Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 26, 2018, 05:35:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Początek lęgów w listopadzie?  (Przeczytany 14147 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Czeczewo

« Odpowiedz #15 : Październik 31, 2015, 03:39:41 »

wloczykij Nie rozumiem, czego Ty się czepiasz lęgów jednej pary kanarków. Odchowywałem młode w listopadzie, czy grudniu, czy styczniu i tak dalej. Jeśli ktoś ma takie warunki, a nie inne, to trzeba się do nich dostosować i basta. Nie zawsze teoria jest górą.

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #16 : Październik 31, 2015, 04:20:55 »

Dobra przestancie sie juz sprzeczac, podjalem decyzje ze sprobuje i zobacze co wyjdzie.Klatke mam duza wiec z malymi sie pomieszcza a pozniej w rodzince sa juz zamowienia  Mrugnięcie.
Dziekuje za wszelkie odpowiedzi i zamykam temat.
W razie kolejnych dylematow sie odezwe.
Pozdrawiam

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #17 : Październik 31, 2015, 04:21:44 »

Ja sie ne czepiam,tylko zauwazam,ze dzialanie niestandardowe moze niesc za soba pozniejsze klopty i co za tym idzie-zniechecenie. A po co?Ty masz doswiadczenie,ogarniesz sie,kiedy cos nie pojdzie.

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #18 : Październik 31, 2015, 04:22:33 »

Jakby co-pisz,bedziemy radzic :-)

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #19 : Październik 31, 2015, 08:54:40 »

dzialanie niestandardowe moze niesc za soba pozniejsze klopty i co za tym idzie-zniechecenie.
Jak się ptaki mają ku sobie i idą na lęgi w dobrych warunkach, to nie widzę tam nic niestandardowego. Niestandardowym byłoby dla mnie np. puszczanie ich na lęgi w ujemnej temperaturze.

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #20 : Listopad 02, 2015, 10:07:48 »

Chyba falszywy alarm jednak, wstawilem gniazdo i szarpie i przestala nosic, a gniazda chyba sie boja bo nawet sie nie zblizaja do niego.Pare dni jeszcze poobserwuje i zobacze co sie bedzie swiecic.

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #21 : Listopad 02, 2015, 11:19:55 »

Ptaki stymuluje do legow NIE temperatura, ale dlugosc dnia i jakosc/obfitosc pokarmu - czyli jak dlugo da sie dobrze pojesc. To tylko jest gwarantem odchowania mlodych. 

Sprobuj trzymac je tak, jak maja ptaki na zewnatrz.  Mowie o oswietleniiu.  Czyli zakrywaj klatke do polowy jak sie sciemnia i potem calkiem jak zaczynacie zswiecic swiatlo sztuczne.  Ptaki maja wtedy spac.  Rano odslaniasz klatke jak sie przejasnia.  Samiczce odechcesie legow, jesli bedziesz tego pilnowal - bo mamy teraz bardzo dlugie noce. 

Dodatkowo: tylko ziarna i woda.  Ziarno max po 2 lyzeczki na ptaka.  Zadnej zieleniny i absolutnie zadnego jajecznego pokarmu.  Witaminy wg ulotki na czas spoczynku/zimowania (jesi masz z dobrego zrodla, bedzie to zaznaczone).  Do tego mineraly, wiec sepia... i naturalne ekstrakty jak np herbatka z tymianku czy ekstrakt z oregano na wzmocnienie.  Ocet jablkowy do kapieli (10ml na 1 litr wody).

Odwagi.   Duży uśmiech

Lepiej trzymac sie naturalnego przebiegu legow. Ptaki z tak poznych legow beda dojrzale plciowo dopiero na koniec lata (po 9ciu miesiacach) - a wtedy jeszcze jest jasno i siup: moga zaczac budowac gniazda... Wczesniejsze zaciemnianie klatek w sierpniu jest jednak ....upierdliwe.   Mrugnięcie  Lepiej tak hodowac, zeby mlode po wypierzeniu mialy w zimie czas na wypoczynek i zaczac miedzy lutym i kwietniem - tu juz moze byc rozrzut, zalezny od warunkow. W mieszkaniu mozna spokojnie zaczac w lutym. 

Powodzenia.

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #22 : Listopad 03, 2015, 08:51:18 »

I to jest odpowiedz ktora mnie satysfakcjonuje, w takim razie odstawiam zielenine calkiem i zaczne im zaciemniac klatke bo prawda jest taka ze swiatlo w klatce gasnie o 19 a w pokoju niekiedy o 22...Wyciagam gniazdo i sprobuje ten sposob.
Dzieki

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #23 : Listopad 03, 2015, 12:39:21 »

Chichot Fajnie - az milo dawac rady, jak ktos z nich potrafi skorzystac. 

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #24 : Listopad 03, 2015, 03:05:00 »

Chyba falszywy alarm jednak

ładnie brzmi  Duży uśmiech

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #25 : Listopad 04, 2015, 08:30:23 »

Ptaki stymuluje do legow NIE temperatura, ale dlugosc dnia i jakosc/obfitosc pokarmu - czyli jak dlugo da sie dobrze pojesc. To tylko jest gwarantem odchowania mlodych. 

...........

czyli według Ciebie przy minusowych temperaturach też można odchować młode ?? wystarczy dać więcej światła i pokarmu ? Uśmiech

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #26 : Listopad 05, 2015, 10:32:48 »

Kurde nie wiem już co robić, niby zacząłem zmieniać warunki żeby odłożyć lęgi w czasie ale dzisiaj nakryłem ptaszki jak kopulowały a samica cały czas znosi wszystko do miseczki i tam siada, dodam że jak miała gniazdko przez 4 dni w klatce to nie zaniosła tam nic , a wręcz jak troszkę szarpii włożyłem do gniazdka (dla przykładu) to samiec namiętnie wszystko  stamtąd wyrzucił.

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #27 : Listopad 05, 2015, 05:51:43 »

Moze gniazdo bylo w nieodpowiednim miejscu Uśmiech

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #28 : Listopad 05, 2015, 06:48:35 »

Wstawilem gniazdo z powrotem w to samo miejsce i nadal nic,wolała wkladac do miski a gniazdo jej nie interesowało, dopiero gdy włozylem do gniazdka garsc szarpi załapała o co chodzi i caly dzien sie uwija z tematem, samiec sie nie wtrąca,ale momentami spiewa i cały az sie czesie i za nia lata a ona go przegania i atakuje.Czy to jakis rodzaj zalotow? Dwa razy juz widzialem jak ja krył a teraz ona nie chce mu pozwolic...

JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Czeczewo

« Odpowiedz #29 : Listopad 05, 2015, 08:04:07 »

Co prawda nie wiem co to za miska, ale jeśli to możliwe to połóż gniazdko na miskę i przełóż jajka do gniazdka

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!