Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:18:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Początek lęgów w listopadzie?  (Przeczytany 34711 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« : Październik 30, 2015, 10:07:13 »

Witam, mam parkę kanarków (samca od 1,5 roku a samicę od 2 miesięcy,ale jest to ptaszek zeszłoroczny) są razem w klatce, dogadują się raczej choć czasem są sprzeczki, ale to pewnie normalne.
Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowania samiczki, trzyma w dzióbku cokolwiek (np.skórkę od zjedzonego jabłka lub kawałek kory od żerdzi) i nie bardzo wie co z tym zrobić, dzisiaj zauważyłem że weszła z tym do miseczki na smakołyki i zaczęła się w niej dziwnie rozpychać i siadać. Ponadto zauważyłem dziś pierwszy raz jak kanarki jakby całują się cichutko przy tym popiskując.
Co robić, czy dać im gniazdko? Czy to może być coś na rzeczy, czy nie za wcześnie?
Dodam jeszcze, że kanarki od dwóch tygodni dostają mniejsze ilości karmy bo samczyk troszkę się zapasł i przeszedł na dietę, ale dwa dni temu śpiewał więc chyba odzyskuje "linię".
Co robić???
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2015, 03:20:00 »

Rozdzielić,samicę przenieść w chłodne miejsce.Ciesz się śpiewem samca.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2015, 04:30:20 »

Niestety brak takiej mozliwosci.Prosze o inne podpowiedzi. Mrugnięcie
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2015, 07:50:00 »

Moze nie byc
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2015, 08:00:01 »

Nie widzę jakiegoś problemu z założeniem gniazdka. W przeciwnym razie zacznie jajka składać na dnie klatki.
Zapisane

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2015, 08:12:44 »

No i tak chyba zrobie, nie jestem wyspecjalozowanym hodowca i nie mam jak odseparowac samicy i jeszcze szukac dla niej chlodnego miejsca.Mieszkam w bloku a klatka z kanarkami stoi w pokoju corki.
Jaki wplyw przedwczesne legi maja na zdrowie samicy,czy mimo wszystko bedzie gotowa do legow na wiosne i czy samiec teraz bedzie mial ochote? Pewnie musze go pobudzic?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2015, 08:48:52 »

Ptaki jesienia maja taki okres,kiedy kopuluja,kombinuja przy gniazdach,nawet jaja znosza.Nie oczekuj jednak na mlode.
Nie musisz oczywiscie ich odseparowywac,jednak nie dziw sie,jesli zaowocuje to pozniejszymi problemami.Nie musi,ale moze
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2015, 09:23:53 »

No ale jakiego typu to moga byc problemy?
Czyli nawet jak teraz zniesie jajka to nie beda zaplodnione  i nie mam co samca teraz pobudzac do legow?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2015, 10:26:02 »

Jesli chcesz wychowac jakies mlode,przestrzegaj pewnych zasad,unikniesz niepowodzen.
Moze sie zdazyc,ze akurat ta para wychowa Ci mlode w listopadzie,jednak doswiadczenia hodowcow wskazuja,ze lepiej nie dopuszczac teraz kanarkow do legow.Poczytaj o problemach legowych na wortalu,bedziesz wiedzial na jakie pomysly potrafia wpasc te urocze ptaszyny i ile roznorodnych klopotow potrafia zafundowac.
Pokombinuj.Ja tez mieszkam w bloku. Zbuduj klatke na balkon,przenies ja do innego pokoju...albo nie.Moze akurat Ci sie pofarci,czego Ci szczerze zycze :-)
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #9 : Październik 31, 2015, 01:03:27 »

wloczykij jakby tak było to ptaki by się nie rozmnażały wcale w hodowlach Język
Ptaki które są dojrzałe mają się ku sobie i mają odpowiednie warunki światło, temp i karmę pójdą na lęgi. Czasem ptaki idą na lęgi jeśli nie mają pełnego komfortu np. mała klatka. Wszyscy wypisują że klatka dla Amadyńców powinna mieć min 50-60 cm a najlepiej 100cm a ja odpowiem że jak dobierze się para to w klatce 30cm da radę odchować 5 młodych. Podobno bez karmy jajecznej nie odchowają młodych, hmm obalić kolejny mit  Co?. Amadyny podobno rozmnażają się najlepiej w grudzień-luty, kanarki bodajże kwiecień-wrzesień ale to akurat powinieneś wiedzieć. Przecież Kanarek właściwy (Serinus Canaria) to łuszczak europejski, a tak chyba rozmnażają się ptaki europejskie

Wszystko zależy czy chcesz iść z naturalnym cyklem rozmnażania ptaków czy z cyklem hodowlanym wypracowanym przez hodowców. Amadyńce, Kanarki jak i wiele innych gatunków najlepiej rozmnaża się w trakcie naszej zimy ponieważ w blokach uruchamiane jest ogrzewanie i ptaki stymuluje temperatura !! Jeśli są to pupile domowe które mają światło tak długo jak domownicy, ponieważ od godziny 16-17 zapalamy światło, które w pokoju dziecięcym pali się pewnie do 19-20 przez co sztucznie przedłużamy dzień świetlny ptakom. (czyżby kolejna stymulacja??)

Pokarm ptakom w klatce raczej nigdy go nie brakuje, co innego w naturze. (są ubogie okresy, z małą ilością ziarna)

ghotti jak zawiesiłbym gniazdo
Zapisane

ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #10 : Październik 31, 2015, 01:24:02 »

Juz jutro (a w sumie to juz dzisiaj) bedzie wisialo.Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie-najwyzej sie czegos naucze. Pytanie tylko co robic zeby samiec sie tez nakrecil?Dawno nie spiewal a od paru dni slysze ze niesmialo podspiewuje, ale jak wczesniej wspomiinalem byl lekko zapasiony a dwa tygodnie diety daly rezultaty.Czy zwiekszyc ilosc karmy?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #11 : Październik 31, 2015, 08:29:40 »

wloczykij jakby tak było to ptaki by się nie rozmnażały wcale w hodowlach Język
Ptaki które są dojrzałe mają się ku sobie i mają odpowiednie warunki światło, temp i karmę pójdą na lęgi. Czasem ptaki idą na lęgi jeśli nie mają pełnego komfortu np. mała klatka. Wszyscy wypisują że klatka dla Amadyńców powinna mieć min 50-60 cm a najlepiej 100cm a ja odpowiem że jak dobierze się para to w klatce 30cm da radę odchować 5 młodych. Podobno bez karmy jajecznej nie odchowają młodych, hmm obalić kolejny mit  Co?. Amadyny podobno rozmnażają się najlepiej w grudzień-luty, kanarki bodajże kwiecień-wrzesień ale to akurat powinieneś wiedzieć. Przecież Kanarek właściwy (Serinus Canaria) to łuszczak europejski, a tak chyba rozmnażają się ptaki europejskie

Wszystko zależy czy chcesz iść z naturalnym cyklem rozmnażania ptaków czy z cyklem hodowlanym wypracowanym przez hodowców. Amadyńce, Kanarki jak i wiele innych gatunków najlepiej rozmnaża się w trakcie naszej zimy ponieważ w blokach uruchamiane jest ogrzewanie i ptaki stymuluje temperatura !! Jeśli są to pupile domowe które mają światło tak długo jak domownicy, ponieważ od godziny 16-17 zapalamy światło, które w pokoju dziecięcym pali się pewnie do 19-20 przez co sztucznie przedłużamy dzień świetlny ptakom. (czyżby kolejna stymulacja??)

Pokarm ptakom w klatce raczej nigdy go nie brakuje, co innego w naturze. (są ubogie okresy, z małą ilością ziarna)

ghotti jak zawiesiłbym gniazdo

LaKi,dobrze wiesz,że to nie jest jeszcze pora do lęgów.Nie chcę,żeby za miesiąc ghotti zasypał(a) wortal postami o tytule"pomocy".
Powtarzam,może się udać,ale nie byłbym w tej kwestii przesadnym optymistą.Gdzieś tam jednak zegar biologiczny cyka po swojemu.
Ja sam jestem autorem paru niekonwencjonalnych akcji w mojej hodowli,ale przesłanie,które kieruję do ghotti jest takie,że chcesz uniknąć problemów,nerwów,zwątpienia i miliona innych komplikacji,poczekaj chwilkę,bo dwa miesiące szybko zlecą.
Potem masz te wszystkie zaparcia jajek,nieznoszenie jajek,zchodzenie po wysiadywaniu,zniesie jajko,za tydzień drugie...
Zamiast tego,ja doradzałbym jednak odrobinę cierpliwości.

Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 31, 2015, 11:28:01 »

LaKi ma rację: jak para jest dobrana to nie na lęgi zawsze pójdzie. U nas cykle rozrodcze ptaków wytyczane są terminami wystaw. Niemcy np. rozmnażają amadyńce na koniec jesieni i w zimie, ja rozmnażam wiosną i latem - udaje się jakoś. Fakt jednak jest, że nie wszystkie ptaki są wypierzone na wystawę.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #13 : Październik 31, 2015, 12:07:44 »

Nie jestem pewien,czy doświadczenia z amadynami można stosować w hodowli kanarków.
ghotti,niezależnie od tych rozważań,jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie teraz lęgu i jeśli ten lęg Ci się powiedzie,musisz pamiętać,że potrzebujesz klatki do ostawienia młodych,ewentualnie klatki na tyle dużej,by zmieściły się w niej stare z młodymi.Na za miesiąc od złożenia jaj.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 31, 2015, 02:00:42 »

musisz pamiętać,że potrzebujesz klatki do ostawienia młodych,ewentualnie klatki na tyle dużej,by zmieściły się w niej stare z młodymi.Na za miesiąc od złożenia jaj.
Słuszna uwaga. Z reguły przy pierwszej próbie rozmnożenia ptaszków w ogóle o tym się nie myśli. Ale ja już o tym nie przypominam - jak ktoś rozmnoży i potem ma kłopot z młodymi, to najczęściej kończy się tak, że musi powiększyć hodowlę. A jak już się powiększy hodowlę...
Zapisane


Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!