Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:57:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Standardy ras  (Przeczytany 46787 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #90 : Czerwiec 30, 2014, 07:12:20 »

rynek Uśmiech

Gdyby rynek faktycznie regulował ceny i podaż produktów, na jakie jest zapotrzebowanie wśród hodowców, to standardy ptaków nie byłyby takie drogie, ani nie byłoby w sklepie PFO różnych dziwnych produktów jak np. kalendarze na 2013 rok. Należy się zastanowić czy wydawanie takich produktów, późniejsze ich magazynowanie i utylizacja nie jest marnotrawstwem.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #91 : Lipiec 01, 2014, 11:13:49 »

ludzie co Wy piszecie (ufff z trudem ale się powstrzymałem Uśmiech ),
Po pierwsze nie porównujmy się do stowarzyszeń z Włoch, Hiszpanii czy też Holandii.
Mamy człowieka który mieszka we Włoszech, i należy do włoskiego stowarzyszenia. Niech Wam napisze ile tam jest zarejestrowanych patrz zrzeszonych członków. Z mojej wiedzy blisko 30 razy więcej niż w Polsce! Więcej członków, więcej składek, większe budżety większe możliwości. Jak mówi przysłowie "Duży może więcej". Zapewne mają też więcej ludzi do działania. Język
Mało tego niestety mają większy wpływ na COM, dlatego Włosi wtrącili swoje przysłowiowe 5 groszy do nazewnictwa mutacji. (patrz w Zeberkach Agat = Topaz).

Po drugie dowiedzcie się proszę ile Wasze stowarzyszenie oddaje na rzecz PFO Waszej wielkiej składki, z mojej wiedzy aż 30zł. A Wy drodzy koledzy oczekujecie, aby dostać od PFO standard opracowany, wydrukowany który został wyceniony na 25zł. pfff byli lepsi (albo lepsiejśi) niektórzy chcieli za 107zł. Z mojej strony pozostaje tylko pogratulować fantazji. Można by rozdać każdemu standard a za Wasze 5 zł które zostanie od członka zrobi się OMP i wiele inne rzeczy. Polacy słyną z ułańskiej fantazji, ale Panowie zejdźmy na Ziemię. Z tego co wiem PFO po prostu nie stać na to. Sprawa elektronicznych standardów jest ciekawym pomysłem, może warto coś takiego podsunąć Radzie. Nie ukrywam mam nawet pomysł jak to umieścić. Uśmiech

Nie wiem czy tylko ja uważam że to się nie wylicza ? Może mam problem z liczeniem? Krzyczycie o standard wart 25zł (dla przykładu cena Amadyniec) Przecież 25zł to 1/4 ceny dobrego standardowo ubarwionego ptaka. 25zł to 2 czteropaki piwa, 1 flaszka wódki, 2 do 2,5 paczki papierosów. Powiem szczerze rozumiem, iż zarobki są różne, ale mi było by wstyd podnosić larum za taką kwotę. Na pewno każdy znajdzie u siebie bez sensownie wydane 25zł, a można było je wydać na standard? Zastanówcie się Panowie, zróbcie sobie rachunek sumienia.

Niestety wbrew Waszemu przekonaniu nakład nie był tak duży, dla mnie nie starczyło Smutny. Kolejny nakład w druku. Znowu czysta matematyka => Nakład mały to i koszta duże.

Pozdrawiam serdecznie
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #92 : Lipiec 02, 2014, 10:30:58 »

Znowu czysta matematyka => Nakład mały to i koszta duże.
No i właśnie robione od du...y strony, trzeba było najpierw wysłać do każdego z Stowarzyszeń emaila do podjęcia tematu w trybie pilnym, kto jest zainteresowany jakim egzemplarzem "standardów" bez określania ceny, wstępnie można było by powiedzieć iż w przypadku dużego zainteresowania koszty wydruku będą malejące a tym samym będzie mniej kosztowało im więcej ludzi zakupi i cena pojedynczego egzemplarza może zejść nawet o połowę ale z zastrzeżeniem iż w przypadku małego zainteresowania cena nie ulegnie zmianie a wydruk pójdzie w takiej ilości w jakiej jest zainteresowanie na zakup. Sądzę że wielu więcej by się wtedy zdecydowało. Mając wstępną analizę ile jest potrzebne dopiero zabiera się za negocjacje cenowe z kilkoma drukarniami i która to zrobi najtaniej ta drukuje. A odnosząc się do tego że 25 zł to niewiele kasy, to owszem niewiele, tylko z logicznego punktu widzenia za takie pieniądze nie nie jest mi to do niczego potrzebne, bo przy mojej nie dużej amatorskiej hodowli z sprzedaniem ptaków nie ma problemu. Nawet na wystawę nie ma co zawieźć po rozeszły się już młode ptaki a do grudnia kolejne młode się nie podopierzają. A jeśli mamy patrzeć na to że z składki jaką np ja płacę tylko 30 zł jest odprowadzane do PFO to cóż - taką stawkę PFO przyjęła na ten rok. Jeśli chodzi zaś o to że z tych pieniędzy organizowane są OMP to skoro działa Spółka to czy poza pucharami i dyplomami na coś innego są wydawane te pieniądze? Bo z tego co wiem to organizacją zajęła się na ostatnich mistrzostwach prywatna osoba, na prowadzeniu giełdy zarobiła niemałą kasę, na śmiesznej kuchni polowo-piwnicznej też zapewne. Jakiś wkład finansowy mają w taką organizację mistrzostw również sponsorzy jeśli się ich pozyska, sądzę że Burmistrz danego miasta też by wygospodarował jakiś budżet na taką imprezę.  Jak kolejne mistrzostwa mają być zorganizowane w takim samym standardzie i w takich warunkach, że hodowcy kanarków zabrali je z obawy o swoje ptaki a na giełdzie była wolna amerykanka co do wielkości klatek i ilości  (zgrozo) ptaków w tych klatkach a w dymie papierosowym na tej samej giełdzie można było topór powiesić, to lepiej by się takie mistrzostwa wcale nie odbyły bo szkoda ptaki męczyć. Giełda powinna być tylko dla wystawiających ptaki a nie dla byle Kazia z za rogu co hoduje w piwnicy ptaki i ma okazje by sprzedać na takiej imprezie. Firmy sprzedające karmy i akcesoria czy inne produkty wykorzystywane w różnych hodowlach ptaków, powinny być umiejscowione tylko na hali wystawowej a nie na giełdzie i za miejsce handlowe również powinni zapłacić odpowiednią transzę do PFO. Niestety z zachłanności ostatniego organizatora OMP nie wyszło nic pozytywnego na dobru ptaków zaczynając, przez warunki, chaos zarówno kulturowy, obsługi informacyjnej i zbyt bezpośredni dostępu do ptaków przez oglądających, po rozliczenie finasowe. Wybaczcie że się rozpisałem ale należy to jasno i otwarcie napisać by może w tym roku PFO i Rada Federacji wyciągnęła z tego wnioski, bo inaczej patrzy się na imprezę z punktu widzenia organizacyjnego, inaczej jako hodowca chcący wystawić ptaki a jeszcze z inaczej jako osoba szukająca na wystawie hodowców, którzy mają materiał wart zakupu z ich hodowli bo wystawianymi ptakami uzyskali najwyższe oceny i tytuły z tm związane. Nic oczywiście złośliwego z mojej strony nie wypływa a raczej cicha sugestia bo ogólnie wiadomo że członkowie Rady Federacji bywają na Wortalu i czytają wpisy na temat PFO.  Mrugnięcie
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #93 : Lipiec 02, 2014, 10:49:54 »

I tu LaKi ma calkowita racje. Wiecej ludzi moze wiecej chociaz tak naprawde nie wyglada to tak pieknie. Z tego co widze przynajmniej na tym wortalu to ze jest wiecej  ludzi ktorzy tylko narzekaja tak naprawde bez duzych motywacji. Wiecie latwo jest krytykowac PFO i kazda inna organizacje. Zamiast tego moze jednak wyjdziemy z jakimis dobrymi pomyslami. Nie wiem bo na wortalu jestem od niedawna ale zaloze sie ze jak PFO nie miala tych standardow to wszyscy nazekali ze nie ma, teraz bo za drogie. A moze tak naprawde to wina poszczegolnych zwiazkow ktore czekaja biernie na gotowce.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #94 : Lipiec 02, 2014, 11:40:21 »

BreederGoulda muszę Cię zmartwić ale budżet wcale nie wygląda tak kolorowo. Z racji, iż byłem na walnym zebraniu delegatów to też wiem jak wyglądała sytuacja ostatnich OMP. Wspomniany człowiek, który niby tak dużo zarobił na organizowaniu OMP wyciągał rękę do Rady, aby mu oddali jeszcze pieniądze. hmm ciekawe
Mam niestety taką "przyjemność", iż znam całkowity bilans OMP i uwierzcie brakuje pieniędzy! Jakoś żadne Stowarzyszenie nie zgłosiło się aby zorganizować mistrzostwa, a przecież to taki dobry biznes.
Składowych jest bardzo bardzo wiele między innymi lokal, sędziowie, puchary, catering, paczki dla dzieci i wiele innych. Nie pamiętam wszystkich. Po podsumowaniu wychodzi duży minus. Smutny
Liczę że wszystko się ułoży po myśli RF, i tegoroczne OMP będą zupełnie inne Uśmiech

P.S. nadal brakuje chętnych do pomocy, każdy może się zgłosić.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #95 : Lipiec 03, 2014, 08:24:13 »

Cytuj
trzeba było najpierw wysłać do każdego z Stowarzyszeń emaila do podjęcia tematu w trybie pilnym, kto jest zainteresowany jakim egzemplarzem "standardów" bez określania ceny, wstępnie można było by powiedzieć iż w przypadku dużego zainteresowania koszty wydruku będą malejące

Wyobraź sobie, że wysyłasz 20 emaili i dostajesz jedną odpowiedź w stylu "jakie to standardy"?

http://kanarki.eu/index.php?topic=4986.msg29657#msg29657

Cytuj
Nic oczywiście złośliwego z mojej strony nie wypływa a raczej cicha sugestia bo ogólnie wiadomo że członkowie Rady Federacji bywają na Wortalu i czytają wpisy na temat PFO.  Mrugnięcie

Twoja sugestia zostanie wzięta pod uwagę Uśmiech
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #96 : Lipiec 03, 2014, 10:14:58 »

Klapuch,nie wypisuj bzdur o tych email bo mogę ci wydrukować ostatnie z dwóch lat i tam nie ma nic na tema organizacji ,propozycji, jedyne email od PFO to o zapłate kasy.A tak na marginesie,moi koledzy z stowarzyszenia poprosili mnie o plan pracy RF na ten rok i co mnie zaskoczyło nie mogłem im tego opublikować za pomocą naszych środków informacji, sam byłem zaskoczony bo jest plan pracy RF PFO  na 2015 rok i tak zrobiłem.
LaKi ja też byłem na ostatnim walnym , i z tego co widziałem i odczułem to 90% delegatów nie było zainteresowane rozliczeniami finansowymi PFO i PFO spółka z o.o,nie było zainteresowania czy WALNE odbywa się zgodnie ze Statutem PFO,a podczas przygotowania Walnego naruszono dwa paragrafy Statutu PFO ,&29,&44pkt6, a wracają do jeszcze poprzedniego walnego to statut poprawiano na kolanach i go głosowano,jak zwróciłem się do RF dlaczego zmiany w statucie nie zostały przesłane do Stowarzyszeń w celu zapoznania się z nimi to jaką odpowiedz otrzymałem od jednego z członków v-ce Prezydenta a przeczytał bym go, i to świadczy o współpracy z Stowarzyszeniami, a teraz Klapuch, LaKi jesteście teraz we władzach PFO to trochę pokory ,trzeba czytać i wyciągać wnioski i szybko naprawiać co się da a nie dyskutować .Ja w mojej osobie nigdy nie byłem i nie jestem przeciwny PFO ale jak widzę absurdy,te głosowania na walnych nad tematami niezgodnymi,a przegłosowanymi to jak można się do tego wszystkiego odnieś.Jestem jedynym delegatem co wiecej głosuje przeciw lub wstrzymuje się,ale też głosuje tak jak jest coś zgodne ze statutem hodowcy a jest ich coraz mniej.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #97 : Lipiec 03, 2014, 03:32:14 »

Nawet jeśliby PFO poinformowała o druku i zgłosiliby się jacyś chętni, to i tak potem by tego nie kupili. Przerabiam podobne sytuacje co roku u siebie w pracy - początkowi chętni ostatecznie się nimi nie okazują.
Hoduję (samodzielnie) ptaki od 2005 roku, doświadczenie mam krótkie. O istnieniu stowarzyszeń dowiedziałem się w 2007 roku, w 2008 roku zapisałem się do Bydgoskiego Oddziału PZHKiPE. Później dowiedziałem się o istnieniu PFO, o obowiązkach przyjętych przez hodowców poprzez dobrowolne członkostwo w stowarzyszeniu i pośrednio w PFO. Zobaczyłem pierwsze wystawy, konkursy, zacząłem w nich brać czynny udział, zarówno w organizacji, jak i w samych wystawach/konkursach. Nasze stowarzyszenie liczy sobie obecnie ok. 20, może 30 członków, z tego aktywnie biorących udział w spotkaniach jest kilku-kilkunastu, a aktywnych nawet nie połowa z tego. Średnia wieku zbliżona do wieku emerytalnego.
Przez ostatnich kilka lat słuchałem tylko, jaka to PFO jest zła, że tylko odbiera, a nic nie daje. Powoli zaczynałem w to wierzyć, co więcej, zaczynałem podzielać i głosić podobne osądy. Jednak w zeszył roku przy okazji dość zażartych dyskusji m.in. na niniejszym Wortalu zdałem sobie sprawę, że tak na prawdę niewiele o Federacji i jej działaniach wiem. Nie znam struktur, przepisów (zewnętrznych i wewnętrznych). Był moment, że chciałem być Delegatem na Walne Zebranie, jednak zdałem sobie sprawę, że nie miałbym o czym dyskutować. Jedyne co wiem, to powielane narzekania i utyskiwania na PFO. Więc nie zgłosiłem się. Staram się więcej obserwować, słucham różnych stron, czytam opinie i próbuję wyrobić sobie własne, tylko moje zdanie na temat działalności PFO. Nie jest to łatwe, gdyż, jak zauważyłem, PFO też nam tego nie ułatwia - choć może ostatnio się to zmienia na korzyść - informacje o działaniach PFO słabo spływają w dół, do jej członków.
W międzyczasie zebrałem też nieco doświadczeń i informacji o innych, zagraniczncyh organizacjach, odwiedzałem zagraniczne imprezy, rozmawiałem z uczestnikami, czytam dyskusje zagranicznych hodowców. Tam dla nas wszystko wydaje się lepsze, łatwiejsze i w ogóle "naj", mi trochę też. Jednak moim zdaniem wszystkie te różnice nie są spowodowane lepszymi przepisami, lepszą organizacją, większymi funduszami, ładniejszymi ptakami czy innymi czynnikami. Zawsze podstawą tych różnic będzie HODOWCA. Każdy hodowca, czyli każdy z nas i naszych kolegów/koleżanek. Wnioski z moich obserwacji są proste: jesteśmy narodem pazernym, zawistnym i leniwym. Polski hodowca chciałby mieć wszytko: wystawy, medale, najlepsze ptaki, super zbyt dla nadwyżek hodowlanych i jeszcze najlepiej, jakby stowarzyszenia płaciły członkom za członkostwo, a manna sypała się nieba. To samo wnosimy do stowarzyszeń. A stowarzyszenia wnoszą to samo do PFO. Jeżeli nie zmieni się mentalność hodowców, to nie poprawi się frekwencja na zebraniach członkowskich. Jeśli kryteriami do wyborów na Delegatów do Walnego Zebrania będą odległość od miejsca Zebrania, chęć zrobienia bardachy lub chęć zrobienia dobrego, prywatnego interesu, to nigdy nie osiągniemy "lepszego". Wydaje mi się, że bycie Delegatem to pewnego rodzaju wyróżnienie i odpowiedzialna funkcja. Nie może być tak, że szuka się na Delegata kogoś, kto np. po ostatnich Mistrzostwach hoduje harceńskie kanarki, żeby zrobić awanturę o organizację ostatnich Mistrzostw. Należałoby raczej zastanowić się, gdzie leży przyczyna problemu i ją przedyskutować. Nie można po prostu szybko przegłosować istotne punkty Zebrania, żeby jak najszybciej dojść do wolnych wniosków i próbować osiągnąć własne korzyści. Jeśli podejście naszych hodowców się nie zmieni, to nic się nie zmieni. Jeśli się widzi, że coś działa źle lub niezgodnie z przepisami, to trzeba o tym mówić od razu i głośno. I zacząć naprawiać błąd, wspólnie.
Pamiętajmy, że to my tworzymy stowarzyszenia. To my tworzymy PFO. Jak to mówi stare, polskie przysłowie: bez pracy nie ma kołaczy. Chcemy, żeby lepiej coś działało, to trzeba w to włożyć jakiś wysiłek: fizyczny, psychiczny, czy finansowy. Nie bądźmy zgredami, zacznijmy być Pasjonatami, Nauczycielami, Członkami stowarzyszeń, jednym słowem: HODOWCAMI!
Zapisane


ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #98 : Lipiec 03, 2014, 06:53:11 »

LaKi masz racje że budżet PFO nie wygląda dobrze ale co jest tego przyczyną,na walnym nie umożliwiono mi w tym temacie uzyskać odpowiedzi.Skont są takie duże koszta administracji,co pochłaniają ponad połowę przychodu z działalności statutowej. Dla przykładu składki brutto określonym statutem w 2013 wyniosły 21.661.00, a koszta administracyjne PFO w 2013 wyniosły 12.146,00.Trzeba zaznaczyć że PFO nie prowadzi działalności gospodarczej a podatku dochodowego Federacja zapłaciła w 2013 roku 950.00 zł, co w roku 2012, 13.00 zł. tego też nie można było się dowiedzieć,Co do słów tylko narzekanie na PFO .to chyba złe określenie,są sprawy które RF musi przestrzegać, do tego zobowiązuje ją Statut PFO ,tak jak Stowarzyszenie,lub inną organizacje zbudowaną na statucie.Kto tego nie przestrzega musi się dobrze nad tym zastanowić, i przygotować się do tego że ktoś na to zwróci uwagę.Federacja jest zbudowana na trzech ogniwach i one powinny dobrze funkcjonować.Hodowcy,Stowarzyszenia organizacje,i PFO.Te ogniwa żle funkcjonują co najmniej od trzech lat,pamiętam te pierwsze walne gdzie było wiele konstrukcyjnych rozmów ,zapytań,odpowiedzi,co rok to to zanikało,i to było żle ,władza uważała że ona ma tylko racje a Walne potrzebne było tylko do zatwierdzenia uchwał na kolanie.I to zniechęcało ludzi do pomocy na rzecz PFO,jak było widać po obsadzie RF.Co do pomocy na rzecz PFO ,miałem z tym do czynienia,w roku 2009 jak sprowadzałem klatki składane kartoniki,wręczyłem taki komplet gratis Panu Jenczura  i zasugerowałem że można było by się tym zapoznać,tak jak jest to gdzie indziej po prostu inaczej,poprawić ten nieład na MP.Skończyło się tylko na odebraniu tego gratisu,taki był odzew i zapoznanie się z tym tematem.Pomoc, trzeba pomagać tylko ta druga strona musi chcieć i że ona ten pomoc akceptuje.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #99 : Lipiec 03, 2014, 07:51:37 »

P.S. nadal brakuje chętnych do pomocy, każdy może się zgłosić.
Łukaszu ja bardzo chętnie pomogę, muszę tylko wiedzieć co mam robić i dograć by trzeba szczegóły organizacyjne. Przede wszystkim muszę mieć to umożliwione a niestety z racji tego że jestem od tego roku nowym członkiem w swoim Stowarzyszeniu nie padła moja osoba w propozycjach by zostać delegatem choć myślę że mógłbym działać czynnie i chciałbym mieć prawo głosu w walnych zebraniach delegatów PFO a nie tylko pisać na Wortalu czy innych forach, nie będąc jednak wybranym w swoim Stowarzyszeniu mogę sobie poklepać tylko tutaj.

Wyobraź sobie, że wysyłasz 20 emaili i dostajesz jedną odpowiedź w stylu "jakie to standardy"?
Czyli brak przepływu informacji wśród hodowców a tutaj położyli sprawę w takim razie prezesi stowarzyszeń nie przedkładając tego tematu obszernie na zebraniach wewnętrznych.

Twoja sugestia zostanie wzięta pod uwagę
Cieszę się bardzo w szczególności mam na myśli giełdę i dobro ptaków zarówno tych na giełdzie jak i tych wystawianych. Tutaj trzeba by szczególnie zwrócić uwagę na wymianę podkładów w klatkach bo na samych mistrzostwach wyglądało to okroponie jak i o prawidłową karmę dla danego gatunku (którą jak sądze powinien zapewnić hodowca wystawiający swoje ptaki). Widząc jednak że papugi mają zwykły TYLKO czarny słonecznik do jedzenia było to dla nich wręcz katorgą, podobnie w wielu klatach wystawowych było normalnie sucho w poidłach. Ja niestety na to jestem bardzo uczulony ale to chyba przez wrażliwość na punkcie ptaków. U mnie nawet dzikie ptaki mają całą zimę full stołówkę bo w tym okresie same nie mogą sobie nigdzie nic znaleźć a co dopiero mówić o tych jakie się samemu hoduje.
 
Nawet jeśliby PFO poinformowała o druku i zgłosiliby się jacyś chętni, to i tak potem by tego nie kupili.
E tam, robisz sondę by wiedzieć ile potrzebujesz jakiego standardu dać do druku a potem mając już tą informację i po określeniu wartości przez drukarnię + koszty przesyłki do konkretnego Stowarzyszenia a nie poszczególnych hodowców zobligwujesz każdego Prezesa danego Stowarzyszenia do zebrania kasy od tylu członków danego stowarzyszenia ilu wyraziło wstępne zainteresowanie zastrzegając że jeśli się ktoś wycofa koszty pójdą w górę z racji mniejszego nakładu. By sobie z tym poradzić i ułatwić każde Stowarzyszenie powinno zapłacić z budżetu własnego (bo każde go ma) a potem niech się już martwi by ci co byli zainteresowani odebrali zamówione "standardy" i zwrócili kasę do budżetu stowarzyszenia.

Co do pomocy na rzecz PFO ,miałem z tym do czynienia,w roku 2009 jak sprowadzałem klatki składane kartoniki,wręczyłem taki komplet gratis Panu Jenczura  i zasugerowałem że można było by się tym zapoznać,tak jak jest to gdzie indziej po prostu inaczej,poprawić ten nieład na MP.Skończyło się tylko na odebraniu tego gratisu,taki był odzew i zapoznanie się z tym tematem.Pomoc, trzeba pomagać tylko ta druga strona musi chcieć i że ona ten pomoc akceptuje.
Zmienił się skład Rady Federacji i ja jestem po cichu przekonany że jednak będzie lepiej.  Mrugnięcie

Ps. pisze beż jakiejkolwiek złośliwości bo z chęcią pomogę jeśli będę miał to umożliwione w jakiś sposób.  Mrugnięcie
Zapisane

Iszkur-77
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #100 : Lipiec 04, 2014, 11:22:54 »

Zrobcie chociaz tak jak egzota jedno seminarium rocznie z przynajmniej 3 wykladami, kazdy z innej dziedzinu prowzdzony przez autorytet, a gwarantuje Ci ze bedzie mnostwo chetnych.
A kiedy ŁSHKiPO zrobiła seminarium przynajmniej jedno z 3 wykładami w roku tak jak Egzota, czyżby ŁSHKiPO była zwolniona z pracy na rzecz hodowców. Czy ze Zbyszkiem 0710 jesteście upoważnieni tylko do krytykanctwa? a pracy na rzecz innych brak. Nie zauważyłem by ŁSHKiPO zgłosiło swój akces do organizacji 77 OMP, Statut PFO paragraf 44 pkt 17) planowanie, wybieranie organizatora oraz nadzorowanie konkursów i wystaw ptaków o „Mistrzostwo Polski”.
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #101 : Lipiec 05, 2014, 12:36:54 »

Mysle, ze chec organizacji wiaze sie z tym co pisalem-brak pomocy w organizacji ze strohy PFO (robimy konkurs, wybieramy organizatora i niech sie martwi reszta). A seminarium...jesli tak chcesz wiedziec to np. 2 lata temu byl wyklad lekarza weterynarii podczas wystawy.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
Iszkur-77
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #102 : Lipiec 05, 2014, 07:45:20 »

Mysle, ze chec organizacji wiaze sie z tym co pisalem-brak pomocy w organizacji ze strohy PFO (robimy konkurs, wybieramy organizatora i niech sie martwi reszta).
Skoro tak piszesz, to miałeś przyjemność organizować OMP (które?) i takie przykre doświadczenia spotkały Cię ze strony Rady Federacji PFO?
A seminarium...jesli tak chcesz wiedziec to np. 2 lata temu byl wyklad lekarza weterynarii podczas wystawy.
I to wszystko bo wymagania masz dużo wyższe - oczywiście w stosunku do innych a sam to mizeria
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #103 : Lipiec 05, 2014, 10:57:06 »

Oczywiscie, ze mam wieksze wymagania poniewaz to PFO powinna organizowac takie seminaria a nie Stowarzyszenie ,ktore nawet nie jest wsrod najwiekszego zaglebienia hodowli w Polsce (na Slasku).

Krytykowalo w zeszlym roku PFO , ze nikt sie nie zglosil na wyjazd na Mistrzostwa Swiata (nad czym oczywiscie sam ubolewam) a sami powrocili do fatalnego sposoby wydawania ptakow bez jakiejkolwiek kontroli na OMP, gieldy z coraz wieksza iloscia handlarzy i wielu innych podobnych rzeczy.

Uwazam, ze chociaz  np w sprawie takiej platformy powinjy wladze najpierw zapytac hodowcow, stowarzyszenia czy popieraja tworzenie tej platformy. Postawiono nas przed faktem dokonanym a te pieniadze rownie dobrze moglyby pojsc na chocby takie seminaria czy dopracowanie standardow.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #104 : Lipiec 06, 2014, 10:07:34 »

a sami powrocili do fatalnego sposoby wydawania ptakow bez jakiejkolwiek kontroli na OMP

A ja proponuję już skończyć krytykować to, co było. Jak to leciało? "Co było nie wróci szaty rozdzierać by próżno".
Będą mistrzostwa w tym roku to zobaczymy jak będzie. Jak ktoś ma pomysły jak usprawnić organizację OMP - chętnie posłucham.

Cytuj
gieldy z coraz wieksza iloscia handlarzy i wielu innych podobnych rzeczy

Taaak, każdą osobę, która będzie wystawiać ptaki będziemy pytać - pan handlarz (100 zł opłaty i żółta przywieszka) czy miłośnik ptaków (20 zł opłaty i zielona przywieszka z koniczyną)? Albo przy wejściu damy żerdkę z tresowaną papugą, która sama będzie przywieszki rozdawać. Czy tak będzie dobrze?
I nawet jak ograniczyć wystawianie ptaków tylko dla wystawców - bądźmy szczerzy - nie każdy wystawca to miłośnik.

Cytuj
Uwazam, ze chociaz  np w sprawie takiej platformy powinjy wladze najpierw zapytac hodowcow

Oczywiście. Tak samo zapytamy hodowców w jakiej formie PFO powinno założyć spółkę oraz kto powinien zająć się korektą nowych standardów. Skąd takie pomysły?
Zapisane


Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!