Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:56:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielkości obrączek  (Przeczytany 45584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« : Luty 13, 2011, 02:07:48 »

LaKi znów zadałem sobie trud i przestudiowałem rozmiary obrączek z linku jaki podałeś  w swojej ostatniej wypowiedzi.
Jako ze interesują mnie kanarki więc zacząłem analizę od kanarków.Wielkie jest moje zdziwienie ponieważ podajesz tam sama nieprawdę co do rozmiarów obrączek większości kanarków kształtnych.
Poniżej wklejam kawałek Twojego opracowania i nie ma w tym fragmencie  ani jednego prawidłowo podanego rozmiaru obrączki dla kanarków kształtnych:
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA CRESTBRED     3,1    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA CRESTED    3,1    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA FIFE FANCY     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA FIORINO     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA GIBBER ITALICUS     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA GIBOSO ESPAÑOL    2,9    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA GLOSTER CONSORT     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA GLOSTER CORONA     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA GLOSTER LIZARD     2,7    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA HOSSO JAPONES     2,5    kanarek kształtny         
Rodzina: Fringillidae         SERINUS CANARIA POSTURA LANCASHIRE     3,1    kanarek kształtny

Prosiłbym abyś to zmienił ponieważ ktoś morze rzeczywiście skorzystać z Twojego opracowania i założy glosterowi obrączkę 2,7 czym zrobi ptakowi krzywdę.Reszty Twojego opracowania nie analizowałem,więc nie wiem czy podane rozmiary obrączek dla innych ptaków są dobre.
Prawidłowe rozmiary obrączek są na stronie PFO,link do rozmiarów obrączek kanarków jest poniżej.
http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:typy-obrczek-dla-kanarkow&catid=23:obrczki&Itemid=68   
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2011, 03:27:32 »

ZBYSZEK O710 - jeśli moje wypowiedzi się tu nie nadają to już chyba zadanie do moderatorów aby je usunąć bądŹ przenieść do odpowiednich działów, zdaje sobie sprawę że poruszyłem dużo tematów.

Mark do niestety do współpracy z COM wyznaczona jest tylko 1 osoba w Kraju - przedstawiciel PFO, to on powinien mieć aktualne standardy ptaków wystawowych i karty ocen ptaków. PFHPO nie ma możliwości współpracy z COM bo w danym kraju tylko 1 organizacja może współpracować.
Jeśli chodzi o Nasz klub to rzeczywiście statut ma bardzo szeroki i trochę na wyrost tym bardziej że jest bardzo mało aktywnych członków a dla informacji w PFHPO jest Sekcja Sędziów Ekspertów, ale też kuleje brakuje im informacji. Jeśli się zapiszesz to nie widzę problemu abyśmy Cię przeszkolili w Drobnej Egzotyce, jeśli chodzi o kurs Sędziego Eksperta na obecną chwile nie organizujemy bo nie jesteśmy w stanie, PFHPO organizuje i najprawdopodobniej będę w nim uczestniczył.
Ja nigdzie nie pisałem że nie chcę być członkiem PFO, jest to dla mnie zrozumiałe że będą chcieli szkolić tylko swoich, wydawało mi się że jeśli PFO ma taką historię działania posiada materiały szkoleniowe, jednak okazuje się że młode PFO nie ma.

Jeśli chodzi o moja prace nad kartami ocen zapewniam Cię że trwają, ostatnio brakuje mi czasu (na obecną chwilę mam zeberkę, gouldę, inne egzotyczne, gołąbki, przepiórki, kanarka - glostera).
Poszukuje rysownika, aby narysował mi ryciny.
Z tego co wiem Zachodnie karty ocen kanarków kształtnych wyglądają inaczej niż nasze polskie.
Jeśli chodzi o standardy ptaków wystawowych szukam tłumacza języka holenderskiego gdyż tłumaczenie po słowie zajmie mi trochę czasu. Ale w wolnej chwili zapewne się tym zajmę.

W końcu jeśli chodzi o moja bazę napisałem posiadam już dużo lepszą poprawioną bazę (jednocześnie przyrównaną do bazy PFO) - sprawdŹ datę umieszczenia tamtej (pracowałem nad nią w 2008r). Na obecną chwile nie umieszczam aktualizacji gdyż szukam sposobu zabezpieczenia mojej bazy, oraz wysyłania do mnie sugestii o błędach w bazie. Tak aby była interaktywna i się rozrastała.  Niestety nie jestem wszechwiedzący wiec dopuszczam błędy w mojej bazie - rozmiary obrączek kanarków są bodajże z jakieś włoskiej strony www należącej do struktur COM. Chętnie przyjmę wszelkie cenne uwagi dotyczące rozmiarów obrączek, tym bardziej że nie jestem znawcą kanarków. Będzie to nie tylko baza dla kanarków, papug i egzotyki ale również dla drapieżnych, grzebiących i brodzących. Chciałbym jednocześnie ujednolicić rozmiary obrączek uważam iż bezsensowne jest podawanie rozmiarów 2,3 i 2,5 wystarczy jeden rozmiar 2,5 którym można zaobrączkować większość astryldów - w tym roku założyłem takie na GOULDY. A tworząc taką Bazę należy pamiętać od dobrze hodowcy po co ma zamawiać 5 rozmiarów obrączek po 10 szt jak może zamówić 50 obrączek jednego rozmiaru. W tym roku zamierzam rozpocząć mierzenie grubości nóżek Astryldów, aby weryfikować podane rozmiary. 

Podsumowując MARK uważasz że mam sobie to wszystko sam zrobić, tylko jeśli ja to zrobię dlaczego mam być tak dobry i przekazywać to do PFO, ?? Chcę pomagać ale również liczę na pomoc, chociażby w sprawie Kanarków. Naprawdę temat obiegł.

Wracają do tematu, ponownie uważam trzeba stworzyć aktywną sekcję sędziów ekspertów (i nie od wszystkiego), opracować standardy ptaków wystawowych, tak jak pisałem jestem otwarty na współprace i chętnie pomogę.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2011, 02:00:23 »

Mark to powinno Cię zadowolić rozmiary obrączek według DKB wraz z rysunkami klatek dla kanarków

http://www.farbenkanarien.homepage.t-online.de/skv/handbuch_2005/dkb/RING%20FP.htm
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2011, 05:56:10 »

LaKi rozmiary obrączek według DKB mnie nie zadowalają ponieważ są one nie COM-wskie.Niemcy to obecnie jedyny kraj,który nadal nie przestrzega zaleceń COM co do rozmiarów obrączek,Niemcy nadal używają dla większości kanarków rozmiaru 3,0 zamiast 2,9.
Tak ze polecam Ci nasze rozmiary obrączek według PFO.
Nie warto drążyć czegoś co już jest dobrze opracowane.

http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:typy-obrczek-dla-kanarkow&catid=23:obrczki&Itemid=68
Zapisane


Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2011, 09:00:36 »

Zapomniałem jeszcze o klatkach konkursowych.
Tutaj też nie jest nam potrzebne Niemieckie DKB ponieważ mamy swoje COM_wskie wzory klatek konkursowych.
Kolorowe wzory klatek konkursowych znajdują się na stronie PFO w Ogólnym regulaminie konkursów i wystaw,załącznik nr.4

http://pfo.info.pl/images/uchwaly/rf2010/12_10.pdf
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #5 : Marzec 14, 2011, 03:07:22 »

Mark należy się tylko zastanowić czy obrączki 2,9 to na pewno 2,9 czy też 3,0 opisane jako 2,9 Uśmiech

jak dla mnie taki rozmiar jest trochę śmieszny tak samo jak 2,8 czy nie lepiej zastosować 3,0 i mieć obrączki dla większej liczby gatunków? Przecież hodowcy ma być łatwiej a nie trudniej. A uczciwości hodowcy to całkiem inna sprawa niż 0,1 mm na obrączce.
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 14, 2011, 08:47:51 »

LaKI prawo jest prawem i gdybanie o zmianie tych średnic obrączek jest doprawdy śmieszne w sytuacji gdy stosuje je i akceptuje cały świat.
Sprawa średnic obrączek jest tematem zamkniętym i wszelka dyskusja na ten temat nie ma żadnego sensu.
Jeśli chcesz działać na rzecz PFO to porozmawiaj z Prezydentem PFO a On pewnie będzie umiał wykorzystać w sposób bardziej racjonalny Twój zapał do pracy.
Zapisane


NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #7 : Marzec 14, 2011, 02:35:52 »

MARK
Gdzie znajdę te zalecenia COM w sprawie wielkości obrączek?
LaKI prawo jest prawem i gdybanie o zmianie tych średnic obrączek jest doprawdy śmieszne w sytuacji gdy stosuje je i akceptuje cały świat.
Sprawa średnic obrączek jest tematem zamkniętym i wszelka dyskusja na ten temat nie ma żadnego sensu.
Chyba Źle rozumiesz słowo prawo i w jaki sposób powstaje w demokratycznym ustroju.  Obecnie stosowana przez Radę PFO forma prawa
ma swoją nazwę.......... " ale jak rozmawiać z najwyższą władzą-patrz statut PFO, obecny i proponowany ".
Nie będę i nie chcę prorokować, ale sprawa wielkości obrączek zapewne powróci.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #8 : Marzec 15, 2011, 12:23:40 »

Mark dla Ciebie może to i śmieszne dla mnie poważna sprawa i chciałbym chociażby spróbować ograniczyć ilość rozmiarów obrączek. Jak umieszczę swoją bazę prześlę do wszystkich klubów zachodnich z prośbą o wyrażenie opinii.
A sprawa jakby była zamknięta ten temat powinien też być zamknięty.

Ptaki w hodowlach się zmieniają niektóre poprzez udomowienie stają się większe wiec rozmiary obrączek będą się zmieniać ! Czy tego Mark chcesz czy też nie.
przykłady:
-ZEBERKA AUSTRALIJSKA - ptaki dzikie jak również te maluchy na giełdach mógłbyś obrączkować obrączką 2,5-2,7 ale są też ptaki duże (podobno wystawowe) po zaobrączkowaniu obrączką 2,7 mogą w wieku 12 miesięcy stracić nogę a nawet życie.
- PAPUżKA FALISTA standardowa i wystawowa z tego co mi wiadomo mają inne obrączki
- w końcu wasze ukochane Kanarki kolorowe, kształtne i śpiewające z tego co wiem nie obrączkuje się tymi samymi obrączkami co Serinus Canaria (kanarka dzikiego)

Oczywiście wszystko powyższe to moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać. Pozdrawiam
Zapisane

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 111


« Odpowiedz #9 : Marzec 15, 2011, 10:30:54 »

Czytając niektóre wypowiedzi o wielkościach obrączek, można odnieść wrażenie, że w Komisji Sędziowskiej OMJ - COM zasiadają półgłówki, czy dyletanci i świadomie czynią szkodę biednym ptaszkom. A te kretyńskie ich pomysły bezmyślnie wdraża PFO. 
Przecież OMJ ustala standardy ptaków, wskazując odpowiednie ich wielkości (wielkość ptaka od… do…, lub minimalna od…, ewentualnie maksymalna do…) i dobiera stosowne parametry obrączek z dokładności nawet do 1/10 mm. W tym zakresie to gremium opiera się i posiłkuje wieloletnimi doświadczeniami, opiniami hodowców, praktyków i naukowców oraz wiedzą z zakresu morfologii i anatomii ptaków. Nie robią tego patrząc w sufit, czy gwiazdy.
Po to ustalają te rozmiary, by  obrączka nie spadła ptakowi ze skoku, a nieuczciwi handlarze, czy też pseudo hodowcy bądŹ wystawcy  nie zdjęli właściwej obrączki i na jej miejsce nie  założyli innej nieco większej.
Jeśli hodowca nie ma zamiaru zgłaszać swych ptaków do oceny na konkursach organizowanych przez PFO, to może nałożyć kanarkowi, czy zmutowanej zeberce obrączkę dla orłów, może w innych organizacjach nie ma to znaczenia.
Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #10 : Marzec 15, 2011, 12:33:55 »

Laki jesteś bardzo ciekawym gościem. Czytając twoje wpisy mam wrażenie ze masz jakąś misje do spełnienia, tylko czy ta misja ma sens. Dodatkowo jesteś zaślepiony i zafascynowany DKB, a to jest jedyna organizacja w COM która cały czas ma swoje nieuzasadnione zdanie. Przykładem mogą być karty ocen glostera, które przez Niemców nie zostały zmienione tak jak to zrobiły pozostałe kraje zrzeszone w COM. Efektem takiego postępowania jest to ze za chwile będziemy mieli duże niemieckie Glostery i standardy do których dąży cały świat. Powiedz mi jedno po co zmieniać coś co zostało już ustalone i wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni i chcemy działać zgodnie z tymi ustaleniami. Mam dla Ciebie dobra radę jeżeli tak pasuje Ci DKB i opinie klubów zachodnich to zapisz się do któregoś z tych związków i bądŹ szczęśliwym zachodnim hodowcą.
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #11 : Marzec 15, 2011, 05:05:28 »

Przykładem mogą być karty ocen glostera, które przez Niemców nie zostały zmienione tak jak to zrobiły pozostałe kraje zrzeszone w COM. Efektem takiego postępowania jest to ze za chwile będziemy mieli duże niemieckie Glostery i standardy do których dąży cały świat.
Chyba coś pokręciłeś kolego. Niemcy stosują do oceny karty COM-u. Jeżeli piszesz na podstawie kart ocen które wdzieliśmy dwa lata temu na PPKK w łaziskach, to dla Twojej informacji powiem, że sędziowie oceniający posiadali/przywieŹli wyłącznie stare wzorce. Ale to, że zostały dopuszczone do "obrotu" to już problem organizatora.
Czytając niektóre wypowiedzi o wielkościach obrączek, można odnieść wrażenie, że w Komisji Sędziowskiej OMJ - COM zasiadają półgłówki, czy dyletanci i świadomie czynią szkodę biednym ptaszkom. A te kretyńskie ich pomysły bezmyślnie wdraża PFO. 
Przecież OMJ ustala standardy ptaków, wskazując odpowiednie ich wielkości (wielkość ptaka od… do…, lub minimalna od…, ewentualnie maksymalna do…) i dobiera stosowne parametry obrączek z dokładności nawet do 1/10 mm. W tym zakresie to gremium opiera się i posiłkuje wieloletnimi doświadczeniami, opiniami hodowców, praktyków i naukowców oraz wiedzą z zakresu morfologii i anatomii ptaków. Nie robią tego patrząc w sufit, czy gwiazdy.
Po to ustalają te rozmiary, by  obrączka nie spadła ptakowi ze skoku, a nieuczciwi handlarze, czy też pseudo hodowcy bądŹ wystawcy  nie zdjęli właściwej obrączki i na jej miejsce nie  założyli innej nieco większej.
Jeśli hodowca nie ma zamiaru zgłaszać swych ptaków do oceny na konkursach organizowanych przez PFO, to może nałożyć kanarkowi, czy zmutowanej zeberce obrączkę dla orłów, może w innych organizacjach nie ma to znaczenia.
Zawsze z uwagą czytam te wypowiedzi. Jesteś człowiekiem umiejącym pracować słowem i umiejętnie bronisz swoich racji. Więc krótko. Czy dla hodowców, nie wystawców PFO zapewnia obrączki dla orłów do znakowania zeberek? Jeżeli warunkiem przynależności do PFO jest obowiązek wystawiania ptaków na wystawach, to liczba hodowców należących do PFO zmniejszy się do ok. 200 osób.  A tak naprawdę. Te zmniejszone włoskie ptaki mają czasami za małe obrączki ( w pierwszym roku życia ptaki nie mają problemów, problem zaczyna się póŹniej). Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami. O nich już napisałeś. Więc chwila nieuwagi i ptak traci nogę! Możemy prywatnie porozmawiać na ten temat. Podam parę ciekawych przykładów.

Po to ustalają te rozmiary, by  obrączka nie spadła ptakowi ze skoku, a nieuczciwi handlarze, czy też pseudo hodowcy bądŹ wystawcy  nie zdjęli właściwej obrączki i na jej miejsce nie  założyli innej nieco większej.
Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest różnica w wielkościach obrączki, ile musi być większa, by bez problemu założyć na nogę dorosłego ptaka? Czy ta założona nie spadnie sama?
Zapisane

pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Śląsk, Pszów
Wiadomości: 292


« Odpowiedz #12 : Marzec 15, 2011, 05:27:39 »

Więc drogi Norwiku nic nie pokręciłem na ostatnich Mistrzostwach Niemiec jaka była pierwsza pozycja na karcie ocen glostera, czy aby na pewno była to wielkość?Co???
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #13 : Marzec 15, 2011, 06:56:06 »

Też uważam ,ze te obaczki sa za małe na nasze realia. Nie badzmy az tak zapatrzeni w COM. Aktualna hodowla np. glostera czy wielu innych ras to przede wszystkim włosi i nie zdziwiłbym sie jeśli pewne rzeczy w COM robione sa "pod nich".Nie od dzis wiadomow ,ze włosi maja malutkie ptaki i jak je porownywac np. z Niemieckimi czy chocby Czeskimi ( w przypadku Czechow chodzi mi o kanarki kolorowe-wystarczy pojechac na Egzote Olomouc to zobaczymy jak duze sa te ptaki).
Zapisane

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 208


« Odpowiedz #14 : Marzec 16, 2011, 07:45:32 »

Mam nadzieję, że Reticulata podejmie rękawicę i rozpoczniemy merytoryczną rozmowę.
Choć osoba tego Pana była głównym powodem mojej rezygnacji z RF PFO, to do osoby tego kolegi nie miałem i nie mam żadnych uprzedzeń.
Potrafię rozmawiać na argumenty.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!