Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 10, 2018, 04:29:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy kanarek -problem -caly czas śpi  (Przeczytany 10764 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudzień 14, 2012, 07:52:10 »

Nifuroksazyd! Poszukaj na forum może pomoże !
http://kanarki.eu/index.php/topic,2333.msg12446.html#msg12446
Dobrze jest po zakończeniu leczenia dać na 1 l wody saszetkę wibovitu dla dzieci i przez tydzień podawać ptakowi do picia zamiast wody.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #16 : Grudzień 14, 2012, 07:53:04 »

bardzo zadbany ,dobrze umięśniony kanarek z niego jest Uśmiech

Jednym słowem: "macho"! Duży uśmiech

Polecam każdemu 2 dni przed wystawą podawać profilaktycznie iwermektynę - dobrze to zrobi własnym ptakom, ale też i innym, bo niekoniecznie trzeba wiedzieć, że ptaki mają pasożyty.
Dobrze jest po zakończeniu leczenia dać na 1 l wody saszetkę wibovitu dla dzieci i przez tydzień podawać ptakowi do picia zamiast wody.
A po co?

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #17 : Grudzień 14, 2012, 08:02:15 »

Bo dobrze działa i wzmacnia ptaka, sprawdziłem osobiście na kanarkach leczonych na biegunkę

Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Sosnowiec

« Odpowiedz #18 : Grudzień 14, 2012, 08:19:36 »

Po leczeniu, będą też odrobaczane i na pewno wzmocnie je suplementami.
Byleby wyszły z tego ,a zwłaszcza dziewczyna, bo jej się tez co innego musiało przypałętać, może przeziębienie, może jakaś niestrawność ... Serge się czuje idealnie , ona tez coraz lepiej, więc mam takie nadzieje że będzie ok.

dzidziat
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #19 : Grudzień 15, 2012, 12:01:40 »

Diagnoza to pajęczaki w układzie oddechowym---czy  można się tego pozbyć skutecznie, tak aby już więcej tego ptaka nie atakowały? Czy stare zakażone ptaki wyleczone,czy zaleczone, nie przenoszą tego na młode w trakcie karmienia?Choć przed lęgami takich objawów nie miały?Mam taką samicę,u której powtaża się to kilka razy  w roku.  I z obawy przed zakażeniem innych zmuszony jestem trzymać ją w innym pomieszczeniu, denzyfekując jej klatkę i pojniki czy karmniki tak aby nie przenosić zarazek na zdrowe ptaki. Kiedyś pomagała ivimectryna, dziś już nie, po zapuszczeniu kropli pod skrzydło był spokój na kilka tygodni, lecz teraz te okresy bez  są krótsze.

Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Sosnowiec

« Odpowiedz #20 : Grudzień 15, 2012, 11:35:51 »

Dzidziat- zaleczone a nie wyleczone z pewnością przeniosą, w dodatku  z tego co czytałam wiele dorosłych ptaków może mieć to bezobjawowo.  Na pewno pomoże przeleczenie  i zabezpieczenie całego stada oraz zdezynfekowanie wszystkich klatek i akcesoriów , co właśnie robię  i zrobię ponownie po zakończeniu leczenia. Szukam informacji  czy te roztocza/pajęczaki mogą się gdzieś przechować w stanie przetrwalnikowym na zewnątrz lub wewnątrz ptaka i czy da się je do końca wyeliminować.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #21 : Grudzień 15, 2012, 11:37:31 »

Ivomec. nie pomoże na pajęczaki - jest za słaby. Stosuje się kombinacje 2-3 preparatów, a podając tylko ivomec. zatrujesz na chwilę tylko niektóre pasożyty i za jakiś czas będzie to samo.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #22 : Grudzień 15, 2012, 11:43:02 »

Ivomec. nie pomoże na pajęczaki - jest za słaby. Stosuje się kombinacje 2-3 preparatów, a podając tylko ivomec. zatrujesz na chwilę tylko niektóre pasożyty i za jakiś czas będzie to samo.
Skąd wziąłeś tą informację? I jakie inne preparaty należy podawać?

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #23 : Grudzień 15, 2012, 12:17:53 »

Od veta, ale nazw preparatów nie podam, bo leczenie nimi na własną rękę może spowodować więcej problemów niż korzyści.

Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Sosnowiec

« Odpowiedz #24 : Grudzień 24, 2012, 11:50:27 »

Dopisze dla innych nowicjuszy  i też dla ciekawych, co się dzieje.
Ptaki kupiłam zarażone Sternastomatozą. W trakcie leczenia.  Nowy samczyk czuje się coraz lepiej, Fabi doznał szkód niewielkich. Obaj do wyleczenia.
Samiczka - Solange , była o jeden dzień dłużej na wystawie co zaważyło na jej dużo gorszej kondycji, ponieważ to jej osłabienie wynika z faktu iż nie znając się  kupiłam ptaka z problemami z narastaniem dzioba. Dziób jej się deformuje i Źle przyrasta ,  co powoduje że ma trudności z pobieraniem pokarmu. O zrobieniu z niej matki ,mowy nie ma, mam nadzieję że jestem w stanie zapewnić jej w miarę normalne życie, aczkolwiek nie sądzę żeby dożyła sędziwego wieku. Muszę przy okazji zdobyć nowa umiejętność "werkowania" dzioba   Z politowaniem  Dodatkowo jest w gorszej kondycji jeśli chodzi o samo zarażenie pajęczakami.

Czuje niesmak. Co innego pasożyty, a co innego sprzedawanie ptaka, który nie bardzo jest zdolny do samodzielnego życia  Z politowaniem

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!