Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 11, 2018, 06:36:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obrączkowanie- która noga...  (Przeczytany 2839 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora

Z066

« : Luty 15, 2015, 11:37:51 »

RNA07TE na którą nogę założyłeś obrączkę PFO ?
Masz zamiar w tym roku wystawić kanarki na jakiejś wystawie w Polsce ?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2015, 12:14:37 »

Obraczke PFO zalozylem na lewa noge ( dlaczego jest jakis nakaz w zakladaniu  ? ) Jesli chodzi o konkursy to sie zobaczy . Napewno bym chcial wystawic na jakiejs miedzynarodowej tu we Wloszech oczywiscie reprezentyujac Polske. Duży uśmiech No i oczywiscie OMP byloby spelnieniem marzen.

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa

Z066

« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2015, 12:19:57 »

Obraczke PFO zalozylem na lewa noge ( dlaczego jest jakis nakaz w zakladaniu  ? )
Widziałem na karcie ocen na ostatnich MP w uwagach Pani sędzina Justyna Krawczyk pisała że należy obrączkować ptaki na prawej nodze, skąd to wzięła... nie wiem może ktoś wyjaśni ? Może pigmej ?

Napewno bym chcial wystawic na jakiejs miedzynarodowej tu we Wloszech oczywiscie reprezentyujac Polske
Troche naciągane ale zawsze coś  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 12:21:40 wysłane przez Lukas » Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2015, 12:33:54 »

Troche naciągane ale zawsze coś
Wiem ale co mam zrobic ze tu mieszkam. Ale moze napisze tak.
"Napewno chcialbym wystawic na jakiejs wystawie tu we Wloszech oczywiscie reprezentujac Polske no i OMP byloby spelnieniem marzen. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Co sie tyczy obraczek to nigdy nie slyszalem o jakims regulaminie dotyczacym wybierania nogi na obraczke.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2015, 12:42:00 wysłane przez RNA07TE » Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**

Górny Śląsk

« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2015, 12:59:43 »

Bo przepisów w tej materii nie ma(i dobrze),ale dobrym zwyczajem,obrączkę zakładamy na prawą nogę,znacznik na lewą.
Ponieważ masz włoskie i polskie,któraś musi być na lewej.Proste Uśmiech

dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
pigmej
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Śląsk, Pszów

« Odpowiedz #5 : Luty 16, 2015, 01:51:30 »

Dokładnie tak jak napisał włóczykij, przepisów jeśli chodzi o wybór nóżki ptaka nie ma. Kiedyś stare regulaminy wystaw PZHKiPE mówiły konkretnie że udział ptaków w konkursie dopuszcza się, jeżeli ptak jest zaobrączkowany obrączka zamkniętą z sygnum hodowcy (teraz CIH) na prawej nóżce. COM tego nie ustala i na całym świecie jest dowolność ale niepisana zasada jest taka że ma to być prawa noga Duży uśmiech - nawet wynika to z samego obrączkowania - trzymając ptaka w lewej dłoni jest najprościej założyć obrączkę na prawa nogę. Jak znam zycie zaraz będą teksty typu a co jeżeli ktoś jest leworęczny heheheh.
chciałbym zwrócić uwagę na 2 rzeczy:
1. Mimo braku ustaleń COM jeżeli ktoś wystawi kolekcję gdzie 3 ptaki mają obrączkę na prawej nóżce, a jeden na lewej kolekcja zostaje zdyskwalifikowana, ale nie przez sędziego tylko komisję techniczną ze względu na podejrzenie oznakowania swojej kolekcji w taki sposób przez "nieuczciwego" hodowcę i wskazania "nieuczciwemu" sędziemu swojej kolekcji.
2. Ptaki do konkursu nie mogą mieć więcej obrączek - więc jeżeli ktoś znakuje swoje ptaki jak RNA07TE dwoma obrączkami tzn PFO i FOI, przed wystawą jedną z nich musi usunąć. Uważam że lepiej dogadać się z swoją federacją czy można wystawiać ptaki np na mistrzostwach Włoch na obrączkach PFO lub odwrotnie i stosować tylko jedne obrączki ( z tego co wiem kilku naszych hodowców należy do DKB i startują w niemieckich konkursach na obrączkach PFO). Ja osobiście również uważam że będąc członkiem stowarzyszenia należącego do PFO i zagranicznego macierzystego stowarzyszenia dopuszczony zostaje udział na zagranicznych obrączkach, które zostaną wprowadzone do naszej bazy.
Podsumowując nie ma nakazu na którą nogę zakładać obrączkę, ale jest niepisana zasada że na prawą - moje prywatne zdanie jest takie że należałoby to uregulować jakimś zapisem w regulaminie czy uchwałą RF i sprawa będzie jasna (teraz np jeżeli wystawiłbym ptaki tak jak opisałem wyżej, czyli z jednym ptakiem obrączkowanym inaczej, dlaczego nie mógłbym dochodzić swoich praw udowadniając że nie ma takiego przepisu i moje ptaki zostały zdyskwalifikowane bezpodstawnie) Myślę Lukas że wyczerpałem temat  Duży uśmiech

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*

Lasocice/Nysa

Z066

« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2015, 09:48:57 »

Myślę Lukas że wyczerpałem temat
Wstępnie tak , dzięki.

2. Ptaki do konkursu nie mogą mieć więcej obrączek - więc jeżeli ktoś znakuje swoje ptaki jak RNA07TE dwoma obrączkami tzn PFO i FOI, przed wystawą jedną z nich musi usunąć.
Do tego też właśnie chciałem dojść , ale dobrze że mnie uprzedziłeś Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 09:50:29 wysłane przez Lukas » Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Katowice/Manchester.

« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2015, 11:16:30 »

1. Mimo braku ustaleń COM jeżeli ktoś wystawi kolekcję gdzie 3 ptaki mają obrączkę na prawej nóżce, a jeden na lewej kolekcja zostaje zdyskwalifikowana, ale nie przez sędziego tylko komisję techniczną ze względu na podejrzenie oznakowania swojej kolekcji w taki sposób przez "nieuczciwego" hodowcę i wskazania "nieuczciwemu" sędziemu swojej kolekcji.

A co gdy hodowca nie zna żadnego sędziego osobiście? Obrączkę założył na inną nogę "przez przypadek, lub tak po prostu" , jest to raczej nie fair jeśli zostanie on zdyskwalifikowany, tym bardziej że nie ma na taką okoliczność przepisów, a skoro nie ma przepisów to nie powinno być żadnych konsekwencji.
Dobrze by było stworzyć przepisy w tej kwestii aby każdy wiedział co należy robić i każdy powinien trzymać się tych zasad.

I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #8 : Luty 16, 2015, 01:42:02 »

A co gdy hodowca nie zna żadnego sędziego osobiście? Obrączkę założył na inną nogę "przez przypadek, lub tak po prostu" , jest to raczej nie fair jeśli zostanie on zdyskwalifikowany, tym bardziej że nie ma na taką okoliczność przepisów, a skoro nie ma przepisów to nie powinno być żadnych konsekwencji.
Ale kolega kolegi zna...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 02:16:12 wysłane przez Lukas » Zapisane

JK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Czeczewo

« Odpowiedz #9 : Luty 16, 2015, 08:56:45 »

Wiem np. że choćby Holendrzy obrączkują - w przypadku papug, samczyki na lewej nóżce, a samiczki na prawej

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #10 : Luty 16, 2015, 09:14:27 »

Ptaki do konkursu nie mogą mieć więcej obrączek - więc jeżeli ktoś znakuje swoje ptaki jak RNA07TE dwoma obrączkami tzn PFO i FOI, przed wystawą jedną z nich musi usunąć.
   Po wypierzeniu ptakom zostanie zdjeta jedna obraczka i zostanie przydzielony do danego konkursu. W kazdym razie juz od kilku dni obraczkuje tylko jedna bo boje sie ze w tym roku mi nie wystarczy.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!