Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:32:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mondial 2015 - Rosmalen  (Przeczytany 10950 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« : Styczeń 22, 2015, 10:31:32 »

Poniżej przedstawiam ogólną klasyfikację medalową MŚ 2015 w Holenderskim Rosmalen.
Jak wielu z Was zauważy, udział w MŚ brały bardzo małe kraje , nie zabrakło również naszych sąsiadów którzy mogą się pochwalić wspaniałym wynikiem. Słowacja zdobyła 7 medali a Czesi 30! Holendrzy uplasowali się na pierwszym miejscu z ogromnym dorobkiem 1089 medali!
Niestety po raz kolejny na tak ogromnej imprezie zabrakło Polskiego teamu. Były osoby które chciały wsiąść udział w MŚ, jednak do tego potrzebne jest wsparcie Polskiej Federacji którego zabrakło.

Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 22, 2015, 11:47:43 »

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego ta impreza nazywana jest Mistrzostwami Świata, skoro udział w niej biorą praktycznie tylko państwa europejskie...
DarekF: o jakim wsparciu ze strony Federacji piszesz? Co PFO powinna zrobić, żeby polscy hodowcy zechcieli wydać swoją kasę i stracić swój czas na udział w Mistrzostwach Świata?
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 22, 2015, 12:23:32 »

yotan a czy jest coś złego w tym że Polscy hodowcy braliby udział w MŚ? Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do udziału w MŚ, mogli by jechać te osoby które chcą.
Jakie wsparcie? no to tak ogólnie:
1. Informacja PFO o organizowaniu wyjazdu dla hodowców którzy chcą wystawić swoje ptaki, oczywiście ta informacja powinna pojawić się dużo wcześniej aby zainteresowani mogli się zastanowić i zaplanować czas na MŚ
2. Kontakt z odpowiednią osobą w COM, w celu uzyskania wsparcia z COM ( hotele, konwój etc. )
3. Przygotowanie kart zgłoszeniowych, ich przetłumaczenie, rozesłanie do zainteresowanych hodowców, później przekazanie tych zgłoszeń do organizatora MŚ.
4. Wsparcie finansowe hodowców np. pokryć część kosztów wystawienia ptaków lub pokrycie części innych kosztów związanych z udziałem Polskiego teamu.
5. Wyznaczenie koordynatora, który będzie z Polskimi hodowcami tam na miejscu, który będzie miał kontakty do odpowiednich osób/organizatora i ten koordynator będzie się kontaktował z organizatorem w celu uzyskania potrzebnych informacji. W ten sposób unikniemy telefonów zz powtarzającymi się pytaniami od jednego teamu.

Parę innych spraw by się jeszcze znalazło, jednak z Twojej wypowiedzi wynika że udział w MŚ to tylko strata kasy i czasu.
A jakby zrobić coś takiego że wszyscy Mistrzowie z OMP jadą na MŚ ? ew. kto by nie chciał to został by zastąpiony przez v-ce mistrza.

Obecnie to już nawet nie mamy Polskiego sędziego na MŚ.

jak widać wszystko wygląda super extra. Inni nam na pewno zazdroszczą.  Duży uśmiech
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #3 : Styczeń 22, 2015, 01:12:08 »

W moim zwiazku jest kilku mistrzow swiata niby nic ale jestem zadowolony wiec trzeba sie pochwalic Duży uśmiech
A pamietacie post
Cytuj
ja mam tylko jedną uwagę do wpisu RNA...Od kilku lat w borderach (dużych) rządzi pewien Hiszpan i myślę ,że to jemu należy się aktualnie określenie "najlepszy" Mrugnięcie.
no to teraz chyba wszystko jasne. Duży uśmiech

 
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 22, 2015, 10:52:27 »

No muszę chyba, jak to mówią, "jak krowie na rowie"...

DarekF: o jakim wsparciu ze strony Federacji piszesz?
Pytałem, bo nie wiedziałem; zero ironii, czysta ciekawość...

Co PFO powinna zrobić, żeby polscy hodowcy zechcieli wydać swoją kasę i stracić swój czas na udział w Mistrzostwach Świata?
yotanz Twojej wypowiedzi wynika że udział w MŚ to tylko strata kasy i czasu.
Tym zdaniem chciałem zaznaczyć, że taki wyjazd to duży koszt, zarówno finansowy, jak i "czasowy". Nie uważam jednak tego za stratę sensu stricto.

Cytat: DarekF
yotan a czy jest coś złego w tym że Polscy hodowcy braliby udział w MŚ?
Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Tylko nie mogę znaleźć, gdzie coś takiego napisałem...

Cytat: DarekF
yotan 1. Informacja PFO o organizowaniu wyjazdu dla hodowców którzy chcą wystawić swoje ptaki, oczywiście ta informacja powinna pojawić się dużo wcześniej aby zainteresowani mogli się zastanowić i zaplanować czas na MŚ  
O organizowaniu przez kogo? Przez PKS? PKP? Czy może tanie linie lotnicze albo jakiegoś prywatnego przewoźnika? A informacja o kolejnych MŚ podawana jest na bieżących, sam to, że sieknę cytatem z klasyki: „wenn ich mich nicht irre”, gdzieś już pisałeś...

Cytat: DarekF
yotan 2. Kontakt z odpowiednią osobą w COM, w celu uzyskania wsparcia z COM ( hotele, konwój etc. )
Jaki konwój? Mają Ci samochód-pilota przysłać? Czy może ustawić światła na trasie, ebyś zawsze miał zielone? Hotele? W dobie internetu? Nie rozśmieszaj mnie! (proszę)

Cytat: DarekF
yotan3. Przygotowanie kart zgłoszeniowych, ich przetłumaczenie, rozesłanie do zainteresowanych hodowców, później przekazanie tych zgłoszeń do organizatora MŚ.
Karty zgłoszeniowe są gotowe, podane na stronie internetowej MŚ. Są w kilku językach (tak samo, jak strona). Skąd PFO miałoby wiedzieć, który z hodowców jest łaskawie zainteresowany? I jakie przekazywanie? A poczta? Ta tradycyjna albo ta elektroniczna? Na OMP sam wysłałem swoje zgłoszenie, nie potrzebowałem mediatora.

Cytat: DarekF
yotan 4. Wsparcie finansowe hodowców np. pokryć część kosztów wystawienia ptaków lub pokrycie części innych kosztów związanych z udziałem Polskiego teamu.  
No ten punkt budzi we mnie mieszane uczucia: z jednej strony, jeśli mielibyśmy coś w rodzaju reprezentacji, z koszulkami, transparentem, sztandarem to owszem. Jednak jeśli nie, to nie chciałbym, żeby za moje składki balował ktokolwiek.

Cytat: DarekF
yotan5. Wyznaczenie koordynatora, który będzie z Polskimi hodowcami tam na miejscu, który będzie miał kontakty do odpowiednich osób/organizatora i ten koordynator będzie się kontaktował z organizatorem w celu uzyskania potrzebnych informacji. W ten sposób unikniemy telefonów zz powtarzającymi się pytaniami od jednego teamu.
Może jeszcze za rączkę do toalety zaprowadzi i dupkę podetrze? Tylko broń Boże twardym papierem! Szok Nie rób z naszych Hodowców byle ciapciaków! Buziak

Cytat: DarekF
yotan A jakby zrobić coś takiego że wszyscy Mistrzowie z OMP jadą na MŚ ? ew. kto by nie chciał to został by zastąpiony przez v-ce mistrza.
Zły pomysł! W obecnych realiach brzmi to raczej jak kara, a nie jak wyróżnienie... Poza tym to chyba jasnym jest, że jak już ktoś ma pojechać, to z podium, a nie z ogona!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 09:27:24 wysłane przez klapuch » Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2015, 12:04:27 »

Tak jest napisane na stronie głównej PFO że są mistrzostwa, jest też krótki artykuł o tym jak się przygotować i o tym że PFO może coś zorganizować ,zobacz sam http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=425:ornitologiczne-mistrzostwa-wiata-holandia-2015r&catid=19:informacje-z-com&Itemid=55

Organizatorzy MŚ proponują pomoc przy transporcie, może coś dopłacają do hoteli, chociaż w tej kwestii pisze już na stronie PFO. Pisałem do jednej osoby z COM i pisał właśnie o wsparciu dla hodowców z małych krajów.

W odpowiedzi napisał że COM i organizator mogę dać konwojenta jeśli chce się wystawić 51-300 ptaków, do tego jedzenie, napoje.

Do 50 ptaków nie ma konwojenta, ale jest jedzenie i napoje. Jest też możliwość aby wpisowe było mniejsze.

Zgłoszenia na OMP masz po polsku, a nie sadzę że każdy kto chciałby uczestniczyć w MŚ zna język angielski, francuski czy holenderski. Jedno jest pewne, że nikt po polsku rozmawiał tam nie będzie.

Chyba lepiej by było gdyby jechała jedna osoba, i w razie potrzeby pomogła załatwić to i owo w języku angielskim, niż aby co chwile ktoś inny dzwonił i pytał się o to samo co osoba przed nim i to jeszcze starajaca się mówić po angielsku.

Nie świadczyło by to o tym że Polski hodowca to ciapciak tylko o tym że potrafimy się zorganizować i jest porządek na takim wyjeździe.

PFO mogło y np. zapłacić za zgłoszenie ptaków, hotel ale tylko tym osobom które jadą jako team, każdy inny hodowca sam musiałby pokryć wszystkie koszty albo sam starać się u organizatora o pomoc.

Dla Ciebie może to być kara, dla innych było by to jeden z najwazniejszych momentów w hodowlanej karierze.
Niektórzy maja kasę to sobie sami mogą zoorganizować wyjazd, innym się nie przelewa i nie mogą sobie powolić na udział w MŚ mnimo śwoetnych ptaków, dlatego PFO powinno pomoc, powinno rozmawiać z COM i organizatorem na temat wsparcia dla Polskich hodowców. 
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2015, 07:50:34 »

Darek taki temat już był przerabiany w 2012 i jakoś nie było chętnych mimo wsparcia PFO. Taka impreza nie trwa 3 dni i nie kosztuje grosze.



We wtorek 6 listopada 2012r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się szóste w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.
W trakcie posiedzenia:
Rada podjęła uchwały:
nr 22/2012 o sfinansowaniu ze środków własnych PFO transportu ptaków na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Hasselt.
 Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest zgłoszenie przez hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach członkowskich PFO, do dnia 09.12.2012 roku, co najmniej 100 ptaków, co pozwoli na uniknięcie kosztów opiekowania się ptakami w Hasselt, które Organizator wyliczył na kwotę 925 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane na OMP w Czeladzi w dniach 07 – 09 grudnia 2012 na stoisku PFO. Wystawca zobowiązany jest do zapłacenia w dniu zgłoszenia ptaków, kolekcyjnego w kwocie 11 euro za ptaka i 15 euro za katalog z Mistrzostw.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2015, 09:41:07 »

Ja jestem zdania,że PFO powinna wspomagać hodowców.
W każdej dziedzinie.Nie tylko MŚ.
To,że raz,czy dwa nie wyjdzie,nie oznacza,że trzeba pomysł/projekt wywalić do kosza.
Poza tym wysłanie jednego samochodu zapakowanego ptakami zawsze jest tańsze.
Wydaje mi się,że nie powinniśmy się zastanawiać"czy to robić",ale "jak to zrobić".
I tutaj Darek ma rację.
Tylko,że nie ma kasy Duży uśmiech
I tu znów powtórzę,że wolę wydać 50 pln,żeby coś się zaczęło dziać,niż 30 pln,żeby nic się nie działo.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2015, 10:06:12 »

Darek taki temat już był przerabiany w 2012 i jakoś nie było chętnych mimo wsparcia PFO. Taka impreza nie trwa 3 dni i nie kosztuje grosze.



We wtorek 6 listopada 2012r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się szóste w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.
W trakcie posiedzenia:
Rada podjęła uchwały:
nr 22/2012 o sfinansowaniu ze środków własnych PFO transportu ptaków na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Hasselt.
 Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest zgłoszenie przez hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach członkowskich PFO, do dnia 09.12.2012 roku, co najmniej 100 ptaków, co pozwoli na uniknięcie kosztów opiekowania się ptakami w Hasselt, które Organizator wyliczył na kwotę 925 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane na OMP w Czeladzi w dniach 07 – 09 grudnia 2012 na stoisku PFO. Wystawca zobowiązany jest do zapłacenia w dniu zgłoszenia ptaków, kolekcyjnego w kwocie 11 euro za ptaka i 15 euro za katalog z Mistrzostw.


To jest jakaś ściema! Proszę o poważne podejście do problemu. Może teraz któryś z wiceprezydentów przedstawi jak obecnie się sprawy mają w kwestii wysłania ptaków na OMŚ. Może jakiś email do COM by się przydał.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2015, 10:22:00 »

Darek taki temat już był przerabiany w 2012 i jakoś nie było chętnych mimo wsparcia PFO. Taka impreza nie trwa 3 dni i nie kosztuje grosze.



We wtorek 6 listopada 2012r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się szóste w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.
W trakcie posiedzenia:
Rada podjęła uchwały:
nr 22/2012 o sfinansowaniu ze środków własnych PFO transportu ptaków na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Hasselt.
 Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest zgłoszenie przez hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach członkowskich PFO, do dnia 09.12.2012 roku, co najmniej 100 ptaków, co pozwoli na uniknięcie kosztów opiekowania się ptakami w Hasselt, które Organizator wyliczył na kwotę 925 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane na OMP w Czeladzi w dniach 07 – 09 grudnia 2012 na stoisku PFO. Wystawca zobowiązany jest do zapłacenia w dniu zgłoszenia ptaków, kolekcyjnego w kwocie 11 euro za ptaka i 15 euro za katalog z Mistrzostw.


malypro rozumiem Cię doskonale tylko że ta uchwała została podjęta zdecydowanie za późno. Myślę że czas wakacyjny byłby odpowiedni za załatwienie chociażby urlopu na czas MŚ i zastanowienie się hodowcy czy chce jechać MŚ czy chce zacząć lęgi albo czy będzie sprzedawał ptaki.

Pisałem do p. Kamińskiego w sprawie organizowani MŚ 2015 oraz o organizacje  wyjazdu na MŚ 2016, do dziś nie ma odpowiedzi a mija już prawie miesiąc.  Oprócz krótkiego artykułu do którego link podałem powyżej nic innego się nie dzieje! Może problemem jest tutaj kierownik sekcji COM i OMJ przy RF PFO? Bo skoro tylko na publikacji artykułu się skończyło to może RF powinna się tym faktem zainteresować?
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 23, 2015, 03:04:59 »

Może teraz któryś z wiceprezydentów przedstawi jak obecnie się sprawy mają w kwestii wysłania ptaków na OMŚ. Może jakiś email do COM by się przydał.
Jakich ptaków? Może Twoich?
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 23, 2015, 08:56:08 »

Wiadomo już, kiedy i gdzie następne MŚ?
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #12 : Styczeń 23, 2015, 09:03:55 »

w Portugali
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2015, 09:06:56 »

A taka ciekawostke przeczytalem ze sa przydzielane dwom panstwom jedno to chyba zawsze europejskie a drugie z ameryki poludniowej.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2015, 09:27:19 »

sic! daleko...
Zapisane


Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!