Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:21:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowcy kanarka harceńskiego  (Przeczytany 22934 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ryba.k
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #30 : Styczeń 01, 2015, 07:50:41 »

Szlachetne kanarki to żyją w środowisku naturalnym, wszystkie mutacje to dzieło człowieka nie zdolne do egzystencji bez jego opieki a więc ułomne nie z własnej woli ale dzięki człowiekowi i takie mutacje mają być "szlachetnymi".
Osobnikowi który w koło wszystkich obraża potrzebny jest lekarz specjalista a nie dyskusja na wortalu, gość chce się tu dowartościować bo w życiu zawodowym jak i prywatnym tego nie doświadcza. Moim skromnym zdaniem jakakolwiek dyskusja z nim mija się z celem.
 
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #31 : Styczeń 01, 2015, 09:35:11 »

Czytajac posty niektorych hodowcow harcenow szlachetnych kanarkow np. wloczykija widze ze poza swoja hodowla nie ma on zielonego pojecia jakie trudnosci na swojej drodze maja hodowcy kanarkow kolorowych, ksztaltnych czy ogolnie innych ptakow. Kazda hodowla wiaze ze soba inna organizacje i co z tym sie wiaze inne metody hodowlane, ktore nie odbiegaja poziomem trudnosci od hodowli harcenow.

Nasze trudnosci hodowlane wynikaja z braku naszej wiedzy lub doswiadczenia i w malej czesci z czynnikow trzecich.



Teraz tak sobie myslac ilu hodowcow harcenow zrobilo sukcesy poza Polska a moze ilu uczestniczilo w jakiejs imprezie na wysokim poziomie konkurujac z najlepszymi. wloczykiju piszesz jak bys byl ekspertem harcenow jakie sa Twoje osiagniecia ?
Zapisane

Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #32 : Styczeń 01, 2015, 11:42:55 »

Pandan0, obawiam się, że podałeś na tacy hodowcom kanarków harceńskich piękne tłumaczenie ich dobrowolnej asymilacji. Obawiam się, że teraz każdy hodowca harcenów na pytanie, dlaczego uważają się za lepszych od innych, będzie cytował Twoją wypowiedź.
Myślę, że nikomu nie chodzi o wykluczenie hodowców harcenów z PFO. Ale wg mnie ci hodowcy sami sobie robią zły PR. A to do niczego dobrego nie prowadzi.

Czy nie pomyliło Ci się i chciałeś użyć słowa izolacja, a nie asymilacja?

Tak, mój tekst mógł być odebrany jako obrona środowiska hodowców kanarka harceńskiego, gdyż skupiłem się w nim na przedstawieniu, na tym konkretnym przykładzie, mechanizmu powstawania zadrażnień i konfliktów interesów między poszczególnymi grupami hodowców kanarków. Chciałem pokazać, że wszystkie te grupy mogłyby bez problemu ze sobą współegzystować i ubogacać nasze ptasie środowisko. W różnorodności „funkcjonalnej” grup hodowców poszczególnych ras kanarków itp. tzn. bardzo powiązanej sieci różnych zależności, tak jak w przyrodzie, mocniej powinno się utrzymywać nasze środowisko miłośników ptaków i podlegać dalszemu rozwojowi. Gdy wypadnie, któryś z trybików, czytaj grupa hodowców z organizacji itp., to powstaje pustka i zachwianie w naszej świadomości hodowców.
Ten tekst należy też czytać między wierszami. Zwróćcie uwagę, że wspominam o zmianach cywilizacyjnych itp. Opisany mechanizm powstawania zagrożeń i wręcz ślepej walki, w której są przekazywane emocje a nie argumenty może dotyczyć każdej bez wyjątku grupy hodowców ptaków…. Nie wiemy, jak się zmienią mody w przyszłości, zapatrywania na hodowlę ptaków. Hodowcy grup ptaków będących teraz w rozkwicie w przyszłości mogą dzielić podobny stres i poczucie zagrożenia, jaki dzisiaj czują miłośnicy kanarka harceńskiego. Pokora i szacunek dla każdej strony jest konieczny, żeby wyjść poza emocje i odkryć ponownie wielką wartość działań hodowców wszystkich ras kanarków. Każda grupa wkłada wielki i trudny do ogarnięcia wysiłek w swojej dziedzinie hodowlanej, i to że tego nie zauważamy wzajemnie jest problemem. Czy kanarki mogą istnieć swoim życiem dla innych, a nie tylko jako produkt naszej krzątaniny w indywidualnym podwórku i… to często zamkniętym dla innych, i nawet na wystawach, i spotkaniach między hodowcami….
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #33 : Styczeń 02, 2015, 12:49:50 »

Czy nie pomyliło Ci się i chciałeś użyć słowa izolacja, a nie asymilacja?
Ale skucha...  Zawstydzony Zawstydzony Zawstydzony
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #34 : Styczeń 02, 2015, 11:11:34 »

Załamać się można.
Kiedyś hodowcy w Polsce postanowili,że będą nazywać kanarki harceńskie szlachetnymi.
Ja staram się tylko podtrzymywać tę tradycję i mam swoje powody.Być może kiedyś będę hodował inne ptaki,ale narazie wolę harceny.Nie to jest istotą problemu.Tak samo jak nie jest istotą problemu to,czy w porządku z moją prostatą,a co za tym idzie,obniżoną samooceną.
Hodowcy harcenów to tacy sami faceci,jak hodowcy papug,czy gołębi.Może trochę bardziej wycofani.Tyle.
Żaden zamknięty zakon strażników tajemnej wiedzy.
Sekcja A ostatnimi czasy boryka się z problemami i potrzebuje Waszej pomocy,a nie dyskusji o tym czemu te są lepsze a te gorsze.Nie są.
Ważny jest konkurs i wystawa.A te nie są mocną stroną sekcji A.W tym roku się udało.A potem?
Więc skupmy się,żeby było lepiej.
Reszta to takie infantylne pogawędki.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #35 : Styczeń 02, 2015, 11:41:50 »

Sekcja A ostatnimi czasy boryka się z problemami i potrzebuje Waszej pomocy,a nie dyskusji o tym czemu te są lepsze a te gorsze.

Żeby coś ulepszyć i komuś pomóc należy zrozumieć skąd pochodzą te problemy. Być może pytanie zadane na początku wątku jest jednym z nich?
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #36 : Styczeń 02, 2015, 07:38:14 »

Hodowcy kanarków harceńskich to nie jest zamknięte środowisko.Jeżeli ktoś do mnie dzwoni lub w inny sposób pyta to mu odpowiem i doradzę,LaKi czy to prawda? W taki sposób zachowuje się wielu hodowców kanarków harceńskich.  Jeżeli chodzi o konkursy to wszystkie gatunki  ptaków muszą mieć odpowiednie warunki na co się składa pomieszczenie,temperatura,oświetlenie.Ja hoduję kanarki harceńskie i glostery i wiem jaka jest różnica w wybraniu,odżywianiu i przygotowaniu tych kanarków do konkursów.
wloczykij     nie obawiaj się że kanarki harceńskie złapią błędy od glostera ,one złapią błędny śpiew od kanarków harceńskich które śpiewają z błędami ,więc należy usunąć z przefruwu te które śpiewają z błędami.Ja mam w jednym pomieszczeniu kanarki harceńskie i glostery,na jesień przynoszę do kuchni kanarki harceńskie abym mógł je wysłuchać i by mogły się rozśpiewać.

Panie Leszku jeszcze parę telefonów i się przekonam Chichot Dziś też rozmawiałem z kilkoma hodowcami i powiem szczerze trochę lepiej to widzę Chichot Zobaczę co wyjdzie z tych rozmów Mrugnięcie
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #37 : Styczeń 04, 2015, 08:21:51 »

Sekcja A ostatnimi czasy boryka się z problemami i potrzebuje Waszej pomocy,a nie dyskusji o tym czemu te są lepsze a te gorsze.

Żeby coś ulepszyć i komuś pomóc należy zrozumieć skąd pochodzą te problemy. Być może pytanie zadane na początku wątku jest jednym z nich?

Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #38 : Styczeń 12, 2015, 01:30:14 »

Czytam i czytam i nie mogę się nadziwić temu.

Panowie! Co to za wymysły?

Ilu jest hodowców "kanarków szlachetnych" w Polsce? Według mojego rozeznania nie więcej jak 2%. I Wy wypisujecie, że ta populacja hodowców jest w stanie narzucić 98% populacji swoje stanowisko? Że są w stanie się wywyższyć ponad tę 98% populację? Że są w stanie zbojkotować prace PFO? Że ucierają nosa pozostałym hodowcom?

Nie uwierzę w to, bo to Wasza teoria się kupy nie trzyma.

Może jest akurat odwrotnie. Może to Wy w jakiś sposób gloryfikujecie tych hodowców?  Może ta 98% populacja tworzy mity o hodowcach kanarków harceńskich? Może generujecie jakieś sztuczne podziały na hodowców śpiewaków i pozostałych hodowców? Może sami budujecie jakieś mury tam gdzie ich nie ma?

Dziwię się, że PFO też 'widzi' ten podział. Panowie z PFO powinni się wznieść ponad taki podział i zrobić wszystko, żeby tego podziału nigdy nie było. To jest Wasze zadanie!

I na koniec mała uwaga. Jak nazwa kanarek szlachetny wygląda przy nazwie papuga królewska?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #39 : Listopad 30, 2015, 01:46:31 »

Możecie się z tym nie zgadzać,ale moim zdaniem...
Żeby w ogóle podjąć rozmowę na temat hodowców kanarków szlachetnych trzeba prześledzić historię tej rasy.Nie jest przesadnie długa,wielu ją zna.Przewija się tam nazwa Gór Harzu,ale nie da się nie zauważyć,że przewija się tam też słowo "górnik".Górnicy hodowali  te ptaki,bo chroniły im tyłki na dole,mogli sobie dorobić do wypłaty i przy okazji pięknie śpiewały.A jak zaczęli słuchać tego śpiewu,czy to fedrując na dole,czy opiekując się ptakami na górze,ktoś zauważył,że wykonują turę piękniejszą od innych.Turkot.Może osiągnęli to celowo,może wyhodowali im ją jacyś mnisi,może zupełny przypadek sprawił,że któryś ptak zamknął dziób i zapodał wykon na finał-nie wiem.Przypuszczam,że w kopalni,w tej głębokiej dziurze w ziemi,gdzie niejednokrotnie czaiła się śmierć, delikatna tura musiała być jak muśnięcie jedwabiu dla tych wrażliwszych muzycznie.Więc nazwali tą turę edelroller,czyli szlachetny turkot.Ci biedni górnicy w końcu mieli coś szlachetnego.Kiedy ptaki te zawędrowały do Polski,trafiły między innymi na Śląsk.Znów do górników.Biednych górników.I Polscy górnicy hodowali szlachetne turkoty.A że za długo im było mówić harceński szlachetny turkot,mówili kanarki szlachetne i znowu mieli coś szlachetnego w tym czarnym,wypełnionym potem i pyłem węglowym życiu..Hodowali też chyba lizardy,ale tylko turkoty miały tą piękną i szlachetną turę.
W końcu nie wszyscy chcieli hodować te harceny.Znaleźli się tacy,którzy zaczęli sprowadzać i hodować inne rasy.Zaczęły się pokazywać kanarki kształtne,kolorowe,egzotyka,papugi,szczygły-postęp...tylko hodowcy harcenów słuchali tego turkotu.Zaczęły zanikać inne tury,gubiły się jedna po drugiej i zredukowały się do jedynie kilku.Zamiłowanie do tradycji,inny rodzaj wrażliwości sprawiły,że grupa ta oddaliła się od reszty.Dla mnie to jest naturalne.Nigdy ludzie postępowi,wyrywający do przodu,szukający nowości,nie zrozumieją tradycjonalistów i zawsze będą uważać ich za zacofanych.Mało tego,zaczęto walczyć z przymiotnikiem"szlachetny",bo dlaczego rasa ma być lepsza.Nie o to chodzi.To jest jedno wielkie nieporozumienie.
Panowie i Panie Śląsk to jest jedna wielka TRADYCJA.Wierzcie mi,jestem Ślązakiem, synem,wnukiem górnika.Procesje na Lipinach,Nikiszowiec,Szopienice...wielu widzi tu jedno wielkie wykopalisko,zacofanie mentalne i chamstwo nie dostrzegając istoty tego regionu.Walczyć ze szlachetnością turkotów,to jak kazać Żydowi zgolić peje.To kazać wyrzec się tradycji utrwalanej przez lata.Możecie tego nie rozumieć,może wydawać Wam się to śmieszne,ale tak jest,przynajmniej na Sląsku.Przykład tradycji?Oddział Bytom.W tym roku czterech hodowców,biednie,ale wystawa rokrocznie od 1947 roku.Należy się szacun?Cały Śląsk. I to samo dostrzegłem u harceniaków z Sosnowca.Nieco inne,ale ciągle te same wartości i to samo niezrozumienie na linii harcen-reszta świata.Założę się o pół litra,że w Poznaniu i Bydgoszczy jest to samo.TRADYCJA.Słowo-klucz.
Dzisiaj hodowcy harcenów rozmyli się troszkę wśród różnorodności kształtów, kolorów, gatunków.Ludzie odkryli inne ptaki inny śpiew i ruszyli w jego stronę,ale część,wierna tradycji i zakochana w turkocie została.Tam w piwnicy,w Czeladzi,gdzie ich nie widać ,ale radzą sobie tak,jak reszta hodowców-powoli do przodu.To cała federacja kuleje.
"Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy"
kto to powiedział?Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #40 : Listopad 30, 2015, 08:47:25 »

Wloczykij - fes fajnie żeś to chopie napisoł. Zocnie.
Cytat oczywiscie węglarza z Bareji
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #41 : Listopad 30, 2015, 01:31:08 »

No to przegrałeś! Za Bydgoszcz 0,5 w Czeladzi stawiasz! Ja jako prezes odbiorę wygraną dla Oddziału  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #42 : Listopad 30, 2015, 03:40:21 »

Jak mawiał klasyk "wódka jak wódka,smakuje jednakowo,czyli wspaniale"*
Słowo się rzekło,ale to przecież Ty zastanawiałeś się,czy to nie zarozumiałość.Gdybyś rozwinął myśl,mógłbym spróbować ją zrozumieć Uśmiech
Aha,ale nie jakiś smakowy badziew  Mrugnięcie

*Wiesław Wszywka
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #43 : Listopad 30, 2015, 11:26:35 »

Chłopaku,bo decyzją jury zaraz te pół będzie w drugą stronę  Duży uśmiech i wtedy będę Cię musiał zapoznać z innym śląskim zwyczajem,który nazywa się"sztomel" i potrzeba do niego pół litra,kromkę chleba(ew ogórek kiszony sztuk 1) i dwóch szklanek  Duży uśmiech
Nie ma tak - wygrałem i halba Uśmiech udowodnij Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!