Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 14, 2018, 02:30:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Początek lęgów w listopadzie?  (Przeczytany 16086 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #30 : Listopad 05, 2015, 08:08:44 »

Ale narazie zadnych jajek nie ma a ten problem sie juz rozwiazal, dzisiaj cały dzien samica budowała gniazdo w gnieździe wiec jest OK.Natomiast problem taki ze samiec jest wyraźnie napalony a ona mimo ze buduje gniazdo ucieka przed nim - az chlopaka żal...

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #31 : Listopad 06, 2015, 08:00:00 »

Cytat: LaKi
czyli według Ciebie przy minusowych temperaturach też można odchować młode ?? wystarczy dać więcej światła i pokarmu ? Uśmiech

Nie przy minusowych.... Bo na pewno nie radzisz koledze wystawic klatki na minusowe temperatury... Przeciez trzyma ptaki w domu. 

Znajomi hodowcy maja gniazda i jajka w temperaturze poniezej 10 stopni.  Ptaki nosily material i kopulowaly w styczniu przy 2-3 stopniach w pomieszczeniu, bo byly swiatlem i pokarmem pokierowane ku legom.  Kazdy kompetentny hodowca Ci powie, ze najwazniejsze czynniki sterowaniem okresem legowym to dlugosc oswietlenia i pokarm.  Cieplo bedzie czynnikiem dodatkowym, ale nie podstawowym.

Szkoda, ze kolega nie zastosowal sie do moich porad.  W tym przypadku mozna by choc uniknac potomstwa, podmieniajac jajka i w czasie wysiadywania skrocic oswietlenie i pokarm.  Zeby naturalnie wygasic ptaki.   W czasie skladania jajek musi oczywiscie byc pokarm jajeczny.  Ale jak juz jajka zlozy, samo ziarno i woda - jak w czas spoczynku.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #32 : Listopad 06, 2015, 09:20:38 »

Sam zaczynam legi na poczatku grudnia i nigdy nie mialem problemow.  Osobiscie w tak wczesnych legach widze duzo zalet.  Najwazniejsze zeby ptaki byly przygotowane . Wiem ze bardzo duza liczba hodoecow szczegolnie konkursowych zaczyna legi bardzo wczesnie.

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora

fan izabelek

« Odpowiedz #33 : Listopad 09, 2015, 10:59:42 »

Do tej pory najwczesniej, jak spotkalam, to styczen. 
Moge zrozumiec, jesli ktos bierze udzial w wystawach a sierpniu albo ma koroniaki lub kedzierzawe. 

Ale mowie o niemczech. Jak uslysze, ze ktos tu zaczyna w grudniu, to dam znac.  Uśmiech

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #34 : Listopad 09, 2015, 11:08:54 »

W Niemczech już zaczęli - kilka dni temu rozmawiałem z jednym hodowcą, który poinformował mnie, że od dziś zaczyna kolejny sezon lęgowy.

M.arek
Gość
« Odpowiedz #35 : Listopad 09, 2015, 02:12:02 »

W Niemczech już zaczęli - kilka dni temu rozmawiałem z jednym hodowcą, który poinformował mnie, że od dziś zaczyna kolejny sezon lęgowy.

Jeśli się stworzy odpowiednie warunki do lęgu i odchowaniu młodych to dlaczego nie?

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #36 : Listopad 10, 2015, 11:56:56 »

Dwa jajka juz sa,niestety pierwsze musiala pazurkiem lekko nadusic bo jest bardzo delikatnie pekniete-nie wyrzucam poczekam moze a noz bedzie ok, drugie podmienilem przed chwila (mam nadzieje ze to nie za pozno-rano nie mialem mozliwosci). Jutro przypilnuje i podmienie jak tylko zniesie bo jest swieto i jestem w domu. Teraz pytanie-kiedy odlozyc prawdziwe jajka do gniazdka?Jutro wieczorem czy w czwartek rano jak juz bedzie czwarte jajko?

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #37 : Listopad 10, 2015, 01:33:21 »

A dlaczego podmieniasz?

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #38 : Listopad 10, 2015, 02:44:33 »

Kurcze nie wiem co powiedzieć teraz, to pytanie mnie zagięło... cały internet, całe to forum mówi o podmianie jajek żeby nie wykluwały się dzień po dniu tylko w miarę równocześnie. Pewnie zaraz się dowiem czegoś innego?

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #39 : Listopad 10, 2015, 04:23:30 »

Tak tylko zapytałem, z ciekawości. I odpowiedź mnie nie zaskoczyła Uśmiech
Miałem kanarki i nigdy nie podkładałem jajek, wszystkie wyklute młode opuszczały gniazdo samodzielnie.

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #40 : Listopad 10, 2015, 04:29:32 »

To moja pierwsza przygoda i wole nie eksperymentowac-wiekszosc radzi w ten sposob wiec tego sie trzymam. Szkoda ze nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie tylko kolejne wymadrzania sie doswiadczonych kolegow - no ale coz takie sa wlasnie fora....

JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Czeczewo

« Odpowiedz #41 : Listopad 10, 2015, 04:55:33 »

W przypadku kanarków jest to powszechna praktyka - związana z podmianą jajek na sztuczne. Sam to stosuję od samego początku.

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #42 : Listopad 10, 2015, 05:35:54 »

A wiec kiedy odlozyc prawdziwe do gniazda??

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« Odpowiedz #43 : Listopad 10, 2015, 05:37:32 »

Tak tylko zapytałem, z ciekawości. I odpowiedź mnie nie zaskoczyła Uśmiech
Miałem kanarki i nigdy nie podkładałem jajek, wszystkie wyklute młode opuszczały gniazdo samodzielnie.

Widocznie miałeś szczęście posiadać wyjątkowo troskliwe kanarki, bo przeważnie jeśli się nie podmieni jaj to młode wyklute jako ostatnie bardzo często giną. Obecnie samice kanarków przeważnie nie posiadają już takiego instynktu macierzyńskiego jak dawniej i karmią te młode które mają największą siłę przebicia czyli te które wykluły się szybciej. Dlatego ja zawsze podmieniam jaja aby wykluły się w jednym czasie.

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« Odpowiedz #44 : Listopad 10, 2015, 05:39:04 »

Podmień na właściwe gdy będą 4 jaja.

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!