Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:36:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwienie kanarków.  (Przeczytany 51063 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« : Lipiec 11, 2008, 09:09:32 »

Generalnie barwimy tylko kanarki kolorowe,chociaż można tez barwić niektóre kanarki kształtne np.koroniaki niemieckie lub czerwone norwiki.Generalnie barwi sie tylko ptaki w czerwieni i żółci.Ja osobiście nigdy nie miałem kanarków żółtych więc w tym temacie nie mam żadnych doświadczeń.Obecnie barwie ptaki rasy czerwone i czerwoną mozaikę.Do barwienia tych ras kanarków używam barwnika o nazwie Intensiv produkowanego przez niemieckie Quiko.kiedyś stosowałem też barwnik o nazwie Canthaxantin również firmy Quiko,jednak ten barwnik jest zagęszczonym odpowiednikiem Intensivu więc w zasadzie jest to ten sam barwnik tylko w bardziej stężonej formie.Kiedyś barwnik podawałem z pokarmem jajecznym ,potem gotowałem ryż i podawałem barwnik z ryżem,obecnie podaje barwnik z wodą do picia.Podawanie barwnika w wodzie do picia jest bardzo wygodne ,ale negatywną strona takiego podawania barwnika jest ciągłe zachlapanie ścian woliery barwnikiem.Intensiv bardzo ciężko rozpuszcza się w wodzie ,dlatego należy go rozpuszczać w wodzie gorącej o tem. ok. 80 stopni C.i dodatkowo należy go bardzo długo mieszać.Po rozrobieniu barwnika może on przez kilka dniu stać w słoiku w temperaturze pokojowej i na pewno się nie popsuje.Barwnik należy podawać ściśle według zaleceń producenta i w żadnym wypadku nie należy go podawać więcej niż zaleca producent.Ja osobiście nie podaje moim ptakom maksymalnej dawki jaka zaleca producent tylko ok. 80 procent dawki zalecanej przez producenta.Na początku podawania ptakom barwnika musimy obserwować odchody ptaków czy nie są czerwone jeśli odchody są czerwone to należy zmniejszyć dawkę barwnika bo ptaki dostają zbyt dużą dawkę i może się to dla nich skończyć śmiercią.Generalna zasada jest taka że należy podawać barwnika raczej mniej niż za dużo.Pamiętajmy że zbyt mocne barwienie ptaków odbija się negatywnie na ich zdrowiu.Cena 100 g. opakowania Intensivu w Niemczech wynosi ok. 11 euro ,w Polsce to samo opakowanie kosztuje ok. 60-80 zł.w zależności od dystrybutora.
Zapisane


gosia121
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2008, 06:37:35 »

Dziękuje Marku za opisanie tego tematu,mam jeszcze pytanie w jakich okresach podawać ten barwnik.Stosuje barwnik Intensiv Rot, tylko dawałem zawsze mniej,bo na opakowaniu pisze żeby podawać z wodą,na 1 litr /5gr,lub do pokarmu jajecznego firmy QUIKO 1ogr./1kg.Dopiero teraz mi przetłumaczono tekst stosowania tego barwnika i od samego początku popełniałem błąd ,bo młode nie wyszły w kolorze tak jak zakupione,lecz sprzedający hodowca nie poinformował mnie jak i ile barwnika stosować.Na temat hodowców już pisałeś.
Proszę tylko o odpowiedż na to jedno pytanie i to będzie jak na obecnym etapie wszystko.Dziękuje i pozdrawiam !
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2008, 08:03:27 »

Sprawa jest oczywista zaczynamy podawać barwnik jak zaczynają sie ptaki pierzyć.Kończymy podawanie barwnika razem z końcem pierzenia ptaków.
Zapisane


Granos
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2008, 04:51:52 »

Ja jestem przeciwny podawaniu sztucznych barwników.Wolę by ptak nie miał pięknego koloru a cieszyłsię dłużej życiem.
Zapisane

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2008, 09:32:34 »

Ja mam jedno pytanie które nurtóje mnie już długo , a mianowicie czy podając barwnik np. mozaice czerwonej lub kanarkowi nieintensywnemu też np.czerwonemu z mozaiki niezrobi się kanarek czerwony  Co? ,a z nieintensywnego intensywny  Co?. Rozumiem że to działa na tej samej zasadzie co barwienie kanarków żółtych Mrugnięcie.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 28, 2008, 10:58:51 »

Nie Chichot,napewno nie.
Zapisane

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #6 : Grudzień 28, 2008, 11:46:01 »

Aaaaa ... czyli podawany barwnik odkłada się tylko w tych piórach i tam gdzie jest produkowany. Czy się myle  Co?.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 28, 2008, 09:07:26 »

 Masz rację. Załóżmy że mamy kanarka czerwonego mozaikowego -samca ,gdy nie będziemy podawać mu barwnika (lub podawać go mało,zbyt mało by dało to efekt) jego np. maska czy kolor czrwony na skrzydłach staną się jaśniejsze (kolor bedzie pomarańczowy a nie czerwony).Oczywiście z kanarka czerwonego nieintensywnego nie da się zrobic intensywnego ponieważ posiada on geny nieintensywne i nic tego nie zmieni.to samo jest np.u kanarków żółtych czy tesz czerwono czarnych-ich kolor będzie miał taką intensywność jaką jest w stanie wytworzyć.Pamiętaj ,że barwnik stosuje się z umiare,ponieważ szkodzi na wątrobę co jest efektem skrócenia życia kanarków ,które farbujemy ( w tym przypadku kanarków barwnych).Farbujemy oczywiście jedynie kanarki barwne ponieważ u innych grup nie ma takiej potrzeby -kanarki śpiewające selekcjonujemy pod względem śpiewu a postularne pod względem kształtu.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 28, 2008, 09:09:26 »

Dodam jeszcze ,że raczej barwimy tylko kanarki czerwone i żólte oraz kanarki spokrewnione z tymi rasami czyli np. koroniak niemiecki.Niektórzy hodowcy barwią także norwiki.
Zapisane

ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #9 : Grudzień 28, 2008, 10:20:33 »

Wielkie dzięki gdyby nie wy to nadal tkwił bym w błędzie w który wprowadził mnie pewien hodowca mówiąc że barwienie kanarków jest jak malowanie ściany i nawet z białego kanarka można zrobić czerwonego  Chichot. Jeszcze raz bardzo wam dziękuje  Buzia na kłódkę.
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #10 : Grudzień 29, 2008, 10:49:45 »

WITAM! Roberto,ten hodowca Ciebie nie okłamał,bo można zmienić barwę kanarka.Nie wyjaśnił wszystkiego,co zrobili powyżej Mark i Granos.Celowym jest tylko barwienie kanarków kolorowych,czerwonej mozaiki, mozaiki agat i agat topaz i żółtych,aby  uzyskać intensywność koloru upierzenia czerwonego lub żółtego.W zależności od gatunku kanarka stosujesz barwnik czerwony lub żółty.Barwnik podaję się w okresie rozpoczęcia pierzenia,a to dlatego że , pióra kanarka są ukrwione i barwnik dostaje się do piór.W innym przypadku jest bezcelowe dawanie barwnika,bo pióra nie będą sie barwiły.Niektórzy hodowcy dają barwnik aż do wystaw,celem utrzymania właściwego zabarwienia piór.
Tak jak Granos zaznaczył z podawaniem barwnika trzeba uważać,podawać 50-60 % dawki,którą podaje producent.Przedawkowanie barwnika możesz zauważyć przy codziennym przeglądzie klatek i sprawdzaniu odchodów,jeżeli będą czerwone dawkę należy zmniejszyć.Pozdrawiam.
Zapisane

wiki
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #11 : Styczeń 27, 2009, 10:12:44 »

wiecie że kanarów nie barwi się jedynie barwnikami ?
załóżmy że mamy białego kanarka i gdy z 3-4 miesiące będziemy mu dawać czerwoną paprykę on może się zabarwić i mieć kolor papryki .
zasada znanego chodowcy . on umiał z białego kanarka zrobić czerwonego . możecie spróbować bo gdy miałam żółtego kanarka i zaczełam mu dawać paprykę on stopniowo robił się pomarańczowy jeszcze trochę i był by czerwony . zaopserwowałam wtedy że on ma biały ogon . on się barwił . był to biały kanarek ale z papryki robił się najpieerw żółty póŹniej pomarańczowy i by był czerwony .
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 27, 2009, 11:09:51 »

Kanarek tak barwiony nigdy nie był by w pełni czerwony jak inne ptaki ,które majakolor wręcz ognisty. nawet u kanarków już z góry czerwonych zależy jakie mają geny. Załóżmy ,że mamy kanarka czerwonego trochę słabszego a drugiego znakomitego o pięknym bardzo mocnym kolorze. Nawet gdy bedziemy podawać pierwszemu wielkie ilości farmy nie uzyskamy aż tak czerwonego ptaka. Tak jak z czerwonego nie zrobimy np.kasztana ( wkońcu lipochrom jest w pozbawiony pigmentu czarnego przez co ma jaśniejszy kolor. Oczywiscie takze naturalne składniki ,jak wcześniej opiusana papryka,przyczyniają się do zabarwienia ponieważ zawierajakaroten.?Jednak powszechnie najszybciej i najbardziej efektownie wybarwimy kanarki farbą.
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #13 : Styczeń 27, 2009, 12:06:19 »

Cytuj
załóżmy że mamy białego kanarka i gdy z 3-4 miesiące będziemy mu dawać czerwoną paprykę on może się zabarwić i mieć kolor papryki .zasada znanego chodowcy . on umiał z białego kanarka zrobić czerwonego .
Osobiście nie wierze w takie bzdury aby papryką lub innym warzywem lub owocem wybarwić ptaka na czerwono, a tym bardziej białego, niewiem skąd takie pomysły ludzie mają, może pokażesz zdjęcie takiego "białego" kanarka wybarwionego na czerwono? Chichot
Zapisane

wiki
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #14 : Styczeń 27, 2009, 12:09:37 »

nie mam zdjęcia takiego kanarka . wiem że kanarek barwiony naturalnie nie będzie ognistoczerwony ale będzie chociaż czerwony .
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!