Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 08, 2019, 12:54:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje OMP2014  (Przeczytany 4962 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« : Grudzień 10, 2014, 10:40:39 »

Byłem wczoraj, zawiozłem ptaki. Dojazd był trudny i dłużył mi się bardzo, ale po ok. 6 godzinach jazdy dotarłem na miejsce. Tłumów nie było, byłem jednym z ostatnich. Na miejscu spotkałem mocną ekipę z Poznania i kolegę ze swojego Oddziału. Od razu pokierowali mnie do stanowiska administracyjnego, gdzie sprawnie nastąpiła weryfikacja listy zgłoszonych ptaków, nadanie numerów i wydrukowanie naklejek na klatki. Wszystko to trwało w przyjemnej atmosferze kilka minut. Od razu zabrałem się więc za oznakowanie klatek, przedtem jednak dałem ptakom jeść i pić, ponieważ ostatni posiłek miał miejsce po godz. 11 rano. Ptaszki zniosły podróż dobrze, przyzwyczajone do klatek wystawowych dziarsko dobrały się do misek. Odniosłem je do hali i wreszcie miałem chwilę na pobieżne obejrzenie pozostałych ptaków, a było ich ponad 2000! Od razu zwracała uwagę duża ilość kanarków. Był przeróżne, kolorowe, kształtne, małe i duże, wszystkie kolorów od białego poprzez żółte, czerwone, zielone aż do prawie czarnych. Sporo było nierozłączek, czego nie dopatrzyłem się w zeszłym roku. Kilkanaście mnich, 3 nimfy, z którymi ja wstydziłbym się startować na konkursie oddziałowym. Nie widziałem gatunków europejskich. Dużym i miłym zaskoczeniem dla mnie była spora ilość małej egzotyki. Widziałem trzciniaki, amadyny ostrosterne, diamentowe. Było dużo więcej zeberek niż w zeszłym roku i były dużo ładniejsze. No i oczywiście były amadyńce. Wśród tych ostatnich to o dziwo były ptaki na prawdę dobrej jakości. Nie wszystkie oczywiście, nie większość nawet, ale kilka ptaków zrobiło nam mnie duże wrażenie. No i pojawiły się samice! Nawet jakąś na siłę sklejoną kolekcję z czerwonogłowych samic widziałem! Szok Podoba mi się taka tendencja. Mam tylko nadzieję, że sędziowie ocenią ptaki surowo, zgodnie z wzorcem, i że nie odstraszy to hodowców, a wręcz przeciwnie, że w przyszłym roku ptaków na OMP będzie jeszcze więcej i że będą jeszcze lepsze!
Jutro wieczorem wracam do Czeladzi, zostanę do niedzieli. Pewnie będą już znane wyniki, nie mogę się ich doczekać! Do zobaczenia!

sylabona
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 11, 2014, 08:00:52 »

Trzymam kciuki i powodzenia życzę.

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Grudzień 11, 2014, 07:03:13 »

Yotan! Gratulacje!  Uśmiech http://www.pfo.info.pl/images/stories/OMP2014/77OMP_tytuly.pdf

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2014, 11:18:47 »

dzięki! od 2 godzin wpatruję się w te wyniki i jeszcze się z szoku nie otrząsnąłem! samice górą!!!!!!!!!!!!!!!

sylabona
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 12, 2014, 07:55:29 »

Gratulacje Uśmiech

myszaq
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Poznań

« Odpowiedz #5 : Grudzień 12, 2014, 08:54:29 »

Gratuluję! Chichot

Now, bring me that horizon...
alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Grudzień 12, 2014, 10:31:23 »

Gratuluję!!!!! Chichot Jutro będziemy mogli porozmawiać w realu. Mój nr tel 666 930 804.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #7 : Grudzień 12, 2014, 06:42:43 »

Moja radość została dziś nieco stłumiona, kiedy zobaczyłem, że nie miałem praktycznie żadnej konkurencji... Nadal jeszcze Hodowcy nie są przekonani do udziału w OMP... Tylko czym ich przekonać? Choć z drugiej strony, kiedy patrzę na ptaki, które biorą udział w konkursie, to może rzeczywiście nie ma co zawracać sobie głowy... Najpierw Hodowcy musieliby poprawić materiał, potem zacząć brać udział w konkursach. I przede wszystkim powinni być na oddziałowych konkursach rzetelnie oceniani. Właściwie to chyba od tego trzeba zacząć. Bo jeśli Hodowca dostanie na oddziałowej wystawie za podskubanego, małego amadyńca 92 punkty, to wyobraża sobie, że ma świetne ptaki i spodziewa się (przynajmniej) podobnej oceny na OMP. Więc zachęcony sukcesem jedzie do Czeladzi i ... klapa! Wstyd! Ale czy tylko dla Hodowcy?
Na pewno brakuje szkoleń, przede wszystkim Hodowcom, ale też Sędziom. Patrząc ze swojej perspektywy staram się wybrać najlepsze ptaki z mojej małej hodowli, czytam (bo mam!) standardy amadyńca, porównuję ptaki z rycinami i opisami, ale to wciąż za mało. Więcej dała mi wizyta na Mistrzostwach Niemiec i analiza kart ocen ptaków. Ale to za daleko i za mało i za drogo.
Szkoda, że na kartach ocen nie ma chociaż numeru CIH albo numeru obrączki. Teraz kiedy będę chciał sprzedać ptaka z konkursu razem z kartą ocen, to mogę usłyszeć, że to pewnie inny ptak, bo na karcie wygląda lepiej, niż w realu...

JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Czeczewo

« Odpowiedz #8 : Grudzień 12, 2014, 06:44:10 »

Yotan gratuluję - to za Twoją wytrwałość, w końcu Ci się udało

maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Grudziądz

« Odpowiedz #9 : Grudzień 12, 2014, 07:42:38 »

Również ja Ci gratuluje mimo że piszesz że nie miałeś zbytnio konkurencji to jednak przecierasz szlak wystawiania małej egzotyki i chociaż ja się nie znam za dobrze na amadynach  wspaniałych (mimo że mam je w swojej hodowli) to wiem że na pewno Twoje są naprawdę ładne. Widziałem Twoją hodowle kiedyś na żywo i byłem pod wrażeniem.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #10 : Grudzień 12, 2014, 07:45:18 »

Ot! Nie ma to jak samemu sobie założyć temat o sobie i potem słuchać pochwał hihi! Jakbym mógł, to sam sobie bym negatywa przysolił za grzech numer 1!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

sylabona
Gość
« Odpowiedz #11 : Grudzień 12, 2014, 08:49:42 »

Co Ty? jak jest się czym chwalić, to trzeba Uśmiech

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #12 : Grudzień 12, 2014, 08:53:53 »

Co Ty? jak jest się czym chwalić, to trzeba
Jasne ze trzeba ale uwierz mi ze zainteresowany odnajdzie Cie zawsze. Kwestia jest w wyczuciu i zasadach jakie narzuci organizator.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #13 : Grudzień 13, 2014, 06:10:18 »

Kolejny dzień OMP poza mną. Dziś główny nacisk kładłem na giełdę, chciałem pozbyć się nadwyżek hodowlanych i ptaków, które w moim odczuciu nie będą przydatne w mojej dalszej hodowli. Niestety giełda okazałą się porażką. Poza kilkoma amadynami wspaniałymi nic nie sprzedałem. Za to poznałem kilka osób, mniej lub bardziej "ważnych", uciąłem sobie ciekawą pogawędkę z tym i owym. Mile zaskakuje mnie wciąż fakt, że nie jestem anonimowy. Z tego miejsca chciałem serdecznie pozdrowić Użytkowników: JAD, Balcar, Marcin i (o ile się nie mylę) Maciek Kajstura (ten z bródką w szarej bluzie, który w restauracji Galeo siedział pomiędzy Balcarem i Marcinem, na przeciwko JADa), który chyba najbardziej jest na mnie cięty Duży uśmiech Fajnie się Was słuchało siedząc przy sąsiednim stoliku. Pocieszającym jest fakt, że nie jestem jedynym "lubianym' przez Was Użytkownikiem Wortalu...  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #14 : Grudzień 13, 2014, 06:11:28 »

Jeśli miałbym pewność, że mi nie rozkwasicie nosa, to odważę się jutro i podejdę do Was w trakcie giełdy. Mrugnięcie Chichot Chichot Chichot Chichot

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!