Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:34:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Popiskiwanie w rytm oddechu  (Przeczytany 26723 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Robert_1
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« : Maj 05, 2010, 09:07:09 »

Witam!
Mam taki problem z kanarkiem.Popiskuje w rytm oddechu. Taka sytuacja trwa już kilka miesięcy i nie wiem co zrobić.Czy ktoś z Was miał taką sytuację?
pozdrawiam
Robert
Zapisane

sacrebleu
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Zgierz
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1 : Maj 05, 2010, 09:22:58 »

a czy oddycha z otwartym dziobem i czy ma inne objawy ? jest na przykład osowiały ?
Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 05, 2010, 09:35:14 »

Jest to przeziębienie ma przeziębione drogi oddechowe spróbuj napar rumianku z miodem podawaj co dziennie do picia zamiast wody.




                                www.jan_kanarek.republika.pl
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 05, 2010, 12:39:44 »

Po jednym zdaniu "Popiskuje w rytm oddechu" nie da się postawić 100% diagnozy. Napisz więcej konkretów. Nie jestem pewien , czy przeziębienie trwało by kilka miesięcy, ale polecany przez jankanarek rumianek na pewno mu nie zaszkodzi. Być może Twój kanarek ma w płucach jakieś pasożyty?Tak na szybko to mogę polecić ivomec (kropla na skórę ptaka) lub serinol przez 3 dni po kropli bezpośrednio do dzioba. Najlepiej skontaktuj się z lek. wet. polecam lek. wet. R. Myszkowskiego. tel. 606689083.
Zapisane


Robert_1
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #4 : Maj 06, 2010, 07:18:16 »

Ten ptak nie ma innych objawów, tylko popiskuje w rytm oddechu. Już kilka miesięcy. Nie ma też otwartego dzioba, ani nie jest osowiały. Próbowałem ivomect ale nic. Obawiam się że to jakieś pasożyty.
Zapisane

Wojtek7
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Gliwice
Wiadomości: 33


Kanarki Harceńskie


WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 06, 2010, 12:15:18 »

skoro probowales ivomec to nie sa to pasozyty. Podawaj mu ten rumianek z miodem i daj znac czy jest cos lepiej
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #6 : Maj 06, 2010, 02:16:07 »

Byc może są to grzyby w układzie oddechowym.W tym przypadku leczenie jest bardzo trudne.Grzyby da się zwlaczyc(najlepiej inhalacje)lecz uszkodzenia przez nie wywołane a tym samym świst pozostają.Taki ptak nie jest zagrożeniem dla pozostałych ptaków w stadzie(nie zaraża).
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 13, 2010, 10:33:59 »

witam.
mam podobny problem i nagralem oddech. nie slychac tego ciagle.
http://w735.wrzuta.pl/audio/5dMkolBntrg/plik_audio_84
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 14, 2010, 11:08:26 »

Dziwny ten oddeech rzeczywiscie- moga byc rozne diagnozy: przeziebienie ,ktore zwalczysz podajac rumianek z miodkiem, a konczac na pasozytach w ukladzie oddechowym- tu stosuje sie ivomec. Jezeli rzeczywiscie sa to pasozyty, w po 3 miesiacach jak napisales plucka ptaka beda mialy ubytki  i nawet po zwalczeniu ivomectem beda nadal mialy problemy z noddychaniem. Z tego co sie dowiadywalem to taki ubytek po kuracji lekiem, nie dziala zarazliwie na inne ptaki. Chcialbym zebys sie nie sugerowal w 100% to co pisze, ale zeby jajkis z doswiatczonych hodowcow potwierdzil moja teze. Trzymam kciuki z ptaszka.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #9 : Maj 15, 2010, 12:39:34 »

Moj kanarek byl narazony na przeciagi. Niestety nie moglem nic temu zaradzic (podalem mu rumianek z miodem i na przemian bede podawal z czosnkiem lecz nie zastanawialem sie jeszcze w jakiej postaci). Bylem u weterynarza i zaproponowal mi lek odpowiadajacy ivomec-owi  zawierajacemy 1% ivomectryny (teoretycznie to samo) w cenie 28 zl za 20 ml. 
Zapisane

ted
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #10 : Styczeń 19, 2011, 05:10:01 »

Popiskiwanie w parze często łysienie kanarków,grzybica wewnątrz i zewnątrz,stosuję ketokonazol 200mg,do wody 1/4 tabletki do pojemnika na całą dobę tak przez tydzień,w 8 dniu w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej enterol 250 szczyptę małą do wody na całą dobę przez trzy dni.
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2011, 05:44:47 »


Popiskiwanie w parze często łysienie kanarków,grzybica wewnątrz i zewnątrz,stosuję ketokonazol 200mg,do wody 1/4 tabletki do pojemnika na całą dobę tak przez tydzień,w 8 dniu w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej enterol 250 szczyptę małą do wody na całą dobę przez trzy dni.


Gdzie można kupić te środki?
Zapisane




CIH F-047
ted
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #12 : Styczeń 19, 2011, 08:36:34 »

Witam,ketokonazol 200mg-na receptę/dla ludzi/enterol 250 wolna sprzedaż[apteka]
Zapisane

Marcin
Uczeń3
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Cyprzanów
Tytuły: Hodowca Roku 2010
Wiadomości: 351


Kanarki: żółte, białe recesywne


WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 19, 2011, 11:48:53 »

Są te leki skuteczne?
Zapisane




CIH F-047
ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #14 : Styczeń 20, 2011, 09:07:57 »

Witajcie pozwólcie że się dołączę mam podobny problem tzn. samiczka zimująca w nieogrzewanym pomieszczeniu z reszta samic zaczęła mi 2 dni temu również popiskiwać w rytm oddechu tak jakby kichała. Oprócz tego je normalnie nie puszy się i nie ma biegunki nie zauważyłem również wycieku z nosa. Chciałem ją zabrać do domu ale boje się że się przed samymi lęgami rozpierzy.  Co możecie mi poradzić zabrać ją do domu czy lepiej zostawić i tak jak koledzy podawać wodę z czosnkiem na przemian z rumiankiem??.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!