Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:37:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: karmidła 2GR  (Przeczytany 6805 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« : Luty 09, 2016, 12:12:57 »

Jakiś czas temu znalazłem w internecie karmidła zasypowe włoskiej firmy 2GR. Zaciekawiły mnie z powodu wielkości (są nawet do 1kg) i z powodu budowy - pokrywka wydawała się szczelniejsza, niż w tym, które używałem do tej pory, a na dworze zawsze do karmidła dostawała się woda z opadów. Nie wiedziałem gdzie ich szukać, ale na OMP były - mogłem je dotknąć i obejrzeć. Spodobały mi się. Jednak nie udało mi się ich kupić - zagoniony byłem i zapomniałem. Ostatnio w styczniu znalazłem je w Erfurcie. Kupiłem więc na próbę duża (1kg) i małe (0,25kg). Okazało się, że są to karmidła składane. Ich zaletą jest więc to, że można je rozebrać i umyć. Do tego są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, które nie jest kruche i nie połamie się na kawałki, jak np. spadnie. No i największa zaleta - jak dla mnie - mają dużo haczyków z przodu i z tyłu, co daje więcej możliwości zawieszenia ich, zwłaszcza w nietypowych otworach we frontach klatki, a takie właśnie mam u siebie. Wreszcie mam dopasowane karmidła, z których się nie sypie i do których nie muszę wymyślać dodatkowych zaczepów. Wszystkie stare wymieniłem na te z firmy 2GR. Polecam! Na Allegro małe karmidło kupicie za nieco ponad 21zł.
http://sklep.glosterek.pl/sklep/details/63/27/ptaki/akcesoria-hodowlane/karmidla/karmid%C5%82o-automatyczne-250-g.html
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #1 : Luty 09, 2016, 08:30:51 »

Yotan - miałem ich nawet 10 sztuk, przywiezionych z Niemiec. Jednak bardzo szybko je rozdałem, ponieważ łuski po ziarnach zalegały dolną część i całe ziarna nie miały możliwości opadania. Trzeba było co dwa dni czyścić. Jednak, to tylko moje doświadczenia.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2016, 08:35:48 »

No ja mam je kilka tygodni i póki co jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy, jak będzie dalej.
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2016, 09:43:21 »

Tym ktorzy chca je zakupic w Reggio 12 sztuk bedzie kosztowalo okolo 35 euro  Mrugnięcie.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #4 : Luty 09, 2016, 10:14:14 »

yotan,a po co Ci takie wielkie karmidła?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2016, 10:30:17 »

żebym nie musiał się martwić, że ptaki głodują jak mnie nie ma w domu  Duży uśmiech
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2016, 05:03:35 »

JK: miałeś rację z tymi karmidłami. Ale dotyczy to tylko karmy dla kanarków, mieszanki dla astryldów się nie blokują. Ale znalazłem radę na ten problem: wystarczyło przyciąć o ok. 1-2mm jedną z części i działa, jak należy. Jest lepszy porządek, a najbardziej zadowolony jestem z nich na dworze, bo mimo deszczu i śniegu nie nabierają wody.
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2016, 08:46:40 »

Dzięki za uznanie, ale przecież dobrze mnie znasz, że "nie ściemniam". To, z tym przycięciem rzeczywiście może zmienić postać rzeczy.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2016, 09:08:01 »

JK: miałeś rację z tymi karmidłami. Ale dotyczy to tylko karmy dla kanarków, mieszanki dla astryldów się nie blokują. Ale znalazłem radę na ten problem: wystarczyło przyciąć o ok. 1-2mm jedną z części i działa, jak należy. Jest lepszy porządek, a najbardziej zadowolony jestem z nich na dworze, bo mimo deszczu i śniegu nie nabierają wody.

Ja mam takie karmidła : http://www.2g-r.it/es/productos/comedero-economy-canarios-2/
Też mi się ziarno blokuje, nie pomyślałem aby coś przyciąć ale spróbuję. Dzięki za pomysł  Duży uśmiech
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 01, 2016, 09:37:36 »

Tak to wygląda:
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 01, 2016, 09:39:15 »

dobrze mnie znasz, że "nie ściemniam".
Dlatego bardzo zaniepokoiła mnie Twoja opinia! Ale nie jest źle! Uśmiech
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #11 : Marzec 15, 2016, 10:51:50 »

ja mam dla szczygłów, mieszanka jest bogata i też teoretycznie powinna się zawieszać ale szczygły wyciągają sobie ziarno
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 15, 2016, 11:51:04 »

Mają długie dzioby i dają radę. Ale u guld z krótszymi dziobami musiałem powycinać.
Zapisane


canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 387


fan izabelek


« Odpowiedz #13 : Marzec 17, 2016, 08:27:09 »

Moje sie nazywaja Comodore - uzywam w wolierze i podaje w nich tylko kanar, zeby nie bylo przebierania, ale zawsze dostep do podstawowego pozywienia, jesli jakiegos dnia nie moge na czas wymienic karmidel. Nic sie nie blokuje - wyjmuje szufladke z samymi plewami. Ale wykonane sa w ten sam sposob i mozliwe, ze bogaty pokarm by sie zapychal... 
Zapisane


JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Czeczewo
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #14 : Marzec 17, 2016, 09:02:11 »

Wszystko się zgadza, bo też je testowałem. Tylko plastik jest "twardy" i przy lekkim uderzeniu pęka
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!