Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:06:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego zagraniczne stowarzyszenie?  (Przeczytany 20696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #30 : Listopad 21, 2013, 09:17:15 »

canarissimo: napiszesz coś o niemieckich stowarzyszeniach i hodowcach? A najbardziej interesuje mnie opinia jasioja, bo on dość ostro się wypowiada o naszych związkach i PFO, a ciekawi mnie, jakie ma korzyści dla siebie i swojej hodowli, bedąc w zagranicznym stowarzyszeniu i jakie widzi wady i zalety niemieckich związków.
hencho52: przypomnę się przed samymi mistrzostwami. Zaproszenie przyjęte  Uśmiech
Zapisane


hencho52
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

śląsk
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #31 : Listopad 21, 2013, 01:31:09 »

Jestem twórcą strony internetowej, wraz z wszystkimi grafikami i większością artykułów.
Do dzisiaj się nią zajmują, mimo,że żadnej funkcji w PFO nie pełnię.  

To znaczy, że hodowców i stowarzyszenia w Polsce i nie tylko wprowadzasz w błąd?
Dowód: http://www.pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=23 na tej stronie RF liczy trzy osoby.
Natomiast statut PFO w paragrafie 42 mówi,  
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 01:48:05 wysłane przez klapuch » Zapisane

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #32 : Listopad 21, 2013, 01:54:36 »

Rada działa w niepełnym składzie. Przeczytaj dokładnie statut, zobaczysz że może.
 
Zapisane


hencho52
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

śląsk
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #33 : Listopad 21, 2013, 02:33:24 »

Rada działa w niepełnym składzie. Przeczytaj dokładnie statut, zobaczysz że może.
 
Par. 42 statutu jasno określa jakie funkcje tworzą 5 osobową RF
Dlaczego funkcje sekretarz i skarbnik nie są uwzględnione na stronie Rady Federacji z adnotacją wakat?
Strona RF w obecnym stanie nie jest tożsama ze statutem.
A tak na marginesie ilość spędzonych godzin w zespole nie zawsze odzwierciedla jakość pracy włożonej w projekt.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #34 : Listopad 21, 2013, 04:01:18 »

Cytuj
To znaczy, że hodowców i stowarzyszenia w Polsce i nie tylko wprowadzasz w błąd?
Cytuj
A tak na marginesie ilość spędzonych godzin w zespole nie zawsze odzwierciedla jakość pracy włożonej w projekt.

Czy mogę wiedzieć dlaczego naskakujesz na JAD'a?
Skoro nie jest w RF to nie odpowiada za jej poczynania, czy to tylko dla mnie jest oczywiste?
Zapisane


JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #35 : Listopad 21, 2013, 04:21:24 »

Czy mogę wiedzieć dlaczego naskakujesz na JAD'a?
Bo to jest najprostsze klapuch.




Cytuj
Cytuj
A tak na marginesie ilość spędzonych godzin w zespole nie zawsze odzwierciedla jakość pracy włożonej w projekt.

Ręce opadają.

Tak na marginesie hencho52 powiedz co ty robisz, czym się zajmujesz?
Może przed ocena mojej pracy pochwal się  swoją.
Zapisane


JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #36 : Listopad 21, 2013, 04:26:13 »


Dlaczego funkcje sekretarz i skarbnik nie są uwzględnione na stronie Rady Federacji z adnotacją wakat?


Może masz rację.
Tylko co to zmieni.
Ludzi pracujących w Radzie  dalej będzie troje.

Nikt nie chce pracować dla innych to jest powód.
Niedługo będą wybory w PFO.
Może coś się zmieni.
Zapisane


hencho52
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

śląsk
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #37 : Listopad 21, 2013, 04:51:54 »

klapuch na nikogo nie naskoczyłem. Wziąłem się do pracy zgodnie ze wskazaniem JADa, po pobieżnym przyjrzeniu się stronom PFO wyciągnąłem wnioski opisane w poprzednich postach. Jeżeli uważasz, że moje wypowiedzi są nie merytoryczne to wskaż w którym miejscu.
Nadmieniam, że JADa nie znam osobiście nie czuję żadnej urazy do niego, wymieniliśmy poglądy o pracy na rzecz rozwoju PFO. Trzeba powiedzieć, że członek PFO płacący składki przyczynia się do jej rozwoju, nie każdy może być lub będzie działaczem.  
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #38 : Listopad 21, 2013, 05:07:20 »

hencho52 nie rozumiem czegoś dlaczego Ty tylko zadajesz pytania, a nie odpowiadasz na pytania zadane Tobie ?

Wiesz dlaczego te dwa stanowiska nie są obsadzone ? może właśnie czekają na Ciebie nawet możesz sobie wybrać tylko tam trzeba coś robić!
Zapisane

hencho52
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

śląsk
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #39 : Listopad 21, 2013, 06:00:26 »

Czy mogę wiedzieć dlaczego naskakujesz na JAD'a?
Bo to jest najprostsze klapuch.




Cytuj
Cytuj
A tak na marginesie ilość spędzonych godzin w zespole nie zawsze odzwierciedla jakość pracy włożonej w projekt.

Ręce opadają.

Tak na marginesie hencho52 powiedz co ty robisz, czym się zajmujesz?
Może przed ocena mojej pracy pochwal się  swoją.


JAD nie robię osobistej wycieczki w Twoją stronę (jak będę musiał to kto wie) a co robię, staram się hodować kanarki Chichot
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #40 : Listopad 21, 2013, 11:28:04 »

hehe na 90% w sobotę rano też będę na mistrzostwach więc może do czułości się przyłącze Uśmiech

Stowarzyszenia powstają i będą (mam taką nadzieje) np. http://www.pshae-aves.pl/ Uśmiech przecież chwalicie specjalistyczne stowarzyszenia, to dlaczego mamy być gorsi niż Czesi??

Osobiście byłem w Venedal (w Holandii) na zeberkowej wystawie na której było ponad 2500 ptaków Uśmiech ale jak działa NZC to nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć, jak mam coś robić to w Polsce. Za granicę mogę jechać porównać ptaki Uśmiech
Zapisane

papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #41 : Listopad 22, 2013, 09:18:22 »

Ja też myślę, że dobrze, że powstają nowe stowarzyszenia. Tylko one powinny też scalać brać hodowlaną, a nie rozpraszać. Wydaje mi się, że większość stowarzyszeń hodowców w Polsce zwyczajnie się wypaliła. Jeśli nowe stowarzyszenia szybko nie wypełnią luki po tych istniejących, to będziemy mieć regres w polskiej hodowli na całe dziesięciolecia. Wszyscy tak mocno jesteście przeciwni wstępowaniu do obcych stowarzyszeń, a wcale ich nie znacie. Nawet nie wiecie jak pracują, co oferują hodowcom, jak można prowadzić działalność w stowarzyszeniu? To duży błąd! Gdyby część z Was należała przez kilka lat do obcych związków i towarzyszeń, to może po kliku latach wzory włoskie, czeskie, niemieckie etc. zostałyby przeszczepione na nasz grunt. A większość z Was wyznaje zasadę, że najlepiej jest w polskich stowarzyszeniach i dalej nic się nie dzieje.
Jaki to miał być przełom po wyborze obecnych władz PFO (http://kanarki.eu/index.php?topic=2238.0), jaki to miał nastąpić rozwój w hodowli jak PFO utworzyła spółkę. Takich przełomów było już sporo w ostatnich latach. I jakie są efekty tych przełomów?
Jak czytam niektóre Wasze wypowiedzi, to pusty śmiech mnie ogarnia. Tak mocno optując przeciwko wszelkim obcym zmianom tkwimy ciągle w tym samym miejscu. Żadnego postępu!
Wcale nie twierdzę, że jesteśmy gorsi niż Czesi czy Niemcy, ale trzeba zacząć dokonywać jakiś przełomów, a nie tylko zamiatać śmieci pod dywan i twierdzić, że u nas jest najlepiej.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #42 : Listopad 22, 2013, 10:17:08 »

Wszyscy tak mocno jesteście przeciwni wstępowaniu do obcych stowarzyszeń, a wcale ich nie znacie.
Nie wydaje mi się, żeby problemem było akurat to co piszesz. Żeby zapisać się do zagranicznych stowarzyszeń należy - mimo wszystko - mieć możliwości uczestniczenia w zebraniach czyli mieszkać blisko granicy i znać język z fachowymi określeniami dot. ptaków. I to raptem dwa do wyboru - czeski lub niemiecki. Ja na przykład chętnie zapisałbym się do stowarzyszenia, o którym piszesz, ale wiem, że może (MOŻE) udałoby mi się podjechać do nich raz w roku. I na pewno byłbym w stanie się przywitać i powiedzieć, że ładne ptaki. To trochę mało, prawda?

Cytuj
Nawet nie wiecie jak pracują, co oferują hodowcom, jak można prowadzić działalność w stowarzyszeniu? To duży błąd! Gdyby część z Was należała przez kilka lat do obcych związków i towarzyszeń, to może po kliku latach wzory włoskie, czeskie, niemieckie etc. zostałyby przeszczepione na nasz grunt.
Tak właściwie to wystarczy jedna osoba, która pozna dobrze zwyczaje i opowie tutaj co i jak można zrobić. Żeby coś zmienić nie musimy wszyscy zapisywać się do innych stowarzyszeń.

Cytuj
A większość z Was wyznaje zasadę, że najlepiej jest w polskich stowarzyszeniach i dalej nic się nie dzieje.
Czy ja wiem czy najlepiej? Najbliżej i najwygodniej, to na pewno. Weź pod uwagę, że niektórzy z nas pracują. Dam siebie jako przykład - nie byłem na zebraniu od roku, bo zwyczajnie nie mam czasu. Banalne? Niestety w naszej rzeczywistości bardzo prawdziwe. Do hobby trzeba dopłacać, do każdego zresztą. To też jest pewien problem. Myślę, że przykłady czy kupić oświetlenie do klatek czy jedzenie dla rodziny na dwa tygodnie są tutaj zbędne.

Cytuj
Takich przełomów było już sporo w ostatnich latach. I jakie są efekty tych przełomów?
Jak czytam niektóre Wasze wypowiedzi, to pusty śmiech mnie ogarnia. Tak mocno optując przeciwko wszelkim obcym zmianom tkwimy ciągle w tym samym miejscu. Żadnego postępu!
Nie było i nie będzie. Nie mamy czasu, siły i pieniędzy. Mało kto ma taką pracę, że wraca z niej o godz. 14:00, a resztę czasu może poświęcić na wydawanie pieniędzy. Jak wracasz z pracy o 18:00, a nie wspomnę o godz. 21:00 to co niby chcesz robić w stowarzyszeniach? Może uda Ci się odpisać na emaile, to wszystko.
Będzie przełom jak osoby na odpowiedzialnych stanowiskach będą zatrudniane na etat. Żeby ich praca w stowarzyszeniach była pracą podstawową, a nie odrobiną czasu wyrwaną rodzinie.
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #43 : Listopad 22, 2013, 10:31:14 »

Ja też w tym roku byłem na zebraniu 2 razy (byłoby 3, ale źle miałem wpisaną datę, a nawet opiekunkę dla dziecka załatwiłem=opłaciłem na niedzielę, żebym mógł pojechać na zebranie, bo ważne było) z prostego powodu: żona uczy się i zjazdy przypadają co miesiąc akurat w ten weekend, w który mamy zebrania. Tak więc za granicę tym bardziej nie dam rady, mimo, iż język obcy nie stanowi dla mnie bariery. Ale przcież są osoby w obcych stowarzyszeniach, czeskich, niemieckich, belgijskich - dlatego wciąż czekam na ich wypowiedzi...
U nas nie przejdzie praca "na etat" w stowarzyszeniu, bo to już chyba nie nazywałoby się stowarzyszeniem.
U nas w większości przypadków zarządy stowarzyszeń stanowią emeryci - bo są długo w związkach i mają po prostu więcej czasu. Mogą pójść do urzędu albo wyjechać na Walne Zebranie, bo nie pracują, albo pracują mniej, niż młodsze osoby. Poza tym w większości nie są już obciążeni rodziną, nie mają w domu małych dzieci. Do tego jeszcze dochodzi to, że młodzi mają inne rozrywki i obowiązki, niż hodowla ptaków, przez co jest ich mniej w stowarzyszeniach, oraz nieufność i niechęć zmian wśród starszych członków i przez to mamy mało młodych prezesów w polskich stowarzsyeniach.
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #44 : Listopad 22, 2013, 11:06:48 »

U nas w większości przypadków zarządy stowarzyszeń stanowią emeryci - bo (...)

Dokładnie właśnie tak. A im już po części po prostu się nie chce wprowadzać zmian i "biec z duchem czasu".
Zapisane


Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!