane, ale na świecie? Na pewno łatwiej im być mistrzami w Polsce, niż na świecie.
alex24: jestem mistrzem Polski, w tym roku czterokrotnym. W zeszłym roku też byłem mistrzem Polski, w Twojej dziedzinie, drobna egzotyka, wiedziałeś o tym? Pewnie nie... Więc co daje ten tytuł? Zwłaszcza w obliczu obecnej konkurencji na OMP? Wygrałeś w amadynach ostrosternych, a właściwie otrzymałeś tytuł. Wierz mi, że znam w Polsce hodowców, którzy mają lepsze ptaki... I wierz mi, że lepsze widziałem też na giełdach w Niemczech... I jeszcze wierz mi, że na giełdach w Niemczech widziałem lepsze amadyńce niż te, którymi wygrałem w tym roku...
Dla mnie najwyższym wyróżnieniem byłoby zwycięstwo w wystawie: międzynarodowej i specjalistycznej. Widziałem różne amadyńce, ale w Polsce nie widziałem żadnego, który dorównywałby tym z Niemiec albo Belgii. Te moje "mistrze" z tego roku to wypierdki w porównaniu z ptakami z konkursów specjalistycznych. Tylko wystawy i stowarzyszenia specjalistyczne oferują największą wiedzę i najwyższą satysfakcję z wygranej w konkursie!

yotan właśnie ,w świecie jeszcze nie, ale liczę że już wkrótce będą. Mam nadzieję że dorobią się wspaniałych ptaków na poziomie międzynarodowym i że wystawia je na takich specjalistycznych konkursach.
Gloster Show Poland miało dopiero drugą edycję, hodowców biorących w nim udział z roku na rok jest coraz większy co znaczy że ta sekcja cieszy się popularnością. Kto wie co będzie za 3,4,6 lat? może w Polsce będzie najważniejsza wystawa z cyklu Gloster Show? wtedy role się odwrócą i to hodowcy zagraniczni będą jeździć do nas a nie my do nich.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #36 : Grudzień 23, 2014, 09:01:13 »

Czytam i czytam i widzę, że powoli idziemy po nitce do kłębka. Generalnie w Polsce jest mało hodowców i z tego powodu praktycznie wszystkie stowarzyszenia są stowarzyszeniami ogólnymi, skupiającymi hodowców różnych ras i gatunków ptaków. Podobnie jak w rolnictwie polscy hodowcy mają wszystkiego po trochu. Mało jest hodowców specjalizujących się tylko w jednej rasie ptaków. Dlatego też stowarzyszenia specjalistyczne w zasadzie nie mają racji bytu. Dla większości hodowców szczytem marzeń są OMP, potem kolejne OMP. Im więcej tytułów tym lepiej. Taka rutyna! Bardzo mała grupa hodowców, nie zadowala się taką drogą. Chcą ciągle nowych wyzwań i w każdym sezonie stawiają sobie nowe cele. Właśnie tacy hodowcy dorośli do łamania pewnych ukształtowanych przez lata stereotypów. Dla nich właśnie w Polsce robi się za ciasno. Poszukują nowych wyzwań. Szukają nowych kontaktów. Oni właśnie zapisują się do obcych stowarzyszeń, żeby nie stać w miejscu lecz rozwijać się dalej. Dla nich właśnie idealne są stowarzyszenia specjalistyczne, rozwijające hodowlę jednego gatunku czy jednej rasy ptaków. Kiedyś czytałem na wortalu jakąś wypowiedź hodowcy, że wystawy specjalistyczne powodują najszybszy rozwój hodowli danego gatunku ptaków. I muszę przyznać, że tak jest w istocie. Trzeba obserwować z jaką pasją hodowcy kanarków harceńskich uczestniczą w Pucharze Prezesa PZHKiPE czy hodowcy glosterów w Gloster Show Poland. Jakie to uczucie, jakie to emocje i ile tam dobrych ptaków można obejrzeć, zobaczyć i posłuchać. Zatem, jak zauważył DarekF do tych specjalistycznych stowarzyszeń trzeba "dorosnąć".
Znam wielu hodowców, którzy przynależą do zagranicznych związków i stowarzyszeń hodowców. Praktycznie jedynymi powodami tej przynależności są chęć zdobycia wiedzy, której nie da się zdobyć w polskich stowarzyszeniach i chęć rywalizacji z lepszymi. Należy się spodziewać, że bez przeprowadzenia jakiś głębszych zmian w Polsce proces ten będzie się nasilał i z czasem coraz więcej hodowców zwróci się w stronę zagranicznych stowarzyszeń.
Pytanie, które zadał DarekF jest trochę przewrotne. Będąc za granicą poznał już chyba mechanizmy działania innych stowarzyszeń, ma pewne doświadczenie z działalności naszych związków i może to porównać. Co my możemy zaoferować takim hodowcom jak DarekF? Czy można Go będzie namówić do wypisania się z zagranicznego stowarzyszenia?
Jeżeli nie będziemy mieli dobrych specjalistycznych wystaw, to tacy hodowcy (abstrahując od względów sentymentalnych) nigdy nie będą wystawiać swoich ptaków w Polsce. A to bez dobrze działających stowarzyszeń specjalistycznych jest praktycznie niemożliwe.
Jeden z najlepszych hodowców i sędziów kanarków rasy gloster Anglik Ian Allison, zapytany czy wystawiłby ptaki na Gloster Show Poland odpowiedział: "Nigdy nie mów nigdy" (http://kanarki.eu/index.php?topic=5240.0). Ale czy tak samo by odpowiedział, gdyby Mu zaproponować wystawienie ptaków na Mistrzostwach Śląska czy nawet na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski?

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #37 : Grudzień 23, 2014, 03:06:59 »

Obecne OMP to fabryka mistrzów. Na OMP tytuły rozdaje się taśmowo na prawo i lewo. Tylko czy taki tytuł ma jeszcze jakiś prestiż? Czy przez to nie upada ranga OMP?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #38 : Grudzień 23, 2014, 08:25:19 »

rozdaje się taśmowo na prawo i lewo.
rozdaje sie tym ktorzy wygrali w swojej kategorii to moim zdaniem normalne. To ze jest mala konkurencja nie znaczy ze zaraz traci prestiz.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #39 : Grudzień 23, 2014, 08:56:27 »

rozdaje się taśmowo na prawo i lewo.
rozdaje sie tym ktorzy wygrali w swojej kategorii to moim zdaniem normalne. To ze jest mala konkurencja nie znaczy ze zaraz traci prestiz.

Pokonać siebie,to dopiero prestiż.
Duży uśmiech

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013

« Odpowiedz #40 : Grudzień 23, 2014, 10:52:47 »

Obecne OMP to fabryka mistrzów. Na OMP tytuły rozdaje się taśmowo na prawo i lewo. Tylko czy taki tytuł ma jeszcze jakiś prestiż? Czy przez to nie upada ranga OMP?
Darek co ty piszesz?
Jak tytuły się rozdaje?
Są określone klasy konkursowe kanarków? Są.
Na OMP obowiązywała klasy COM? Obowiązywały. To źle?
Jeśli w danej klasie był tylko jeden uczestnik to zdobył tytuł Mistrza w tej klasie. Przecież nikt go nie pokonał.
Czy sprowadzanie nowych ras z zagranicy nie powoduje rozwoju hodowli.
Mam ptaki, które mi sie strasznie podobają. Mało kto je w Polsce ma. Jak mi się uda wyhodować ich na tyle to mam ich nie wystawić, żebym przypadkiem Mistrzem nie został.
Brednie piszecie!

Od 12 lat organizuje, współorganizuje wystawy różnej rangi. Pomagam ile mogę. Cieszę się z tego.
Jak tylko mam ptaki to je wystawiam. Uwielbiam to.
Jak czytam niektóre Wasze wpisy to szału dostaje.

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #41 : Grudzień 23, 2014, 11:08:27 »

Mnie osobiście by to nie cieszyło. Przyjechać, wystawić np. kolekcję i dostać MP bo nikt więcej nie wystawił tego co ja. Oczywiście to nie wina hodowcy który akurat hoduje daną rasę / mutację ale w takim wypadku organizatorzy powinni utrzymać tylko pierwsze miejsce dla tego hodowcy. Mistrz Polski to tytuł dla najlepszego, ale najlepszego spośród innych.

w kwestii pomocy, Jacku oby takich ludzi jak Ty było więcej, podziwiam cię za zapał i chęci. Sam Chciałbym pomóc ale na moją bezinteresowną ofertę nikt nawet nie odpisał, może obowiązuje jakaś rekrutacja?

To co pisze to moje zdanie, nie zgadzam się z wieloma rzeczami dotyczącymi OMP i samym PFO. Tego się będę trzymał.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #42 : Grudzień 23, 2014, 11:16:05 »

Wybierajac sie na OMP czy na jaka kolwiek inna impreze nie masz pojecia ile ptakow bierze udzial w danej kategori. Wiec co masz sie wczesniej poinformowac bo jak wystawisz sam to wstyd albo brak prestizu?. Tak jak pisalJAD piszecie brednie.
To co mnie denerwuje ze na innych konkursach mistrzowskich nawet tu we Wlozech sa hodowcy ktorzy wygrywaja bo jest mala konkurencja albo brakuje ptakow ale nikt im prestizu ze zdobycia mitrza nie zabiera a wrecz odwrotnie.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #43 : Grudzień 23, 2014, 11:26:09 »

Wszyscy macie rację. Dla mnie w tym roku tytuł mistrzowski to bardzo duże wyróżnienie. Jak już pisałem: duma mnie rozpiera! Ale tytuły mam 4, a jako największe wyróżnienie traktuję 2 kategorie z klasycznymi amadyńcami. Pozostałe nie za bardzo - bo nie było konkurencji i dlatego, że punktacja mizerna. Pochwaliłem się tytułem w pracy, pierwsze pytanie było, ilu miałem konkurentów...
Trzeba wystawiać ptaki w OMP, ile tylko się da. Ale muszą to być ptaki odpowiednie. Są takie u nas w hodowlach, ale hodowcy ich nie wystawiają. Nie wiem dlaczego. Chyba nie wiem. Część z nich nie jest zrzeszona. Ale może zauważą zmiany, które powoli zachodzą w organizacji OMP. Może to ich zachęci do współzawodnictwa...

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #44 : Grudzień 23, 2014, 11:33:20 »

Są takie u nas w hodowlach, ale hodowcy ich nie wystawiają. Nie wiem dlaczego.
Dlatego zeby uczestniczyc w konkursie trzeba takze dorosnac. Kazdy kto powaznie bierze pod uwage swoje zaiteresowania stara sie je eksponowac i konkurowac z wiekszymi lub mniejszymi efektami ale samo uczestnictwo swiadczy o charakterze hodowcy.

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!