Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:36:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy dokupić samiczkę?  (Przeczytany 9500 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Oskar1
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« : Wrzesień 07, 2016, 12:02:31 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów (bardziej oficjalnie ponieważ to mój pierwszy wpis na forum:))
Od lipca mieszka ze mną 11 miesięczny zółty samczyk. Od samego początku wiedziałem, że nie chcę patrzeć na kanarka zamkniętego w klatce, więc już po tygodniu pobytu u mnie wrota klatki zostały otwarte i tak zostało do dziś. Oskar jest bardzo ciekawskim kanarkiem i bardzo szybko stał się oczkiem w głowie wszystkich domowników. Wszyscy chcemy, żeby był szczęśliwy i miał wszystko, czego potrzebuje i stąd moje pytanie. Od jakiegoś czasu ulubionym miejscem przesiadywania Oskara jest szafa na ubrania obok metalicznej starej doniczki, w której oskar może oglądać swoje odbicie. Bardzo uważnie go obserwuję i widzę z jaką czułością zwraca się do kanarka w doniczce i trochę serce mi się kraje na myśl, że może czuć się samotny. Zacząłem poważnie myśleć o towarzyszu dla niego i szperać na ten temat w internecie. Nie chcę mieć drugiej klatki, więc z tego co wyczytałem dokupienie samczyka nie wchodzi w grę. Nie jestem też hodowcą i nie mam na celu niepotrzebnego rozmnażania zwierząt, więc dokupienie samiczki też wydaje mi się kłopotliwie. Powiedzcie mi czy parka mieszkająca na stałe razem gwarantuje dwa razy do roku pisklaki, czy można jakoś temu zapobiec? A jeżeli tak to co zrobić potem z młodymi? No i czy cały ten pomysł na towarzysza dla oskara to na pewno konieczna sprawa, czy kanarek tak samo dobrze czuje się sam jak i w towarzystwie (tym bardziej kanarek, który bardzo dużo czasu spędza na wolności). Wiem ,że podobne wątki pojawiały się już na forum, ale bardzo trudno jest mi dojść do jakichś jednoznacznych odpowiedzi, a nie chcę kierując się dobrymi intencjami zrobić jakiejś głupoty.
Za odpowiedzi z góry dziękuję (i proszę nie tupcie nogami, jeżeli podobny wątek już pojawił się gdzieś na forum)
Uśmiech
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 07, 2016, 12:24:09 »

Nic mu nie będzie,jak nie kupisz samiczki.Jeśli chcesz kupić mu jakąś pannę,możesz zawsze zabierać jajka,wtedy nic się nie wykluje.Jeśli obawiasz się zranienia matczynych uczuć,podmieniaj jajka na sztuczne,plastikowe.Też się nic nie wykluje.A te oryginalne wywalaj,albo do jajecznicy  Mrugnięcie
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Oskar1
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 08, 2016, 10:39:17 »

Jeśli dokupię samiczkę, samczyk będzie nadal zainteresowany kontaktem ze mną czy przestawi się całkowicie na panienkę? No i czy w parze jest możliwe oswojenie samiczki do takiego stopnia jak oswojony jest samiec?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 08, 2016, 11:37:57 »

A to już może być różnie.Gabryś kuzyna praktycznie nie schodzi mu z ramienia,ale dokupiona samica już jest nieufna.Co ptak to charakter.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Oskar1
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 08, 2016, 12:12:49 »

Dziękuję za odpowiedź : ) a czy jest duże ryzyko, że dobrana przeze mnie partnerka nie dogada się z Oskarem do tego stopnia, że będę musiał je rozdzielić? czy to raczej rzadki problem?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 08, 2016, 01:43:19 »

Dogada się. Najwyżej je na początku trzymaj osobno,ale żeby się widziały, dla zapoznania.Oczywiście będą się zdarzały awanturki,ale to wiesz...baby wszystkich gatunków są takie same;)
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Grudziądz
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 08, 2016, 06:51:05 »

Witam nie widzę powodu dla którego miałbyś dokupować mu samiczkę skoro nie planujesz ich rozmnażać. Kanarki od wieków były przetrzymywane w domach pojedynczo i żyły długie lata. Natomiast gdy wpuścisz mu samiczkę może znacznie ograniczyć swój śpiew. Oczywiście każdy kanarek jest indywidualnością i może nieco inaczej się zachowywać, ale przeważnie się wycisza w śpiewie i czasem dochodzi też do ostrych  kłótni miedzy nimi. Dlatego radzę sprawę przemyśleć czy chcesz tylko mieć kanarka czy hodować kanarki. Hodowla kanarków daje wiele satysfakcji i uczy sporo pokory gdyż nie wszystko wychodzi tak  jak sobie zaplanujemy i wtedy to motywuje hodowce do jeszcze większego zapału aby osiągnąć swoje cele hodowlane.
 Pozdrawiam.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 08, 2016, 08:58:38 »

Bo fajnie? Duży uśmiech
Samo gniazdo już jest fajne.Łatwiej mi znaleźć powody,by kupić, niż nie kupić. Ciekawość nie wystarczy? Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Oskar1
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 08, 2016, 09:16:04 »

Hm... Kurcze, chodzi mi raczej o to, czy samczyk bedzie szczesliwszy sam czy w parze. Czy dokupienie samiczki poprawi mu jakosc życia. Nie przejmuje sie tym, że przestanie śpiewać. No i czy samiczka ktorej bede podbieral jajka będzie szczęśliwa: )
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 08, 2016, 09:32:39 »

Jeśli będziesz o nie dbał,będą szczęśliwe.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 08, 2016, 09:39:44 »

A Ty bylbys szczesliwy bez samicy?Co? Duży uśmiech
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 08, 2016, 10:22:40 »

Zależy od dnia Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 08, 2016, 11:36:40 »

Zależy od dnia Duży uśmiech
samicy Chichot

Oskar1: jeśli przebywacie dużo z ptakiem, to nie będzie się czuł samotny. Jeśli mu dokupisz samiczkę, to jego więź z domownikami raczej osłabnie. Miałem już taki przypadek nierozłączki, która latała po domu oswojona i też wydawało mi się, że z koleżanką będzie jej lepiej - kupiłem i straciłem pupila na rzecz partnerki. Przestał mnie lubić. A młodych i tak z nich nie było Chichot
Zapisane


Oskar1
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #13 : Październik 05, 2016, 12:42:54 »

Więź z domownikami i tak nie jest szczegolnie silna. Ja jestem w nim zakochany po uszy, ale to nie jest ptak, który sam przesiaduje mi na ramieniu czy przychodzi na rękę. Jest wscibski, tak jak mowilem ma otwarta klatke wiec pelno go wszędzie.  Nie oczekuhe od niego niczego wiecej. Jezeli nie zechce sie bardziej oswoic to trudno ( swoja drogą ile czasu wymaga takie super oswojenie? Oskar jest z nami od lipca. Czy to znaczy ze potrzebuje jeszcze czasu?).
Wracajac do samiczki, doszedlem do wniosku ze chcialbym dokupic mu koleżankę.  Zastanawiam sie jeszcze czy taka parka robi bardzo duzo balaganu? Przy jedntm ptaku sprzatam codziennie. Zastanawiam sie czy przy dwóch to nie stanie sie zbyt uciazliwe. Kupy oskara sa wszędzie Mrugnięcie
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #14 : Październik 05, 2016, 07:31:42 »

Kup.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!