Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:30:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Stanardy mogły by być dostępne za darmo w wersi cyfrowej,do ściągnięcia ze strony PFO
jestem za - 18 (85.7%)
a nawet przeciw - 3 (14.3%)
Głosów w sumie: 21

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Standardy wszelakie  (Przeczytany 16549 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #30 : Styczeń 28, 2016, 08:29:40 »

Nie próbowałeś,nie wiesz,jak poradziłby sobie student zaopatrzony w słownik.Nie wiesz,jak poradziłby sobie jakikolwiek tłumacz,który zajmuje się tekstami z wielu dziedzin.
Wszystko Ci napisałem, a Ty dalej swoje.
Co wg Ciebie znaczy "profesjonalny" tłumacz?
Zapisane


Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #31 : Styczeń 28, 2016, 08:35:32 »

Wiem. Prowadziłem kiedyś zajęcia ze studentami medycyny, m.in. było tłumaczenie fachowego tekstu medycznego z języka obcego. Grupa kilkunastu osób. Nie poradzili sobie. Fachowcy. Bez znajomości języka.
 
Studenci medycyny to nie tłumacze.Ty też nie jesteś tłumaczem,prawda?
A ja piszę o tłumaczu.Profesjonalnym.Nie musi być przysięgły.Może być zdolny student.



Brak słów, masakra w koło to samo...
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #32 : Styczeń 28, 2016, 08:38:16 »

A ja uważam,że udzieliłeś mi zdawkowej odpowiedzi,biorąc pod uwagę to,czego oczekujesz ode mnie.
Mam na myśli zdolnego studenta właściwej filologii,jeśli już chodzi o studentów,lub gościa,który zawodowo(nie okazjonalnie) zajmuje się tłumaczeniami.Czy jesteś tłumaczem?
Masakra,drogi Lukasie,to moment,w którym obecnie znajduje się federacja,a jak na razie żadem z Was nie pokazał mi czegokolwiek,co by przekonywało mnie,że można coś zmienić.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #33 : Styczeń 28, 2016, 08:49:19 »

Ja nawet nie wiem, czy ktokolwiek w Radzie Federacji jest zainteresowany by cokolwiek zmienić. Wszyscy uważają, że jest super i nie widzą podstawy, żeby coś zmieniać.
A wracając do standardów, to będzie problem z tłumaczeniami. Kiedyś w rozmowie z "urzędnikiem" Rady Federacji proponowałem takie tłumaczenie czeskich standardów, ale zostałem tylko wyśmiany i pouczony, że nie mam prawa czegoś takiego robić, bo nie jestem członkiem stowarzyszenia należącego do PFO i nie byłem na kursie sędziów. Odnoszę wrażenie, że jedynie sędziowie PFO mogą znać standardy, cała reszta hodowców nie może znać standardów ras.
A w PFO jak nie było aktualnych standardów tak nie ma do dziś!
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #34 : Styczeń 28, 2016, 10:58:31 »

Nic się nie zmieni,jeśli nie zrozumiecie,że tylko za pieniądze można coś zmienić(może nie tylko,ale ja nie mam innego pomysłu).Ten model,który jest teraz,nie działa.I nie zadziała.Koniecznie trzeba spróbować czegoś innego.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!