Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:03:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie do "zagraniczniaków"  (Przeczytany 5883 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« : Luty 08, 2016, 04:03:21 »

Pytanie to kieruję do ludzi,którzy przeglądają ten portal z zagranicy.

Jak zapewne dało się zauważyć,jednym z naczelnych problemów drążących środowisko polskich hodowców jest nazywanie kanarków harceńskich szlachetnymi.Uzasadnienie tej tezy nie ma sensu,można przytaczać korespondencje,wypowiedzi,ale wystarczy poczytać chociażby tutaj kilka wątków.Tak po prostu jest."Kanarki szlachetne",to określenie ,za które można być napiętnowanym.

Czy zagramanicą też tak jest?Jak to wygląda w krajach,w których żyjecie i federacjach,których jesteście członkami?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 08, 2016, 07:49:14 »

jednym z naczelnych problemów drążących środowisko polskich hodowców jest nazywanie kanarków harceńskich szlachetnymi
E tam! Tylko środowisko polskich hodowców kanarków harceńskich hihi Duży uśmiech
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #2 : Luty 08, 2016, 07:59:50 »

Uderz  w stół ... Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #3 : Luty 08, 2016, 08:29:04 »

Nazwa szlachetny  zostala nadana i jest uzywana tylko w Polsce . Tu we Wloszech to poprostu albo az kanarki spiewajace.
Dla mnie to one moga nazywac sie szlachetne ,krolewskie czy krysztalowe Duży uśmiech i nie bedzie mi to przeszkadzalo . Beda to dla mnie ptaki i bede mial do nich taki sam szacunek.
Gorzej by bylo gdyby ich hodowcy chcieliby nazywac sie szlachetnymi tylko dlatego ze je hoduja.  Mrugnięcie
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #4 : Luty 08, 2016, 08:33:28 »

Dzięki  Mrugnięcie
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #5 : Luty 08, 2016, 10:30:40 »

Gorzej by bylo gdyby ich hodowcy chcieliby nazywac sie szlachetnymi tylko dlatego ze je hoduja.
a nie jest tak ?  Duży uśmiech

Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #6 : Luty 08, 2016, 10:40:28 »

Myślę,że nie jest tak.Myślę,że to wyimaginowany problem.Myślę,że bierze się to z niezrozumienia.Głównie.Wielopoziomowego niezrozumienia.I odrobiny głupoty,która czasem przybiera postać galopującej.
Chętnie poznam tego szlachcica.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
kanarek66
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 72


WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 09, 2016, 06:33:50 »

Nazwa szlachetny  zostala nadana i jest uzywana tylko w Polsce
Witam. Niemcy nazwali kanarka edelroller szlachetny turkot. Byli to twórcy tej rasy , więc jesli ktoś chce tak nazywać ptaki które hoduje to ma do tego prawo. W standardzie kanarek harceński. Sprawa nazywania kanarków tak czy siak ,jakie to ma znaczenie ?
Miłośnicy kanarków powinni być z natury spokojnymi ludzmi choć jeśli udziela się im natura kanarka indywidualisty to trudno.
Zresztą byłem świadkiem bójki filatelistów (klasery w kałuży) to już mnie nic w tym kraju nie zaskoczy. Pozdrawiam.
Ps. Lęgi przebiegają w tym roku całkiem dobrze. Trafiło się nawet 6 piskląt w gnieżdzie.
Zapisane


PZHKiPE oddział Radom
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #8 : Luty 09, 2016, 08:12:23 »

jakie to ma znaczenie ?

Teoretycznie żadne,ale nie raz spotkałem się z ludzmi,których aż trzęsło na dźwięk słowa "szlachetny".Co gorsza,dostrzegłem taką reakcję u kilku aktywnych działaczy.I tu pojawia się problem.
Nie chciałbym,żeby powtórzyła się kiedyś znów sytuacja z tą bezsensowną dyskwalifikacją,niechciałbym,żeby powtórzyła się historia z zawieszeniem eksperta.Uważam,że u podstaw obu tych sytuacji leżą właśnie uprzedzenia na tym tle.Jakaś zawiść,czy coś?Przejrzałem sobie opublikowaną korespondencję i ręce mi opadły.Absurd,groteska,pieprzenie w bambus...I rzutuje to cały czas na stosunki między hodowcami.
A kto jest winien?Ja uważam,że prezes sekcji sędziów,prezydent i organizator.I myślę,że w listach ówczesnego prezydenta można to udowodnić.A karę ponieśli hodowcy harcenów.



Zresztą byłem świadkiem bójki filatelistów

Ja widziałem kiedyś,jak się geje pobili(ły?) o kochanka  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #9 : Luty 09, 2016, 08:49:15 »

Myślę że jakby harcena nazywano "kanarek pospolity" czy "śpiewak zwyczajny" nikt by nie miał z tym problemu  Duży uśmiech
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #10 : Luty 09, 2016, 08:05:38 »

Ptaki powinno się nazywać tak, jak nazwali je hodowcy, którzy wyhodowali daną rasę. Myślę, że najwłaściwsze podejście. Choć oczywiście nie mam nic przeciwko nazwom lokalnym, regionalnym, gwarowym.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #11 : Luty 09, 2016, 08:08:11 »

Ptaki powinno się nazywać tak, jak nazwali je hodowcy, którzy wyhodowali daną rasę. Myślę, że najwłaściwsze podejście. Choć oczywiście nie mam nic przeciwko nazwom lokalnym, regionalnym, gwarowym.

Rozumiem,że najwłaściwsze byłoby harzer edelroller,czyli harceński szlachetny turkot ?  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!