Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 09, 2019, 07:11:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SEDZIOWANIE , ASEDZIOWANIE....  (Przeczytany 5487 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #15 : Listopad 23, 2014, 08:10:31 »

Jest jeszcze inny negatywny aspekt sposobu oceny ptaków, który opisał LaKi. Otóż jeśli cienki ptak na wystawie oddziałowej otrzyma np. 91 punktów, bo był najlepszy, lepszy od reszty ptaków, które dostały punktów 90 i/lub mniej, to właściciel tego ptaka nabierze apetytu i pojedzie z nim na OMP. I tu będzie rozczarowanie, bo ptak zostanie oceniony np. na 86 punktów. I wtedy jego właściciel będzie miał pretensję do sędziego. Tyle że nie do tego, którego trzeba...
A co będzie, jeśli okaże się przy tym, że ptaki i na wystawie oddziałowej i na OMP oceniał ten sam sędzia? Jak świadczy to  jego kompetencjach?
Dlatego ocenę ptaka powinien wyznaczać standard!

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #16 : Listopad 23, 2014, 09:45:12 »

Wystawiałem ptaki po raz pierwszy i przy okazji wystawiłem jednego, który jest o wiele mniejszy. Jedyną jego dobrą cechą jest wielkość, bo ani kształt ani pióra, ale jest o pół głowy mniejszy niż pozostałe.
Po odczytaniu ocen odniosłem wrażenie, że sędzia popatrzył na kanarka, stwierdził, że da mu xx punktów, a potem wpisywał w rubryki jak mu się podobało. Dwa ptaki dostały tę samą punktację za wielkość, mimo, że jeden jest o wiele mniejszy od drugiego.
Nie narzekam na oceny, bo końcowa ilość pkt jest dokładnie taka, na jaką zasługuje, może nawet wyższa, ale odniosłem wrażenie, że to nie dokładnie rubryki są podstawą oceny, ale ogólny wygląd, który potem rozdzielany jest na punkty "żeby pasowało".

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

Z066

« Odpowiedz #17 : Styczeń 13, 2015, 04:21:00 »

Pierwsza wystawa : 84 , 86 , 81 , 81
A na drugiej : 89 , 90 ,90 ,90
Wiesz ja rozumiem ocene różniącą się o 2-3 pk miedzy wystawami , bo to faktycznie zależy od słabszej postawy ptaka lub innych czynników , no ale 9 pk ? to ja już sam nie wiem.

Mikołaj podaj szczegóły na których wystawach i kto oceniał.

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #18 : Styczeń 13, 2015, 05:35:23 »

raczej kto mu dał papier na sedziowanie... Uśmiech

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!